Страх от призраци

  • 4 557
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Търсих подобна тема ,но не намерих.и въпросът ми е как да се справя със този страх,който изпитва почти 6 год.ми дъщеря.Всичко започна след като я заведох на кино-филмът беше Коледни песни с Джим Кери,анимиран,и беше препоръчан за всички възрасти,във сайта на кино Арена:ooooh:Но грешката си е моя,е не му изгледах трейлъра да видя за какво става на въпрос,ами той филма може да уплаши и възрастен.Стояхме около 10 мин.и дъщеря ми се разплака и си тръгнахме,и от тогава(началото на декември),не иска да стои сама в стая,трябва винаги да има някой с нея,дори в тоалетна като съм трябва да е отворена вратата,и тя да е отпред.Преди си спеше сама в леглото,а сега заспива с баща си,държейки го за ръка.Казва,че виждала призраците по стените като точки.Страхлива е от малка,но бързо и минаваше,но сега ме притеснява,че вече имат трайна памет в тази възраст и да не се задълбочи проблема.Ще ви бъда благодарна,ако някой  с подобен проблем ми отговори. Изобщо не ми се иска да я водя на детски психолог,а  и там не мисля,че ще сподели,тя трудно споделя с мен,пък какво остава с непознат.

# 1
  • Мнения: 83
Ето го и филмът,моля ви не водете децата си на този филм http://www.youtube.com/watch?v=6YAOYs3ObzI

# 2
  • Мнения: 26
Може би е добре да посетите психолог,който си има начини за общуване с деца и ще помогне.
Когато детето ми случайно види някоя страшна сцена по телевизора и виждам,че изпитва страх започвам да му обяснявам,че това се случва във филма,чичото или там кой да е си слага разни маски за да стане филма по интересен,че това е нашия дом и в него сме само ние,няма нищо страшно.За щастие му минава.

# 3
  • Мнения: 83
Да,и аз обяснявам постоянно,че те не съществуват,измислям и разни игри за да се оттърси от страха,но не попамага.Като по-малка по- можех да я прилъжа.

# 4
  • Мнения: 801
Приеми нещата с хумор. Casper доброто духче, може да помогне. При нас нещо подобно беше с чудовищата от анимациите, до Monster AG и Monster vs. Aliens.
Клин, клин избива.

# 5
  • Мнения: 5 393
Идеята за Каспър е добра, да. Да види, че духовете може и да са добри и забавни. Аз постоянно обяснявам, че всичките странни същества от филмчетата ги има само там- във филмите. Иво не е страхлив , но все пак аз се подсигурявам.
А иначе за конкретния филм- в  началото е малко стряскащ, да. А и последния дух са се постарали да го направят бая страшен. Но все пак можеш да продължиш да повтаряш, че всичко това е измислица, нарисувано за забавление.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 191
Ето тук една много забавна история за призраци, от които никой не се плаши - от Джани Родари:

http://injnina.blog.bg/zabavlenie/2007/07/16/tezi-neshtastni-prizraci.90935

Може да попромени малко нагласата на детето.

Иначе тук малко е посъкратена приказката, по-добре е да се намери пълният вариант в книжка.

Последна редакция: вт, 19 яну 2010, 09:57 от Red

# 7
  • Мнения: 83
Момичета,благодаря ви  bouquetОбяснявах и  за Каспър и за духа от Аладин,но тя си знае-тези са добри,а ония лоши.Аз не спирам да повтарям,че всичко е нарисувано и измислица.
REd,a тази книжка непременно ще я потърся,и дано от нея и премине страха  bouquet
В нета никъде не  откривам книжката,издадена е 1981г.,ще попитам в нашите книжарници,дано някъде я открия.

Последна редакция: вт, 19 яну 2010, 11:04 от fifi777

# 8
  • Мнения: 1 014
Много съжалявам за малката. Тези тиквеници изобщо не се съобразяват не само какво рекламират за детски филм, но още по-малко се съобразяват и какво пускат като реклами преди наистина детски филм. Когато гледахме "Облачно с кюфтета", една наистина добра 3Д анимация, пуснаха реклама точно на този филм. Ами наложи се да закрия очите на малкия, докато вървеше рекламата. Само като видях как му се разширяват очичките от страх... Моят син  по принцип е страхлив и много внимавам какво гледа. Трябва много да си говорите и показваш разбиране към стаховете й, а не просто да твърдиш, че няма призраци и затова не трябва да се страхува от тях.

# 9
  • Мнения: 83
Azira,и ние гледахме Облачно с кюфтета,но за жалост,не пуснаха реклама на този филм за да го видя,и умниците тогава ни пуснаха реклама на Шерлок Холмс.Аз проявявам разбиране относно страховете и,но и повтарям,че не съществуват по препоръка на личната,тя ми каза,че се запечатало в съзнанието,и трябва доста време да мине и да надрастне този страх.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 191
http://www.book.store.bg/c/p-p/m-360/id-12055/prikazki-dzhani-ro … ari.html?srchstr=Джани Родари&s=0&sin=1&sinstore=2&lattocyr=0&latconvused=0

Ей тази я има, и си я купих лятото - ще проверя дали приказката за призраци я има вътре, и ще пиша.

# 11
  • Мнения: 83
Red,предполагам,че я няма тази за призраците при теб,защото тя е  в този сборник от приказки "Разни приказки за игри".

# 12
  • София
  • Мнения: 7 191
Ами не е съвсем така - всъщност в книжката, за която дадох линк май имаше всички приказки от "Разни приказки за игра" + някакви други.

# 13
  • Мнения: 1 517
Синът ми на почти 6 години , от 3-4 дена става в 6ч , защото го е страх да спи сам. В чудо съм , това не е моят час за ставане.
Вечер гледа ТВ , предимно Дисни до към 22ч , после му се гаси всичко.Дали си превключва и гледа нещо или по Дисни дават такива филми , но ми говори за таласъми , вампири , скелети , призраци и т.н. Всички разговори , че това е ТВ и не е реално , ставането в 6.00 е реално .Предполагам , че ще отмине както вскичко друго.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 191
Току що проверих - потвърждавам, че приказката я има в книгата в линка, който дадох.
Всъщност сборник "Приказки" включва "Космически истории" и "Разни приказки за игра".

Общи условия

Активация на акаунт