ДЕКЕМВРИ вече настана, и аз скоро ще съм мама!!!!

  • 31 088
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 104
Честита бебка Габриела и на  mama_AJ   Hug
Крайно време беше да минем на розовата вълна Mr. Green
aluin бързам бе човек, нали ми знаеш програмата - контракции, душ и сладки сънища Wink

# 46
  • Мнения: 1 541
Честито на мъжките ни мами!!! Да са им силни, здрави и мнооого кротки и ящни малките момчета   bouquet

Честито и на мама АJ!!!   bouquet

Етка, пожар си ти, маце!!!! Кога го роди, кога се отчете с разказ!  Heart Eyes Страхотен мъж си родила  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Амбър, стискам палци скоро да си гушкаш чадото, че се измъчи и ти!

За кърменето- вече са се изказали компетентните органи  Simple Smile Упоритост и спортна злоба му е майката там! Дано всички с мерак за кърмене да успеят! Ние с Биба също сега се учим....тя ми е малко смотанка още, но се надявам на успех  Tired Иначе да си кажа само, че силиконец и много мляко е мноооого гадна комбинация- кака Пами може да си вземе багажчето и да се скрие някъде- видът ми е гротеска просто, а болката от препълването е неописуема  Crossing Arms
Иначе се храним на поискване- не обичам режимите и не ми се отдават никак. Имах една две бучки, които ми поизкараха акъла, но за сега маи ги разкарах.....дано!

Благодаря на всички, които се отзоваха на апела ми за депресията- много сум благодарна за подадената ръка в този момент! Наистина е много гадно това състояние- не мога да се измъкна още от него и само черни мисли имам в главата си, а като знам колко се борих за Биба и ми е още по- тежко защо сега не съм щастлива......

Завиждам грозно на смелите мадами, дето вече са навън с бебоците! Аз още събирам смелост= Голяма съм чавка  ooooh!

# 47
  • Мнения: 429
Да е жива и здрава
Габриела на mama_AJ!


А? Харесва ли ви? Вижда се и развитието на детето ..

Darlin`, Чудесна идея!  Simple Smile

Bibi2202, Благодаря за съветите! Детето всъщност има огромно желание да се храни, по-скоро няма търпение да суче. А мен гърдите не ме болят. След снощния провал и почти 4 часов рев - днес съм доста доволна от двете хранения, които направих.

Първото беше с формула за 5 мин в началото, за да се успокои след като веднага се разплака при събуждането си (този път си се събуди сама  Wink след като беше спала 3 часа точно). Стоя на гърдата за около 40 мин и се отказа сама, но след като се оригнахме показа че желае още, но се дърпаше от гърдата и аз й додадох формула 40 мл. Заспа и спа спокойно.

Второто хранане за днес беше отново след като се събуди сама след 2ч и 30 мин. Стоя на гърдата 1 час точно и заспа. Много се зарадвах, че не се налагаше да давам формула, но се събуди след 20тина мин и заплака много, Не искаше повече гърдата, макар че предлагах и тази, на която храних и другата, която не бяхме пипали на това хранене. Дадох формула  и тя отново изяде 40 мл. Сега спи вече половин час и изглежда спокойна.

Дано да съм на прав път с това хранене на поискване и с дохранването!  newsm78

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 121
Ех, като прочетох разказа на Ета и направо се успокоих.
На това му се  казва бързо раждане  Grinning
Пожелавам на всички такова.

# 49
  • Мнения: 2
ВСИЧКО НАЙ-ПРЕКРАСНО НА МАМА-AJ И МАЛКАТА ГАБРИЕЛА!

# 50
  • тук
  • Мнения: 510
Влизам, за да ви предам поздрави от Колибри и Оска.
В ТК днес връщали родилки, нямало места дори в коридорите. Плодовид ще дойде нашия декември.

Колибри още е в реанимация, видяла е Дамян за малко. Няма странични ефекти от операцията и звучеше много енергично.
Оска вече си гушка Емил и се кърмят с коластра. Беше малко притеснена дали не остава гладен, но е силно мотивирана да продължи. Можем да и стиснем палци, че и Васил и е болен; големи премеждия я преследват милата

И да използвам случая да се отчета и аз - Али е страшен пич, влюбена съм в него, честно Simple Smile
От два дни го мъчат колики, сърцето ми се къса като гледам как го боли. Но вярвам, че ще минат бързо и ще ги понесем мъжки и двамата. Ходим навън от първия ден - вземаме Ли от училище, даже в Зоологическата градина бяхме. Но явно си отглеждам най-странното бебе на света - не иска в слинг-а да стои много Sad Или аз не правя нещо, както трябва  newsm78 Сега ще вляза пак да гледам клипчета, пък дано схвана.

# 51
  • Мнения: 130
ехееееееееееее какво става аз само от снощи не бях влизала а толкова много сте излисали

честито на етка и калибри,да са ви живи и здрави момчетата  а на вас бързо възтановяване  bouquet

Ета като прочетох твоя разказ за ражданете направо ти завидях Embarassed,пожелавам на всичкини такова като твоето,много е сладък бебока

ЧЕСТИТО И НА МАМА-АJ,МНОГО ДА Е РАДВА И СЛУШКА МАЛКАТА ГАБРИЕЛА

хаиде лека нощ ви пожвлавам

# 52
  • Мнения: 344
Ета, в твоя чест и за здравето на малкия Андрей, направих тази вечер нова порция браунис! Станаха най-хубавите досега!! Благодаря ти за рецептата още веднъж!!! Да ви е сладък живота като кексчетата  Hug

# 53
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Хайде момичета, лек аи от мен. Почивайте малко, да не се разраждате през нощта сега. Спокойна и хубава вечер!

# 54
  • Мнения: 96
Добра вечер отново Wink!

Е, явно мина синята вода, потече и розовата Laughing


Честита принцеса на мама AJ - да порасне здрава и прекрасна млада дама!

В отговор на запитване от Ава - да се изкажа за процедурата по раждането - ще пиша с малък шрифт, щото както знаете лаконичността не ми е присъща, та който няма време и нерви - да пропуска!

Какво да разказвам аз за ресекциото - честно казано, изненадващо за мен мина по-бързо и по-леко от първото секцио.
От момента, в който ми сложиха спиналната, до финалния шев минаха цифром и словом 25 мин. В 9.40 почнаха, в 9.45 извадиха Макса, в 10.05 доктора плясна с ръце и каза "готово"! Аз иззад чаршафа викам възмутено " Как тъй готово?" - Демек да не остана недозашита и да изгубя някое черво по пътя към реанимация Laughing
А доктора ми обясни, че работел по нова някаква метода, според която секциото било по - user friendly - само 3 шева имам външни, по-малко щяло да ме боли, по-бързо съм щяла да се възстановя...бла-бла.
Гледам аз подозрително и си викам" Ще я видим ние тая работа Thinking Хората приказват, че втория път било по-кофти от първия...."
Като извадиха Максим го чух, че изплака, след това неонатолога го донесе и ми го сложи на гърдите, и понеже аз разпъната на кръст не можех да го гушна, той ме галеше с неговите краченца и ръчички по лицето - за пръв път ми се случи, щото предния път Емата не изплака веднага и я отнесоха, а после ми я показаха вече измита и облечена и то отдалеч.
Тупурдисаха ме после в реанимация - е там вече видях зор малко, щото кръвното взе да хвърчи, по едно време го докарах до пулс 130 Shocked, а един много не**ателен анестезиолог ми разправя как това хич, ама хич не го тревожело - то нали на чужд гръб и 100 тояги са малко Crazy Хеле, по едно време се давръндисах и хукнах да ставам - то пък по тая нова метода било и задължително, тъй че кукнах права йощи на 5тия час някъде за ужас на колежките от съседните легла hahaha
Все пак клепах 24часа в реанимацията, де - досадно ама мина и замина.
Бебешора го донесоха малко след като ме настаниха в стаята -  една любезна сестра много настойчиво и търпеливо ми обясняваше как да го кърмя. Той пък нашия голям лентяй го раздава - яде яваш-яваш, подремва, уригва се, пък продължава - не е като кака си - тя беше като прахосмукачка Laughing
На втория ден ми свалиха 2 от конците, на 5тия ден и третия конец махнаха и това беше Peace
Единственото ми неприятно изживяване беше с некадърната анестезиоложка, която 40 мин не успя да ми сложи упойката - добре, че накрая мина неин колега по коридора, та го викнаха да свърши работата - точно преди да я удуша с голи ръце Crossing Arms

За болницата - приятно съм изненадана от отношението на персонала - много мили и любезни бяха всички, с които контактувах.
Тука запознати ще кажат, че причината е моята "известност" в Шейново - още първия ден насметох една докторка и отказах половината назначени терапии, та версията е, че персонала не искал да ме  дразни  Mr. Green, ама не е тъй Naughty
Няма да пускам снимки от болницата, щото да не ви смущисвам с изискания си вид Embarassed - като леглуваща във ВИП стаите ме снабдиха с крепонена нощница, която беше от същия плат като чаршафите в Патологична бременност hahaha
Не бЕх подготвена за тоя развой на събитията и нЕмах никакви подходящи аксесоари, та затуй не пожелах да се увековеча като облечената Маха, да не се излагам тука по форумите Laughing


Снимки ще пусна утре, че още не съм ги свалила - само ще кажа, че малечкия е копие на кака си от рождението й- като сравнихме двете снимки паднахме направо Shocked Иначе прилича на малко съселче, затова кодовото му наименование е Рататуй Laughing, ама пусто нали си е наше - не можем да му се нарадваме. Joy

Сега като се върнах няколко дни назад, ще ви благодаря още веднъж за прекрасните пожелания и милите думи - страхотно е усещането толкова хора да са съпричастни към твоето щастие!  Hug Hug Hug
И специални сърдечни благодарности на Elf Princess, която се погрижи за изстрадалата ми от глад душа и ми донесе в болницата сума ти вкусотии   лично приготвени от нея:bouquet:

Да прощавате обстоятелствеността ми, ама тъй е то - току няма, току няма, току си е*а майката...

# 55
  • Мнения: 10
Честит син Дамян на Колибри!
Честита дъщеричка на мама AJ!

Бебчетата да са живи и здрави, а мамите бързо да се възстановяват!
Ласи, няма нужда да си лаконична, виж как добре ти се получава Simple Smile
Елф, дали би наминавала и към ТК, хем сме много за там, хем сме все гладни, както Портман писа места и в коридорите нямало, манджата сигурно отдавна е свършила и ние ще имаме крещяща нужда Simple Smile

# 56
  • Мнения: 718
Добро утро! Само аз ли станах в 4.30 или другите ги е срам да пишат  Laughing
Да честитя принцесата на Арпи и в тази темичка  newsm51

Ласси, много ме разсмя с 'малкото съселче'  Joy Да ти е живо и здраво детенцето!
Днес мама пристига, ще се посрещаме довечера. Отсега усещам екшъна, дето предстои. От 1 седмица се опитва да вдигне една малка виртуална лудница, а сега като дойде, току-виж успее  Laughing

# 57
  • Мнения: 18
Добро утро, мамчета Simple Smile
Хайде на кафенце

Уж сме ранобудни, пък за тази сутрин не ви се пише май newsm53
Честит Дамян на Колибри и Честита принцеса на мама AJ
Въпреки, че терминът ми беше вчера, все още сме 2в1. Много е изнервящо. Всеки, който ме види казва -Хайде, бе, още ли не си родила? Та това да не ми е концерт по желание #Cussing out
Ако зависеше от мен, досега да е станало.
Ако до утре не се покаже госпожичката, сме на доктор.

Последна редакция: ср, 02 дек 2009, 08:10 от dmg

# 58
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Добро утро? Айде, на масата.


Да стиснете по едни палци на Котката ,че днес й е датата на секциото.
Тя всъщност ет-ка ще даде инфо като се излюпи малката принцеса.
*MILADY* успех с кърменето и търпение с бебка, за депресии да не съм те
чула вече да редиш приказки хубавице.  Hug
Ласи, добре ти се получава лаконичността  Wink и на мен ми направи впечатление,че
много по-бързо рипнах след ресекцито, но този модерен тигел не ми беше направен.
Няма и как да го изпитам,че си вързах тръбите, секс само за удоволствие, вече.
приключих с прираста на населението за нашта мила Татковина.
Айде, хубав и слънчев ден.
ЧЕСТИТО И НА МАМА-АJ!

# 59
  • Мнения: 666
Добро Утро   bouquet
Злитова не си сама и нашите пристигат утре сутрин. От сега си представям каква еуфория ще настане в къщи и много се радвам. Да не говорим, че ще се наям със шоколади Своге и вафли Боровец  Embarassed  Mr. Green
 Ласи строила си ги в две редици в Шейново то се е видяло. Къде после да смеят да са нeлеюбезни. А Рататуи много ми хареса като кодово име, много да го цункаш от съфорумките. Само язък че няма да видим диско пижамата, ама ще се щракнеш от къщи и ще ни я покажеш  Mr. Green
Елф излезе ти сега репутация, че приготвяш разни вкуснотийки и виж веднага тръгнаха заявки.
Милейди радвам се, че се влкючи. Аз също минах кратък адаптивно-депресионен период с Крис и имах абсолютно същото чуство, че е дошъл края на света. Постепенно обаче влязохме в релси и нещата си дойдоха на място. Надявам се бързо да преодолeeш този период и ако може излизайте по малко на вън да се разсейваш, на мен поне ми помагаше това  Hug

Общи условия

Активация на акаунт