РОДЕНИ 2004

  • 48 892
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 391
lulumba , благодаря за отговора!
Шилер вече не става за нас - записването е било до края на миналата година, аз тогава изобщо още не мислех за у-ще...
Остава ми варианта със сдружение "послушковци", което ми е неясно и недоказано сякаш така във времето и 105-то - засега имам добри отзиви за него от различни мами... ще имам 1 година за мислене, та се надявам решението да узрее.
11-то отпада сякаш - е най-слабо от трите.
Чудех се от първи клас удачно ли е да учи 2 езика - италиански и английски? Или ще й дойде много? В 105то имало стая за училища Европа и мога да я запиша там в у-ще да учи единия език, а на курсове другия...
Тя в момента учи англ. в градината и руски от баба си - вече разбира много руски и поговорва по малко, та сякаш й се отдават езици.
Научи се да чете почти без да срича вече... Много бързо някак си стана. На бг и руски.  Grinning, а както има време до 1ви клас, какво ще прави тогава - да не й стане скучно  -та може и да понесе повечко натоварване.. знам ли я.

А за игричките - онова въпросното момченце сега е 1ви клас - 2 години по-голямо и сякаш той я подкукуросва за някви такива бореници с едни такива особени стойки... абе сякаш го е треснал някакъв хормон това хлапе. А мойта невинна будала само й дай да се заглъфичква с някой... много е доверчива и миличка...
Не знам как да я науча да не се доверява така искрено на всеки и всичко. Наистина това момченце го познава от години, но определено ме притеснява като как ще я опазвам занапред...
Иска ми се да я науча да е предпазлива самата тя ...
Така че приемам всякакви съвети.
А пък тя съм я хващала да се гледа в огледалото и да тренира един особено сладострастен поглед... с тия нейни сини очи - явно от някой музикален клип или нещо от тв е гледала и направо такъв хитреещ прелъстителен поглед праска... че ми става лошо  Crazy newsm78

# 691
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Колибри, незнаех, че е толкова сложно за "Шилер".  Thinking За езиците си мисля, че е най-добре да ги учи един по един. Ако е едновременно може да се пообърка, дори да й се отдават. По-добре изчакай с година-две и тогава запиши втори език. Поне аз така си мисля. Thinking Ох, за сексуалното възпитание - болна тема.  ooooh! Моята е още далеч от тия работи, за щастие и в градината нямат дразнители в тази посока. Но не ми се мисли какво ще бъде като влезе в училище. И аз съм чувала доста неприятни истории и се моля да не ни случат на нас. То и затова отсега се оглеждам за училище, където има най-вече здрава дисциплина. ooooh!

# 692
  • Мнения: 4 371
Леле, Колибри, какво говориш Shocked Пепи и Ели все едно не са набори, мойто диване мисля, че е много далеч още от тези неща. Сега наскоро му обясних, че освен от корема, бебето може и да излезе и от долу и той беше шокиран. А като ни види да се целуваме с баща му е готов да повърне, толкова му е неприятно hahaha С момичетата явно е по-деликатно положението Crazy

# 693
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Да, Колибри, и моята девойка е  любопитна в тази област, за бременността и раждането си обясняваме и четохме няколко пъти "Бебе на нулева възраст". Сега съм купила една книга за сексуално възпитание на деца от 6 до 9 години, като виждам, че я интересува.По-добре да и го обясня аз с красиви думи, отколкото да го научи в ДГ по грозния начин( а за съжаление при нас се обсъждат подобни теми явно).Сега през уикенда ходихме на хотел и докато й се радваме с баща и  на фасоните аз му казах на шега" Да се чуди човек защо не си направим и едо момченце, като виждаш какви хубави ги правим", той отговори, че можело и близнаци да се родят като Зак и Колди(едни калпазани по Джетикс дават-близнаци-пакостници") и Цветка ни закла с коментара:"Ама, мамо, ти знаеш ли, че имало едно такова хапче, дето се пие при нежелана бременност Shocked" Откъде знае ли? Ха, рекламата на ескапел ooooh! И така, преди да направи 6 години, темата откъде идват бебетата е ясна, сега е на тема контрацепция CrazyЧестно, не е добре да порастват така бързо, ама пуста телевизия...

# 694
  • Мнения: 2 255
Леле, Колибри, какво говориш Shocked Пепи и Ели все едно не са набори, мойто диване мисля, че е много далеч още от тези неща. Сега наскоро му обясних, че освен от корема, бебето може и да излезе и от долу и той беше шокиран. А като ни види да се целуваме с баща му е готов да повърне, толкова му е неприятно hahaha С момичетата явно е по-деликатно положението Crazy
Joy Абсолютно съм съгласна  Peace  при нас разликата е, че вече не се крие и гнуси като гледа целувки  Mr. Green но пък налита да бие баща си като види да ме целува  #Crazy
А момичетата както винаги са напред с материала  hahaha

# 695
  • Мнения: 1 391
ами ние като бяхме деца, помня че се гнусяхме от целуването... мляскане му викахме.

А Ели--- не само че не се гнуси, ами явно много й харесва, и даже явно от гледане по филмите по тв - дори детските целувки между принц и принцеса - идва да ме целува и отваря уста и почва да върти глава... и мен ми става лошо... и викам - не, така се целуват само големите... а тя ме гледа лукааавооо и хитро...
Определено й харесват подобен вид изживявания... и това ме втрещява... та се чудя как ще я възпитавам. Вчера й подстригвах малко косата и по време на процедурата й изчетох цяла лекция като кое е хубаво, и кое не и как бива и небива... и се почувствах като дърта свекърва... ама да видим. явно трябва много разговори, ама то пък и на тия теми много трудно да се говори с хлапе.
Трябва май да си купя някоя книжка отнякъде, че се виждам в чудо. Иначе е голяма будала и наивна душа. Обаче е готова да направи всичко, което някой й каже, под форма на игра, просто е супер доверчива, а явно й е и интересно... Мани мани
 ooooh!

А за бебетата - още от миналата година, някой й беше вече обяснил в детската, че жените имали 2 дупки отдолу, от които от едната пишкали и акали, а от другата падали бебетата - и се разкрачи и ми показа как бебето пльок и падало... и ние с баща й се изумихме просто се втрещихме - бяхме на разходка в планината и чакахме бебе - бях бременна с Дамян и .... така изневиделица се оказа, че няма много за обяснение...
Макар че моите бебета са излизали през корема.

Последна редакция: пн, 01 фев 2010, 13:57 от Collibri

# 696
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Колибри, да ти е жива и здрава сладката чаровна Лъвица  Flutter   bouquet  Heart Eyes

# 697
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Вчера сме имали рожден ден в темичката ни ...
dididi - да е здрава и щастлива Елица   bouquet  bouquet  bouquet
Много щастие и късмет й желая!

# 698
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Честито на всички рожденници от последните дни  bouquet  bouquet


# 699
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Аууу, вчера сме имали рожденичка и аз да я проспя Embarassed
ЧЕСТИТ ШЕСТИ РОЖДЕН ДЕН НА ЕЛИЧКА! ДА РАСТЕ ЗДРАВО, КРАСИВО И УМНО ДЕТЕ, И МНОГО ДА РАДВА МАМА DIDIDI!

Олеле, а аз вчера цял ден съм с мисълта за 31 януари. И дори спорих с мъжа ми, че е 31 януари, а не 1 февруари. Малеее, ще трябва да се пие гинко май. Crazy

# 700
  • Мнения: 3 246
Честит рожден ден на Еличка, да расте весело и щастливо дете Hug  bouquet  bouquet  bouquet

# 701
  • Мнения: 668
Честито и от мен на всички рожденици които съм пропуснала.    bouquet  bouquet  bouquet
Да растат живи и здрави и мнооого весели игри.

Колибри не ти завиждам с тази синеока сладурана.  Лъв ли е? МалИ, малИ........Grinning  Нашият е доста далеч от тези работи за сега. Дай му бакугани. Whistling

Да ни стискате палци в четвъртък.  Hug

# 702
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Честит Рожден Ден на Еличка и всички празнували последните дни Рожден Ден! Да са здрави и да се радват на  много щастливо детство!

# 703
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Чудех се от първи клас удачно ли е да учи 2 езика - италиански и английски? Или ще й дойде много? В 105то имало стая за училища Европа и мога да я запиша там в у-ще да учи единия език, а на курсове другия...
Ние сме в 105-то. С голямата бяхме на този вариант- италианска паралелка и английски в училище Европа. Вторият срок на първи клас обаче я отписах от английския- определено стана много натоварването (водя я и да спортува). Едно, че времето не стига за всички уроци и домашни, второ- става прекалено много учебният материал (днес децата в училище много ги товарят). А от 5-ти клас така или иначе английският става задължителен. В още по-горните класове ще вклюим и немски, но ще добавяме новите езици постепенно. В първите години най-важното е да се ограмоти на родния език.
С малката ще процедирам по същия начин.
А ако сте се спряли на италианска паралелка в 105-то, не се бавете, а подавайте документи. Миналата година имаше 80+ желаещи за едва 30 места.

Честит рожден ден на всички деца, които празнуват тия дни! nbirthday

# 704
  • София
  • Мнения: 2 846
Хора, гледам пишете за училища. Кога ще тръгват децата ви - тази или следващата есен? Лично аз мисля да пратя Ивета в първи клас догодина, когато си е наборът й.

Общи условия

Активация на акаунт