Есенен купон без повод!

  • 5 806
  • 128
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 161
Идваме!

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
 Гледам, че тези дни е слънчево, ако удържи до събота-неделя, дайте, да се уговаряме направо.....

 аз лично предпочитам парковете - Южен, Борисова градина, Северен (ама ми е далече),

 казвайте, място, ден и час....

# 17
  • Мнения: 5 877
Борисова градина, неделя... как звучи? Ама дали ще има достатъчно жълти листа?

# 18
  • София
  • Мнения: 8 932
Страхотна идея, само че май го дават тази неделя да се развали времето. Иначе сме там

# 19
  • Мнения: 5 877
В неделя ли ще се развали? Да го направим в събота тогава... коя дата се пада?

# 20
  • Мнения: 1 413
Идваме и ние с Ева и Криси и да знаете, че майка им е луда колкото тях!

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
И аз съм навитак!

Става и за събота, и за неделя.

# 22
  • Мнения: 5 877
Давайте тогава да измислим какво точно ще правим! Приемам предложения.
Не знам дали ще има достатъчно листа за тичане до коленете в шума, както споменава Кифлата...
...но може би ще има достатъчно, за да дегизираме децата. Или пък да си направим истински карнавал, но с условие средствата да са подръчни? Мога да донеса боички за лице.

Може би някакви игри, в които децата да играят заедно с родителите си? Мисля, че ще е много смешно да се състезаваме на отбори от майка/или баща/ с дете, макар да не ми идва наум какво точно.

Нещо с кестени сещате ли се, защото ги има в изобилие? Може би децата да целят нещо /празни кутии от сок вместо кегли с малко пясък за тежест/? Или пък да ги събираме и да направим мозайка от кестени? Друго?

Хвърчила?

В сайта на Фемили Фън имаше идея да се прави плашило - не знам, може би ще им е интересно на децата. Сигурно няма да е трудно.

За по-големите деца - могат да познават кое листо от кое дърво е. За по-малките - могат с помощта на майките и татковците да разпределят листата по цветове /например/ или да помагат да се нижат на гирлянди /едно жълто, едно червено, да речем/

За храна можем да вземем ябълки, царевица, кестени, пък и всякакви плодове. Нещо друго сещате ли се?

Кажете ми, ако прекалявам. Пиша всичко, което ми идва наум, за да можем после да отсеем.

И за мястото - на мен са ми удобни "Заимов", Докторската градинка и Борисовата градина. На вас къде ви е удобно?

Последна редакция: вт, 27 сеп 2005, 14:08 от Anda

# 23
  • Мнения: 1 413
Много харесвам такива игри като например едно детско краче и едно родителско се връзват и трябва да се изходи определено разстояние така...или родителя застава с гръб към детето и си преплитат ръцете и пак да се ходи до някъде-това за големите...

Синът ми вчера каза,че в двора на градината имат таралежи Shockedа после ми показа черупката на един кестен и ми каза-ето го, мамо, таралежа... bowuu Joyта може да направят фигурки или апликации от кестенови черупки.
Друго...

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
За игри с кестени се сещам например, че може да се очертае кръг с камъни и да се хвърлят в него кестени от различно разстояние, маркирано с тебешир (за малки и големи).

Много ще ме изкефи пускане на хвърчило, но аз лично никога не съм го правила.

А от листа може да се направят коронки, гердани, полички или гривни за ръцете и краката и после - дивашки танци...Само трябва да се донесат по-здрави конци или прежда може би.

# 25
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Страшно ми харесват всички предложения, ама като си знам стоката, аз ще съм тази, която ще подскача с поличка от листа и ще цели кестени, а дребният ще тича с една пръчка и само ще всява смут.  Confused
Анда, от къде могат да се купят боички за лице?
Аз подкрепям предложението за Борисовата градина, защото там има много кестени и е най-просторно. Събота или неделя.  newsm44 Може да е около обяд, защото става хладно следобяд.
Току-що разбрах, че в неделя щяло да бъде студено.

# 26
  • Мнения: 5 877
Василиса, ще бъдем две с поличките, не се безпокой! Само дето днес в Заимов кьораво жълто листо не видях.
Събота ще се отработва ли?
Боичките ми са подарък от Исландия, но иначе май гледах в Ориндж.

За хвърчила и аз не съм наясно как се пускат, мога обаче да се пробвам с правенето. Може би някой татко ще ни светне по въпроса?

Ще ходя да разгледам сайтовете, пуснати от Инна в другата тема, там май има страшни идеи.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Мдааа...това с жълтите листа и аз го забелязах.

Между другото, видяхте ли, че има цъфнали кестени? Shocked

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Между другото, видяхте ли, че има цъфнали кестени? Shocked


Лично НЕ, но го казаха по Новините и също така, че това предвещавало люта, дълга и студена зима  Close

 ooooh! ooooh! ooooh!

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Аз пък лично видях!!! И днес сутринта казаха, че декември ще е мноооого студен  Thinking

А какво става със събирането - да не се отказахте, ей!

Общи условия

Активация на акаунт