ОКТОМВРИ месец намалява,а бебевалежът продължава!

  • 21 593
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 23 112
Искричка,моя Дани бе като Белослава откак се роди,та до днес.Никак не спи това дете. Shocked
като бебе ми спеше по 30-40 мин 2 пъти днесвно и винаги с приспиване; на гърда или в количката.Общо взето креватчето не ни послужи за нищо,бутах го с количката в коридора,за да заспи.Само навън спеше по 2,понякога 3 часа,ама само ако го буташ и то по неравен терен. Crazy Когато бяхме при майка ми,специално ходех на една съседна улица,застлана с павета,за да го бутам там и да заспи.
Румс,и на мен подобни неща ми казаха за храната,но защо пук краставици се чудя. Thinking А от кивито не можело семките.Ама аз смятам да си хапрам от всичко по малко.

# 31
  • Мнения: 1 668
Румс, това за варивата е ясно, защото са газообразуващи и водят до колики, но това с краставиците ме разби направо - те са 99% вода и не мога да си обясня какво пък им е на тях, че да влиае на бебетата  newsm78.
Чоко, вие направихте ли си някакъв приличен режим? Аз много се надявам скоро да почне Ева да прави големи паузи през нщта, че това безсъние не се издържа

# 32
  • Мнения: 23 112
Аз много се надявам скоро да почне Ева да прави големи паузи през нщта, че това безсъние не се издържа
Да,много е трудно,наистина.Мен само това ми е тежало от отглеждането на детето,а то продължи до почти 3 годишнината му. Crazy Сега Саши е по-кротък и лесно заспива сам,не е нужно да е нон-стоп на цица.Дано ското направи една пазуза от 5-6 часа.Засега издържа по 4ч.,но през вечер-две.

# 33
  • Мнения: 203
Да се запиша в новата ни хубава тема,за което благодаря на Mirkam Hug
А при вас как е приема на Инфакола?При нас са едни физиономии хич не го харесваме тоя Инфакол
Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 496
Родихме се най-после и ние  Heart Eyes  Хайде да разкажа докато малката спинка:

В сряда около 1 часа сутринта започнаха контракции, но понеже и до тогава си имах чат-пат реших да не обръщам толкова внимание... Но понеже пак бяха придружени с кръвотечение реших да си довърша за всеки случей багажа. И така до 3 часа се занимавах със домакинска работа и подготвка и като свърших всичко реших да си легна, пък то ще се види ако има нещо. Е, поспах си и сутринта заведохме малкия на градина и се отправихме към болницата за плануваната консултация. Сложиха ме на монитора и ни оставиха. Да, ама контракциите през това време санаха... страшни  По едно време усетих отдолу едно "пук" и след 5 мин идва една от акушерките да откачи апарата и аз ставам от леглото и усещама пороя  Толкова бързо си свалих дънките, че не можах да ги намокря дори  Така ми се спукаха водите...
Айде обратно на монитора, викнаха гинеколога... кака ви с 5 сантиметра разкритие, остава да ражда  bowuu От там нататък стана доста бързо, не мисля че минаха повече от 45 мин. и вече ме караха с леглото към стаята за раждане... и така 5-10 мин след това на бял свят показа главичка новото мадамче  baby_neutral С идеалните мерки от 3,225кг и 50см; аз само с един шев и много щастлива да си гушна малкото бебоче, което веднага бе сложено на корема ми, много успокояваща процедура ви казвам, изпълва те с такива чувства изведнъж... Няма изнасяне на бебето, няма два часа с торби върху корема, няма рутинни физиономии... Всички ти се усмихват и те поздравяват и всичко ти обясняват, и нон-стоп готови да дотичат до стаята за да ти помогнат... Огромна разлика в това отношение с първото ми раждане  Whistling
Изписаха ни в събота на обяд. И двете в добро състояние, малката смъкна само 50гр, изключително на кърма. Помня, че с Гогата исках да го кърмя, а те идваха да го хранят през 4 часа и така забавиха и усложниха процеса, че...  #Cussing out Но както и да е, малката сега много спинка и хапва модерно - често, но по малко, за поддържане на фигурата  Wink

Ами това е от нас, пожелавам ви много положителни емоции и любов  Hug

# 35
  • София
  • Мнения: 463
Няма колики със сигурност ,не се гъне като преди,не се свива-само маха с ръце ...какво иска нямам си и на идея. И това от една седмица. Плюе бибероните ,нахранена е ,преобута...шантава работа Thinking
Като виждам какво е приключение с едно бебе,като всичките ми роднини и познати казват ,че Бели била много спокойно бебе,момичетата с по две са направо майки -героини Hug

Забравила съм да ви кажа за новата ми измислица Joy Поръчах за легълцето две наклонени възглавници ,приличат на тази http://s43.radikal.ru/i099/0909/00/199710db7a76.jpg Сложих ги от двата края на леглото под протектора и сега си отдъхнах от местенето на една друга възглавница ту от единя край на леглото ,ту от другия. Понеже искам да виждам лицето на бебето ,дали не се дави или повръща,или нещо друго... се налагаше преди да повдигам последователно крайщата на матрачето,като сменяме страната за спане. Сега вече край с това -супер удобно стана.

bubka честита ти рожбичка Hug

# 36
  • Мнения: 851
Честито на мама Бубка! Да ти е жива и здрава и мнгого да ви радва цялото семейство!
Герчо, какво да ти кажа, хем е режим, хем не. Спят по минимум 3 часа м/у всяко хранене, но максимума пауза, която ми правят е 4 часа, 4 часа и половина. Правят задължително поне една такава на ден. През нощта се храним в 12, в 3 и в 8 сутринта. С нетърпение чакам да направим прословутата 6 часова пауза.... въпреки че вече толкова свикнах да спя на пресекулки, че не ми и прави впечатление. Най-хубавото е , че спят непробудно м/у храненията , когато им се спи разбира се.
Искричке и ние си имаме такава. Доволна съм от нея, макар че наклона не и е чак толкова голям , че да не се налага да се надигаш. Но за бебето са много удобни.
Ние имме проблем с бибите- не щат и тпва си е. ПО лошото е че от време на време аз се превръщам на биба. Дъвчат ме, успокояват се и заспиват и после повърнат малко защото непосредственно преди залъгването са се нахранили , а докато ме дъвчат естетсвенно че тече и кърма. Отказах се да пъхам биби вече, безнадеждно е...летат на метри от бебетата.

Последна редакция: вт, 27 окт 2009, 16:00 от Cho_ko

# 37
  • Мнения: 68
Айде влизам на отчет в новата темичка, която е жестокаааа! И колажа е супер Peace

Качили сме 600гр за 20дена. Докторката като го съблече и го сложи по корем да му прослушва гръбчето, Райън стоя през цялото време с вирната глава! Направо ни изуми  Shocked Тя го гледа и ми вика: "Ама това бебе има страхотен тонус! Браво!" А баткото беше такъв мързелан, до почти 3тия месец съм му придържала главичката... Колко са различни бебетата.

Понеже от другата седмица ще спирам да кърмя, докито ми препоръча НАН СЕНСИТИВ. Някой да дава такова? Каза ми, за да мога да спомогна имунитета на бебчо, от сега да почна да давам едно шише кърма и другото цедене да го замръзявам, и като спра кърменето да му давам по 1 хранене кърма на ден, щяло да бъде супер така.... Да се надяваме  Praynig

Райън вечер го храня в 22:30, после в 04:00  newsm44 Така си е още от самото начало, за мен действа идеално, кофтито е че докато се оправя и заспя след нощното хранене става 05:00 а баткото ме буди в 06:00, но живи и здрави да сме! Не ми е проблем. АЗ имам ли 5 часа непробуден сън нямам проблеми

# 38
  • Мнения: 1 341

Качили сме 600гр за 20дена. Докторката като го съблече и го сложи по корем да му прослушва гръбчето, Райън стоя през цялото време с вирната глава! Направо ни изуми  Shocked Тя го гледа и ми вика: "Ама това бебе има страхотен тонус! Браво!" А баткото беше такъв мързелан, до почти 3тия месец съм му придържала главичката... Колко са различни бебетата.


Крис си държи главичката от 1-вият ден в болницата! Peace Персонала беше изненадан от жилавостта му. А сега вече изобщо не се налага да му придържам главичката. Ема ми беше сууупер мързелива, на 4 месеца започна да си държи главето. На 7 започна да сяда и ти бързо се изморяваше. Наистина са много различни децата.

Моят маймунчо много го мъчат коликите. Ако не е на ръце не заспива. Сега обаче заспа със сешоара. Laughing Голям кеф, но аз се притеснявам да не изгори пустинята от толоква употреба. Мисля да го запиша този звук на диск и да му го пускам. Така на Емата й бях записала музиката от музикалната играчка, която бързо спираше и не ми се разкарваше да я пускам отново и отново.
Довечера отиваме за люлка, че само на ръце няма как да караме. Сега майка ми е тук, ами после. Тя в събота си заминава и от тогава вече си влизаме в наш режим. Хем ми е мъчно, но от друга страна се радвам, че ще останем сами. Отвикнала съм да живея с някого. Винаги с мъжът ми сме били отделно-далеч от родители, и сега ни е странно съвместното съжителство с родителско тяло. Simple Smile

В тази връзка...Ани, моля те препоръчай ми люлкааа! Praynig Гледах една на Грайо май беше с яйцевидна форма, бяла и с мноооого функции, ама пусто как й беше името не помня. Ако се сещаш, сподели мнение. Иначе мисля ако не е тази новата, да е като на Герчо. newsm78
Герчо, ти доволна ли си?

Хайде махам се, да слагам каката да спинка.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Момичета,благодаря ви  Hug

За мен е удоволствие Simple Smile.Рамката ''October babies'' е дело на Муундрийм Hug,за което много и благодаря,но нямах време да напиша преди малко  bouquet.Тя ме вдъхнови за есенното оформление на нашата темичка.Иначе,аз за съжаление,съм много боса с Фотошоп  и колкото и да искам (Руми Flutter),не мога да се справя с един такъв колаж.
Мислих си скоро да питам в темичката,дали някой би могъл да направи нещо такова,стига да има желание и време.В другата ми отчетна има няколко мадами,които се занимават и стават страхотни неща,но трябва човек да разбира Peace

....
Ние бяхме качили 1150 гр за първия месец и 3 см,но все пак бебетата не са машини:едни качват повече ,други по-малко.Не се притеснявайте чак толкова Hug

....
Будуване нямаме Shocked.Обича да спи малката кокона,като майка си Blush.Будничка е вечер  за вечерния плач.Иначе така да си разглежда нещо или да се кокори-няма  такова нещо.
Коликите ни или отслабнаха,или ще минават ,но е в пъти по-спокойна.И вечерта спи,от 22 се буди в 3 и после в 6-7.Това за мен е просто супер.Общо взето,взех да виждам малко светлина в тунела Party

...
Цунки на всички Heart Eyes.Трябва да ставам.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 719
Здравейте на всички! Много отдавна не съм писала, но сега имам да ви съобщя най-хубавата новина:

На 21 октомври се роди нашата красива дъщеря Владислава - 4.100 кг и 51 см.

Раждането мина нормално, макар че бая се поозорих, ама то с голямо бебе няма начин. Вече сме си вкъщи.

Искам да честитя да всички майки, които гушкат своите рожби, а на тези, които чакат - пожелавам скоро да са толкова щастливи, колкото съм и аз сега.

# 41
  • Мнения: 203
Ani_Boland-НАН СЕНСИТИВ даваха на Тео в Пловдив и не сам имала проблеми дори си го дохранвах с него 3 дена и в къщи!!!
Честито на новите мами!!!

# 42
  • Мнения: 20
Темичката ни е прекрасна Hug

И моята малка е голяма манипулаторка Simple Smile иска да се гушка и да се приспива на ръце гушната или в кошчето за кола( нямам шезлонг или люлка) Май всички бебчовци са такива  и тя бодува по 4-5 часа на ден .

Всичките ни бебенца наддават чудесно Peace

А пък ние сме се сдобили със стафилококи и сега ще ходим да ни разчитат антибиограмата Confused

п.п. Търсим си сушилна с транспортни дефекти ( че по-евитнка) някой да има предложения къде?

Честита дъщеричка миленка-д  bouquet

# 43
  • Мнения: 23 112
Бубка и Миленка,честити бебчета!Да са живи ,здрави и щастливи!!! Hug  bouquet

Мегс,на Ломското и в банкя знам,че има такива магазини,ама къде точно??!!Цъкни в Гугъла,може би ще има резултат.
Рони,сестра ми ми изпрати записи на компа със звуци; морски вълни,дъжд..сигурно има и бял шум.Пускам му ги и има ефект.Сестра ми си ги е свалила на телефона,а аз имам една машинка,която е за бебета и има запис на бях шум.Сетих се за нея,че ми я баха подарили за Дани и я намерих.От два дни я пускам и има ефект.Има степени на силата на звука.Виж длаи при теб не се продава това нещо.Иначе имам лампа на Гишер Прайс с такива звуци,също ми бе много полезна преди,Сега още не съм я включвала.

# 44
  • Мнения: 99
То и ние бодуваме по-често вече  Whistling Сутрин след като сме станали всички, бубата е преоблечена, нахранена и със сух пампи и спокойно си ритка, гледка и маха с ръчички до следващото хранене което обикновенно сутрин е след 2-3 часа за разлика от нощният маратон нон стоп на цице  Crazy После цял ден е на режим хапва, бодърства около час, хапва спинка пак бодърства и ей така до банята, като се изкъпем вече сме мъртво гладни ревем като чели ни колят, хапваме и заспиа като пън за 3 часа, след това се почва пак маратон на цица   Joy Та горе долу сме ей така  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт