ОКТОМВРИ месец намалява,а бебевалежът продължава!

  • 21 594
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 851
Чо-ко,ще излизам,ама още се моткам с домашни задължения.Аз съм откъм Емил Марков,към Нишава района.
Супер, ние сме на Гоце Делчев. ПЛанирам да сляза с колата да не завали изведнъж. Спирам на банката от към Нишава и влизам в парка от към езерото.
Ако искаш да се организираме, само трябва да знам да ги сабудя да се нахранят.
Някой друг желаещ за разходка.... то само да не завали докато се приготвим.

Последна редакция: вт, 27 окт 2009, 13:58 от Cho_ko

# 16
  • Мнения: 2
Хоп и аз в новата ни темичка Simple Smile Миркам чудесна е!
Аз да питам вие на колко време водите дечицата на преглед? Ние бяхме миналата седмица и бебка беше качила само 180гр. Роди се 3700 изписаха ни 3530 и за 12 дни беше качила само 180гр.Доки каза,че няма проблем,но утре пак ни вика на преглед,а тука като чета май всички ще водите бебоците след месец на преглед.Ама имаме доста дрешки които ни омаляха и се надявам сега вече да сме 4 килца поне,че сме на 20 дни. Вашите мишета по колко бяха качили на първата консултация ?

# 17
  • Мнения: 29
Нашият бебо беше качил 870 грама,когато ни извикаха на 20-тия ден за мерене,та при изписан 3380,беше 4250.

# 18
  • Мнения: 99
Моята буба беше качила 130 гр за една седмица и нашата доки каза да дохранвам, че ми било гладувало бебето  Rolling Eyes След 3 дни като отидохме беше качила 120 грама за тези 3 дни, а сега в четвъртък сме на консултация и ваксина и ще видим колко е качила като сега от почти седмица не дохранвам с АМ а е само на кърма  Peace Дано да няма проблем и да сме си само на кърма, че с тези изкуствени млека прави егати фонтаните  ooooh!

Деска идея е със слиг от плат ама проблема при нас е, че тя пък иска да се шири  Laughing

# 19
  • Мнения: 851
Моите момичета качиха по 1 кг за 1 месец.  Само на кърма сме.

# 20
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
честито мамчета   bouquet
и запис  Embarassed

# 21
  • Мнения: 23 114
Една седмица след  изписването бе качил 250гр.Трябвало по 200.Ама как пък ги изчислиа само..

# 22
  • Мнения: X
Хич не ги слушам по колко трябвало,всяко дете си е различно. Peace

# 23
  • Мнения: 851
Доколкото знам бебетата трябва да качват по 20-30 грама на ден. Средно по 200 грама на седмица.

# 24
  • Мнения: 432
здравейте.
Бяхме на консултация,значи от раждането до сега е качил 1200кг и порастнал с 4 см.Когато бяхме на 20-я ден беше качил 750гр и 2 см.Доки каза че малко повече от нормалното,но аз не се притеснявам.На кърма и дохранване с АМ е.Направихме и ваксина.Днес записах и час за ортопед,въобще много хубава работа свърших.

# 25
  • Мнения: 141
Запис и от мен в новата тема!Миркаме, благодаря, че си я направила, много е хубава !

Относно качването - Ели засега е качила 800 гр почти за 25 дни, мисля, че е добре...Аз я тегля всяка вечер и понякога за деня е качила 50 гр, друг път само 10, не мисля, че може да се сложат в някакви рамки всички бебета .Всяко бебе си е различно

Хриска, за ръмженето, гърченето,пъшкането -в същата ситуация сме...Не знам вече какво да мисля и аз...Никак не е спокойна всяка нощ, заспива за 10 мин спокойно и след това се започват всевъзможни звуци....Ако някой ми беше казал , че бебетата издават такива звуци нямаше да му повярвам...Все едно си имам зоопарк вкъщи Laughing
Õще нещо щях да пиша, но забравих...А и бързам да излезем за малко на разходка, че това май ще е последния топъл и слънчев ден

# 26
  • София
  • Мнения: 463
Мамчета, колко трбва да спи бебе на почти 2 м? newsm78 Белославка бодърства почти през целия ден и направо ми омръзна вече да я приспивам ,само да стана и вече е отворила очите и мрънка Crossing ArmsСъбужда се в 8ч сутринта да яде и край на съня.Няколко пъти заспива късно следобяд с вдигната ръка или отворена уста -както мрънка или реве  Shocked Спи и се явно ама и аз не мога да я успя нито с люшкане ,нито с гушкане,а тя пък сама да заспи през деня-абсурд ...не знам какво да я правя. Ако случайно пък успея да я приспя -спи по 1час и пак отначало Tired

# 27
  • Мнения: 1 668
iskrichka, до годинка децата трябва да спят по 2 часа преди обяд и по 2 часа след обяд + 8 часов нощен сън. Това за съжаление не е универсално правило и си зависи от детето. може нещо да го мъчи - колики, зъби и затова да е неспокойна.
Ева засега спи по цял ден (особено като ме няма у дома да се трупясам до нея  Joy) за да има сили за нощното бодърстване. Вече в чудо съм се видяла. сушоара ми седи включен в контакта до възглавницата нон-стоп.

# 28
  • Мнения: 0
Здравейте и от нас!
Честито бебче на nevito! Да е живо и здраво и много щастливо!
Миркам, темичката е супер!

При нас всико е наред, кърмим се на поискване. Понякога на 2-3 часа, а някога издържа и 4 часа. Но трябва някак да си сменим режима, е през деня спи доста, а през нощта повече помрънква и иска внимание.
За коликите: тук ми казаха специален режим на хранене, защото чрез кърмата се влияе и бебето. Първите 3 месеца не трябва да се ядат краставици, чушки, пресен лук /сготвен може/, боб, леща, грах, всичко, което действа разхлабително като напр. сливи, както и всякакви цитрусови плодове. Общо взето от плодовете може: круши, ябълки, банани и киви. Поне за сега ние нямаме колики и ще продължавам така да се храня и се надявам така да си остане.

# 29
  • Мнения: 851
Искричке, Косето и Дими имат по 2 пълно будувания м/у храненията. Проблема е че те сами си определят кога да бъдат Обикновенно (противнона вякаква логика) това е сутрин след 1вото за деня хапване (след 7часа ) и вечер след баня.Едната е кротка и си гледка, но другата е гайда голяма.

Общи условия

Активация на акаунт