Рамадана на вратата чука ,да го посрещнем с усмивка -123 арабска

  • 24 534
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 550
Ето ме и мен в очакване на Рамадана Hug

Деси
(ех, любимото ми име  Heart Eyes), картинките са избрани много на място – оформлението е страхотно!

И аз не смятам, че рамаданският пост е най–правилният начин за отслабване, не бих го правила никога по тази причина, а по скоро за да направя духа ми, издръжливостта по силни...но за сега не мога да се откажа от водата, а и нощното хранене не одобрявам, така че май  само ще гледам отстрани.
А има ли правило колко пъти да се яде – или има хитреци, които например стоят будни цяла нощ и похапват. А деня прекарват в спане. Тогава се губи цяла идеята на поста.   Thinking
Като цяло променя ли се ежедневието на хората – ресторантите сигурно затварят през деня, съмнявам се да имат клиенти  newsm78

НСЕ къде ли се изгуби, уж обеща ново пътуване  newsm78

Последна редакция: пн, 17 авг 2009, 22:39 от beba_momo

# 16
  • Мнения: 171
Аууууу, каква съм невъзпитана !  Blush  Деси, благодаря за новата тема - оформлението е на ниво, както винаги !
А за тези, които цяла нощ ядат, а през деня спят, наистина това не е никакъв Рамадан.
А за фурмите - значи ние в Ирак пълним фурмите с ядки, с нуга или по-точно "ал ман у ал салуа" (което всъщност на български е  "манна небесна", това е особен вид нуга, която се прави от определена дървесна смола, малко захар и кардамон), със счукани сусамови семена и кардамон, сусам със "хабба хилуа" - резил, ама не се сещам как се казва на български едно малко черно семенце с леко сладникав вкус.

# 17
  • Мнения: 689
Беба-има и такива,които още на Ифтар преяждат и после:в болницата,пишеха ги по вестниците мин.година.Представяш ли си колко трябва да са погълнали,за да се стигне до болница?!

в Емирствата върви кампания против шишата(нергиле),защото е традиция мжете след вечеря да ходат да пушат по кафетата.

за фурмите ще дам рецепти утре,инша'Алла ,сега друго ми е в главата

# 18
  • София
  • Мнения: 18 091
Момичета,
Не съм изчезнала, ами просто  ме завъртяха хиляди неща и не можах да се добера до компа! SadИзлязох много лъжовна, но ще ми простите, комбинацията от свръх много работа точно преди отпуската и организацията на пътуването на малките с баба им ме довърши. Както бях писала преди време, за да не мрънкат им бях обещала да заминат с баба си за близо седмица във Велинград.Да, ама не... NaughtyКато се обади кака им от Балчик и им каза, колко било "яко"там,пусна им мухата и се заговори за пътуване нататък... ooooh!И нали баба им е мека Мара - предаде се...Преди час ги изпратих до влака, настаних ги в спалния вагон за Варна, а утре сутрин по живо по здраво като подарък за рождения ден на каката ще се паркират при нея.. Mr. GreenРазбира се, не в същия хотел... PeaceТа вчера и онзи ден активно се занимавах с организацията, купих им билети, наредих им багажа, купих и на тях туй-онуй и времето излетя...
Та като заговорих за рождени дни, да ви почерпя за здравето на голямата ми дъщеря, която днес напълва 12 години!Преди обаче да сложа трапезата, искам от все сърце да честитя празника и на дъщерята на Деси,която също като моята пубертетка има рожден ден!  bouquet
Да ви е жива и здрава, много да ви радва! Heart Eyes

А сега идва ред и на почерпката от моя страна!
http://blog.plaidnation.com/uploaded_images/happy-bday-sara-792071.jpg
http://www.originsh.com/images/gallery/Fresh-Juices.jpg
http://www.readersdigest.com.au/global/AU/images/au/GB_Valentine_Sweets.gif
Както ви казах, напоследък не разполагах с много свободно време, прочетох ви отгоре-отгоре Embarassed, нямах време съответно и да се включа..Затова пътешествието в следващата страна ще ви поднеса на порции. PeaceТ.е тъй като така или иначе там ще прекараме поне 2-3 дни, ще ви пускам посетените обекти и въпросите към тях постепенно.Ето като за начало описание на посетеното от нас през първия ден от престоя ни там:
Градът, към който се отправяме,е столица на  държава, някога влизаща в състава на Османската империя, по-късно преминаваща под Британски протекторат и получаваща своята независимост едва през 60-те години на миналия век.Естествено първите и най-лесни въпроси касят държавата и града.Кои са те?Тук можете да се справите със сигурност и без помощта на чичко Гугъл.Откъде произлиза името на страната?
В тази държава ще прекараме няколко дни.
Със знаковите си кули, извисяващи над панорамния път,с първокласния аквариум, с впечатляващата архитектура, с множеството музеи,със суковете и моловете,със селекцията на ресторанти, способни да задоволят вкусовите предпочитания и на най-придирчивите,градът-пристанище е наистина много интересна дестинация.По повод кулите имам доста въпроси.Най-напред нека уточним бройката им.Дизайнът им е дело на шведска компания.Плочките, покриващи топките са от китайска стомана в различни цветове.Питането ми е, колко на брой и в колко разцветки са плочките, използвани за покриването на сферите.Последният ми въпрос, свързан с тази забележителност, касае връзката й с бивша Югославия.В какво се състои въпросната връзка?В един от ресторантите на кулите ще закусим преди да продължим обиколката  си из столицата на следващи ден.
Тъй като видимо въпросите не са с висока сложност,предполагам, че до утре следобяд ще има множество вярно отговорили.Но тъй като позагубихме тренинг заради моето мотаене, нека това бъде своево рода загрявка за всички ни!Утре след работа наистина ще се постарая да сътворя по-сериозни и интересни загадки  за останалата част от престоя ни!Все пак около мен няма да има дечурлига и ще съм свободна да се отдам на творческото си вдъхновение! Mr. Green!Толкова исках  уж да си почина от тях, а сега ми е едно глухо, тихо, скучно... Rolling EyesУгодия няма! Wink

Последна редакция: вт, 18 авг 2009, 00:12 от not stubborn enough

# 19
  • Мнения: 3 804
Днес стават 14 години от мига в който се появи голямото койотче ,почерпете се за нейно здраве,снимките се увеличават. Grinning


# 20
  • Мнения: 3 804



честит рожден ден на каката на НСЕ-нека се върне изпълнена с прекрасни спомени и цялата година да и донесе само щастливи мигове

нсе изпревари ме  Wink

# 21
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Честит Рожден ден на каката на НСЕ

Честит Рожден ден на Голямото койотче
 Момичета да са ви живи и здрави щерките
Деси за тебе-това е и твой празник, нали Wink
НСЕ-и за тебе мила

# 22
  • Мнения: 1 184
/по желание на девойките  Mr. Green/
Честит Рожден Ден на големите принцеси на Деси и НСЕ!!! Желая им много здраве и щастие, късмет и успехи в живота.
За щастливите мами .

# 23
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
НСЕ, Дон Койоте, да са ви живи и здрави щерките!!!
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН И МНОГО ЗДРАВЕ, УСПЕХИ В УЧЕНИЕТО И МНОГО ЛЮБОВ !!!

# 24
  • Мнения: 550
 bdbaloni   newsm38

НСЕ  Деси, да са живи и здрави двете рожденички, нека все така имате поводи да се гордеете с тях и да носят топлина в майчините ви сърца!   bouquet  bouquet  bouquet

# 25
  • Мнения: 465
Честит Рожден Ден, да са ви живи и здрави дъщерите!   bouquet
Да ви носят много радост и много поводи за гордост!   bouquet



Дописвам си в поста....
Дон Койоте, чудна тема си ни спретнала.   bouquet Има атмосфера в нея, много ми хареса.
Хадил, за пълнене с нуга много ми допада идеята. Аз изключително много обичам и фурми, и нуга, но никога не би ми хрумнало да ги съчетая.  Peace А тази специална нуга звучи много вкусно. Но едва ли може да се намери тук, нали?
Лили, не го знам сладкиша с крем карамела.  Thinking Ако можеш, давай рецепта.   bouquet

Последна редакция: вт, 18 авг 2009, 09:44 от Golden Apple`

# 26
  • Мнения: 800
Оооо, Деси и Теди, бъдещи тъщи такива  Laughing честити ви порастнали щерки. Сега им трябва по едно братче за бодигард  Simple Smile

 Латеа, ето за хазарта  "Питат те за алкохола и за хазартните игри! Кажи: В тях има голям грях и (известна) изгода за хората, но грехът е по-голям от изгодата им."/Сура “Бакара”/2/:219/

Лили, ти прави ли сладкиша с карамела? Аз от няколко седмици се каня, иншалла може би тази събота.

# 27
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
4естити ви рожденни4ки! много да ви радват и да станат добри хора!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

за срещата у варненско писах само на две кафета ,та инфото е  в магребската!  Crossing Arms
днес и за нас е особен ден! но затова като си изпълня ролята!  Hug
лек ден и като 4етвърта жена, арабинът или се е затъжил за другар или са му препоръ4али да се митка по непознати места и катери 4укари за тонус и намаляне на кръвното и холестерола! поне ще го   държа във форма-без шкембе и паласки, и без женски задник за другите каки! Mr. Green

# 28
  • Мнения: 40
Честит празник! Нека момичетата ви носят много радост!


Последна редакция: вт, 18 авг 2009, 11:59 от donostia

# 29
  • Мнения: 3 804
Здравейте, момичета трогнахте ме  Hug Heart Eyes.
Рожденничката още спи,но пък аз съм щастлива-свършихме стаите,остава само до 2-3 дена да дойде и бояджията да пребоядисаме дневната и край  newsm44


катенце за братче ,ще изчакаме теб и тогава smile3534 ,ние поне имаме по 3  newsm08

Общи условия

Активация на акаунт