Рамадана на вратата чука ,да го посрещнем с усмивка -123 арабска

  • 24 537
  • 291
  •   1
Отговори
# 45
  • Varna
  • Мнения: 2 596
БЕЙЧЕ-
какво искаш да кажеш, че се очертава малчото да е като моето ревливото ли newsm78 Жална ти майка- дано да не е така а да е само временно!!!

# 46
  • София
  • Мнения: 18 091
Шилан,
Принтираш си картинка от Интернет, пъхваш я в канцеларски джоб, който намазваш леко с  масло или маргарин с цел да не залепне шоколада и най-напред с разтопен на водна баня тъмен шоколад  и  малко масло правиш контурите. Те не трябва да са много тънки, нито много дебели. Пълниш фунийка от хартия за печене и внимателно обкантваш всички контури, като се стараеш да не прекъсваш линията . Слагаш в хладилника за да се стегне и междувременно си подготвяш  белия шоколад за запълване на картинката. Него обаче разтапяш с капчица мляко, а не с масло. PeaceОцветяваш го.Степчетата не са ти оцветили, тъй като най-вероятно директно си ги пльоснала в шоколада.А всъщност каквата  и да е боичка на прах, трябва да я разтвориш първо с няколко капки мляко.Запълваш с оцветения в разните цветове  шоколад плътно границите, без да оставяш дупчици.Пак поставяш в хладилника да се стегне.Най-отгоре като тънък слой-филм поставяш още малко разтопен шоколад.След 4-5 часов престой в хладилника обръщаш върху тортата. PeaceДоукрасяваш, каквото трябва директно там..

# 47
  • Мнения: 800
Степчето не ми оцвети, но боята за яйца свърши работа... Ок тази седмица ще пробвам върху канцеларски джоб, а не върху хартия за печене и няма да разтварям шоколада с вода  Embarassed

И после какво слагам на тортата и го отлепям ли?
Уффф , мразя нещо да не ми се получи.

Сега ще си купя глюкоза, че да си моделирам фигурки за торта.
Искам торта с къщичка на баба Яга.

Пфууу, в детската градина къщичката от тората ми я даваха винаги на внучката на една от учителките. Моята къщичка!!!  #Cussing out #Cussing out #Cussing out а за мен само някаква мижава роза или пате  Tired   Cry

# 48
  • Мнения: 24
Добрютро арабелкитеее!!!
Нещо не сте се събудили още. Ето кафенце за събуждане .

# 49
  • Мнения: 1
Добро утро арабелките,

Аз преоткривам удоволствието от ранното ставане. отдавна съм прогитвила закуска, сега си пия спокойно кафето и преглеждам любимите си страници без никой да ми мрънка и да ме дърпа.

Да ви питам за арабските банки дали има такова нещо, че вчера кво научих за пакистанскитеее...
На първи и втори Рамадан си вземали по 2.5% от всички спестовни влогове (цанили се отговорни за заката, нали разбирате). Все си мислех, че няма банкова наглост, която да ме изненада, но вчера бях ей така  #Crazy #Crazy #Crazy

# 50
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Здравейте, дами !
Да е живо и здраво бебето на Цецифло, да не реве много и да папка та да порасне голям и силен мъж и да радва мама и тате!

Шилан, НСЕ, шоколада не понася вода ило други течности, особено ако са повече. Капчицата мляко ноже да не навреди ама да не е повече. Пресича се шоколада и става като качамак-вярвайте ми, това е по моята специалност. Добре е оцветителите, ако се разтварят да са в малко какаово масло, лецитин или топено краве масло. А ако се налага да ползвате някоя течна есенция, гледайте да е на маслена основа. Ако е на водна основа смесвате с малко лецитин. Той свързва водата и няма да ви пресече шоколада. Но не слагайте много лецитин, че няма да ви се втвърди шоколада в хладилника и ще се маже на пипане. А вместо джобче може да се ползва оризова хартия. Много лесно се отлепва шоколада от нея.
А  степчетата наистина са пълни с химия.Разни оцветители, стабилизатори, ароматизатори, уж са разрешени за хранителни цели, ама е по-добре да не се ползват.

И на мен не ми се работи. Чакам с нетърпние да свърши седмицата и ОТПУСК  и по цял ден или а ако успея да се вредя и
 Желая ви много хубав ден !

# 51
  • Мнения: 171
значи степчетата никога не ги ползвам за шоколад, защото го пресичат. ползвам ги при студеното боядисване, защото те не търпят термична обработка. малко са подсладителите, които са специално за термична обработка. степчетата ги ползвам като правя разни ягодки, прасковки и т.н. правя тестото без захар и много сухо и след това ги топвам внимателно в концентриран разтвор от степчето, за да ги боядисам. най-често ги ползвам обаче за захарното тесто за фигурки, защото малките не ги ядат само им се радват така. иначе захарното тесто не е вкусно. това е само, ако нямам друг начин да боядисам, защото наистина не стават за ядене особено за деца. иначе да ви кажа шафран, соммак, нарови кори, пасирана мента - тези всички боядисват доста добре, но за сомак и мента трябва да внимавате с вкуса, т.е. да ги ползвате само ако и сладките имат такъв вкус. иначе шафранът и наровите кори нямат вкус (говорим за малко количества, които се варят, после изстиналата вода ползвате за тестото на сладките). по магазините има едни боички, които са и ароматизирани - водят се гранули за мляко - има ягода, банан, шоколад и карамел. те стават страхотно за боядисване на белия шоколад. има такива гранули в сламки, ако сте ги виждали за детското прясно мляко, но те не оцветяват, а само овкусяват. но цветните гранулки са хубави и са със захар.

# 52
  • Мнения: 3 804
Здравейте и то мен ,
партито снощи мина супер,прибрахме се в 2.30 ,като през целият път до вкъщи дребното рева-не искаааааааааам в къщиииииииииии.
На мен не ми хареса тортата,понеже я направих на бързо,но за мое измление хлапетата казаха,че е била най-сполучливата от всички които съм правила до сега  Crazy

# 53
  • Мнения: 24
Дон Койоте дай рецептата за тази торта че да опитаме и ние!!! Радвам се че сте си прекарали добре.

# 54
  • Мнения: 800
Скоро може да правя торта Гараш и ако ми допадне, ще ви дам рецепта  Wink


Последно, от утре ли почваме постите?  newsm78

# 55
  • Мнения: 73

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН  на двете рожденнички.Да са ви живи и здрави и повече да слушат  bouquet
Отивам да чета,че съм станала касляни и да кача малко снимки Hug

# 56
  • Мнения: 3 804
Дон Койоте дай рецептата за тази торта че да опитаме и ние!!! Радвам се че сте си прекарали добре.

Ники рецептата е много проста, и става бързо,както казах не ми се занимаваше с нещо-по сложно

блатове

3/4 кофичка кисело мляко

2 ч.л сода бикарбонат

4 яйца

2 водни чаши захар и толкова брашно

3/4 чаша олио

ванилия и какао

Разбиваш яйцата със захарта ,смесваш мляото със содата и после добавяш останалите продукти.
Делиш на 2 за 2та блата ,като към вторият добавяш и какао.Печеш в предварително загряна фурна на 220 градуса.

Кремът е нишастен,само че аз добавих и какао.

катенце давай,че другият месец и дреби има р.ден,пък домашните купени торти не консумират  Grinning
За постите,не, утре е 29 шабан,така,че или в петък или в събота.

# 57
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 266
Здравейте!

Ние се прибрахме от морското ни пътешевствие. Мислехме да си останем завинаги в Созопол, но за съжаление е невъзможно.
Беше страхотно преживяване, особено за Карумче. Още има пясък в косата, милия. Heart Eyes Никога не съм го виждала по-щастлив, ама нищо чудно, защото си е морско чедо по бащина линия. Grinning Няма страх ни от вода, ни от пясък, ни от кряскащи чайки. Mr. Green
По пътя се видяхме с няколко чаровни варненки и прекарахме страхотно в тяхната компания.  HugКачила съм снимки от събитието и изобщо от нашите морски преживявания.

Сега отивам да ви изчета. Лек ден!

# 58
  • Мнения: 171
Добре дошли jasmin ! Браво на детето - така без страх да расте все !

# 59
  • София
  • Мнения: 18 091
Здравейте отново,
Почнах да посвиквам с идеята, че съм съвсем сама и без ангажименти...не готвя, не чистя, не тичам и не викам по децата , та ми остава поне време след работа за приятни занимания, като кибичене във форума,съставяне на загадки, сваляне и гледане на някой интересен филм и най-вече за четене ...
Като заговорих за загадки да спомена отлично представилите се в отговарянето на вчерашните въпроси - Хадил и Монсун! bouquet
Ето и отговорите:
Джамията се казва Ал Сайер , носи името на рода Сайер. Дарителят на земята се нарича Абделазиз ел Джассар. Реконструкцията й се налага заради накланянето й настрани, последвано от срутване.Католическата църква  е Катедралата на Светата арабска Дева, намираща се в квартал Ал Ахмади. Свещеникът е от ордена на кармелитите в гр.Басра и неговото име е Теофано Стелла. Молбата  му за построяването на храма е отправена към Кувейтската петролна компания. Положения първи камък е донесен от руините на доминиканска църква в Кент, Англия и е благословен от папа Пий 12 . Ще попитате, как така папата е осветил камък за църква, чийто строеж стартира в Кувейт.Тук е мястото на въпросната история.На 20 ноември 1952 година въпросният отец Стелла заедно с няколко придружителя от ордена на кармелитите в Кувейт отиват на посещение на свято за тях място -  Aylesford, Kent в южната част на Англия именно с целта да вземат камък за строежа на църквата в Кувейт.Както уточнихме вече, камъкът е изровен от руините на старо доминиканско  абатство,в което някога монасите от ордена на кармелитите след бягството си от Палестина намират убежище. На връщане към Кувейт, на 12 декември, отец Стелла и придружителите му, имат аудиенция при папата.Денят е от особена важност за католиците, тъй като е празник на девата от Гваделупа.Точно на този ден папа Пий 12 благославя камъка, звънват камбаните на базиликата "Свети Петър", а негово Светейшество папата коленичи за молитва заедно с останалите присъстващи на аудиенцията.
Музеят носи  името на Сейф Марзук Ал Шамлан, а вентилаторите, направени от скачени ветрила, изложени във въпросния музей, се казват "махаффа".
Тъй като сега сядам на компа, новата загадка ще пусна по-късно вечерта.
Ясмин, добре дошли от морето!Разгледах снимките на малкия сладурчо! Heart Eyes
Снежна,и твоят чаровник е вече голямо човече! HugЯ да ме светнеш ти, тези  изгледи прекрасни да не са от вашия двор? newsm78

Последна редакция: ср, 19 авг 2009, 20:17 от not stubborn enough

Общи условия

Активация на акаунт