Отговори
# 45
  • Мнения: 23 112
Ох ,докато изчета и забравих какво да пиша.

АЗ ИСКАМ КАПУЧИНО,МОЛЯ/по повод картинката на Рони  Mr. Green/
Анхелика,честито повишение на мъж ти.Дано дойдат по-добри времена за вас.
Гер40,относно упойките имало:
епидурална-вкарва се катетър в епидуралната област на гръбнака и чрез него се пуска дозата упойка,която да обезболи.Според дозата има или няма чувствителност.Аз не усещах нищо от кръста надолу,бяха ме предозирали,което смятам за минус./ни крака,ни можех да ходя/
Спинална-упойката се вкарва еднократно,по-бърза и силна ,няма чувствителност от гърдите надолу./при тази упойка можех да си мърдам само ръцете и врата,пусна ме доста след операцията/
Спинално-епидурална или комбинирана: съчетание между двете упойки.Използва се епидурален катетър,за да се слага по-дълго време упойка в спиналната област.Така се контролира продължителността на обезболяването.Спиналната и комбинираната знам,че се прилагат при секцио.
Рони,не се тревожи за прегледа,лекаря ще напише всичко,което му е нужно в резюмето,откъдето да го видиш и ти,ако не разбереш.Винаги пишат вида на плацентата,пъпна връв,околоплодни води и тн.
Момичета,ня мен ми е много лошо два дни,гади ми се отново,даже повръщах 1-2 пъти.Каквото и да хапна става ад. Sad Одеве се тръшнах около 10 часа и спах досега.Помина гаденето след съня.

# 46
  • Мнения: X
Ронка,много е трогателно,много мило. Hug
Деси мила,дано е само моментно състояние и бързо да се оправяш. Hug

# 47
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 375
Запис
Мерси за темата
Връщам се да чета
Ох, как се размечтах, отивам да си правя капучино Party Whistling Tired

Последна редакция: ср, 12 авг 2009, 13:37 от kaka_dora

# 48
  • Мнения: 1 341
Future maman, ти ще ме умориш! Май си раждала при моят лекар-д-р Финкелтин!!! Наистина е красив, мил, очарователен! Heart Eyes Ех, че съвпадение. И моята приятелка е родила и двете си деца при него, каза, че той оставя родилката да роди както си иска. Тя е била в стая сама с мъжът си и той само е минавал да види има ли нужда от нещо, докато нстъпи кулминацията...
Та затова си мисля, че ще родя натурално, без упокйки и т.н. Също е и много търпелив, обяснява ми като на бавно развиващо се...каквото всъщност съм в развитието си с езика. Embarassed
Колкото до Марсилия...само бих отишла до там да видя, но не и да живея. Дано не обидя някого...но мнооооого араби има там бре. Как ти се живее сред тях не знам. Имам познати които живеят там и казват, че понякога се чувстват като във филм с местните. Crazy

Деси, ха да ти е сладко Капучиното! Wink
Бързо да минават неразположвенията при теб.

Мен пък снощи корема ме боля ниско долу, без контракции. Ходих често до тоалетна, а бебето много ме натискаше, чак болезнено. Днес съм ОК.

# 49
  • Мнения: 2
Деси, да не би да е защото бебето ти притиска стомаха  Thinking Имам аз една позната, до края на бремеността повръщаше тази жена, все неразположена беше. Оправи се като роди  Mr. Green
Ронка, знаеш ли, че май това име беше  GrinningЕдин слаб с побеляла коса, ама хубавец ! Но с него трябва да си твърда, защото той първо искаше да ми включва система, за да съм родила по-бързо и през деня (малко са жените като нас и на него не му се вярваше). Аз, като видях че сестрите привличат системата се задърпах, те го извикаха и на него му обясних, че искам да си чакам, когато бебето реши. Накара ми се, обаче ме остави и после го викаха посред нощите да ми слуша писъците и да ме шие. Така че, само да си упорита и да твърдо решена и да му обясниш какво искаш, той ще те остави на мира. А, и на акушерката, която на всеки половин час идва да те изкушава и да ти предлага упойка, да и се сопваш, че са много нахални  Laughing
Обаче забелязвам, че си го обърнахме на чат ние с теб. Flutter
Да довърша за Марсилия - арабите май са концентрирани в крайните квартали. Не ги обичам много, но те са като хлебарките-навсякъде, можеш ли им избяга  Sick

# 50
  • Мнения: 23 112
Футюр маман,и аз се успокоявам,че ще мине,като родя. Simple Smile Дано е преди термин,че като се сетя какви първи 5 месеца бременност изкарах и ми се ревееееее.....

# 51
  • Мнения: 2
Футюр маман,и аз се успокоявам,че ще мине,като родя. Simple Smile Дано е преди термин,че като се сетя какви първи 5 месеца бременност изкарах и ми се ревееееее.....
Горкичката  Heart EyesНа мен ми е лесно да се шегувам, добре че не ми се връзваш. Знам че за киселини има едни хапченца за смучене и са ефикасни, но за повръщане съм пълна невежа, за жалост.

# 52
  • Мнения: 4
Деси,на мен ми се повръща ужасно много и то винаги когато съм в легнало положение,и моята доки ми изписа хапчета които се смучат против гадене и повръщане при бременни казват се Emil , ако искаш пробвай ги,на мен ми вършат работа,почти всяка вечер ги пия защото няма заспиване без тях  smile3521

# 53
  • Мнения: 851
Деси, Дели, за повръщане при бременни може да се приема "Деган", поне в първите 3 месеца, би трябвало да може и след това. Ако можете да се консултирате с доки как да се взима, най-добре.
На мене ми помагаше предишните процедури. След като забременях не съм стигала до употребата му, но знаех, че ако се наложи - може да се приема като медикамент

# 54
  • Мнения: 152
Здравейте. Честита темичка.
Снимките са уау, ама никакъв мерак нямам. Ще ги запомня и после ще показвам на мъжо какво дупе искам. Wink
Деси, дано скоро да се примести бебето и да не ти става лошо. Все си мисля, че е от позата му в момента.
Аз продължавам да чакам края на септември за приготовленията. Само гледам и набелязвам необходимите неща. А те не са много.
Герчо, и аз ще чакам отзиви за придобивката.
Жени, Анхелика не им мълчете на свекървите. Никога няма да сме добри, но когато всичко се казва по-лесно се изглаждат недоразуменията. Ние с моята така се разбрахме още в началото. Ще си казваме, това което не ни харесва и ще гледаме да се съобразяваме една с друга. За сега сме ок. Но и наистина не си мълчим. Има кофти моменти, но после преминават и става спокойно. така и  Митко не е между чука и наковалнята. Даже някой път сам ме кара да и кажа нещо, което ме дразни и съм решила да го спестя.
Щях да пиша още, но забравих какво.

# 55
  • Мнения: 4
Cho ko аз пробвах само веднъж с деган и не ми свърши работа,но при всеки е различно.За това и доки ми изписа тези Емил,които ми помагат.Не стига че киселини имам нон-стоп ами и с това гадене и вече картинката е страшна  Laughing

# 56
  • Мнения: 1 668
Яна, щом е такъв случая с работодателя ти напиши жалба и в инспекцията по труда. Те са независима институция и ще направят проверка не само от страна на финансите.
Деска, стискам ти палци бързо да премине... сода с лимон пробвай, ако не помогне, няма да навреди, макар че май ти си пробвала всичко възможно...
момичета, благодаря за пожеланията...
Future maman , това с писъците не прозвуча добре...

# 57
  • Мнения: 32
Герчо, аз сега пуснах жалба до директора на ТД на НАП, защото така ме посъветва моя позната, която работи в НОИ. Но съм решила ако трябва да се жалвам и до други институции, защото след месец и половина няма да имам вече тази възможност (нали ще съм с бебе  baby_neutral). Дано да има резултат.

ДесиХ2 дано това повръщане е само временно и скоро да отшуми!

# 58
  • Мнения: 93
Да се запиша и аз в новата тема  Hug ,че както сте почнали с това темпо на писане .... #Crazy
Иначе добре се забавлявате ......чай,кафе,капучино....и още и още  Mr. Green 

# 59
  • Мнения: 2

Future maman , това с писъците не прозвуча добре...
Защо  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт