Отговори
# 30
  • Мнения: 3 641
Рони, младежа вече е хванал полета за Тулуза Laughing Hug Ама как ще се разберат с твоя мъж незнам Simple Smile
Дани, и нашия тати много се страхува. Колкото и да го изкушавам вика ,че не мисля за бебо.Разбира се не е така, може лекичко и вниматлено. Може да се предизвикат контракции/раждане/, пък и му било съвестно. Не съм и представяла,че толкова ще се панира и паникьоса от сега.Аз съм пълно спокойствие до сега:)
Гинче, тя вече е ошашавена.  Laughing Откакто отказах да мълча, а изразих мнение съм лоша. Хич не ме интересува де.. Mr. Green

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Jeny, как ще мълчиш! Нали става въпрос за твоето и на семейството ти психическо състояние. На който не му харесва - да си седи в къщи.

# 32
  • Мнения: 851
Eто ни и нас в новата темичка Simple Smile Да ни е честита.
Момичета, блгодаря за милите думи за снимките и за момичетата...както знаете (от собствен опит) ние бремемнните имаме нужда от екстра комплименти...или поне малко повечеко отколкото обикновенно.
Ани, това е къщата на моите родители. Майка ми е луда на тема вътрешно обзавеждане и си има идеи за всяко помещение/апартамент. Иначе мъжът ми е българин Simple Smile
Относно секциото - мене не ме е страх, а за упойката от личен опит повярвайте ми пълната упойка не е шега работа. От нея организма се възстановява много по-трудно и адаптационния период е доста по-дълъг от колкото при епидурална упойка. Освен това от кумата ми (която роди 2ро дете с секцио преди 10 дни) знам че бодването почти не се усеща, но зависи от това до каква степен успяваш да се свиеш (упойката се постава в положение "ембрион" на пацеинта). Ако корема е голям и не можем да се свием хубаво, то сядане с гръб към доктора на един стом и се навеждаме максимално.... Това знам от "гърмяни зайци". Ако заемем правиланта поза - поставянето на катетър трае минутка-две и болката се търпи.
Това с болничните и осигуровките не е никак приятна работа.... Все пак на това разчитаме и следващите година-две на повечето на нас това ще са реално доходите ни. Янче, дано да успееш да се уравите с несъответствията. Все пак след месец ти реално ще си в отпуск по майчинство.
Едира, с теб ли си говорехме за деня на отворениете врати в Щерев? Аз питах вчера и реших да пропусна. Аз болницата съм я обхождала няколко пъти. И съм пренущувала в отделението (макар не в родилното, но предполагам не се различават същественно). Освен това в операционната съм била 4 пъти, в реанимация също, така че от към база мога да ти дам пълно инфо.
Момичетата, които са се настроили да раждат там - през Септември (мисля че първите 3 недели) ще има у-ще за родители. 2рите две лекции са за раждането, условията на болницата и избора на начин на раждане, а третата е за грижите за бебето след като се роди. Мисля че ще са от полза. Искате ли да се включим като му дойде времето. Тогава май всички вече ще сме по майчинство, да не говорим, че самите курсове май са в неделя.
Ронка, стискам палци всичко да е наред, но вярвам че нямаш никаква причина да се притесняваш. Ще чакаме разказа утре  Hug

# 33
  • Мнения: 1 341
Рони, младежа вече е хванал полета за Тулуза Laughing Hug Ама как ще се разберат с твоя мъж незнам Simple Smile
Споко, ще могат да си ме поделят...то не жена ми женище съм стала...ще има за всеки по много. Joy Леле, само на простотия ме избива. Whistling
 Моят мъж има желание, на мен до скоро ми липсваше. С Ема го беше много стррах, да не натискал бебето по главата. Joy(колкото и да обяснявах тогава, че не може да навреди на бебето беше без резултат) Сега вече като видя, че на бебето нищо му нямаше е по-смел.
ЧоКо, мерси за куража! Hug Утре задължително ще пиша след прегледа. Simple Smile

Иначе упойката се слага точно както си го описала. Аз раждах с епидурална, анестезиолога ми беше много добър и не усетих абсолютно нищо!

# 34
  • Мнения: X
Пак старата тема. GrinningНие с моита пак сме скарани.
Ама ми писна от двулични хора,милото ми направи забележка и отиде да хапва.Тръгвам аз за хола и чува,че тя пак приказва против мен.Само чака згоден момент.Помълчах си де.На другия ден чашата преля.Седна тя да си хапва,а моя мъж и сервира.Ама като му писна.Че кат се развика hahahaНаправо ми стана приятно.И аз и казах,че и трябва един мъж като тея сладури тука,иначе няма да се оправи. JoyНерва такава.

# 35
  • Мнения: 2
Ронка, милата, няма ли някоя българка позната, за да те придружи ? Жалко, че си толкова далече, иначе аз бих го направила (раждала съм в Тулуза, между другото, там живеехме някога  Grinning). Но, ако наистина се наложи да отидеш самичка, най-вече бъди спокойна, лекарят знае за какво да гледа и ще напише всичко в резюмето, което после можеш, ако искаш да ми препишеш и ще ти преведа. Ако всичко е наред, ще го разбереш. Ще си мисля много за теб утре.
Анхелика, наистина е добър вариант да се преместите някога в града, вкойто работи половинката ти. Нищо че е Хасково, най-важното е семейството ви да е сплотено и ти да можеш да си го виждаш, а той да има повече време за децата си.Ще ни разказваш как се развиват нещата в това отношение  Grinning

# 36
  • Мнения: X
Разбира се,аз само това искам,малко по-вече спокоиствие и сплотено семейство. Peace
И най вече да се махнем от тука,че не се трае.

# 37
  • София
  • Мнения: 48
Ехееее -направо ме разбихте с тез снимки Mr. Green

ginbay - космонавчето наистина е уник.!!! За колко го взе-ще ми пратиш ли линк (ако някой не ме е изпреврил, де)?
anhelika - поздравления за повишението на мъжа ти! Дано всичко върви все по-на добре и да се махнете от свекървата (тя нали много проблемна беше) - това ви е златна възможност.
Ронка - успех утре! Вярвам, че всичко ще е перфектно, ти само спокойно! Обясни му, че езика не ти е много добър, да ти обяснява бавно, току виж пък от толкоз желание всичко да узнаеш си го и разбрала без проблемно Peace!!!

Последна редакция: ср, 12 авг 2009, 12:33 от radost_i_na

# 38
  • Мнения: 1 341
Future maman, всички са на ваканция в Бг! Само 2 момчета останаха тук от компанията. Освен да помъкна на една приятелка мъжът й с мен по болници. Joy Имам си една дружка тук, тя ме заведе в тази клиника в която ще раждам, запозна ме с нейният гинеколог, който е прекрасен човек. Но тя е с 2 деца и е трудно да се измъкне от семейното ложе... Днес й звънчх да я чуя, че отдавна не сме се виждали, но не ми отговаря, ще опитам пак по-късно и ще й предложа ако иска да дойде с мен. Аз знам, че в резюмето ще е описано всичко, но искам да попитам за степента на зрялост на плацентата и разни такива подробности за които се съмнявам, че ще се справя.
Ти в коя болница си раждала тук? Аз ще раждам в клиника Sain Jean Languedoc. Много ми харесва всичко, и най-вече лекарите, които са на ниво, а не като в Пюрпан...само стажанти, на които да съм опитно зайче.

Анхелика, направо ти съчувствам и ми е мъчно, че трябва да търпиш незгодите по съжителството със свеки. Дано скоро успеете да се преместите и да сте самостоятелни. Hug

# 39
  • Мнения: 12
Ето това се казва добре начало! Ронка, Жени, благодаря че повишихте градуса на настроението-винаги е удоволствие да се полюбуваш на хубав мъж. newsm47

На мамите с покупките-честито, със здраве да сползват!
Герчо, дано нямаш повече усложнения Praynig
Ронка, успех за утре и без преводач ще се спрвиш-сигурна съм!
Анхелика, дано мъжът ти да се чувства добре на новата работа и да се отрази положително на семемйния бюджет.

# 40
  • Мнения: 32
Жени, по добре да си лошата, от колкото да ти се месят постоянно.
Анхелика, и при теб е така - пожелавам ти успех и дано скоро с мъжа ти се измъкнете и се отделите.

# 41
  • Мнения: 5
Здравейте мамчета-прекрасен ден от мен! Hug Ние с бебчо сме ок, помогнах малко на майка за зимнината и реших да седна да ви изчета, а вие вече сте в новата темичка-чудесно да ние честита. Аз си пия чинно хапченцата за кръвно, въпреки,че няма никакъв смисъл според мен, тъй като и вчера след прегледа дома си го мерих и днес също, и в двата случая преди да съм пила хапче си е 120/80, ама хайде още един ден ще пия хапче и в четвъртък ще ида да се отчета, че е било нещо моментно. Аз четох, че е нормално точно както при мен се получава, като съм била с ниско кръвно преди бременността, сега да се нормализира и да стане 120/80. Дано все пак да се задържи така и високата горна граница да не се повтори повече. Бебчето обаче си ритка и аз вярвам, че е добре и съм спокойна. Поне едно хубаво нещо има от цялата ми одисея с кръвното-научих се д си го меря сама и сега всеки ден поне по 2 пъти ще го следя у дома за всеки случай, не остана много и мисля да заложа на сигурното и да си гарантирам спокойствие по този начин. Не знам при вас как е, но при мен вчера нямаше абсолютно никакви признаци на високо кръвно, нито неразположение, нито главоболие или може би защото е било мн за кратко, не знам, но това май само с редовно мерене може да се установи, по-симптоми е трудно май май...стига съм разсъждавала да не ви досадя.
Ger4o, добре е, че си минала на преглед и вече поне си спокойна с диагнозата, а това за разходките с придружител си е хем приятно за компания, хем и за тве спокойствие си е най-добре така. Още мъничко остана и е добре да сме предпазливи, до колкото е възможно, в рамките на нормалното, разбира се...че аз понякога прекалявам с престараването Embarassed
Деси, гледам че коментирате шишетата и стерилизаторите и аз бая изчетох и от вашия опит почерпих и накрая се спрях и си купих шишетата на Авент от новата серия с тъмната пластмаса, без бисфенол уж, само дето им замених силиконовите биберончета с каучукови. Стерилизатор си взех на Чико, защото беше без шишета в комплекта,тъй като в този не Авент има шишета, но от обикновената пластмаса, които сметнах, че ще са ми излишни.
...Нещо се бях присетила да пиша още, но се овлякох май с поста и за да не ви отегчавам ще спра до тук. Hug
Хубав ден още веднъж и морски прегръдки на коремчетата Hug

# 42
  • Мнения: 2
Леле Ронка, точно в тази клиника раждах. Какво съвпадение само  Crazy Тогава мъжът ми работеше в университета Paul sabatier и тя ми беше най-близо. Имам чудни спомени от нея и аз. За приятелката ти, може да е излязла жената, особено с две деца, едва ли се задържа в къщи през деня. Дано се съгласи да дойде с теб, дано  Praynig

# 43
  • Мнения: 1 341
Future maman, колко е малък света само, а?! Simple Smile Жалко, че и сега не сте тук, да си бутаме количките заедно. Вие защо се преместихте, ако не е твърде лично де, ама пусто любопитство...? При кой лекар си била? Иначе и на мен ми е много близо, ние живеем на Av. Jean Rieux! Peace Направо покана за гостуване ти отправих. Wink
Иначе и на мен на моменти ми се иска да се преместим към морето. Но в същото време тук е прекрасно, много ми харесва и като климат и като разположение...морето ни е близко, планините също. А пък и приятелите не са за подценяване. Ние дойдохме при приятел от детството на моят мъж и се намърдахме в неговата компани...по подразбиране. С ръка на сърце мога да кажа, че всички са прекрасни. Това за завистта в чужбина между Българи е само мит при нас. За което само мога да се радвам. Иначе моята дружка за която ти казвам я намерих тук във форума. Heart Eyes Тя е прекрасна, и страшно много ми помогна и продължава да ми помага. Hug
Май се поулях да говоря за себе си и мисля да поспра. Embarassed

Вижте Януарките какво са си сложили на първа страничка. Много ми хареса и реших да го споделя и с вас. И друг път май сме го пускали, но така направено е много трогателно.

# 44
  • Мнения: 2
Много е вълнуващо писъмцето към майката  Heart Eyes
Мъжът ми прави докторат в училището по химия и се преместихме тук, за "пост док", една година след доктората. След това му предложиха договор в тукашния университет и останахме. На мен ми се живее в Марсилия, защото е прекрасен град, а и аз много обичам морето.
Моя гинеколог беше жена, др. Дирасен, на трети етаж. Но на раждането я нямаше (беше в отпуск) и беше определила за заместник един млад лекар, много красив между впрочем, името му ми се видя сложно (беше нещо с "Ф" май  Thinking). Е, този лекар никога няма да забравя, голям образ е, прекрасен човек и все ме наричаше "коте" докато ми шиеше разкъсаното  Joy Та добре че беше той, че да си родя както искам, моята лекарка беше привърженичка на упойки и епизиотомии, както разбрах по-късно.

Общи условия

Активация на акаунт