Финалът наближава- ОКТОМВРИйче радост ще дарява

  • 9 001
  • 289
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 103
Vanirra , трябва да си отидеш на 17-ти да ти издадат болничния .Миналата седмица ходих да си вадя болничен и пред мен върнаха една мама ,която се беше объркала и болничния трябваше да и е от следващия ден и я върнаха за един ден Sad

ох, жалко. благодаря ти, юлия- кристи.

# 31
  • Мнения: 4
УРААААААА,то пред очите ми ... Simple Smile Нещо ми се яде и нямам никаква идея какво е ... Вчера имахме гости и правих пиле с маслини,принципно го обичам,но сега изобщо не искам и да го опитам.

# 32
  • Мнения: 23 112
Гер40,казват,че Мустела,а и много известни марки козметика ползват парабени/то даже го пише на опаковката?:

Статия за козметиката и използваните в нея химикали

Та аз взех,че се вързах и съм решила да купувам възможно най-натурална козметика.Сигурно ще е Веледа,а мислех да мажа бебето със зехтин и то само при нужда или някакви естествени масла за кожа.

Жени,много съжалявам,че така са се стекли обстоятелствата.Дано избутате този тежък момент.Съвет не мога да дам,ситуацията е сложна.Изчакай няколко дни да мине бурята и опитай да поговорите с мъж ти.Оф,тези мъжеее.... #Cussing out

# 33
  • Мнения: 3 641
Милички, благодаря ви подкрепата. Hug Hug Hug Толкова ми е тегаво, а уж трябва да сме спокойни и щастливи. Да, ама не се получава понякога Rolling Eyes Добре,че сте вие да споделя и малко да ми олекне Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Относно козметиката мисля  да ползвам на Веледа. И Бюбхен ми хвалят, особено шампоанчето за къпане.  Simple Smile
Аз така и не разбрах освен болничен 45 дена преди термин, какви декларации трявба да се подават в НОИ.  Embarassed

# 34
  • Мнения: 23 112
Дели,виж тази тема и ако имаш затруднения ми пиши на лични да ти обясня как да си оправиш лентичката:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4825.0

Последна редакция: пн, 10 авг 2009, 13:15 от ДесиХ2

# 35
  • гр.София,кв.Овча купел
  • Мнения: 11
Привет и от мен в новата тема,благодаря на Гинчето и петето Hug
*Jeny*,мила, все едно разказваш за бившия ми мъж и неговата "мила" мама,не искам да те плаша ,но аз така си премълчавах,и  я изтърпях 7 години ShockedПробвах всякакви тактики,нема оправия,накрая почнах, когато мъжа ми си е в къщи, се държа много добре с нея и като останем сами ...ставаше като бойно поле,без да  се карам с нея,просто си правех, каквото си искам, без да се съобразявам с нея и тя полудяваше.... JoyНо синчето и започна ,да взима нейна страна и съответно резултата не закъсня-разведохме се.
 Знам ,че нема оправия с такива мами и предполагам как се чувстваш,дано мъжа ти поразмисли Praynig Peace,стискам палци!

# 36
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 375
Запис
Гинче мерси за темата
Джени не се ядосвай, надявам се нещата да се уталожат, но това свекървите са гадна работа ( повечето )
Хубава седмица на всички  Hug Heart Eyes

Последна редакция: пн, 10 авг 2009, 13:38 от kaka_dora

# 37
  • Мнения: 5
Джени, декларацията за която говоря се подава в НОИ(от счетоводителя на фирмата-работодател), заедно с удостоверение от банката, в която имаш банкова сметка, по която искаш да ти превеждат паричките от болничните и обезщетението за бременност и раждане после за гледане на дете до 2 години. Те се подават когато за първи път ползваш болничен, който трябва да се изплаща директно от НОИ, а не както преди беше-от НОИ на работодателя и той да ти дава паричките на служителя. Та тази декларация е по образец и в нея ти декларираш, че имаш в еди коя си банка, еди каква си банкова сметка и се подписваш(има бланка която се попълва). Аз когато бях още на работа, рядко ангажирахме майките да ги пишат лично и да ни ги носят в офиса, защото тя трябва да се представи в оригинал пред НОИ, не може да е копие. Та затова ние ги пишехме от името на майките тези декларации, а от бъдещите мами се искаше в повечето случаи само да ни представят такова удостоверение от банката си за наличие на банкова сметка, за да препишем ние данните оттам в декларацията и заедно двата документа(удостоверение декларация) да ги предаден в НОИ с болничния. Това е така наречената процедура по деклариране на банкова сметка, когато за пръв път ще ти изплащат обезщетение от НОИ. Дано да е разбираемо обяснението, ама ако има нещо-пак питай Hug

# 38
  • Мнения: 3 641
Сийгърлче, благодаря ти мноооооого Heart Eyes Heart Eyes Стана ми ясно, ти си се постарала толкова подробно да го опишеш Hug
Само последно да питам в какъв срок трябва да се подаде декларацията Hug

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 26
Привет и от мен  Hug Heart Eyes
Виждам,че обсъждате болничните и от личен опит казвам,че наистина е много важна счетоводителката (или там каквато се води),която ги обработва  Peace Аз съм като по часовник всеки месец и даже и СМС-че ми пращат  Party
За козметиката ще ми бъде интересно,защото ми е тъмна Индия,но знам,че Красито ползват на Мустела и са много доволни Simple Smile А трябва ли да имаме и за родилното в нас  newsm78
Нашия беборан вчера не си намери място цял ден и даже бях убедена,че в един момент го хванах за крака-един такъв малък рог ми  се беше издигнал от едната страна  Mr. Green Дупето вече го различавам и се заливам от смях всеки път,когато легна до мойто мише и започне да се дупи все в неговата посока  Joy За болките-и аз ги имам,но по-скоро наистина са тежест и имам чувството,че ще изпадне  Blush
Исках да попитам дали има мамита,които продължават да ходят на кола маска,защото и Ковачева и лекторката онзи ден от училището ми казаха да забравя  #Crazy Е,аз си записах час за утре,но за раждането май ще пробвам тези депилиращите кремчета  Thinking

Жениииии,миличка,не мога да разбера защо наистина такова чаровно същество като теб има толкова ядове  Cry И да ти кажем да не им обръщаш внимание,знам,че това няма да се случи,но поне мисли само за себе си и за човечето и гледай Вие да сте си добре  Hug Heart Eyes Това е много гадно да ти се бъркат дали свекърва или тъща  ooooh! само като се сетя,че когато казах на майка ми,че ще се женим и ги каним на сватбата и тя ми заяви-изберете друга дата,че предния ден сме на едни пиятели-еееее,какво да ти кажа-паднах направо!!!Най-направо си и заявих-аз те каня на нашата,а вие си преценете дали ще дойдете или не  Naughty Mr. Green И на мен ми къса нервичките от време на време,но добре поне,че на мишо не му казва копче,а само на мен,че не мога да си ги представя да се карат Whistling #Crazy
Ако тежи-винаги сме насреща  Hug Като споделиш болка,става половин болка  Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 4
ДесиХ2 мерси много  Hug

# 41
  • Мнения: 12
Привет и от мен!
Минавам само да кажа "здрасти", че нещо ми се е скофтило, на всичко отгоре и бебко днес е прекалено спокоен, и това още повече ме тревожи, ама дано всичко е наред.
За Мустела-сега отивам да чета статията, аз Андрей с Мустела все го къпя и мажа откакто е роден, сега като пуснаха Веледа, му мажа дупето с нея и олиото имам, ама е доста плътно и избягвам да го мажа, ама го къпя само с Мустела  newsm78. А само в бебешките продукти ли го има това вредното, че съм измазала няколко опковки и от крема им протов стрии за бременни. Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 5
Джени, декларацията и удостоверението се подава в същия момент, в който се подава и болничния в НОИ, ако за първи път ползваш болничен, който ще ти се изплаща от НОИ-то трябва задължително, когато счетито ти носи болничния там, с него да предаде и Декларацията от твое име и удостоверението от банката за банковата ти сметка, в противен случай, когато приемат самия болничен, те отварят една дискета на който е информацията за твоя болничен и като забележат, че нямаш декларирана банкова сметка до сега при тях, ще върнат болничния, заради липсващи такива данни. Пак да кажеа-че тази процедура се прави еднократно, само когато за първи път се ползва болничен, който ще се изплаща от НОИ, тя по принцип няма нищо общо със самите болнични за бременност и раждане, които ние тепърва ще носим при счетитата,а е процедура която се изпълнява изобщо при първоначално подаване на болничен на лице, което до сега няма декларирана банкова сметка в НОИ(т.е. не му е изплащано обезщетение директно от НОИ, а по старата процедура от работодателя)..това е Джени, радвам се, ако мога да бъда полезна... Hug

# 43
  • Мнения: 15
здравейте,
относно козметиката-моят бъдещ батко имаше кожни проблеми, бяха казали атопичен дерматит и препоръчаха Мустела, но на него въобще не му повлия добре, зачервяваше се повече, пробвала съм у крема против подсичане-същата работа, както и един крем за пъпчици.От Веледа съм супер доволна, за съжаление я има само в София, та когато ходим натам-купуваме.Знам със сигурност че я има в аптека в мола на Стамболийски.

# 44
  • Мнения: 1 668
Пламито, за последно бях на кола маска преди 10ина дни... С предната бременност бях 3 дни преди да родя (няма да си ходя с космаците, я)... Казват го, защото от болката можеш да получиш контракции, но да ти кажа честно на мен откакто съм бременна първо много малко ми растат и второ не ме боли като ги махам... Та всеки си преценява, ама аз от това няма да се откажа... Незнам иначе как бих ги махнала, защото трудно си стигам до всяка една точка на тялото  Joy Joy Joy

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт