Юли свършва вече, търпеливо чакаме ОКТОМВРИйското човече

  • 14 399
  • 293
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 141
Future mama, за контракциите пия магнезий - нутри маг се казва лекарството  , както и но-шпа от време на време, а и от скоро гинипрал.Като че ли от гинипрала малко ми понамаляха.И аз гледам основно да лежа, ама вече тотално съм се депресирала като не мърдам почти никъде! Докторката ми каза , че засега положението е под котрол, шийката ми е затворена .
Съжалявам, че и ти си в такова състояние. Ще стискаме зъби , няма как Hug

Ох, момичета, ще ме карате и аз да си купувам машина за хляб Laughing Като ви слушам ми изглежда много вкусно ,...ама само трябва да намеря някой да ми прави вкусни козунаци и топли хлебчета, че мен хич ме няма  ooooh!

# 31
  • Мнения: 1 341
Future maman, пии много вода и почивай. Peace Кристиан ходи ли на креш? Ако не, кой ти помага с него, защото с малко дете, почивката е малко трудна?!

miracle82, и ти си почивай и повече никакви притеснения до края. Hug

Ина, честити покупки, да покажеш снимки като пристигнат. На каква количка се спря?

И моят бебок много рита, ама много. Ема не беше така, сега ме боли понякога от движенията на малчо.

Деси, браво за ентусиазма да месиш козунаци. Аз за Великден правих в машината, един стана както казва Герчо, като сладък хляб, а следващия беше подметка. Това ме отказа за дълъг период от време...ще ми държи ситка поне 1-2 години. Кака Дора ми изпрати рецепта и за идният великден, ако случайно ме засърби главата ще я изпробвам.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 420
Ina_maria, сори за въпросчето, но на какъв ехограф ви гледат? Както споменах вече, никога (само един път и то на ФМ - демек на 4Д) ми казаха нашия момък колко (тогава грамове) е. Иначе на ЖК сме на обикновен, но не ми казват теглото на бебока?
miracle,  Hug ето вече сме дружно в 7-ми месец, мила. Спокойствие само и ей го къде е! Всичко ще е наред! Heart Eyes

Деси, мерси, сега ще ги огледам;-)

# 33
  • Мнения: 1 341
Ох, момичета, ще ме карате и аз да си купувам машина за хляб Laughing Като ви слушам ми изглежда много вкусно ,...ама само трябва да намеря някой да ми прави вкусни козунаци и топли хлебчета, че мен хич ме няма  ooooh!

Нали затова е машината...за такива като мен които хич ги няма в месенето.

Иначе и моята е Мулинекс с 2 бъркалки и 15 програми. Peace Доволна съм, нямам оплаквания. Wink

# 34
  • Мнения: 93
Привет и от мен...днес бяхме малко на рзходка по магазините,но за сега само гледаме....мног ми беше задушно в някой магазини...ужасссс направо  Tired нещо кръвното ми играе явно  newsm78 А сега и до поликлиниката за болничен трябва да ходя,ама добре че сме с колата с межлето,че не се диша..
за  сега ви пожелавам приятен ден  smile3502

# 35
  • Мнения: 141
Мели, Ронка, мерси за подкрепата Heart Eyes, настроила съм се вече да е така до края и ще устискам ,няма къде да ходя Hug
Цвети, пази се в тия жеги , ако си с ниско кръвно е още по-зле..
Ще взема да си пусна някакъв филм да се разведря малко
 Hug

# 36
  • Мнения: 71
Силве, много ми хареса комплекчето! Едно сладко бебенце да спинка там октомври Hug
Плами, страшна поза е заело бебето, много се смях Grinning
Деси, ще пускаш линк няма как Whistling и аз искам вече машина за месене пък!!! Crossing Arms
Miracle, спокойно мила Hug Малко остана ще полежиш 1-2 седмици и ако си ок, ще тръгнеш пак, няма страшно. Наистина пий много вода, помага ми повече от магнезия. Аз също след болницата бях изгубила желание за пазаруване, но от 1 седмица се върна с пълна сила Crazy
Относно таза, споко прибира се напълно Peace На годинката на детето бях с 1 панталон в който с кран не можех да вляза преди.

# 37
  • Мнения: 2
Миракъл, като лежа и на мен са по-малко. Но при условие, да не се връткам много често. Моята шийка е скъсена, поради глупост. Ходихме с колата на 400 км от тук и така и ми започнаха контракциите  ooooh! Мислено съм с теб. Ако си имаш някакво занимание времето минава по-бързо.
Ронка, той ходи на ясла, но в момента са във ваканция. Татето си взе отпуск за този период и сега той го гледа, той чисти, той готви. Горкият !
Ина, и аз съм любопитна на какъв модел количка сте се спрели. Grinning

# 38
  • Мнения: 203
Абе мами да Ви питам аз като не ходя на тази ЖК,която ми е по здравна каса кой ще ми издаде първия болничен JP или доктора,който ми води бременността?!

# 39
  • Мнения: 851
Миналата седмица, едвам успях да се наредя на 5тата страница от темата, а до днес още една сте изписали и нова сте започнали.....аз сериозно изоставам.
МНого ми се иска да се прикрепя към срещата, но мен ме свалиха от колата още на 10тата седмица и за мен "дестинация" като Борисовата градина са си немислими ...освен с мъжо уикенда. Аз ще се включа следващаа среща когато пак окупирате Южния парк.
Относно прегледите и ФМ (аз прочетох цялата изпуснатата тема.....геройче Wink ) самият Марков на мен ми каза, че няма смисъл да ходя 3ти път , но относно бременните с близнаци има едно друго уточнение. Нас ни гледат по-често. От 30та седмица съм ежеседмично на запис на тонове, а на преглед съм на всеки 14дни. Аз досега от началото на бременността ми не съм имала преглед без ултразвук. Включително и в цената за ЖК (340 лв) са ми включени само ултразвукови прегледи преледи всеки път  newsm78 ... може би заради това се обезмисля 3тата фетална морфология, знам ли?
miracle, сега си почини малко от неприятните емоции, изчакай да минат жегите и края на явгуст съвсем спокойно можеш да се разнообразяваш с покупките покрай бебо.
Аз лично съм приключила с дрехите, шишетата, стерилизатор и помпа, след средата на Август планираме стаята да се сглобява, а до края на Август да съм купила всички останали необходимости. Все по-често чувам коментари че с блзнаци трудно се ходи след 32 седмциа, така че имам едно на ум....

# 40
  • Мнения: 141
Силве, и аз не ходя на ЖК по здравната каса и предполагам, че болничния ми ще го издаде все пак докторката ,при която ходя, но в интерес на истината не съм се интересувала точно как се процедира newsm78
Future mama, Cho_ko, благодаря ви  Hug
Future mama, и аз съм мислено с теб! Ще се справим!И браво на мъжа ти  Hug

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Ехоооооо,тук съм newsm03

Благодаря Ви много ,момичета,за честитките и пожеланията.Много ме трогнахте   love001 newsm76

Досега ви четох,че нямах време за компютъра.Нещо не се чувствам изобщо в кондиция от вчера сутринта и уж имах рожден ден,пък бях ни жива ,ни умряла.Днес ми е малко по-добре де.Незнам дали от смяната на температурите или е имало някакви изригвания,но направо бях като ударена с мокър парцал.И на всичкото отгоре от обяд като започна да ме прорязва кръста ,не мога да мръдна.Пих Но-шпа,Магнзеий,лежах цял ден и привечер ми мина.Ама то стана един празник-никъв Confused.Нищо-догодина.

От обяд тук яко ни тресе,както вече Гинчето ви каза-усетих 3 или четири труса.Ние понеже сме на 10-тия етаж,та няма как да ги пропусна.Малко е страшничко,дано да няма повече.

Та,мълчите си за годинките,момичета,а Naughty.Аз ей сега ще ви състаря(ама от мен ще почна Mr. Green)

За козметиката-ползвах първоначално Себамед и съм много доволна.Бюбхен-не,защото получи алергична реакция и много силно нещо ми миришеха.Предпочитам по-деликатни и ненатрапчиви миризми.Сега А-дерма и една немска серия Саносан-по-евтина е Embarassed,но така или иначе след годинаката вече не съм толкова стриктна.За бебчето сигурно пак ще взема Себамед или нещо друго.Избор -бол.

Ние чак към 20-ти август ще приготвим стаята.всъщност само ще боядисаме,изчистим основно и ще сложим и другата кошарка.И посредата ще остане само пътечка до нашата спалня smile3532.Ама така е-квартирни страсти.Сугурно след време ще си спомням с умиление за тези години.Все се шегуваме с моя мъж,че спалнята ни е разтегателна-все има място за още. Grinning.
В този ред на мисли,ще купувам нещо евентуално в началото на септември.Дано тогава вече да иам повече избор за нашите есенни бебета.тогава ще съм вече в деветия месец и дано ми е дошла музата за пазаруване,защото сега никаква я няма.То как да дойде музата като на мен още ми се струва някак абстрактно,че съм бременна Crazy.Незнам дали има и други като мен,хем ми е и второ бебе,но си живея и пея и някак все си мисля,че има мноооого време.А ето-в четвъртък влизам в 8-мия месец ooooh!



Силванка,как така не ходиш?Аз си мислих,че е задължително newsm78.Не са ли ти издавали направление за ЖК.Според мен,където си го занесла-този лекар трябва да ти издаде.
По принцип лекарят ,водещ ЖК,ти издава първия болничен.
И не забравяйте Амбулаторните си карти(с подпис и печат от GP)

като може да отидете на деня,в който започват тези 45 дни или по-късно,но НЕ и по-рано

# 42
  • Мнения: 1 668
мами, гледайте ведро на нещата. След 28 г.с. шансовете на бебоците са отлични, а след 32 г.с. са 100%. Т.е. дори и сега да се родят малките зайци нещата не са толкова трагични, а напротив - много добри. Това разбира се не значи, че е добре да бързат, но по-ведрото гледане на нещата е от голямо значение. моите контракции от миналата седмица попреминаха и този уикенд смятам пак да се впусна в пътешествие към вилата  Joy Joy Joy... Луд умора няма.
Cho_ko , такси? Аз лично нямам забрана да шофирам, но някак нямам грам желание да сядам зад волана и избягвам... Като ще се придвижвам из центъра ползвам жълтите братя... Не му мисля къде да спра и т.н. а и не хабя толкоз нерви...
Каки, браво за чудесните резултати. Пламито, успех следващия път - до тогава диетка и това е... Няма да навреди. Аз също гледам вече да се въздържам от вредни храни, защото както не качвах, така сега наваксах... На консултацията следващия път ще ме направяхт дива калинка  Joy Joy Joy.
-silvana- лекаря по здравна каса трябва да ти издаде болничния, както и всички документи за влизане в болница - изследвания, обменна карта (май така се казваше, ама не съм сигурна), направление за раждане. Питах моят лекар за направлението за раждане (по повод глупостта, че важи 1 ден, дето я бяха изръсили на руми ако не се лъжа). Не беше сигурен човека дали важи 30 или 45 дни, но при всички случаи не  24 часа.

# 43
  • Мнения: 3 641
Относно болничния Ковачева ми кажа,че ще ми го дадат от ЖК в Тина Киркова, въобще нямало нужда да ходя до лични лекар.Аз изрично я питах, щото моята ми твърдеше,че само тя издава.
Обадих се по телефона на Радето за срещата -ще дойде с удовлствие.
Моята бебка цял ден се бунтува .Мисля,че хич не и харесва да седя цял дена на стола пред комп., ама няма как .Уж гледам да става мна всеки 15 мин, но понякога забравям Crazy
Нищо не съм купувала още освен дрешки и завивки,Мисля най-накрая да поръчам помпа, стерилизатро и шишета Simple Smile

# 44
  • Мнения: 141
Хмм, странна работа с този болничен...Ще питам следващия път моята лекарка..
Гер4о, благодаря ти и на теб за подкрепата. Аз самата съм родена в 32 г.с , 2100 и не съм стояла нито за миг в кувьоз, така че се успокоявам,само да избутам поне до 32  -ра. Hug
А ти внимавай с пътуването до вилата  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт