Този магреб ни взе сърцата,но ни върна красотата!15 -а тема

  • 21 092
  • 292
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 924
...
Точно така!Готви се изцяло на пара,а тенджерите са специални.
Рецепта,само кажи и ти пускаме веднага. Peace

Ами в другата тема Саферчето е дала някакво обяснение. Не знам ако има някаква по оригинална и интересна рецепта що пък за не я пробвам, щото така като и прочетох обясненията си мисля, че уреда за пара ще свърши работата. Отдолу в първата кошница ще наредя някакво мариновано месо, пък в втората ще туря кус куса да поема ароматите и така.

Всъщност трябва да прескоча до арабската тема в готварските рецепти дали не е написано нещо.

# 31
  • Мнения: 560
...
Точно така!Готви се изцяло на пара,а тенджерите са специални.
Рецепта,само кажи и ти пускаме веднага. Peace
Всъщност трябва да прескоча до арабската тема в готварските рецепти дали не е написано нещо.
Да,аз съм пускала там,така че ще намериш.

# 32
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Елипче, Албе- много ви благодаря за поздравленията и за чудесните букети за мамата smile3503 Hug
Близначковче Grinning лелеее, много се зарадвах, че ще идвате насам newsm47
А как ми се ходи и на мене във Джумаята-нататъка съм някъде след 20 Юни- Девин- хотел Орфей-шЪ сЪ глезим и шЪ лИкУвЪмИ старата арматура Grinning
Дидонче-днеска сбарах във една агенция почивка у Тунизийско ама вече топло бе Душееее а аз не искам там да се плацикам у мУретУ а да хайтосвам по екскурзии. Ама така ни било писано, карай да варви. Ти как си, Принцеската мъчи ли те?
Марсе-как е днеска Линда?
Ей да ти кажа аз като бях болна от заушката бях втори клас. Та си спомням колко ми беше кофти как ме болеше и неможех да ям. И да ти кажа какво ме правеше майка ми ама няма да се смееш и другите и вий не се смейте дееее-е то си е до смях newsm78
Та мадъра вземаше една бяла превръзка слагаше нарязани маслини във нея и ми я слагаше под брадичката. Обаче както ме болешеее и не можех да хапвам тези маслини от превръзката изчезваха много тайнствено Wink Тогава маслините бяха голям кът а аз обичкам маслинки. Има едни ама сега де, не тогава, които са със розмарин-много ги уважавам. Но като няма аз слагам във маслинките розмарин и те си попиват от неговия вкус и аромат. И аз съм пак най-доволната newsm47

# 33
  • Мнения: 90
Здравейте, никой не е писал за нова тема. Ако може аз да предложа нещо. Ще се радвам, ако приемете предложението. Пишете как арабите гледат на нас европейците. Какви са отношенията им към нас, който не изповядваме тяхната религия.

Ами аз не съм арабин, ама да ти кажа, че два пъти съм имал среща с такива и два пъти по нищо не пролича някакво специално отношение към мен. Напротив усетих едно топло и приятелско отношение.

като не си им влязъл в семейтвото са много мили и приятелски  Laughing,така,че много зависи от манталитета ,ех всичко около него се върти .Моите впечатления към моте роднините са такива расисти са ,за тях няма друга птолкова перфектна раса -като тяхната .Като неЩо не им отърва винаги го свързват с расизъм ,ама така ги е научила Европата

# 34
  • Мнения: 56
здравейте мили ми магребки Hug
ето ме пак успешно завърнала се от последното за сега пътуване Grinningмного добре ми дойде макар и само за пет дни сред приятели и колеги все пак седемнадесет години от живота ми минаха в НЕСЕБЪР,но нямаше как трябваше да съм тук за документите.и така днес ги взех ,но уви с малка но фатална грешка вместо АМИН бяха превели АМИМ и хайде пак на ново и се позабавихме и когато отидох да ги подам в общината нямаше как да стане веднага и ме помолиха да остане за понеделник та така.........в понеделник вече се надявам всичко да е наред и да му ги изпращам ,че то време не остана.
ДЕЛТА -на патерици да ти е живо и здраво синчето,всичко което си пожелае да се сбъдне от сърце му пожелавам  bouquet
ДАЛКА -до болка позната картинка мила с родата и богатата европейка която синковеца е хванал оххххх................а и за капак с тази тяхната алжирска новинарка-красавица,ама аз му викам на моя всеки път като ми казва да я беше взел нея за жена  Laughingщо избра мене  Joyта ДЯДО ХАДЖИЯ- тази картинка все ми се движи от дясно ,така ли трябва да е или аз не съм наред нещо
хайде милички лека и вече ще се разписвам по на честичко докато не забегна пак на някъде  bouquet Hug

# 35
  • Мнения: 8
Добра да е вечерта момичета и Хаджи! /то си е направо нощ, ама карай...  Simple Smile /

Delta, аз това за маслинките и заушката съм го чувала вече - моя приятелка кара заушката, мисля в пубертета да беше, и майка и и правеше точно такива компреси с маслини. Аз бях прекалено малка като я преболедувах, та си спомням само ушитите от плат торбички, които ми слагаха, но с какво бяха пълни - нито спомен, нито идея някаква.  newsm78

Шеки, я разкажи повечко - как така като нещо не им отърва го свързват с расизма?

Момичета, преди време хапвах едни дребни сладки - много и различни, с мисълта,че ям някакви турски лакомства /все пак бяхме в Турция, а аз имам страшна логика  Laughing  Laughing  Laughing /, но после се оказаха арабски  #Crazy  И понеже умирам за сладкиши, много моля, ако някои има време и има някоя уникално лесно елементарна и не така трудна рецептичка /надявам се си направихте извод за кулинарните ми умения  hahaha / много моля да я сподели!

  bouquet   bouquet   bouquet

# 36
  • София
  • Мнения: 7 924
...та ДЯДО ХАДЖИЯ- тази картинка все ми се движи от дясно ,така ли трябва да е или аз не съм наред нещо
...

Ами не знам. Намерих я в интернета и затова я качих тука.

# 37
  • Мнения: 6
ехааааааааа, колко много има от Пловдив!!!  newsm44  в другата тема съм само аз! но така и така сега има повече, може ако ме одобрите,да си направим в края на лятото среща и ние  lalalala за мен още не е сигурно,но с любимия си правим планове да ходим за 2 месеца на морето и САМО ДА СТЕ ПОСМЯЛИ ДА СЕ ВИЖДАТЕ БЕЗ МЕН В ПЛОВДИВ!!!  зависи,дали на него ще му се наредят нещата, дали мен ще ме пуснат за 2 месеца в отпуска и то най-хубавите месеци,дали няма да се провали нещо... много "дали-та"... Simple Smile но да се надяваме,че всичко ще се подреди според нашите желания и ще прекараме 2 месеца заедно!  newsm03 smile3508    Nature Sunny   remybussi   sun sun sun  
не знам,дали сладкарницата на Джамията е станала арабска,но преди беше турска. имаше наистина много вкусни неща. но правиха ремонт преди време и не съм ходила повече там... имаме си арабски ресторанти, турски, български... така че само да решите, място все ще изберем!   bouquet

# 38
  • Varna
  • Мнения: 2 596
ceciflo- Благодаря ти мила за поздравленията newsm51
То като са попълвали документите и тоя дето е набирал на компютъра той е объркал името. Пак са спали #Cussing out

# 39
  • Мнения: 90

Шеки, я разкажи повечко - как така като нещо не им отърва го свързват с расизма?

Ми ей така ,назначат ги някъде на работа ходят 3 дена обаче 7 почиват и хората им връчват документа за напускане ,заЩото не отговарят на тяхните изисквания и нашите веднага почват Щото били расисити ,не обичали арабите ,тинтири минтири ,ясно е ,нали ?И пак Ще се повторя по големи расисти аз пък от тях не съм среЩала ,но го крият пред хората ,на на маса с родата всичко си казват  Peace. И въобЩе  доволни от живота са рядка среЩана порода араби ,все са тъжни ,все са изморени ,все се негодува,все критикува ,вечно негативни ,мен такива хора честно ми влият лошо и депресираЩо  ;може би си мислят ,че Земята се върти около тях newsm78.Пък да не почна да говоря за пакитата ,че там положението е трагично и страшно даже  Cry

Днеска ядох пакистанска торта ,ич не ми хареса ,много една такава никаква ,бляххх Sick .

Делта, и моята баба така ме цереше с маслини ,незнам каква връзка има newsm78 ,бях много малка и точно не си спомням какви ги е вършила ,но си спомням ,че мирешех на маслини  Rolling Eyes

# 40
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Хайдееее хопааа, тропаааа и ДобрЮутрУУУУУУУУУУУУ Hug

Гледам при нази пълно затишие newsm78 ама ази много може да съм подранилоооо.
Ами да бЕгам аз да оправям чаршафи и хавлии и да се гмурвам във банята, че днеска като У сряда прави маски за неустоми косища newsm47
Хайде Фарашковци днеска искам всички да сте много ама много веселички Hug

# 41
  • Мнения: 1 184
Здравейте. Аз съм вече на линия за закуската  Mr. Green. Днес ми се разминаха задачите, но от утре започвам с последни покупки, салони и т.н. приятни ангажименти  Crazy.
Близначе, сега ще си ходим към Пловдивско, но по-нататък съм планувала една разходка и към София. Дано Тити бързо свикне отново с баба и дядо, че да мога да го оставя при тях, а ние с Рая само ще мръднем да се видим с приятели и на разходка, разбира се. И двамата много се вълнуват. Само самолети им са в главата тези дни  Crazy.
Паулина, стискам палци да се осъществи моренцето с любимия  Praynig. Предполагам колко си нетърпелива вече да се видите. А като се върнете ще отидем да хапнем нещо "нашенско" в арабския ресторант  Hug.
Алби, минаха ли проблемите с компа?? Хайде включвай се, че липстваш  Hug.

... и има някоя уникално лесно елементарна и не така трудна рецептичка /надявам се си направихте извод за кулинарните ми умения  hahaha / много моля да я сподели!
ИизиJoy  Laughing /много сладко прозвуча  Mr. Green/. А иначе ако питаш мен за рецепта за десерт, аз мога само рецепта за джело от кутийка да ти напиша  Blush, но май няма да ти свърши работа. Въпреки това ви черпя по едно... /много е на почит в нашето семейство  Mr. Green/

А що се отнася до отношението на арабите и аз като Хаджи съм усещала само приятелско отношение. Явно си е до човек или до нагласа.
Лек и усмихнат ден на всички  Hug

# 42
Да драсна и аз набързо,че през деня сме по градинките-правихме си и икник даже...а вечер с  тия мачове
Снощи играха Франция и турция-беше интересно...пълен стадиона с фенове на турския тим-но за съжаление загубиха

тук днес вали и е стуз...ама Раян напара да излиза и се блъска във вратата Sick

Свеарче- Hug Hug Hug  bouquet

Цецка-кураж.Стискам палци за понеделник.

Напълно ми се приокриват впечатленията с тези на Шеки.
Даже по-едно време се усетих,че и на мен ми е станало навик да се правя нае жертва-расизъм.....то,че не ни долюбват много-много от иточна Европа е осезаемо...само за малцинствата говорят-за лагерите на палатки ...как веднъж не дадоха проблемите на тези,кито са тук и не са на палатки-как не ни дават работа,как ни бъзикат да рабоим на черно за да не ни плащат добре..абе!Аз почнах и аз да вия ,като рабите -на расизъм Joy Joy

Ина на въпроса на Мария-интересен въпрос...ами-как ни приемат арабските жени....писнало ми е да ми казват че НЯМАМ коса,щото е права и лизната...а в същото време те си опъват техните красиви къдрави коси и всячески се страят да ги направят Прави....и руси... Joy JoyТака ги тресе комплекса,че  ако може да си направят пластична операцийказа по-малко   вирнато носле-не се замислят дали е позволено ,харам ли  или...правят и се гордеят че приличат на  европейки....А иначе-от тях по-красиви няма като почната съветида ти дават-за черен сапун,за готвене особено....да не се смесва месото със кашкавала и сиренето-да се слага Расел ханут...Добре бе-аз пък обичам Вегета...А де?!?!?!
И Харисата ми дава стомашни проблеми,а сладкия тажин със месото ...ми е меко казано СТРАНЕН


МАРСИ-пиши как е ЛИНДА,че Ви мисля

МОМИЧЕТА-ДА НЕ МЕ ЗАБРАВИТЕ ЗА ПЛОВДИВСКАА СРЕЩа.От следата на ли ..до септември съм на Линия с трите съкровища...
Паулина-кога бяха Вердиевите нощи?!Ще се осведомиш ли ,моля те
Сънувам че слушам Верди  на Античния....и ми се прииска ,поне с дъщерята да отидем тази  година.Обикновенно са в края на Юли..ама не знам сега.

Спорен ден....
до после

# 43
  • Мнения: 6
Паулина, стискам палци да се осъществи моренцето с любимия  Praynig. Предполагам колко си нетърпелива вече да се видите. А като се върнете ще отидем да хапнем нещо "нашенско" в арабския ресторант  Hug.


Няма проблеми за среща. аз откакто чета тези теми,толкова ми е интересно и така ми се иска да ви видя всички на живо, да си направим една голяма "Седянка" и да си поприказваме очи в очи... друго е на момента да се питат по-опитните арабски жени за разни ежедневни неща... аз още не съм ви прочела старите теми,защото с това учене,дремя и тук,но не ми остава толкова време. ти също ли си омъжена за арабин и той от къде е?


Паулина-кога бяха Вердиевите нощи?!Ще се осведомиш ли ,моля те
Сънувам че слушам Верди  на Античния....и ми се прииска ,поне с дъщерята да отидем тази  година.Обикновенно са в края на Юли..ама не знам сега.

Спорен ден....
до после

трябва да попитам,но аз тази година не съм стъпнала още на Античния. и май ще изпусна и международния фолклорен фестивал... Sad но дано пък да прекарам 2 месеца с любимия ми!  иначе като се сетя първата година от колко много страни имаше танцови състави.... невероятно беше. минаваха през цялата главна и се спираха на места, изиграваха по нещо,после продължаваха. така се оживи за няколко дни най-пустия сезон-лятото... много хубаво беше. след това , всяка следваща година започнаха да издват от все по-малко страни...

# 44
Паулина-да....и аз ги помня фолклорните груп от различни страни...жалко че ,както пишеш,последните години са намалели.

Вижте какво намерих и аз,като Хаджи се ровя в Нета днес
Това много ме разсмя,защото приичана МОЙ Пост hahaha



                Зантее ли, че кгоато чтеете нисапаното,
                вжано е првътаа и поледсанта бквуа от
                дмаута да бдаът на мсятото си.
                Мжетое да рзбъракате мстеата на
                оастнаилте бвуки и все пак нпиасатноо ще
                прдъолажва да се чтее с лкоета.
                Твоа ещ пкаоже, че вскичтоо твоа вемре
                котео сте попрлеили в уилчище е нпразано,
                доасттънчо е блио да ви начуат да слгатае на
                мстяото им бутквие от наалчото и каря на
                вяска дмуа кяото пиеште. Приичнтаа е в нчиана
                по котйо виашят мъозк оработбва ирнфоцмаията.
                Ткаа уяспвате да преочттее нааписното джае
                 кгаото нтио енда дмуа не е изиспана пвраинло

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт