BG-Мamma форумки в ЮАР - една весела компания!

  • 49 428
  • 575
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 593
cybercat, ама как така ще ви затварям, изобщо нямам такова намерение. А и имате още много докато стигнете до 50 стр.  Laughing Просто исках да питам дали сте чували за една доброволческа организация - Aletheia Johannesburg? Също се опитвам да намеря координати на моя приятелка, която замина преди 20 години в ЮАР и отдавна загубихме връзка. Тя се казва Ива, а мъжа и Валери. Има и сестра Светла, която мисля, че също замина там. Ще се радвам, ако някой може да ми отговори.
Разхождайте се и се радвайте на топлото време! Simple Smile

Не ги познавам тия хора, но аз съм от новодошлите.
И за организацията не съм чувала, но мога да разпитам. С какво по-точно се занимават?

# 541
  • Мнения: 806
Много сме изоставили темата  Rolling Eyes
Нещо за 24 Май?  Събиране??

# 542
  • Мнения: 0
zashto nikoi ne pishe veche.az sam nova i sam ot Cape Toun.sajalqvam  no nqmam kirilica,ima li drugi ot tuk

# 543
  • Мнения: 593
Ами... говорим си по телефона, по скайп, фейсбук... виждаме се от време на време.

Добре дошла в Южна Африка.
Не знам дали има някой от Кейп Таун. Биби живееше там, но вече не.
Как е живота там, харесва ли ти?
Виждала съм снимки на брега и са изумителни!
Ние планираме да ходим на почивка в Кейп Таун през декември и ако ми оставиш телефонче, със сигурност ще ти звънна.

# 544
  • Мнения: 50
Здравейте!

Радвам се, че има такава тема. Аз пристигам в Йоханесбург в понеделник, а семейството ми - 1 седмица след това. Аз ще работя тук за 2.5/3 месеца по проект, фирмата, в която работя, ме изпраща. Най-вероятно ще ни намерят апартамент в Мелроус Арч.

Имам син на 3г. и дъщеричка на 11 м. Мъжът ми е отпуска по бащинство, така че той ще си ги гледа. Иска ни се да разучим детските градини, така че синът ми да ходи поне за по половин ден, да си играе с деца. Дали има свободни места по това време на годината, и приемат ли за такъв кратък период от време?

Много ще се радваме, ако и успеем да се запознаем с други родители, които живеят наблизо.

Поздрави

# 545
  • Мнения: 407
Здрасти snow white. Не можах да разбера кой понеделник пристигаш. Ако си тук вече добре дошла. Мелроуз е супер и съм сигурна, че ще ти хареса. Така да се каже ще си сред елита на обществото тук Simple Smile И времето се стопли тъй че със сигурност ще ти хареса. Обади се като пристигнеш, може да се видим, тъкмо от доста време ми се ходи към Мелроуз Арч.
Не съм запозната с градините в този район, но мисля че няма да има проблем да приемат децата, особено в тяхната възрастова група. Мисля че намирането на градина ще ти е най малкият проблем.

# 546
  • Мнения: 0
Здравейте!
Пише ви майка на две дечица от BG! Много бих искала да се запозная с майки от ЮАР, и по-конкретно-от Кейп таун! А на въпроса защо? Ще ви отговоря следното:
Със съпруга ми сме си харесали тази дестинация за евентуална емиграция! Ще се радвам, ако някой откликне! И предварително благодаря за отделеното време!
До скоро!

# 547
  • Мнения: 407
Добре дошла във форума. За съжаление аз не съм от Кейп Таун, но ако имаш въпроси бих се радвала да ти отговоря доколкото мога.

# 548
  • SA
  • Мнения: 3 196
Привет, kukinka ! Кейптаун е страхотен град, живях там 2 години. Сега сме на 500 км от там и все още тьгувам за него. Бих ти отговорила на някои вьпроси, доколкото мога разбира се  Embarassed.

# 549
  • Мнения: 38
Здравейте,
Прави ми впечатление, че не влизате често, но аз ще потърся помощ от вас все пак, може и да ме "огрее" дето се казва.
Минавам на въпроса - Сина ми е разпределен на стаж в Йоханесбург, трябва да пътува на 4,03,2013 и ще бъде там 6 месеца. Разпределен е в хотел Birchwood Hotel & Conference Centre. Прочетох за престъпността и т.н. каквото бяхте изписали и се разтревожих.Младежа е на 20 години, млад и зелен, бъдещ готвач. Какво трябва да го посъветвам преди пътуването според вас? С какво да бъде внимателен, къде да ходи?
Предварително благодаря на отзовалите се!

# 550
  • Мнения: 806
Здравей Lilia Ninova

Ние повечето сме в Йоханесбург.  Този хотел е много близо до нас и даже зад него има бар който се държи от Българи.  Хотела е на добро място и няма смисъл от притеснения.
Не се тревожи чак толкова много.  Не е точно както се обяснява.  Йоханесбург е огромен град, има зони в които не се ходи.  Няма как да се сбъркат и съм сигурна, че синът ти ще се ориентира много бързо.

За съвети: Да има едно на ум, че не се върви по улиците особено вечер.  Разстоянията са огромни, така, че той сигурно ще има превоз.  Живота е мнооого различен, да се опита да се приспособи и да се вслушва в съвети за общи неща.
Но това е като в всяка държава. 

Късмет му желая и весело прекарване в Африка.  Ще му хареса много.

# 551
  • Мнения: 38
Биби-джиби, благодаря, че ми повдигна духа.
Не съм запозната с климата от март до септември и се чудя какви дрехи да си вземе?
Имам малко дни, заминава на 02,03,2013 година.

# 552
  • Мнения: 666
Лилия здравей, аз съм от година и половина в Йоханесбург, преди това съм живяла в Кейп Таун шест години. На мен лично Йоханесбург ми харесва, дойдох с огромен страх, поради всичките неща, на които се наслушах, но всичко, което ми казаха, че може да ми се случи, на мен ми се е случвало и в Кейп Таун, така че по-малко престъпен град тук няма, но и не е толкова страшно колкото звучи. Както са ти казали вече, задължително е да имаш транспорт, трябва да си внимателен, като например да не се оставя чанта на седалката до теб в колата и прочие, но иначе не си представяй, че ходим с бронежилетки. Аз и по улиците си ходя, до местния шопинг център, с мъжа ми и вечер се разхождаме в квартала, то ако е писано да се случва, навсякъде може да се случи. Относно времето, Март започва есента и сутрин и вечер леко вече захлажда, през деня е топло, но не е жега, поне според мен де, аз обичам горещото време Simple Smile Да си вземе и летни дрехи и по-топли дрехи. От средата на Юни, ако не се лъжа, започва студения фронт и може вече да стане много студено, миналата година поне така беше. Той щом ще е в хотел, ще се запознае с много млади хора, те ще го въведат бързо в обстановката Simple Smile Между другото, не знам от къде сте, но по начин на живот Йоханесбург е идентичен със София, ако сте от там, няма да има въобще проблем с адаптацията. Късмет.

# 553
  • Мнения: 2
Момичета,хубаво сте се размечтали,ама малко ще ви приземя,надявам се да има компетентни.
Аз съм от френските мамчета и понеже още не съм открила конкретен отговор в нашите теми,прескачам и до вас за съвет.
Става въпрос за процедурата при изваждане на пълномощно за дете,което да пътува само до Бг.

Случаят ни е следния:Аз ,мъжа ми и детето на 6 г. сме с двойно гражданство и бг и фр.
Аз искам да пратя малкия тва лято сам до Бг,там ще го посрещне дядо му,какво трябва,за да го упълмощя,за да може после пак той да го качи на самолета за насам?

До Посолство тук да ходя ми е страшно далеч,при нотариус ли трябва?

# 554
  • Мнения: 666
Най-добре според мен да попиташ в посолството, аз съм правила на времето, но за да пътувам с децата без таткото, не знам как стои въпроса ако детето пътува само. Най-вероятно ще ти искат докумета да е преведен на български, така че ще се наложи да отидеш до посолството, но звънни им и ги попитай, би трябвало да знаят.

Общи условия

Активация на акаунт