BG-Мamma форумки в ЮАР - една весела компания!

  • 49 435
  • 575
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 277
         Момичета, привет от зимна България   bouquet
 
  Добре дошли на новодошлите в нашата тема!

 По-добре се организирайте вие, защото ние ще се позабавим тука.
 
  Хубав ден на всички ви  Hug
 

# 526
  • Мнения: 0
здравейте момичета!!!

искам да попитам дали има някои от Претория който си тарси работа.

# 527
  • София
  • Мнения: 2 271
Здравейте,
Търся един течен силикон за коса, на който пише, че е произведен в ЮАР.
Фирмата производител се казва Golden Logan Laboratories.
Точният адрес е P.O. Box 1471, Buccleuch, 2066, South Africа.
Имате ли идея, дали мога да си го поръчам от някой сайт?

# 528
  • Мнения: 277
Здравей Лара,

 Опитах се да го търся по интернет, но не успявам нищо да намеря за фирмата.Ще поразгледам из магазините за продукти на тази фирма, може и да имат сайт.С това мога да ти помогна само Simple Smile

# 529
  • София
  • Мнения: 2 271
Здравей Лара,

 Опитах се да го търся по интернет, но не успявам нищо да намеря за фирмата.Ще поразгледам из магазините за продукти на тази фирма, може и да имат сайт.С това мога да ти помогна само Simple Smile

Благодаря! Точно това имах предвид - ако някоя от вас го мерне по местните магазини, или сайтове. Или ако познавате фирмата и някой международен сайт, от който да си го поръчам.

# 530
  • Мнения: 0
                       Здравей те бг мами в ЮАР:))
 Прочетох доста от темата и ми стана много истересно,тук може да се научат много полезни неща  Simple SmileСкоро и аз ще се местя в Кеип Таун,по точно след месец.Мажа ми е там от януари и много се надявам скоро и аз да съм при него.Искаме да вземем и кученцето си,но срещаме много трудности в подготовката на патуването му CryСлучайно да има някоя мама която да е минала през това и да ми помогне с малко инфо?Благодаря предварително:)

# 531
  • Мнения: 593
gabi_kolarova със сигурност има начин да си вземете кученцето, само дето ще се изръсите сума ти пари.
Ние не сме пренасяли животни през границата, не знам как става.

ВНИМАНИЕ, ВНИМАНИЕ, ВАЖНО СЪОБЩЕНИЕ!

Имам всички серии на "Под прикритие" /1 сезон/

http://www.podprikritie.bg/

Който ги иска, да си вземе преносимия хард диск и да ми дойде на гости.
(само ви давам повод, ама който иска, може да дойде да ме види и без повод)



Целувки на всички!  Heart Eyes

# 532
  • Мнения: 0
   Здравейте, БГ мами в ЮАР!

Случайно намерих темичката и не можах да спра докато не изчетох всичко написано...
Аз живея в Претория от 4 години с приятеля ми, който е местен. Все още не съм мама, но се надявам да стана скоро Wink.
Намирам много полезни неща тук и много бих се радвала да се запозная с други българи в ЮАР Grinning

Желая ви много късмет и усмивки!!!

  bouquet

# 533
  • Мнения: 593
Ами добре дошла в темата!  Hug

Вече си имаме и бг-мама от Претория.  Grinning
Разкажи ни малко повече за себе си - от колко време си тук, как се адаптира към обстановката, какво ти харесва и какво не ти харесва в Южна Африка и т.н.

Както виждаш, напоследък много не пишем.
Децата пораснаха и тръгнахме на работа, нямаме толкова време и за кафенца.

Между другото, моята малка градинарка ме вдъхнови да си посадя няколко китки в градината. Вчера заровихме семенцата, тя си ги полива. Днес ще идем за тор и още семена. От другата страна мисля да си посея малко зеленчуци. Предимно домати, може и малко магданоз, ей такива работи.
Спомням си обаче, че в България майка ми си правеше разсад на доматите още през зимата, а напролет ги разсаждаше в градината. Естествено, тя го правеше с цел да се държат на топло, защото ги засаждаше още през зимата. Дали ще стане, ако пусна семената направо в пръстта? Все пак тук е топло.  newsm78

# 534
  • Мнения: 0
Здравей, Cybercat и благодаря за топлото посрещане!

Аз съм от Варна. Обичам много да пътувам и по тази причина главно отидох да работя на пасажерски кораби в Щатите. Видях много интересни места при пътуванията ни до Мексико, Ямайка, Канада, Каймановите острови и т.н. Намерих и много нови приятели от цял свят, между които беше и приятеля ми, с когото сме заедно от 7 години. Когато решихме да приключим с корабния живот и да се установим някъде на сушата решихме, че по-добрия вариант е аз да дойда да живея в Претория, отколкото двамата да отидем в България  Rolling Eyes. Вече бях идвала в ЮАР за кратко и  ми хареса, така че избора ми не беше труден.Разбира се факта, че приятеля ми е от тук помага - имам си местен "гид" Simple Smile. Заедно сме пътували почти навсякъде в страната и имам много любими места, особено по крайбрежието на Индийския Океан( какво да се прави - все пак съм "морско чедо" Simple Smile ). Така че накратко : дойдох в South Africa, за да бъда с човека, когото обичам и се влюбих в Aфрика Heart Eyes. Харесва ми природата, климата, огромните открити пространства и най-вече това че мога да видя диви животни в естествената им среда. Разбира се в началото малко ме притесняваха решетките по прозорци и врати и навитата бодлива тел по оградите, но вече не ми прави впечатление.
Прибирам се в България веднъж годишно, най-вече да погостувам на майка ми за месец-два. Но ми липсва всичко тук  Sad. Това май означава че ще поостана...

Сега и мен са ме обхванали едни градинарски вълнения.. Чаках да свърши зимата и да пооправя малко градинката в къщи Simple Smile Аз съм пуснала различни семена в малки саксийки и по-късно смятам да ги преместя навън в градината. Ще пробвам, пък ако стане..
Ако опитът ми се провали, винаги мога да разчитам на Fruit & Veg  Grinning

Хубав ден и много усмивки!


  bouquet  bouquet  bouquet

# 535
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Хей, здравейте!
Исках да питам нещо, но виждам, че темата е отпаднала доста назад.
Влиза ли някой тук все още?  Simple Smile

# 536
  • Мнения: 593
iskrica_nadejda, ами.. аз почти не влизам. За другите не мога да отговарям.

Топло е, през повечето време сме навън и т.н.  Sunglasses
Въпреки че не влизаме в бг-мама, пак си поддържаме връзка  Grinning

Ако се появи някоя нова мама, е добре дошла.
Не ни затваряй, моля тееееееее!  Praynig

# 537
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
cybercat, ама как така ще ви затварям, изобщо нямам такова намерение. А и имате още много докато стигнете до 50 стр.  Laughing Просто исках да питам дали сте чували за една доброволческа организация - Aletheia Johannesburg? Също се опитвам да намеря координати на моя приятелка, която замина преди 20 години в ЮАР и отдавна загубихме връзка. Тя се казва Ива, а мъжа и Валери. Има и сестра Светла, която мисля, че също замина там. Ще се радвам, ако някой може да ми отговори.
Разхождайте се и се радвайте на топлото време! Simple Smile

# 538
  • Виена, Варна
  • Мнения: 112
Здравейте, момичета. Чета ви с интерес, но нещо поспряхте да пишете Simple Smile Разбираемо е, животът тече бързо... Винаги съм харесвала Африка и мечтая да я посетя някой ден. Мъжът ми е работил три години в Йоханесбург преди десетина години и често гледам снимките му от тогава. Всичко ми изглежда толкова вълнуващо и привлекателно...Как е животът там? Спокойно ли е? Дано не ви досадя и някой ми отговори. Благодаря предварително.

# 539
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте, момичета. Чета ви с интерес, но нещо поспряхте да пишете Simple Smile Разбираемо е, животът тече бързо... Винаги съм харесвала Африка и мечтая да я посетя някой ден. Мъжът ми е работил три години в Йоханесбург преди десетина години и често гледам снимките му от тогава. Всичко ми изглежда толкова вълнуващо и привлекателно...Как е животът там? Спокойно ли е? Дано не ви досадя и някой ми отговори. Благодаря предварително.
Здравей Пенка,
аз не живея в ЮАР, но миналата година и аз писах в темичката, защото бяхме на гости на брат ми, който живее в Йоханесбург. Определено и на мен много ми харесва, красива страна, много чисто навсякъде и екзотика. Според мен доста по-спокойно си живеят хората там, няма го това напрежение като тук, но и там си има своите минуси. Другите майки като се включат ще ти разкажат, ако имат желание. Ние планираме да ходим края на тази година пак, демек когато е лято там.

Общи условия

Активация на акаунт