Въпрос за учебната 2010/2011

  • 2 740
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Здравейте,живеем в момента в чужбина но догодина ще си бадем в БГ.Може ли някой да ми каже по българката учебна система кой клас догодина (учебна 2010/2011) ще бъдат децата ми?
Едното е родено на 10.11.2001, а другото на 09.05.2003.
Предварително ви благодаря

# 1
  • Мнения: 1 517
Роденото 2003 и ще е 1 клас. 2001 мисля, че ще е трети.

# 2
  • Мнения: 7 821
Роденото 2003 и ще е 1 клас. 2001 мисля, че ще е трети.
Точно така. Моите са родени в същите години.

# 3
  • Мнения: 1 517
В кой край на България ще се заселвате? Ако сте към Варна, може с щерката да учат заедно  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 175
Ами ние сме от София и там ще си се запишем.Но не отказваме приятелства. Grinning
Тук в Germany следващата учебна година 2010/2011 те ще бъдат съответно , малката в 2-ри class а големият 3-ти.
В момента усилено учим български и ходим тук всяка събота на българско училище.Учим сега нещата за първи class и догодина ще взимаме за 2-ри.
Въпросът ми е ,дали мога да ги запича и двамата в 2-ри class догодина в българското училище.?

# 5
  • Мнения: 1 517
Идея си нямам. Най-добре питай в някое училище как стоят нещата. Може да ги накарат да се явяват на нещо като приравнителни изпити, знам ли  Thinking Ако знаеш какъв материал се учи в нашите училища на тяхната възраст ти си прецени най-добре за кой клас са. Предполагам, че няма да е проблем да бъдат записани в клас, който не съответсва на набора им.
Успех   bouquet

# 6
  • Мнения: 175
Ами ще се поразпитам ,но реално погледнато  до догодина вече тук ще сме взели всичкият материал за 1-ви class за БГ. По принцип малката ще е завършила 1-ви class дук в Germany, а големият 2-ри така че и на двамата ще им се легализират документите за да се признаят в БГ.
По този начин смятам че мъничката може да си поеме 2-ри class в БГ а баткото понеже е роден ноември малко ще си застъпи набора за 2-ри class (а и нямаме нищо против той да повтори 2-ри class, но по българската система,)

# 7
  • Мнения: 1 517
Важното е децата да не се стресират  Peace

# 8
  • Мнения: 175
Точно поради тази причина искам да са заедно в един class.Първо че ще се озоват в една нова среда за тях -България ,а и езика също ще е още една бариера за цялостното им интегриране.
Смятам че като са двамата заедно по-лесно ще се справят с новостите,няма да се чувстват сами

# 9
  • Мнения: 1 517
Все пак няма ли да им е малко...кофти да са заедно? Две години разлика имат, не е една...
Но пък ти си наеш най-добре.

# 10
  • Мнения: 175
Ако сме точни са 1 god и 6 месеца...не знам и аз това се питам ,затова търся  съвети.
Не искам да сбъркам и после децата да ме обвиняват. Sad
Аз гледам проблема като цяло а не само цифрите.

# 11
  • Мнения: 1 517
Зависи и нивото им на българси какво е.

# 12
  • Мнения: 175
В момента е плачевно и затова учим интензивно.Взимаме сега материала за 1-ви клас ,за да сме готови за 2-ри догодина-Иначе английски и немски знаят перфектно.

# 13
  • Мнения: 1 517
Това ще им е голям плюс. Хубаво ще е, ако някоя по-запозната с тези неща се включи с мение. Може да питам някоя уителка как стоят нещата със записване на такива деца. Но е възможно да не са запознати.

# 14
  • Мнения: 175
Shte sam blagodarna na viakakav vid informacia.
Predvaritelno blagodaria Hug

Общи условия

Активация на акаунт