Клуб „Приятели ЗАЕДНО” в подкрепа на Защитено жилище ЗАЕДНО

  • 156 844
  • 501
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Все още имат нужда младежите от спални чували за екскурзията.

# 61
  • Мнения: 662
Здравейте скъпи приятели,

Изминаха два месеца от прекрасното тържество за учредяването на Kлуб „Приятели ЗАЕДНО”.  Искаме, още веднъж, да ви благодарим за подкрепата и да ви зарадваме с досегашния резултат. Към днешна дата, нашият клуб има 159 нови приятели и дарители, присъединили се повреме на кампанията и учредяването на Клуб „Приятели ЗАЕДНО”. Към тях се прибавят и многобройните ни досегашни дарители, частни лица,фирми и доброволци, които продължават да ни подават непрекъснато ръка. Общата сума за началото на тази наша инициатива  е 15 900 лв., които вече се използват за текущи нужди на младежите и къщата на Защитено жилище „ЗАЕДНО”. 
Припомняме, че целта ни е да съберем поне 2000 приятели, съпричастни към това, което правим и с малки годишни такси да помогнем за финансовата независимост на проекта, възлизаща на 200 000 лв. годишно. Така, че скъпи приятели, работата тепърва започва, надяваме се че ще ни помагате в присъединяването на още много съмишленици към клуба, изпращайки им тези мейли и разяснявайки им каузите, които ни събират.
Още информация за това което се случва с младежите, проекта и новоучредения ни клуб, ще можете да намирате и на новия сайт на фондацията www.podslon.org. ( за съжаление все още е в разработка), във “Face book” темата  „Клуб „Приятели ЗАЕДНО” / Friends TOGETHER Club” 
(http://www.facebook.com/home.php?#/group.php?gid=89209208063&ref=mf ) и тук.
Следващото събиране на Клуб „Приятели ЗАЕДНО” ще бъде средата на месец септември, а мястото е извесно на всички, с.Гурмазовo, Защитено жилище „ЗАЕДНО”.

Новини около младежите:
По настоящем в къщата на Защитено жилище „ЗАЕДНО” има 3 момичета и 7 момчета. Някои от тях работят, други вече завършват квалификационни курсове. Всички младежи са много амбициозни и с всеки изминат ден се вижда прогреса от работата с тях и самочувствието, което  придобиват като членове на нашето общество.
През месец май,  имахме в къщата един много щастлив абитуриент, щастлив от това, че празнува заедно с много приятели, щастлив, че се намира в една семейна обстановка. За неговото приятно изкарване и самочувствие отново помогнаха дарители, които осигуриха прекрасните облекла и превоз до събитието.
С гордост ще ви съобщим,че след усилена подготовка,едно от момчетата е приет студент.
Настоящи нужди за проекта:
Финансиране – както на конкретна нужда за някой от младежите,така и за функционирането на къщата.
Доброволци  - всички младежи имат нужда от индивидуална грижа и внимание, от хора които да им покажат и разкажат за живота в семейство, за хубавите неща които ги очакват и за трудностите, които могат да срещнат. Вие може да им помагате както с професионалните си знания и умения, така и с приятелски наставления.
Учебници и помагала за средното училище( 7-12 клас).


Отново, благодарим на всички вас, приятели, че сме ЗАЕДНО и градим едно по-добро бъдеще за България и нейните деца!

# 62
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
gudzy благодаря за информацията   bouquet Страхотна работа сте свършили  smile3501 Поздравления и за Грамотата, напълно заслужено присъдена на достойни хора и достойна инициатива! Браво!
Щастлива съм, че вече си имаме и студент
Поздравления и на студента и на хората, които му помагаха да  реализира мечтата си!

# 63
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
момичета какво стана с екскурзията  newsm78 проведе ли се?

# 64
  • Мнения: 72
Настоящи нужди за проекта:
Финансиране – както на конкретна нужда за някой от младежите,така и за функционирането на къщата.
Доброволци  - всички младежи имат нужда от индивидуална грижа и внимание, от хора които да им покажат и разкажат за живота в семейство, за хубавите неща които ги очакват и за трудностите, които могат да срещнат. Вие може да им помагате както с професионалните си знания и умения, така и с приятелски наставления.
Учебници и помагала за средното училище( 7-12 клас).

На какъв адрес могат да се изпратят учебници за Защитеното жилище?

# 65
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
На какъв адрес могат да се изпратят учебници за Защитеното жилище?
"Защитено жилище Заедно"
Гергана Пожарски
2226 с. Гурмазово
обл.София, общ.Божурище
 Hug

# 66
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Гери от днес е малко отпуска ,Дун4ев и психолога са плътно с младежите.От 1.08 ще има и още един 4овек там Heart Eyes
Мишо днес е заминал на лагер,останалите работят и май още борят шофьорските newsm78

Вер4е,благодарим за помощта   bouquet

# 67
  • Мнения: 4 195
Момичета, търся спешно учебници за 9-12 клас, трябват ми за едно от момчетата в защитеното жилище Praynig

# 68
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Момичета, търся спешно учебници за 9-12 клас, трябват ми за едно от момчетата в защитеното жилище Praynig
Криси, кажи точно какви, защото от сдружението "Тук Там " по принцип търсят за да ви донесат. Те бяха пратили но май до 8ми клас.
Дай някакъв ориетировъчен списък, примерно История за 9-12 клас, Български - 9-12 клас и т.н., ако има изисвания за автор също.  Hug

# 69
  • Мнения: 4 195
трудна работа, изпиттите му са на основните неща учени от 8-ми до 12 клас.
Обаче утре просто и аз ще ида до училището и ще кажа ако е друго инфото

# 70
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Уточнение за учебници които трябват за Защитеното. Спешно трябват Български и литература от 9 до 12 клас и География от 9 до12 клас. За момента друго не трябва, защото след призива тук и във фейсбук има доста събрани помагала, така, че ако има нещо специфично пак ще пишем.
  bouquet

# 71
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
 newsm44 денят ми започна страхотно! Едно от момчетата ми се обади и каза, че си е взело дипломата за 8 клас, документа за барман /с пълно 6, както гордо сподели/ и издържал изпита за шофьорски курс  Hug
Браво момичета и той и най вече хората, които му помагат сте се справили страхотно
  bouquet

# 72
  • Мнения: 4 195
хайде още една много добра новина - имаме официално записан студент - редовно обучение със спецалност Опазване на общественото здраве Hug
Станала съм една голяма листовка последните дни, всички решават листовки, стискам палци скоро да ги видя със книжки в ръка Hug

# 73
  • последна надежда
  • Мнения: 243
Ей, какви хубави новиниии  Hug

# 74
  • Мнения: 488
Наистина чудесни новини. Поздравления за децата и за всички, които им помагат. Кога ли ще стигна и аз до Гурмазово? Надявам се и това да стане ... някой ден.

Общи условия

Активация на акаунт