Акваристика тема # 2

  • 77 505
  • 762
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 131
Привет, момичета! Ние се сдобихме с първите обитатели, 5 неонки и 2 ето такива http://media.snimka.bg/6565/019385167.jpg. Някой знае ли как се казват на български тези рибки? Засега се чувстват добре, другата седмица Ще вземем и една червена бета, мечта на мъжа ми. А със златните май Ще изчакаме за по голям аквариум.  Hug Hug Hug

# 751
  • София
  • Мнения: 11 116
tilde, честито.  Hug
И аз се сдобих с мидички.  Heart Eyes Прекосих цяла София заради тях...  #Crazy

# 752
  • Мнения: 3 971
tilde , честито  Peace

жгмъц , много са хубави нали   bouquet

# 753
  • Мнения: 63

... и 2 ето такива http://media.snimka.bg/6565/019385167.jpg. Някой знае ли как се казват на български тези рибки? Засега се чувстват добре, другата седмица Ще вземем и една червена бета, мечта на мъжа ми. А със златните май Ще изчакаме за по голям аквариум.  Hug Hug Hug

На мен ми приличат на тернеции, ама пак да си кажа, че съм много "прясна" в занаята и може да те подведа  Embarassed Ще чакаме потвърждание от старшите  Wink
Честити ви обитатели!
И аз си поръчах бетички и разни други нещица (растения, рибки...). Бетите ще си ги гледам отделно от останалите, защото имам подходящ съд. Но сега си мисля, да ги пробвам в общия аквариум, пък ако не се спогодят с другите рибоци, тогава да ги местя  newsm78
Всъщност в новия ми аквариум няма да има златни рибки и скаларии и се надявам, че другите дребосъци, ще съжителстват мирно с бетите.
жгмъц , честити ти мидички и на теб! Много красиви изглеждат по снимки, а как се гледат? Какво изискват?
Казваш, обиколила си София. Пък аз поръчвам от София и ще си чакам пратката по автобус или по куриер. Предпочитам автобуса, че пътя е около 3 часа, а с куриера - около 15.
Обаче там, от където поръчах, свършили жълтите охлюви и засега се сбогувах с тази мечта  Crossing Arms.

Друго да ви кажа:
Нашия аквариум беше подарък на свекър ми, със все обитателите. Обаче нещо започнаха да измират рибките и той не можа да преживее мора, та го подари на нас. Вчера при по-обстойно почистване, открих медна тел   #Crazy  Камъчето вързано за маркуча за въздух и така напъхано в гъбата  ooooh!

А, и един въпрос:
Колко грунд да сложа? При размери 80х40, ако сметна грубо 5см, излизат 16кг. Това добре ли е?

Извинявам се за дългите постове omm Голям писател ще изляза. Как пък веднъж не се изказах с едно изречение  Embarassed

# 754
  • Мнения: 131
Много е хубава мидата наистина. Ще погледна да прочета за тернеции какво пиШе. А тези охлюви почистват ли аквариума или само за красота? И на мен ми харесват, но размножават ли се много? Ако взема скаларии дали Ще изядадат неоновите рибки? Gardenia, колко аквариума имаШ? И на мен ми се искак оЩе един, но може би по късно.  Hug Hug

# 755
  • Мнения: 63
За тернециите, виж синтезирано инфо тук! Щом при мен виреят, значи се гледат лесно  Mr. Green
За ампуларията (жълтия охлюв), пише, че се храни с мъртви и разлагащи се растения (напада живи растения само ако няма с какво да се храни), храна за декоративни рибки, попарени или варени зеленчуци(спанак, лапад, грах, зеле, маруля и т. н. ). Което ме навежда на мисълта, че ще е от полза за аквариума.
Друго интересно, което четох е, че са разделнополови т.е. имат мъжки и женски индивиди. Значи ако си имам само един такъв, няма да ми се множи  Mr. Green
Източник тук!
За скалариите нямам наблюдения, щот' мъжа каза, че ми е рано за такива рибки  Rolling Eyes
Колко аквариума ли.... - нито един  Joy  Имаме един, който аз обявих за "наш", но стои в сервиза на мъжа ми  Laughing
Този, който ще е вкъщи, чака да му направят капак и стойка, та е още празен, но пък имам подходящ съд, в който ще си пусна бетички  Heart Eyes
Мислено имам много, но в действителност....  Laughing А само се обаждам, нали?

# 756
  • Мнения: 131
Gardenia,   bouquet! Точно това са моите рибки, тернеции, изчетох всичко, съвпада с това, което ми каза мъжа в магазина, но той не ми каза че обичат да са няколко, ние взехме само две. Може би Ще вземем оЩе три. Hug Hug

# 757
  • София
  • Мнения: 11 116
Здравейте.  Wink
Gardenia, и аз много ги харесвам охлювите, но се отказах от тях защото ножа си ги хапва, на дявам се мидите да не му се усладят, засега са ОК. Питах в магазина как се хранят, младежа обясни, че те филтрират водата и така се хранят...

Колко бети си поръча ? Мисля, че трябва да живеят по една, защото се избиват, но пък все някак се размножават...  Laughing

# 758
  • Мнения: 377
tilde, относно охлюва, в магазина ми казаха, че неритината която аз си купих не се размножава в аквариум. За да се размножи се изискват по специални условия едно от които е солена вода, което няма как да се получи в нашите сладки аквариуми. Предложи ми този охлюв точно защото отидох там да си взема рибки които да почистват.

Сега започвам да се зарибявам по мидата  newsm78

П.П. Тъй като темата мина 50 стр., дали някой ще се наеме да пусне нова  Hug

# 759
  • Мнения: 63
Имам си охлюв, имам си охлюв  newsm68
Днес ходих до Габрово и си взех грунд, жълт охлюв и едно растение. Само едничко, защото съм си поръчала други, а и ми обещаха при разреждането на растенията в друг аквариум, да ми дадат.
Реших да не рискувам с речен пясък, защото филтъра ми е външен (био) и ме достраша да не го затормозя много с разни песъчинки.
Поръчах си две бетички, мъжка и женска. Боят ставал при мъжкарите, които защитават територия. Надявам се да няма проблеми, но имам резервен съд, ако се наложи да ги местя.
И аз чакам нова тема  Wink

ПП. Видях гупички бебета  Heart Eyes Живееха си из растенията, макар че не беше кой знае колко залесено. В новия аквариум няма да имам златни риби, които да ядат растения и бебета и си мисля, че ще се успяват да се спасят от набезите на другите рибки  Praynig

# 760
  • София
  • Мнения: 11 116
Добре дошли в новата тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=507752.msg15584986#msg15584986

# 761
  • Мнения: 0
Здравейте!Аз имам риби от няколко години,една сомова акула и две скаларии!По рано имах и още една акула,барбус и тигров сом,но ми умряха!

# 762

Общи условия

Активация на акаунт