Акваристика тема # 2

  • 77 510
  • 762
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 794
Здравейте, бях обещала да пусна снимки Simple Smile Не са много хубави, защото ги снимах вечерта на слаба светлина без светкавица и поради тази причина успях да заснема само скалариите, те са най-кротки и добре ми позираха. Ето ги двете ми скаларчета, ето ги и по отделно- единия хубавец и другия хубавец. Неоните и хелерите постоянно търчат из аквариума и като щраках без светкавица, нито една тяхна снимка не стана. Ей тук се виждат двата хелера, червения е мъжкия, черната е момата.
Ще гледам да ги снимам някой път на дневна светлина, за да се виждат по-добре и пак ще ви ги пусна.

# 31
  • Мнения: 689
Tsvetito - Hug коралов се води пясъка мисля и даже хора си го правят от стрити мидени черупки,но не знам с какво го стриват.С кафемелачката ? Joy

lo80 -много са ти хубави снимките,особено първата е като за конкурс  Simple Smile
Черния хелер е интересен,не знаех,че има черни,а салариите са красавци.,много нежни и грациозни!
Преди гледах в нета един аквариум със скалари и декорацията беше само от корени,но пък беше много красиво така.

Вчера пак ме отведоха краката в зоомагазина и видях,че са докарали два нови вида от моите рибета..така ме засърбяха пръстите..още ги мисля  Crazy
И нещо смешно:в магазина едно момиче си купуваше нагревател за златните рибки,защото скоро идвало лято и сме щели да живеем денонощно на климатик  Laughing

# 32
  • Мнения: 219
Хахаха, това с климатика ме разби  Laughing А я кажи какви нови видове има, и какви са им цените, че ми е интересно. А нали знаеш, че не можеш да мешаш много видове, даже май въобще не може, освен ако не са от 2-та края, за да не се омешват, ако се развъждат.

lo80, аз лично много харесвам скаларии, много са красиви!

# 33
  • Мнения: 1 243
По какво се познава бременната хелер,моята хелерка е надула корема но незнам дали е бременна ето нейна снимка

# 34
  • Мнения: 219
Видимо е бременна.

# 35
  • Мнения: 1 243
На 22 февруари гупата ми роди ,рибките вече са на 2 седмици кога мога да ги сложа при гелимите риби Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 219
Ами мъжа ми каза като направят 2-3 месеца. Все пак трябва да са достатъчно големички, за да не ги изядат!

Ауууу, момичета, вижте какво е красота, как да не искаш да идеш да го видиш? http://www.aquaportal.bg/forum/index.php/topic,629.0.html

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 17:54 от Tsvetito

# 37
  • Мнения: 1 243
Страхотно е Heart Eyes

# 38
  • София
  • Мнения: 794
Ами мъжа ми каза като направят 2-3 месеца. Все пак трябва да са достатъчно големички, за да не ги изядат!

Ауууу, момичета, вижте какво е красота, как да не искаш да идеш да го видиш? http://www.aquaportal.bg/forum/index.php/topic,629.0.html

Олелеее, прекрасно е!!!!!! 24 000 000 литра вода Simple Smile думи нямам!!!

# 39
  • Мнения: 195
Ами мъжа ми каза като направят 2-3 месеца. Все пак трябва да са достатъчно големички, за да не ги изядат!

Ауууу, момичета, вижте какво е красота, как да не искаш да идеш да го видиш? http://www.aquaportal.bg/forum/index.php/topic,629.0.html

Олелеее, прекрасно е!!!!!! 24 000 000 литра вода Simple Smile думи нямам!!!

И аз нямам думи.
Бях в подобен в Токио, изграден в морето. Влиза се от брега.

# 40
  • София
  • Мнения: 794
И аз нямам думи.
Бях в подобен в Токио, изграден в морето. Влиза се от брега.

Ех, какви неща правят хората по света... Имаш ли снимки?

Да ви споделя, на мен ми изчезна един неон, без следа! Това ме озадачи, защото по времето на "големия мор" в моя аквариум намирах телцата на рибите, а от този не е останала ни следа. Явно са го изяли.

# 41
  • Мнения: 2 111
Здравейте,момичета Simple SmileОтдавна не съм писала,изпуснах ви  Blush
iignatova,честит рожден ден,мила   bouquet Бъди здрава,щастлива и много обичана!

# 42
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Здравейте! Аз съм новичък акварист.
Всичко започна с Ампуларията,която с Филип ( моето момченце) спасихме от изхвърляне. Гледахме го в един трилитров буркан 2-3 дни,след което решихме ,че му е скучно сам и си взехме един Трихогастер (това била единствената риба,която може да живее в 3L буркан Mr. Green ВЯРНО Е!) След още седмица си взехме още един ,по-едър Трихогастер, който уби първия Cry. До тук спряхме с покупките на риби , защото бяхме на гости в Бургас ,а не в Казанлък (там живеем). И така не след дълго (1 мес. по- късно ) ,натоварихме себе си  и буркана , и се прибрахме в Казанлък. Купихме си истински аквариум! newsm53

Аквариумът ми е с размери : 34х19х26 см (16,8 L)
В него  има : 4 бр. Розово данио , 1 бр. Бета, 1 бр. Калихтис, 1бр. анциструс и 1 бр. Ампулария (това е охлюва, той ми е слабостта)
Ето ги част от моите любимци :

    

Снимките са малко старички. Дъното вече е покрито с речен пясък, а не със стъклени камъчета.Нямам си осветление, и затова си нямам растения. Я да ви питам нещо. Дали бих могла да включвам тази лампа за осветление?! newsm12


И понеже у дома водим спорове за нивото на водата в аквариума, може ли да го напълня още? newsm78

# 43
  • София
  • Мнения: 794
yanac, аз съм с абсолютни същата лампа - настолна лампа и растенията ми се развиват много добре, както и рибоците. Охльо е страхотен, от къде мога да си купя такъв красавец? Търсих по магазините, но никъде не намерих, а са ми много сладурести.

# 44
  • Мнения: 219
Можеш да го напълниш почти до горе, дори така е по-красиво според мен Simple Smile
Успех с акжариумчето  Hug

Общи условия

Активация на акаунт