Акваристика тема # 2

  • 77 507
  • 762
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 318
Ааа, Цвети, ясно ми е на мен, че няма как да ги даря на някой тук Mr. Green
Все пак благодаря на Water Lily за съобщението Wink
Ще търся варианти... Иначе в магазина са много отзивчиви и мисля, че ще ми дадат подробна информация за размножаването на рибоците.

# 16
  • Мнения: 689
Tsvetito-какво е това тръскане на хайвера?
В природата как става това?

А моята разбойничка-синя зебра се гони с един от мъжките сини зебри...той се върти около опашката и,а тя трепери и плува в кръг  newsm78
не са ли малки за такива работи  Crazy 3см са,на о=о 5 месеца,
та въпроса ми е кога са полово зрели Малави Мбуна?

 Shirley-Ann -намери ли стопанин за папагалите?
Ако харесваш живородки,май те най-лесно се размножават.

# 17
  • Мнения: 1 318
Още не съм им намерила стопани на разбойниците, но и това ще стане скоро Simple Smile
Иначе да - много ми харесват живородките, имала съм такива и като знам колко са интересни, се чудя с какъв акъл се навих на папагалите...

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 17:33 от Shirley-Ann

# 18
  • Мнения: 219
Water Lily не тръска хайвер, а направо рибки Simple Smile Доколкото знам, женските хвърлят хайвера, мъжкия опложда, след което женските го поглъщат и го държат в устите си. Така докато се излюпят (не знам правилна ли е думата) и когато пораснат достатъчно за да оцелеят сами те ги изплюват. Разбира се, така остават по-малко бройки, мъжа ми ги тръска по-рано, и още имат обикновенно коремчета, от които се хранят (нещо като жълтък, или как там се води при рибите), така може да излязат и 10 рибки, а ако ги изплюе сама, може да са 3-4. Макар, че 1-вия път гледа да ги остави сами да ги пуснат, за да си придобият инстинкта на майки. Та може би при тях е лесно "излюпването" на рибките, но трябва да се пазят, после да не ги изядат по-големите, обикновенно в друг аквариум, докато попораснат.

А за полово зрели не мога да ти кажа, трябва да питам. Ама като гледам то май от самите рибки и условия си зависи, щото някой им трябва доста време, а са полово зрели, а други ни изненадват колко рано дори имат рибки Simple Smile

# 19
  • Мнения: 689
Леле,леле да не ме направят баба Crazy
Много се върти моята непослушна хубавица,тя е и най-едра.

Снощи прередих аквариума и сега вече ми харесва.
Оказа се,че ми трябва 200 л,трябва да подготвям мъжа ми психически,че и в спалнята искам да е,да си ги гледам рибките както сега  Simple Smile
и трябва шкаф,лампи,нов филтър ...само грунда за такъв аквариум кой знае колко струва..

# 20
  • Мнения: 219
Simple Smile Мъж ми каза, че стават полово зрели след 8-мия месец. А аквариума...според мен шкаф излиза по-евтино, ако се купи обикновен си шкаф, стига да е стабилен де. Грунда, тук зависи какъв и от къде взимаш. Абе всичко е относително, според зависи имаш ли парите или не, като са малко ставаш изобретателен Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 243
Здравейте как мога да разбера хелерите ми на колко месеца,интересуваме каква възраст трябва да стигнат за да имат малки рибки и как се познава че женския хелер е бременна. Rolling Eyes

# 22
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Здравейте!
Можете ли да ми помогнете, не мога да намеря името на един вид рибки. На тези двете снимки се виждат горе-долу http://entertainment.webshots.com/photo/2708247330048852464DXLGhW и http://entertainment.webshots.com/photo/2102085190048852464hIUyML. Тази която се вижда на първата снимка/не принцесата/ е голяма, на около година и от нова година насам упорито дебелее. Коремчето и е кръгло, все едно е глътнала топче. Има още 2 от същия вид в аквариума, по малки са от нея. Нямам идея мъжки или женски са. Ще ми се да прочета  ама не им знам името.
Благодаря ви предварително! Simple Smile

# 23
  • Мнения: 689
Flash* -рибката ти е Cichlasoma octofasciatum.

fanaa-bisa -на бременния хелер коремчето му е като правоъгълно и има родилно петънце.
Не знам кога са половозрели и как се определя възрастта.

Как са рибоците момичета?
Аз напредвам по проекта за голям аквариум,но само на теория за сега Laughing

Tsvetito -мерси за инфото,много ми помогна.А грунда изглежда лесна работа на пръв поглед,вашите цихлиди с какъв грунд са?

да оплакнем очи с един нано-риф:

http://www.reefscapes.net/nano/fullpic2.jpg

 Grinning

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 3 560
Привет и от мен.
Ще следя темата с интерес  Simple Smile
Моят аквариум е сладководен, 125 литра, естествена растителност, с около 40 обитатели.
В последно време упорито се боря с нитратите. Все им е високо нивото, а това не понася на растенията.
Уж бях против живораждащите риби, но за цвят взехме 4 групи (1 женска и 3 мъжки) и две молинезии.
Съвсем случайно преди 4 дни забелязах едно мини рибе в горния ъгъл на аквариума.  Не знам как уцеля през нощта душичката, но му взех родилно отделение на следващата сутрин и сега съжителства там с още две. Едното е прозрачно като група,а  другите две черни. Все се чудя дали гупата и молинезията не са родили едновременно....
Дано оцелеят, голяма са ни емоция.

# 25
  • Мнения: 219
miraluba може и от 2-те да са Simple Smile Важното е, че има на какво да се радвате Simple Smile
Water Lily ние имаме всякакъв, в един аквариум е ситен, в друг едър, при едни е бял, при други тъмен, какъв ли не Simple Smile В едни има камъни, в други няма, е така е с толкова аквариуми, няма как да е едно и също, пък и камъните само пречат при вадене на рибите.

# 26
  • Мнения: 689
miraluba -много обитатели имате  Simple Smileкакви са другите?

аз си мислех,че нитратите са полезни за растенията Thinking
освен това хората си поливат стайните саксии с вода от аквариума и казват,че има
много добри резултати!

Tsvetito-мъж ти да не е търговец,колко аквариума имате Crazy

# 27
  • Мнения: 219
Water Lily ами любител акварист е, поне така започна Simple Smile Леко по леко, започна да вкарва от Германия и да развъжда, за собствено удоволствие. След време започна и да продава, защото няма къде да ги гледа. Сега си докарваме някой и друг лев от тях и ще ги разширяваме, но трябват много пари и ще стане бавно. А за грудна, каза, че най-добре е ситен бял грунд, имай предвид. А в момента имаме 5 големи аквариума (около 150-200л мисля) един по-малък около 100л, един 700л, ама ще го правим за хола, и дълго време няма да има нищо в него, и още 3-4 малки аквариумчета за бебетата. Та едната ни стая (9кв. м.) е само с аквариуми Simple Smile

# 28
  • Мнения: 689
Tsvetito -като си дойда ти идвам на гости  Party
Хайде дано рибките ви носят и радост и парички  Wink

Да,научих,че за моите риби е подходящ ситен грунд,защото ровят и го поемат в уста.
Морски пясък също може и точно такъв мисля да сложа,да си спестя разхода за грунд,че излиза колкото аквариума от магазина.

ето един с морски пясък,много ми харесва:

http://www.africancichlids-bg.com/forum/index.php?topic=254.0

# 29
  • Мнения: 219
Супер е така аквариума. И нашия единия грунд е такъв, ама не знаех, че се води морски Simple Smile Колкото до гостито - заповядай, нищо против нямам Simple Smile А ти после да покажеш аквариума  Hug

Общи условия

Активация на акаунт