ВАКСИНИ - Дискусия за вредата им (част 2).

  • 66 085
  • 1 032
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 1 376
desi_sunshine, всичките ре-ваксинации са с цел - ако някой индивид не е "изградил имунитет" от сложените до момента да си го получи. Това е обяснението на хората, които са ЗА (+пълни джобчета на производителя). А другото е, че отслабва с времето този имунитет... ами всички под ножа пък ще видим.
На възрастните индивиди се прави ре-ваксинация, защото с времето отслабвал "създадения имунитет".
Ще ти дам пример с ДТ. Мисля, че трябва да се ваксинираме на около 25г. като предишната доза е била в детска възраст. Ако се порежеш сериозно и отидеш в бърза помощ ще те попитат кога ти е слагана ваксина тетанус и ако е от преди повече от 6 месеца ще ти сложат пак, защото не действа след 6 месеца. Та каква е идеята да се ваксинирам по календар на 25 ако не съм планувала порязване до 6 месеца?
multimodal, много съжалявам за това, което ви се е случило  Sad Най-тъпите обяснения са, че е лоша партидата или била неправилно съхранявана  #Cussing out

# 991
  • Мнения: 753
Agneshka,благодаря за линка  bouquetОт такива гледни точки по тремата имам нужда лично аз.
Някои неща обаче не са ми ясни,например "Ако ваксината е много силна и е близка по резонанс до нивото на възприемчивост на пациента, организмът може да промени напълно нивото на вибрациите си и ще стане неспособен да се върне към нивото си преди ваксинирането...."Какво означава това на практика?
А също Витулкас казва,че хората,при които не е имало никаква реакция,без значение дали това е поради силен органисъм или обратното - конститиционална слабост, няма вероятност да се разболеят от болестта,за която е била ваксината,ако се срещнат с нея.Т.е. дори и да не са били ваксинирани и да имат такава конституционна слабост въпросното заболяване не би ги засегнало,правилно ли съм разбрала?Изобщо ще ми е интересно да прочета повече за тази конституционална слабост.Може да ме насочите към други теми и сайтове или на ЛС,защото май не е много в духа на темата...

# 992
  • Sofia
  • Мнения: 9 729
Agneshka,благодаря за линка  bouquetОт такива гледни точки по тремата имам нужда лично аз.
И аз Peace Чудесно обяснение!
  bouquet  bouquet

# 993
  • Мнения: 3 869
Камбанка, аз си го обяснявам така:
За да прихванем болест или привлечем дадено събитие (прихващането на болест може и така да се разглежда  Wink) е необходимо нашата енергийна вибрация в момента да е сходна с тази на събитието. При много силен/слаб организъм вибрацията му е доста раблична (независимо с какъв знак) от тази на даденото събитие и затова не влизат в резонанс...

# 994
  • Мнения: 22 447
Охх, естествено, че за пореден път ми се затвърждава мнението, че нито една ваксина не е "добра", но вече ми се изчерпа фантазията по какъв начин да убеждавам съпруга ми в това.

me4ta22, да, аз също съм си мислела това, че родителите се притесняват как е съхранявана ваксината (особено за Пентаксим), но някъде тук, не си спомням темата дори, една мила съфорумка, която работи в аптека разясняваше как кашоните с ваксини стоят по 2-3дни на стайна температура докато ги опишат и вкарат в компютрите.
Така че....не виждам какви гаранции може да има човек взимащ ваксината от аптека - просто той се доверява на аптекаря и нищо повече.

# 995
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Mirama всъщност това за аптеката и престоя на ваксини на стайна температура го писах аз в предната тема.Не съм аптекарка,а работих във верига аптеки и то известни с ниските си цени като компютърен оператор.И тъй като знам това от опит и то не се е случвало еднократно аз не бих се доверила и на купена от аптеката ваксина,а и нямам тези колебания,защото не ваксинирам.Просто от родители разбирам,че опасенията за правилното съхранение на ваксина са големи,чувала съм че нямат доверие на ЛЛ как съхранява безплатните ваксини по ЗК и си мислят,че в аптеките всичко е изрядно.Съвсем скоро моя близка(с бебе на 4 мес.),която знае за моето дете едва ли не ми се похвали така:"Ние му купуваме ваксините от аптеката,защото от безплатните се вдига температура".Просто нямам думи как някой родители вече знаещи за сериозни последствия от ваксините дори не се и замислят и ми го казаха с известна доза упрек,че едва ли не на моето дете му се е случило това,защото съм спестила някой лев да купя ваксина от аптеките.Друг е въпроса,че тогава не се продаваха(става въпрос за преди 7г.) Относно нежеланите реакции в нашия случай също казаха-"лоша партида" и не знам защо с това се оправдават,а къде са оправданията защо се допуска да има лоши партиди?

# 996
  • Мнения: 1 725
Камбанка, разбирам те защо се чудиш - на мен също ми е трудно да схвана това, че даден човек може да има конституционална слабост на имунната система /т.е. разбирам го много слаба в смисъл на болестно състояние  newsm78/, но въпреки това да не се зарази от силно заразна болест. А вместо това по-здрави и издържливи хора се заразяват! Това е противно на конвенционалната медицина, съответно и на нашата логика.
кашоните с ваксини стоят по 2-3дни на стайна температура докато ги опишат и вкарат в компютрите.
А пък аз като съм ги купувала (Пентаксима) съм търчала бързо при лекарката докато не се е стоплила, особено лятото много бях притеснена за това и съответно старателна.

Последна редакция: чт, 19 мар 2009, 11:17 от desi_sunshine

# 997
  • Мнения: 4 150
Какво zначи "лоШа партида"? Кое е лоШото вьв ваксината,което дава реакция?

"Имунна система" е иzраz,който се полzва в медицината поради неzнание как органиzма реагира на много неЩа.
Иzвестно е,че "имунна система" не сьЩествува.

# 998
  • Мнения: 1 725
p.s. Забравих да попитам, във връзка с по-предния ми пост за това дали трябва да се сложи последната доза Пентаксим - Защо все пак при някои ваксини се правят накуп няколко дози в по-кратък период, както при Пентаксима - явно все пак е изчислено колко е нужно, за да хване ваксината, докато при други (МПР) е само 1 дозата - на 13 месеца. Ако беше, защото предпазват само 6 месеца, примерно, тогава защо не се бият все така до края на живота, тъкмо ще си изкарат доооста повече парички. Мисля, че лесно биха убедили хората в това - моето дете, например, не е получавала досега абсолютно никаква реакция след ваксини и щях да си мисля, че са напълно безвредни, както толково народ го мисли. А реимунизациите, според мен, са друго нещо - нормално е след години (явно) да не действа вече, но защо са избрали точно възрастите в календара ми е необяснимо.

# 999
  • Мнения: 4 414
Камбанка, разбирам те защо се чудиш - на мен също ми е трудно да схвана това, че даден човек може да има конституционална слабост на имунната система /т.е. разбирам го много слаба в смисъл на болестно състояние  newsm78/, но въпреки това да не се зарази от силно заразна болест. А вместо това по-здрави и издържливи хора се заразяват!
Най-често даваният пример в тази насока е, че психично болните много рядко боледуват от "прости болести" като грип. Това е така, защото организмът вибрира на друга честота. Мег го е обяснила добре по-горе.

"Ако ваксината е много силна и е близка по резонанс до нивото на възприемчивост на пациента, организмът може да промени напълно нивото на вибрациите си и ще стане неспособен да се върне към нивото си преди ваксинирането...."Какво означава това на практика?
Означава, че не влиза в резонанс, но променя честотата на вибрация на организма. На практика, човек може да се разболее повече или по-малко сериозно. Това рядко бива отчитано от официалната медицина, защото може да се прояви и много по-късно във времето.
Цитат
А също Витулкас казва,че хората,при които не е имало никаква реакция,без значение дали това е поради силен органисъм или обратното - конститиционална слабост, няма вероятност да се разболеят от болестта,за която е била ваксината,ако се срещнат с нея.Т.е. дори и да не са били ваксинирани и да имат такава конституционна слабост въпросното заболяване не би ги засегнало,правилно ли съм разбрала?
Да, правилно си разбрала.

# 1 000
  • Мнения: 753
Meg,Agneshka,благодаря ви  bouquetИ аз така си го обяснявах,но исках да проверя дали не греша.

# 1 001
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Какво zначи "лоШа партида"? Кое е лоШото вьв ваксината,което дава реакция?
    Всъщност и аз не знам какво значи лоша партида,чувала съм незадоволителни обяснения като това,че някой партиди били по замърсени по неизвестни причини,но нищо конкретно.Общо взето явно този израз е измислен за оправдание и че нежеланите реакции идват точно от тези уж лоши партиди,а от "хубавите партиди" Joy няма странични реакции.Пълна глупост  Mr. Green Но много родители вярват в това и се молят да не попаднат на така наречените лоши партиди.

# 1 002
  • Мнения: 4 150
Деси,
Политиката и логиката с ваксините е трудна zа "проглеждане".
Имунната реакция е неЩо много индивидуално.

# 1 003
  • Мнения: 1 725
multimodal, можеш ли да обясниш малко повече относно написаното от теб, съжалявам за нахалството  Praynig:
"Всъщност вече коментирахме по-назад, че увеличаването на антителата няма как да е равнозначно с придобоването на имунитет.
Как иначе биха обяснили наличието на СПИН?"
Виждам, че явно има противоречие с целта, за която са създадени ваксините и начина, по който на практика действат, по-точно, че всъщност не действат по предназначение.
Когата в дадено изследване на кръвта има определен брой антитела, това не означава ли, че организмът е изградил имунитет към съответната болест, на която съответстват? Само, че доколкото разбирам, не всички антитела могат да бъдат свързани само с една, конкретна болест?

# 1 004
  • Мнения: 2 176
Ето тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=362064.msg10454679#msg10454679
В постинга на nenaatoa с картинките ще прочетеш повече.
Обърни внимание на зададения най-отдолу въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт