Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 28!

  • 24 468
  • 743
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Еп. 27

Опитът и ежедневието при т.нар. дълго кърмене (над годинката) са малко по-различни и специфични от обичайните въпроси, които вълнуват майките при кърмене в първите месеци или по време на захранването. Това е мястото за обсъждане на тези въпроси.

Моля, опитайте се да не се впускате в дълги дискусии на други теми, нямащи нещо конкретно общо с темата  Simple Smile

Да не се бърка с чат и спам, нито с отчетна тема!   Peace

Тук се обсъждат съвсем конкретно различни по-тясно насочени въпроси за кърменето над годинка, практика и опит   Grinning

# 1
  • Видин
  • Мнения: 4 921
 Hug Embarassed
Аморе, и моето е кърмено, ама си спи през нощта  Grinning Буди се само към 5-6 за кърмене, защото е гладен. Хапва и се обръща на другата страна. Явно зависи от детето, не от начина му на хранене  Peace

Последна редакция: сб, 21 авг 2010, 13:07 от amanita

# 2
  • Мнения: 639
Бу,  Hug!

Имам едно питане, което със сигурност доста често се е обсъждало, и точно тук му е мястото. Тема специално за това  не намерих (ако има, моля просто ми дайте линк). Та, ето какво ми е питането - според вас, кърмените след 1г. деца по-неспокойно ли спят от некърмените и по-често ли се будят нощем? Все по-често ме "съветват" да го отбия, та да започне да спи по цяла нощ. Не че не чувам постоянни я укори, я коментари всякакви, я погледи учудени и т.н., за това, че ОЩЕ кърмя, ама сега все по-често и тази причина взе да ми се изтъква - че детето ми не спяло нощем, защото още го кърмя. И примери как като са отбили техните деца, и те са започнали да спят (но в повечето случаи това се е случило доста преди годинката). Като минали/минаващи през това - според вас така ли е? Защо? Защото според мен може не отбиването да е пряката причина за "успокояването" и добрия сън, а да е просто израстване на детето, улучване на такъв момент (например да няма дискомфорт от зъбоникнене) и т.н.
В никакъв случай не мисля да отбивам, поне не и в близките ... не знам колко месеца/години.  Mr. Green Просто ми е интересно да чуя и вашето мнение.  Wink

# 3
# 4
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Отдавна искам да ви покажа най-новата си придобивка - подарък от мама по случай Голяма Богородица  Wink
http://img839.imageshack.us/i/pict3323.jpg/

# 5
  • Мнения: 2 376
Уау, супер!
От 7 дни девойката спи непробудно. Най-много едно събуждане да има. Разликата е, че и избиха кучешките зъби. за сравнение допреди 7 дни ставаше по .. 5-15 пъти на нощ.

# 6
  • Мнения: 516
И ние още сме в отбора и едва ли скоро ще го напуснем Mr. Green Буди се 2-3 пъти нощем за бързо дръпване. Големият ми син се буди също толкова-вода ,тоалетна, въпреки че не го кърмя.

# 7
  • Мнения: 240
Здравейте,
не се имам за дълго кърмеща майка, но се надява да съм такава!
Тук съм за да попитам нещо. Настинала съм, пия коризалия - хомеопатичен продукт и вчера мъжа ми ми сложи капки за нос ксиламетазолин. Стринта бебето не искаше да суче, опита и от 2-те гърди по малко, но отказа, след това я нахраних с кърма от запаси  Mr. Green. На следващото и по-следващото хранене си сука нормално. Въпроса ми е дали се е променил вкуса на кърмата от настинката или от лекарствата? Thinking
Моля модераторите ако сметнат,че въпроса ми не е за тук да ме насочат за къде е.

# 8
  • Мнения: 1 725
Аманита, страхотен подарък! И си е много реалистично - детето си е хванало другата гърда на мама по типичния начин, който всички знаем, в случая не на голо. В тази връзка да ви питам как сте в това отношение по-големичките? Настя все още понякога много се сърди (когато и отказвам - аз не винаги го правя, обаче, а често си я оставям), но общо взето е по-разбрана от преди като по-малка. Сега вече разбира като и кажа, че ме боли или не ми е приятно (казвам и, че ме дере с ноктите си или нещо подобно) и ме пита "Мако пипе може, мамо?" - Малко да пипам може ли, мамо? - това и е новия номер - и като направи беля, все така се измъква - с "мако" (малко)

Ето нещо за по-начинаещите - за увеличаване на кърма. Като го четох и се сетих, че в Русия това се употребява масово, зная го от познати.

# 9
  • Мнения: 857
Аз пък влизам, за да се оплача  Sad.
Това непрекъснато сукане, вече взе да ми идва в много повече и не знам какво да направя  ooooh!. Дали ще е много садистично ако го оставя 3 дни без мен  Tired? И има ли шанс така да се отбие или ще бъде напразно....
Да ви кажа плаче ми се и се чудя как стигнах до тук - съзнавам, че е най-доброто, но имам усещане, че "изсмуква" всичките ми сили  Tired и вече не ми е особено приятно, когато чуя "тотси".
Истината е, че той се радва безкрайно като ги види, но особено вечер след 19 е едно непрекъснато сукане, където се пресети  ooooh!. С мъжът ми не спим заедно от година и половина, от това страдат и нашите взаимоотношения....... /сега очаквам някой, който ще злорадства "видяхте ли, като спите с децата си  Naughty"/......
На всичкото отгоре в яслата стои само по час....вероятно ще се забави с целодневното оставане. Направо съм в шок как ще заспива следобяд. ДОри и свекърва ми да дойде /а тя трябва да дойде защото започвам работа/ - той не я познава  ooooh!........................................... Четох съвети, четох форуми и блогове, и съвсем не знам какво да правя..................  Tired...........
Извинявайте, че така депресарски още на първа страница, но просто не знам как да си помогна.......

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Елена, някой път майките се сдобиват с това чувство, че просто не искат никой да ги докосне повече, даже си има име на английски, синдром touched out се вика. Вариант ли е да опиташ да съкратиш времетраенето на кърменето, и евентуално да разредиш броя му? Така Мартин ще суче по-рядко и по-кратко и може би ти ще се почувстваш отново в хармония?

# 11
  • Мнения: 186
Тък съм отново... защото ми харесва! Wink

# 12
  • Мнения: 2 829
Да споделя за нощното кърмене- големият ми син сам спря да се буди нощем, просто започна да си заспива без да суче когато се пробуди. Това стана около година и 8-9 месеца. Мисля, че известна роля изигра и това, че бяхме в Панама на курорт с нашите и го сотавях вечер след като заспи на майка ми. Той се събуждаше, а тя го слагаше на рамото си и го носеше из стаята като му пееше. И той заспиваше без кърмене, за пръв път в живота си Simple Smile (беше свикнал за следобедния сън да го приспива свекърва ми, но вечер само аз).
Предполагам, че за детето кърменето в полусън е нещо приятно и то, като се събуди си го търси, така както аз се протягам да гушна мъжа си Simple Smile Затова и смятам, че ако има някой, който да гушка, носи, пее, люшка, но няколко нощи да приспива детето без кърмене то може да спре да се буди. Т.е. ако се пробужда леко и може да заспи само, но мисълта за нещо приятно го кара да си иска кърмене ще се научи да заспива, вместо нарочно да се пробужда. Ако обаче детето се разбужда и не може да се успокои само- със сигурност ще разберете Simple Smile
Аз лично май няма скоро да опитам собствения си съвет т.к. мен много ме мързи, а друг ентусиаст нямам под ръка Simple Smile Но пък малкия започна понякога да се повърти, повърти и да заспи, без кърмене, та се надявам да се справи сам Simple Smile

Елена, на твое място и аз бих поела курс към плавно отбиване. Въведи правила и ограничения, сигурна съм че ще се справиш!

# 13
  • Мнения: 3 052
Вървим към годинката;-)

# 14
  • София
  • Мнения: 2 658
Ние се завърнахме от морето. На моето момченце там му беше безкрайно интересно и сучеше само по три пъти на ден и евентуално, ако се събуди нощем. Сега ще видя, дали ще има някакви промени, но на мен този режим ми хареса.  Grinning

Аморе и тук ще кажа, че това си е до дете. Дъщеря ми на същата възраст сучеше през половин час, другата храна беше в символични количества и абсолютно еднообразна и нощем се будеше по минимум 4-5 пъти.

Общи условия

Активация на акаунт