Вадене на мъдрец...

  • 1 052 402
  • 3 850
  •   4
Отговори
# 3 825
  • Мнения: 2 282
Здравейте.Може ли някой да ми изпрати на лични мобилен телефон на Чешмеджиева от ВМА. Мъжа ми има час за операция, но е загубил номера ,а има проблем с направлението личния не иска да му издаде…От ВМА му дават служебен стационарен номер, но не успя да се свърже на него.

# 3 826
  • Мнения: 33
Здравейте, днес ми трети ден след вадене на долен мъдрец. Все още има леко кървене от венецът, не е обилно но го има. Също, така изпитвам силна пулсираща болка в челюстта
и ухото. Чух се с хирурга по телефона, според който тези неща са нормали и няма повод за притеснение. От прочетеното и споделеното от мои познати преминали през същата процедура, не е нормално да има кървене макар и слабо три дни след изваждане. Ще се радвам да чуя и други мнения. Благодаря!

# 3 827
  • Мнения: 2 064
Аз кървене не съм имала изобщо. Но пулсираща болка при физическо натоварване ( примерно изкачване на повече стълби) си имах 4-5 дни след операцията. И при ваденето на двата мъдреца бях така.

# 3 828
  • Мнения: 519
Аз кървене си имах и 5 дена след това включително и от ноздрата от страната на мъдреца. Болка обаче не съм имала. Явно е индивидуално.

# 3 829
  • Мнения: 33
Така е, явно наистина е индивидуално, болката не ме притеснява толкова, колкото самото кървене. Но ще го наблюдавам в случай, че няма промяна до понеделник ще ходя да го погледнат.

# 3 830
  • Мнения: 9
Сега след като мина време от операцията, искам все пак да споделя информация - мъдреца ми го извадиха в клиника "СМ дентал консулт" и там сметката ми беше 840лв.

Операцията имаше усложнения - счупване на зъба, рязане на костта за да се извади заседнал корен, рязане и шиене на венеца.

След оперативно раната беше перфектна и заздравя бързо без да ме боли и без да се възпали Simple Smile

С други думи, услугата беше професионална, просто се изненадах за тези 840лв, след като от друга клиника ми дадоха цена за "вадене на ретинирал мъдрец" съответно на 190лв.

# 3 831
  • Мнения: 523
Направо ми звучи невероятно при такава операция да не ви боли изобщо. Бих допуснала това да се случи на мъж, но все пак.
И при мен имаше рязане на кост, вадене на парчета, подуване първите дни, няколко безсънни нощи и болки.

# 3 832
  • Мнения: 81
Сега след като мина време от операцията, искам все пак да споделя информация - мъдреца ми го извадиха в клиника "СМ дентал консулт" и там сметката ми беше 840лв.

Операцията имаше усложнения - счупване на зъба, рязане на костта за да се извади заседнал корен, рязане и шиене на венеца.

След оперативно раната беше перфектна и заздравя бързо без да ме боли и без да се възпали Simple Smile

С други думи, услугата беше професионална, просто се изненадах за тези 840лв, след като от друга клиника ми дадоха цена за "вадене на ретинирал мъдрец" съответно на 190лв.
Привет,
Да споделя цена от 190 лв е цена от 2019, при очаквано вадене с усложнения трябва да има сериозна причина мястото, от което сте получили тази цена да подценява труда на работещите там колеги толкова ( може това да е цена за вадене на еднокоренов зъб).

# 3 833
  • Мнения: 15
Здравейте, имам въпрос към всички преминали през ваденето на мъдрец и специалистите в темата. Преди близо месец ми извадиха ретиниран долен мъдрец. Не съм имала усложнения, силни болки след операцията и т.н. На контролния преглед на 8мия ден, лекарят каза, че всичко зараства много добре.

Но моето притеснение е свързано с почистването на мястото на раната. Тъй като при мен се образува една хлътнатина изключително навътре, която практичести не може да се почисти само с четка и вода за уста.
Полагам огромни усилия, но не мога да премахна всички остатъци от храна и ми се иска да попитам някой срещал ли е този проблем и как се е справил.

Последна редакция: ср, 03 апр 2024, 10:30 от mkoleva99

# 3 834
  • Мнения: 523
В началото ходех при зъболекаря ми да промива мястото със спринцовка и кислородна вода май беше. След като е минало толкова време, мисля че може да го правиш и сама.

# 3 835
  • Мнения: 18 996
Здравейте, имам въпрос към всички преминали през ваденето на мъдрец и специалистите в темата. Преди близо месец ми извадиха ретиниран долен мъдрец. Не съм имала усложнения, силни болки след операцията и т.н. На контролния преглед на 8мия ден, лекарят каза, че всичко зараства много добре.

Но моето притеснение е свързано с почистването на мястото на раната. Тъй като при мен се образува една хлътнатина изключително навътре, която практичести не може да се почисти само с четка и вода за уста.
Полагам огромни усилия, но не мога да премахна всички остатъци от храна и ми се иска да попитам някой срещал ли е този проблем и как се е справил.

Със спринцовка с игла и кислородна вода 3% пръскаш в дупката.

# 3 836
  • Мнения: 2 488
Може ли пресни отзиви за Натурадент. Днес бях на преглед при д-р. Монев. С болки съм и ще вадим мъдрец - оперативно. Каза, че не е от лесните случаи и цената ще е около 850лв, което не ми се вижда малко.

Отделно и други неща намери за ремонт и не знам дали да му се доверя.

# 3 837
  • Мнения: 519
Боже аз вадих с операция ретиниран мъдрец за 300 лв, рязане на кости, пробиване и последващо шиене на синуса. И то при професор и завеждащ отделение. Като сме започнали, да го закръглим на 1000 лв.

# 3 838
  • Мнения: 13 545
Тета, моля те ще споделиш ли кой е твоят стоматолот от София. Запомнила съм, че е перфектен. Благодаря ти предварително.
А и да попитам всички в темата. Има ли някъй, който е вадил умъртвен мъдрец? Интересувам се дали самото вадене е по-лесно от мъдрец с неумъртвени корени?

# 3 839
  • Мнения: 289
Здравейте, някой дали има координатите на д-р Станислав Колев от ВМА?
Загубила съм му телефона, а трябва да се свържа с него...

Общи условия

Активация на акаунт