Вадене на мъдрец...

  • 1 053 802
  • 3 850
  •   1
Отговори
# 3 795
  • Мнения: 224
Има ли практика да се дава болничен за вадене на мъдрец?
Разбира се, че има. За вадене на моя мъдрец ми дадоха 14 дни, което е максимумът. Моето вадене беше оперативно, затова и толкова много дни.

# 3 796
  • Мнения: 1 913
Убедих го за снимка. Сега отиваме да я направим. Междувременно се консултирах с моят зъболекар и той му смени АБ с Клиндамицин и ще видим резултата от снимката.

# 3 797
  • София
  • Мнения: 17 812
Има ли практика да се дава болничен за вадене на мъдрец?
Разбира се, че има. За вадене на моя мъдрец ми дадоха 14 дни, което е максимумът. Моето вадене беше оперативно, затова и толкова много дни.

Моето няма да е оперативно, надявам се. Но определено няма да съм в кондиция да работя, имам доста срещи, в които се изсква да говоря.

Тета, ще се обадя да питам предварително.

# 3 798
  • Мнения: 68 850
За да издават БЛ, трябва да са регистрирани в НОИ. А не всички са  ...по желание е, не им се занимава с излишна хамалогия. Това поне моят ми каза, като питах преди време..

# 3 799
  • София
  • Мнения: 17 812
А да взимат парите им се занимава Joy
Сега се раздразних, като го прочетох. Не че не го знам, де.

# 3 800
  • Мнения: 1 913
Здравейте отново, направихме днес снимка и се оказа, че нищо не е останало. Зъболекаря смени АБ с Клиндамицин. Дано нещата отшумят.  При него освен бузата и самата шия му е подута особено при гръкляна. Мъдреца беше долен ляв. Чудя се дали е подходящо да ползва вода за уста Глимбакс и Индекстол,  заради обезболяващото.

# 3 801
  • Мнения: 68 850
Един нурофен експрес форте да вземе за болката...какво обезболяване с води...
АБ е за предотвратяване на евентуална инфекция, не обезболява....

# 3 802
  • Мнения: 3 973
Нека прави промивки с тетра и лайка. Но без жабурне. Само лека промивка, за да не махне или засмуче получилата се тапа.
Да пие Аулин. След 3 ден оттока трябва да започне да спада .
На 3-4 ден ще се получат бели тапички- нищо да не пипа.
На мен горен мъдрец, изваден на 30.01 ми разказа играта. Беше излязъл, но от кариес се беше поизял. Остави кратер след себе си и стърчащи кости🙄 Още малко ми трябва, за да се прибере и последната кост. Още не мога да си отварям устата, като хората... Отвреме на време ме болят всички зъби, когато ям🙄
Но мястото на мъдреца е спокойно и вече е зарастнало на 90%. Добре, че не бях на работа (отпуска), защото 1 седмица не ми беше  добре. Явно страничен ефект от антибиотика.

# 3 803
  • София
  • Мнения: 17 812
Всеки път като вляза, елица превзела темата и пише след всеки потребител нов пост и отчети. Тотално всмукване.

Хубаво е да се съветваме, но все пак си има лекари и зъболекари.
Като първите лекуват и тревожно и други разстройства.

# 3 804
  • София
  • Мнения: 30 171
Здравейте,
отзиви за Д-р Йорданов (младост 2, София) за вадене на мъдреци оперативно? Ще се намага вадене 2 по 2, та търся някой, който знае какво прави.
Другата препоръка е за д-р Махаев.

Скрит текст:
Не знам, дали съм в правилната тема, но преди години на мен ми извадиха ретинирал мъдрец и после възстановяването беще доста тежко, а ваденето не от най-приятните, та се чудя сега, дали мога да намеря по-добър специалист, в Южните квартали, за член на семейството?

# 3 805
  • Мнения: 543
Здравейте, момичета. В четвъртък ми извадиха мъдрец, задържан в костта. Оттам ми пробиха синуса и ми го шиха. Болка нямаше нито по време на интервенцията, нито след като ме пусна упойката. Вчера тоест 1ви ден се чувствах много добре, имах оток, но бях жизнена, имах апетит. Пиех антибиотик и си спазвах заръките.
До тази сутрин от 5 часа, когато започна да ме втрисва и вдигнах 38 градуса. Носа ми се запуши и ми е много зле. Звъннах на доктора, който каза да включа втори антибиотик.
Утре съм на работа 1 ден, нуждая се от морална подкрепа. Цял ден се влача от леглото до дивана и обратно. Лицето ми е двойно, поне не ме боли.
А имам и още един за вадене, лошо ми е.

# 3 806
  • София
  • Мнения: 200
Началото на лятото извадих два долни наведнъж. Единия беше като вашия и имах шевове. Първия ден също лек оток, но нямаше болка. Другия дари не го усещах. Антибиотик хирурга каза да не пия. На втори ден започна болка в единия /с шевовете/ и пулсиране. Реших, че ще отмине. На 4ти ден заминах на море в Гърция. Болката не спираше,а се засилваше стигнах до болкоуспокояващи и то по две наведнъж. Не се търпеше. Намерихме зъболекар по спешност там. Оказа се, че е набрал и ми правиха дренаж. Като се прибрахме още два пъти ходих да му слагат локално антибиотик. Близо месец ме мъчи … не го подценявайте отидете да го видят

# 3 807
  • Мнения: 543
Отидох на преглед, казаха, че всичко върви добре, шевовете са окей, синусите не са възпалени, да стискам зъби до понеделник, когато ще ми вадят конците.
Леле след операцията на носа не съм пила толкова лекарства, тогава 5 дни 1 антибиотик, а сега 10 дни 2 антибиотика.

# 3 808
  • Мнения: 262
Здравейте! Имате ли мнение за клиника Недеви в Търговище и по конкретно за д-р Георгиев за оперативно вадене на мъдрец..

# 3 809
  • София
  • Мнения: 42
Здравейте отново, направихме днес снимка и се оказа, че нищо не е останало. Зъболекаря смени АБ с Клиндамицин. Дано нещата отшумят.  При него освен бузата и самата шия му е подута особено при гръкляна. Мъдреца беше долен ляв. Чудя се дали е подходящо да ползва вода за уста Глимбакс и Индекстол,  заради обезболяващото.

Ние използвахме eludril, като леко го разреждахме с вода. За около седмица се възстанови.

Общи условия

Активация на акаунт