Болки след вадене на мъдрец

  • 6 137
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте, преди 4 дни ми извадиха и 4-те мъдреца. Два дена след това бях много подута и от двете страни имах ужасни болки но сега отихнаха но ме болят всички останали зъби. Та въпроса ми е нормално ли е и какво да правя? 😭
Благодаря ви.

Последна редакция: пт, 11 дек 2020, 08:55 от Stanimira Stefanowaa 683194

# 1
  • Мнения: 4 411
Изненадва ме това, че някой ви е извадила и четирите мъдреци на един път. Болките ще отшумят, дано не направите някое възпаление обаче. Не са ли ви викали на контролен преглед? Мен винаги ме викат след два дни.

# 2
  • Мнения: 12 770
Аз бих се обадила на стоматолога си, и бих отишла да ме погледне за всеки случай, за да види как върви заздравяването и да нямам притеснения за това. Мен когато ме болят всички зъби, е от стрес и не правя нищо. Но ако ми е много неприятно, си накапвам валериан-глог-мента, за успокояване и ми помага. Обаче може да има болки във венците, които да възприемам като болки в зъбите.
Няма да навреди посещението на стоматолог!

# 3
  • Мнения: 5
Обадих се да си запиша час за преглед и обясних за какво става на въпрос, казаха ми че е нормално една седмица да съм така и ме извикаха след една седмица да ми махнат шевовете.

# 4
  • София
  • Мнения: 38 491
Пий болкоуспокояващо, но наблюдавай дупките и ако не се затворят до седмица, отиди при друг зъболекар.

# 5
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
Изненасана съм, че някой Ви е извадил 4 мъдреца наведнъж. В България обикновенно няма такава практика.
Нормално е да има болка, това са много зъби и на брой и като големина- голям "стрес" е ваденето им за челюстта.Антибиотик изписаха ли Ви ?

# 6
  • Мнения: 4 411
А защо имаш шевове? С операция ли беше ваденето?
Много ми е чудно как ще се храниш през тази една седмица. Честно, аз бих отишла при друг зъболекар да види за какво става на въпрос.

# 7
  • Мнения: 5
Изненасана съм, че някой Ви е извадил 4 мъдреца наведнъж. В България обикновенно няма такава практика.
Нормално е да има болка, това са много зъби и на брой и като големина- голям "стрес" е ваденето им за челюстта.Антибиотик изписаха ли Ви ?
Да и Ibuflam. Трябва да ги пия на 8 часа но лекарствата ми действат 4 5 часа...
А защо имаш шевове? С операция ли беше ваденето?
Много ми е чудно как ще се храниш през тази една седмица. Честно, аз бих отишла при друг зъболекар да види за какво става на въпрос.
Да с операция.. първо бях при друг зъболекар, бях се оплакала от долния десен мъдрец и ми каза че само ще го цепи, но като отидох се паднах при друг и човека си реши че трябва да се извадят и 4-те...Ами не се храня. Немога само течности.

Последна редакция: сб, 12 дек 2020, 10:34 от AnMary

# 8
  • Мнения: 4 411
Когато ми вадиха ретинирал мъдрец с операция, ми изписаха Невробекс. Това са витамини В комплекс. Беше ми се схванал мускула на челюстта и не можех добре да я отварям. Пих го около седмица някъде. И четирите мъдреца ли са вадени с операция?

# 9
  • Мнения: 5
Когато ми вадиха ретинирал мъдрец с операция, ми изписаха Невробекс. Това са витамини В комплекс. Беше ми се схванал мускула на челюстта и не можех добре да я отварям. Пих го около седмица някъде. И четирите мъдреца ли са вадени с операция?
Да. А прече ли че пия антибиотик?

# 10
  • Мнения: 4 411
Ужас.
Невробекс-а е хранителна добавка. Не би трябвало да пречи на антибиотика. Аз като знам за един зъб каква болка изпитвах след като ме пусна упойката, не мога да си представя 4. Това в кой град се случва? Хич не ходи повече при този зъболекар.

# 11
  • Мнения: 2 352
Аз след неоперативно вадене на мъдрец имах болки около 10 дни. Мъжът ми след оперативно имаше силни болки около 2 седмици, постоянно пиеше болкоуспокояващи и още 2 седмици беше с леки неразположения. Първите 2 дни даже беше вдигнал лека температурата.
И двамата усещахме болка в съседните зъби първите дни.
Може да е нормално, но може и да има проблем(възпаление). Трябва задължително консултация да се направи.

# 12
  • Мнения: 5
Аз след неоперативно вадене на мъдрец имах болки около 10 дни. Мъжът ми след оперативно имаше силни болки около 2 седмици, постоянно пиеше болкоуспокояващи и още 2 седмици беше с леки неразположения. Първите 2 дни даже беше вдигнал лека температурата.
И двамата усещахме болка в съседните зъби първите дни.
Може да е нормално, но може и да има проблем(възпаление). Трябва задължително консултация да се направи.
Възможно ли е да е от това, миналата седмица ми правеха пломби на 6 зъба.
Точно те ме болят най много

# 13
  • Мнения: 2 721
След вадене на ретинирал мъдрец ме боляха всички зъби между 7-10дни, започвах и завършвах деня с Аулин , беше ужасно.  Пийте болкоуспокояващи и повече вода .

Общи условия

Активация на акаунт