Таткото на хижа, мама у дома

  • 2 724
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 492
Като си тръгне майка ти, няма да прави така. Пращай я да си ходи, за да може мъжа ти да се чувства полезен.

# 16
  • Мнения: 6 029
Дори присъствието на тъщата не може да бъде причина или повод за заминаването му през почивните дни.

тъщата може да бъде причнина за много неща....

# 17
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 395
Абсолютно ми е неприемливо подобно поведение  Stop
Моят мъж специално си взе 10 дни отпуска, зада е с мен и бебето след раждането - това е нормално поведение. Гледането на децата не е само женска работа Naughty

# 18
  • Мнения: 768
Цитат
Моят мъж специално си взе 10 дни отпуска, зада е с мен и бебето след раждането - това е нормално поведение. Гледането на децата не е само женска работа
Гледам на снимката детенце ти е поотраснало....та за тези 10 дни - таткото тогава ли ти беше по-нужен или сега ?

# 19
  • Мнения: 6 029
Абсолютно ми е неприемливо подобно поведение  Stop
Моят мъж специално си взе 10 дни отпуска, зада е с мен и бебето след раждането - това е нормално поведение. Гледането на децата не е само женска работа Naughty

е па те ше станат много помагачи! един е предостатъчен, просто трябва майката да прецени иска ли това да е таткото или предпочита майка си?!

# 20
  • Мнения: 4 965
Ами помислихте ли,че той може да се чувства излишен сега у дома,когато тъщата е поела управлението на кораба?И да бяга не от бебето,а от тъщата?
  Иначе не смятам за нормално да предпочете събирането с приятели пред възможността да се порадва повечко на синчето си...

На същото мнение съм.
Но...
Твоето отношение е най-важното. Защо той спи в друга стая? Защо не му възлагаш задачи покрай бебето? Защо майка ти живее у вас?
Един вид вие сте го изтикали от ролята му.
Не може ли поне почивните дни майка ти да си иде у дома, а той да ти помага? Неговото поведение вероятно е резултат от обида, че не е кадърен да ти помага.
А и мъжете няма как да се сетят какво да правят с едно бебе, ако не им подскажеш.
И моята майка беше 2-3 седмици вкъщи, след като се прибрах от болницата, но през деня, когато бях сама - помагаше ми да свалим количката и децата за разходка, наглеждаше ги за 1-2 ч., за да поспя и т.н. Но, вечер си тръгваше и мъжът ми си поемаше ролята - казвах му какво да направи, как да разбърка АМ, как да даде шишето, колко градуса да е водата за къпането и т.н. Основно той къпеше вечер децата.
Имай му малко повече доверие и надали ще "бяга" от теб и от сина си.
Няма нищо сложно в гледането на дете.


е па те ше станат много помагачи! един е предостатъчен, просто трябва майката да прецени иска ли това да е таткото или предпочита майка си?!

Много правилно. При това го казвам от позицията на майка на близнаци - на мен за 2-те бебета ми беше достатъчен само 1 човек (и то само за първите дни, докато свикна, че може да ги храня едновременно и подобни).

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Не прочетох всички мнения преди моето. За мен не е нормално ти да си родила и мъжът ти да ходи някъде си. Излишен се чувствал, нямало с какво да помогне. Дрън-дрън. Накарй майка ти да си ходи, а на мъжа ти му начукай канчето. Вече е баща и предишния живот си е заминал вече. Ами ако ти решиш, че имаш нужда от развлечение и си дигнеш парцалките към някоя хижа? М? Мъжът ти ще сменя ли памперси, ще го храни ли?
Честито бебенце, да ви е живо и здраво   bouquet

# 22
  • Мнения: 315
Не е приятно но всички мъже го правят от време на време.И моят като родих си мислеше че ще си живее още ергенски но набързо миряса няма накъде да иде.Честито бебче да е живо и здраво.

# 23
  • Мнения: 226
Благодаря ви за отговорите. Не очаквах толкова бърза реакция.
Приемам и критиките - съгласна съм с повечето от тях.  И аз имам притеснения, че отстраних таткото от основните събития и не му давам възможност да се включи. Имаше мнения в други теми, че татковците се чувстват дори комплексирани от уменията на майката да се справя с бебето, докато те все още се страхуват дори да го подържат.
Ами ще действам.....ще видим по кой начин.
Благодаря ви.

# 24
  • Мнения: 656
Има мъже и мъже...
Някои се влиаят от мнението на колеги, на други майка им казва че гледането на бебета не е мъжка работа и т.н.
Други пък като видят жена си на зор се хващат и помагат.

Това с комплексите - зарежи го. Винаги ще се страхуват да го държат ако не опитат. Някои стават по-сръчни от майките дори в някои дейности - например ако таткото редовно къпе детето...

# 25
  • Мнения: 6 701
Бе каква хижа, какви приятели, какви 5 лева?! Пък и в другата стая спял, пък майка ти ти казва какво е правилно, какво не.
Щом питаш ще ти кажа - изобщо не правилно:
1. Това си е вашето бебе и вие двамата трябва де се грижите за него. Майка ти като иска да помага, нека пазарува, готви, чисти, стои с бебето 2-3 часа докато се наспиш и т.н., но да не се превръща в най-големия специалист по бебета.
2. Това със стягането на д-то не става с приказки и обещания. Даваш му веднага конкретни задачи - къпем бебето заедно, храним го, приспиваме го. През това време майката ти, ако иска прави вечерята и слага масата.
3. Много често жените сме си виновни, че отблъскваме мъжете и ги държим далече от грижите за децата. После почваме да плачем "ама, как така той не ми помага?" Ми, как да ти помага.....като само са му пречели.
И аз родих със секцио, освен това ми се отвори раната като се прибрах от много скачане. Живеехме с родителите ми по това време, но никой освен мъжът ми не е къпал сина ни. Аз не знаех как се правят масажи - пак баща му ги правеше. Нощно време не съм ставала, ставаше той. Майка ми и баща ми отговаряха само за пазаруването и готвеното, на бебето само са се радвали.
Успех и осъзнай, че колкото и да обичаш майка си, вече ти си майка. Ти и бащата на бебето сте тези, които трябва да се грижат за него, другите трябва да му се радват и да помагат, ако ги помолят. 

# 26
  • Мнения: 234
Честито бебенце и от мен!За хижата явно сте се разбрали вече,но ако позволиш един съвет ,бързо включи и таткото в отглеждането на детенце.Сигурно все още таткото не си е намерил "мястото" в новата ситуация,но ти му помогни пък дори и само да пазари или да приготвя вечерята или просто да е до теб когато се къпете,храните ...
Така ще се чувства значим а не изоставен и няма да му се ходи сам на хижа или където...
А мама да помага когато вие двамата сте на разходка кафенце.

# 27
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Недопустимо поведение от страна на мъжът ти.

Съжалявам, само това мога да кажа.

# 28
  • Мнения: 1 568
Свиня е мъжът ти(извини ме),но в момента така съм напушена от моя,че ако имам пушка ще ги застрелям такива изроди!!! #2gunfire

# 29
  • Видин
  • Мнения: 961
Свиня е мъжът ти(извини ме),но в момента така съм напушена от моя,че ако имам пушка ще ги застрелям такива изроди!!! #2gunfire



 Joy hahaha Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт