Таткото на хижа, мама у дома

  • 2 727
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Видин
  • Мнения: 961
Бе каква хижа, какви приятели, какви 5 лева?! Пък и в другата стая спял, пък майка ти ти казва какво е правилно, какво не.
Щом питаш ще ти кажа - изобщо не правилно:
1. Това си е вашето бебе и вие двамата трябва де се грижите за него. Майка ти като иска да помага, нека пазарува, готви, чисти, стои с бебето 2-3 часа докато се наспиш и т.н., но да не се превръща в най-големия специалист по бебета.
2. Това със стягането на д-то не става с приказки и обещания. Даваш му веднага конкретни задачи - къпем бебето заедно, храним го, приспиваме го. През това време майката ти, ако иска прави вечерята и слага масата.
3. Много често жените сме си виновни, че отблъскваме мъжете и ги държим далече от грижите за децата. После почваме да плачем "ама, как така той не ми помага?" Ми, как да ти помага.....като само са му пречели.
И аз родих със секцио, освен това ми се отвори раната като се прибрах от много скачане. Живеехме с родителите ми по това време, но никой освен мъжът ми не е къпал сина ни. Аз не знаех как се правят масажи - пак баща му ги правеше. Нощно време не съм ставала, ставаше той. Майка ми и баща ми отговаряха само за пазаруването и готвеното, на бебето само са се радвали.
Успех и осъзнай, че колкото и да обичаш майка си, вече ти си майка. Ти и бащата на бебето сте тези, които трябва да се грижат за него, другите трябва да му се радват и да помагат, ако ги помолят. 


Подкрепям мнението на Динчо newsm10

# 31
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Моето мнение е, че трябва по най- бързия начин да си останете сами тримата.  Peace

Надявам се, че се чувстваш вече достатъчно добре и сигурна, за да нямаш нужда от денонощна помощ.
Нека мъжът ти си знае леглото, нека чува детския плач нощем...

Конкретно за ситуацията, не я намирам за логична- не възприемам такова поведение нормално за мъж, станал току- що баща.  Peace

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 16:46 от anuschka

# 32
  • Мнения: 4 733
 Да ме извинявате всички, които си мислите, че присъствието на майка и е причината за мераците на мъжа и да митка! Има мъже тарикати-омъжват се, стават бащи и пак си остават тарикати. Всичко хубаво, но тяхното не се губи. Животът си тече, ангажиментите и задълженията валят , но тяхното не се губи. Бас държа, че пича е точно такъв тип...По живота...
 Ако е така мацка, не ти завиждам.

# 33
  • Мнения: 251
Не разбрах защо намесвате тъщата  newsm78 , като не се споменава тя да се меси в нещо, освен да помага.
Аз родих нормално, но бях с 14 шева и трудно се движех първите дни. Моята майка дойде да ни помага / ние така поискахме/, но това не попречи на мъжо да обръща внимание на малката. Дори първата седмица той къпеше малката и сменяше памперси. И до сега нито една вечер не е отивал да спи в другата стая, дори когато съм го карала, защото ми се е видял уморен. Малката беше на 40 дена, когато се ожени негов голям приятел, но сватбата беше в друг град и той не поиска да отиде без мен и остана при нас.
Искам да подчертая, че откакто съм родила е ходил на доста мероприятия без мен /защото на мен не ми се е ходило/, никога не съм го спирала, но винаги когато съм имала нужда от него е бил насреща.
Извинявай Satriani, но съпруга ти не постъпва правилно. Според мен трябва да поговориш с него и да му кажеш как се чувстваш. Успех  Hug

# 34
  • Мнения: 5 577
 Naughty Недопустимо.

# 35
  • Мнения: 750
Ауууу....бе къв мъж си си  намерила!Едно малко зло Mr. Green
И аз родих скоро със секцио...но ако мойто мъжле ми спретне такова нещо ще му покажа вратата smile3513
А майка ти е права жената...ти не си добре,как ще го пускаш бре жена!Я тропни с крак и покажи кой командва в таз къща! Mr. Green
Ей,да си стягаш мъжа...4е инъ4е няма да ти е лесно,казвам ти!
Не слушай старило,слушай патило!  bouquet

# 36
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
И аз не го намирам за нормално,но се случват и такива неща. След като родих беше ми трудно да ставам и да се движа ,мога да кажа че вкъщи всичко свързано с бебето вършеше мъжа ми  и никога не би си позволил такова  нещо и дори сега когато  не е на работа пак много ми помага.

# 37
  • Мнения: 46 518
Нагло, много нагло  Crazy

Я си го прибери в спалнята, дай му половината от домашните задължения и половината от грижите по детето, нека се почувства и той част от семейството!

# 38
  • Мнения: 1 409
Като си тръгне майка ти, няма да прави така. Пращай я да си ходи, за да може мъжа ти да се чувства полезен.
Абсолютно на същото мнение съм.Майка ти няма работа у вас.Имаш си мъж и ако искаш да ти помага и да си стои при теб и бебето просто му покажи,че имаш нужда от него.Докато майка ти ти помага той няма да го направи и няма да се замисли дори да си остане в къщи през почивните дни.
Казвам ти го,защото имам пример и съм го видяла с очите си ,че е така.
Успех

# 39
  • Мнения: 656
Според мен майка ти не е права. Никога по никакъв повод не съм позволявала на моята майка да критикува съпруга ми пред мен. Нито който и да е било друг...

Каквито и забележки да има към него си ги премълчава - моето семейство не е нейно и аз га пазя ревниво  и го защитавам от всеки и пред всеки.
Допускам че и съпругът ми не позволява на друг да говори лошо за мен.

Така че моята майка критикува мен, но никога друг член на семейството ми. Още след като се омъжих наложих такива правила и се радвам че не се промениха.

# 40
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Абсолютно ми е неприемливо подобно поведение  Stop
Моят мъж специално си взе 10 дни отпуска, зада е с мен и бебето след раждането - това е нормално поведение. Гледането на децата не е само женска работа Naughty

Абсолютно съм съгласна! Моят си взе цели два месеца, че имах малко проблеми. Ще ме извинява мъжа на авторката, ама негово на нищо не прилича. И да не спи в хола, ами си го прибирай в спалнята и да помага през нощта, независимо, че майката ти е у вас. Ако сега не го приобщиш към грижите за детето, така и ще си остане за напред.

# 41
  • Мнения: 6 167
Смятате ли, че желанието на мъжа ми не е нормално в момента и че моето одобрение също не е правилно?

ами... не е нормално според мен. ти на практика си изтъргувала нещата.
в смисъл... как така, ти току що си родила newsm78
не е ли редно да сте заедно, да се научи да поема отговорност за бебето, да сте максимално взаимозаменяеми...бебето е на 2 седмици, какво му се радва, да не е играчка?
сега е момента да е активен. не да 'помага', защото това не е твоя работа.
той не ги ли разбира тези неща? на колко сте години  newsm78


не разбирам и не приемам мнения , които оправдават поведението, на 'неусетилия се още баща".  ooooh! 

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 21:58 от Lennie

# 42
  • Мнения: 1 800
Нагло, много нагло  Crazy

Я си го прибери в спалнята, дай му половината от домашните задължения и половината от грижите по детето, нека се почувства и той част от семейството!
Точно така и да видим дали ще има сили даже да си помисли за хижа. Пък ако толкова иска да ходи сега, кажи му че другата седмица ти ще отидеш някъде Mr. Green. Но определено трябва да правиш нещата с него, не с майка си. Нормално е  след раждането повечето мъже да се чувстват ненужни и отблъснати, ако не знаем как да ги включим в грижите на бебето. Извинявам се, ако прозвучи грубо, но ако на мен някой запoчне така да ме настройва срещу мъжа ми бих го изгонила, в дома ми няма място за такива неща. Peace

# 43
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Ох миличка направо те съжалявам .Вземи му стегни малко каишката около врата,в крайна сметка той част от това семейство ли е?Нима ти по малко от него се нуждаеш от забавления?

# 44
  • Мнения: 3 674
Майка ти за да говори или обвинява твоя мъж, трябва да има причина и доказателства...иначе само е всявана на на съмнения в главичката ти,което не е добре за тебе,особено сега в този момент.А за мъжът ти че е решил да иде с приятели на хижа,точно когато имаш най-голяма  нужда от него...това не го разбирам и приемам.Мен много ще ме заболи ако ми спретне такава изненадка  ConfusedИ ще се изясняваме....

Общи условия

Активация на акаунт