ЗА! ВОДАТА

  • 3 783
  • 81
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 17 592
Много ми е странна тази статия. Днес, човек ако се порови може да открие какви ли не статии и
" научни открития", че да спре да яде, пие, спи, диша. Направо да ляга и умира.
Някой подкрепил ли е теорията на японския учен?
Честно казано, като се замисля, какъв въздух дишам, какви боклуци ям и пия, че и Чернобил ме друса, грам не ме е страх от куфееща, хевиметъл вода, колкото и сърдита да е тя.
Мисля засега да говоря само на чашката с " огнена вода"....... в подобаващо количество.
Дано да стане по добра и сутрин да не ме боли глава.  #Crazy  bouquet

Масару Емото е роден в Йокохама през юли 1943 година. Завършил е хуманитарни науки в Йокохамския университет със специализация „Международни отношения". През 1986 година създава IHM Corporation в Токио. През октомври 1992 година получава сертификат за доктор по алтернативна медицина от Свободния международен университет. Впоследствие, в Съединените щати, се запознава с идеята за микроскупчването на молекулите във вода и технологията за магнитнорезонансния анализ. Така започват изследванията му за разкриване тайните на водата. Д-р Емото прави обширни изследвания върху водата на планетата не толкова като учен-изследовател, колкото като философ и мислител. Накрая разбира, че водата разкрива истинската си природа под формата на замръзнал кристал. Той продължава своите изследвания и е автор на редица книги. Най-популярна става книгата „Посланията на водата", издадено в много страни по света

Дали след прочетеното всеощемислиш,че никой не го е подкрепил?  Peace

"Микроскупчване"!? Да не изобретихте нова физика!? Или понеже авторът е японец, каквато и глупост да изтърси, е вярна!?

На български език има термин във физиката "близък порядък", но не и "микроскупчване" И той означава конкретно нещо. Не може да бъде употребяван произволно, или приблизително, или по звучене.

"Микрорезонансен метод"!? КАКЪВ!? ЯМР? ЕПР? И какво точно дирят из H2O с който и да било от двата? И докато сме на темата, той дали може да ги различи? Понеже нито единия не е приложим в случая... Обаче звучи много тежко и натруфено и "научно", нали? какво от това, че нищо не означава и такова понятие ИЗОБЩО НЕ СЪЩЕСТВУВА В НАУКАТА? Неговите читатели нали не го знаят и няма и да го разберат - понеже думите на истинските учени са много по-скучни, никак не са вълнуващи и поради това няма да бъдат и чути!?

Този човек няма дори MS нито по физика, нито по химия, да не говорим за PHD или по-висока степен. "Хуманитарни Науки" може да е, примерно, право или политология. Къде там се получават познания по фазови преходи!? Съмнявам се дълбоко, че въпросната личност дори прави разлика м/у "кристално състояние" и "замразено състояние". Ако му покажете фазова диаграма сигурно ще я гледа така, както аз бих гледала схема на ядрен реактор - а именно, не особено интелигентно. За съжаление, света е пълен с шарлатани, които се кичат с измислени титли и си присвояват названието "учен", най-често с цел финансова изгода, и използвайки високопарен, непонятен псевдонаучен език се стараят да всяват паника сред хората, които не могат да преценят как би трябвало да изглежда / звучи автентичната научна теория, изследване, публикация... Една ИСТИНСКА научна публикация в областта, в която тази персона се опитва да ви излъже, че работи, би имала под цитата библиография, изглеждаща, примерно, така: "J.Phys.Rev. 9, 2003, 2468". Това е само пример, нямам идея какво е било публикувано тогава. И тези неща рядко достигат да жълтата преса. И още по-рядко могат да бъдат разбрани без чужда помощ от неспециалисти. Те често изобилстват с графики, схеми и таблици и рядко съдържат макар и 1 съвет.

Мислете, преди да се доверявате на шарлатани. Дори и когато ви убеждават колко полезни за вас са "мощните магнитни полета" или ви убеждават да изхвърлите микровълновата си печка...

Мислете на кого се доверявате и по принцип. Не всичко, което звучи добре, е истина.

# 76
  • Мнения: 68
Интересно......................
 Thinking Thinking Thinking

# 77
  • Мнения: 508



[/quote]

Язък за философията дето си учила. И аз съм учила философия, за естетика няма да споменавам, предполагам,че знаеш закакво иде реч. Може би ние хората на изкуството сме маааалко по-широко скроени. Няма смисъл отспора,който се подхвана. Ако искаш вярвай,но не налагаймнението си. Аз не налагам моето:)
[/quote]

Не мисля, че налагам мнение, изказвам го и отгаварям на зададен от теб въпрос към мен.
До тук прочетенето, ти си човека който иска да ни убеди в нещо и отговаря ревностно на всяка публикация в темата / в което няма лошо/. Щом вярваш на написаното, но приеми, че има хора за който в това няма грам истина. Не отричам написаното, но здравия ми разсъдък не ми позволява да погледна на водата  по по- различен начин. Това, че съм рационална , не ми пречи да съм широко скроена Peace

# 78
  • Мнения: 4 447

Язък за философията дето си учила. И аз съм учила философия, за естетика няма да споменавам, предполагам,че знаеш закакво иде реч. Може би ние хората на изкуството сме маааалко по-широко скроени. Няма смисъл отспора,който се подхвана. Ако искаш вярвай,но не налагаймнението си. Аз не налагам моето:)
[/quote]

Не мисля, че налагам мнение, изказвам го и отгаварям на зададен от теб въпрос към мен.
До тук прочетенето, ти си човека който иска да ни убеди в нещо и отговаря ревностно на всяка публикация в темата / в което няма лошо/. Щом вярваш на написаното, но приеми, че има хора за който в това няма грам истина. Не отричам написаното, но здравия ми разсъдък не ми позволява да погледна на водата  по по- различен начин. Това, че съм рационална , не ми пречи да съм широко скроена Peace

[/quote]

Ок.

# 79
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

Лиляна, благодаря за извадката и подчертаването с дебели букви, но все още нямам нужда нито от очила, нито от подчертаване. Виждам добре, прочела съм цялата статия. И щом не съм се "фобирала" от нещо в нея, значи на мен не ми е подействала по начин, по който е подействала на теб.

Всеки има право да си "взима" от информацията каквото на него му харесва или му е нужно, за да се чувства добре. Аз се чувствам добре, когато успявам да мисля положително. Такива статии ми помагат именно за това. Фобии или страхове може да предизвика у някого само при липса на достатъчна информираност. Стремя се да мисля, когато чета нещо. Не го приемам за единствено възможна истина и това ми помага да не изпадам в крайности.
Извянявай, не очаквах, че ще излезе толкова голям текстът, направих уголемяване, понеже цитатите по принцип излизат с по ситен шрифт.
Не съм получила фобия, но определено някои си внушават при прочит на такива статии, което не действа добре на нервната система. За мое щастие, аз вече не се замислям колко е страдало животното, когато ям месо, но имах период като по-млада, когато много се вълнувах и ми беше много мило за всяка животинка. Приех факта, че съм си хищник и не нарушавам с това природните закони.
Специално водата я пия така както дишам мръсния въздух, т.е. всякаква.

# 80
  • Мнения: 2 818
Дали вярвам? Знам го от 20 години Mr. Green Беше ми показано нагледно и вкусово Laughing


Нямам време да чета всичко, но да - и аз попаднах на тази книга и този филм и вярвам в свойствата на водата. Затова вече пия сутрин чаша вода, която съм заредила с положителна енергия - благодарност към Бог за новия ден. А, и още нещо - почнах да благодаря и докато кърмя - за да се зарежда и кърмата ми позитивно.  Grinning

Да добавя - ако още не сте го казали - не е само източна тази идея. Молитвата преди хранене при християните е нещо подобно - един вид освещаваш това, което ще влезе в тялото ти. А ясно е, че ние сме това, което консумираме.
Peace

# 81
  • Мнения: 4 447

Лиляна, благодаря за извадката и подчертаването с дебели букви, но все още нямам нужда нито от очила, нито от подчертаване. Виждам добре, прочела съм цялата статия. И щом не съм се "фобирала" от нещо в нея, значи на мен не ми е подействала по начин, по който е подействала на теб.

Всеки има право да си "взима" от информацията каквото на него му харесва или му е нужно, за да се чувства добре. Аз се чувствам добре, когато успявам да мисля положително. Такива статии ми помагат именно за това. Фобии или страхове може да предизвика у някого само при липса на достатъчна информираност. Стремя се да мисля, когато чета нещо. Не го приемам за единствено възможна истина и това ми помага да не изпадам в крайности.
Извянявай, не очаквах, че ще излезе толкова голям текстът, направих уголемяване, понеже цитатите по принцип излизат с по ситен шрифт.
Не съм получила фобия, но определено някои си внушават при прочит на такива статии, което не действа добре на нервната система. За мое щастие, аз вече не се замислям колко е страдало животното, когато ям месо, но имах период като по-млада, когато много се вълнувах и ми беше много мило за всяка животинка. Приех факта, че съм си хищник и не нарушавам с това природните закони.
Специално водата я пия така както дишам мръсния въздух, т.е. всякаква.

Ако някой ден видянякоя готина мацка надупена зад колата и дишаща изгорелите газове с удоволстие ще знам,че си ти Joy Laughing

Общи условия

Активация на акаунт