Отговори
# 45
  • Мнения: 4 053
а какво представлява прегледа при хомеопатите  Thinking

никой ли незнае newsm53

# 46
  • София
  • Мнения: 311
а какво представлява прегледа при хомеопатите  Thinking

никой ли незнае newsm53

Ако пуснеш търсачката ще намериш мноооого неща, писани във форума, за хомеопатията.
Като начало може да прегледаш тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107195.0

 Peace

# 47
Аз съм ЗА с двете ръце! Лекувам дъщеря ми от бебе, сега е на 5 години и досега е пила не повече от 3 антибиотика!! С мъжа ми се преместихме при нейната лекарка, която я лекува с хомеопатия, за да се лекуваме и ние също с хомеопатия. Много съм доволна. Боледуванията ни Слава Богу не са тежки, нито на малката, нито нашите.

# 48
  • Мнения: 207
аз съм от провинцията- малко градче.
Тук като кажеш хомеопатия-всички лекари те гледат като извънземно.
Лекарите ,които се занимават с хомеопатия са около петима-
всички други предписват антибиотици на фурия
откакто съм във форума ми прави впечатление,че огромен брой мамчета,лекуват хлапетата и то успешно с хомеопатия

# 49
  • Мнения: 2 849
За -от опит . Peace

# 50
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 586
   Опитът наистина оказва влияние при накланянето на везните.Доскоро с Хомеопатия бяхме лекували само леки проблеми като разстройство,кашлица,по-упорита хрема.
   След като и 3-те се разболяхме(аз и 2те ми дъщерички) от прословутия грип,а малката даже 1во имаше и ангина и се излекувахме без АБ,бързо и без повтаряне,съм ЗА и с двете ръце.
   Минах на Хомеопатия,т.к. голямата ми дъщеричка получи алергия към 1я АБ,който пи на 1г. и 2м.Отначало и аз бях предубедена,но лека-полека установих,че всичко което взимаме ни понася и има ефект.
   Личният опит наистина най-добре убеждава!!!

# 51
  • Мнения: 511
а защо като опре до инсулт,инфаркт,миоми и кисти и други такива даже счупен крак не прибягваме до хомеопатията.защото неможе да се лекува всичко с нея.казвам го от опит защото моя приятелка е върла привърженичка на хомеопатията а се разболя от тежка болест (няма да казвам каква)и когато хомеопата и предложил да не се оперира а да пие лекарствата които тои и изпише,моята приятелка предпочете традиционната медицина,и по добре че иначе щеше да си изпати сериозно.колкото до леки заболявания съм съгласна и аз също бих пробвала,но сега предпочитам в такива леки случаи да прилагам билколичение.иначе гласувах с да понякога.неизкам да обиждам никои или да пораждам спорове,това е просто мнение и не задължавам никои да се съгласява с мен.

# 52
  • Мнения: 1 883
а какво представлява прегледа при хомеопатите  Thinking
Нещо като разговор с психолог.

# 53
  • Мнения: 4 392
а защо като опре до инсулт,инфаркт,миоми и кисти и други такива даже счупен крак не прибягваме до хомеопатията.защото неможе да се лекува всичко с нея.казвам го от опит защото моя приятелка е върла привърженичка на хомеопатията а се разболя от тежка болест (няма да казвам каква)и когато хомеопата и предложил да не се оперира а да пие лекарствата които тои и изпише,моята приятелка предпочете традиционната медицина,и по добре че иначе щеше да си изпати сериозно.колкото до леки заболявания съм съгласна и аз също бих пробвала,но сега предпочитам в такива леки случаи да прилагам билколичение.иначе гласувах с да понякога.неизкам да обиждам никои или да пораждам спорове,това е просто мнение и не задължавам никои да се съгласява с мен.
Повечето хора си мислят, че хомеопатията лекува само "леки" болести и като възникне някакъв сериозен проблем, веднага се обръщат към "тежката артилерия". Ти сама казваш, че приятелката ти е "предпочела" традиционната медицина. Тя е взела решение.
Но не можеш да знаеш, какво е щяло да стане, ако се беше лекувала с хомеопатия, така че това :

и по добре че иначе щеше да си изпати сериозно.

 е повече от нелогично.
Наскоро една мама беше писала, че и открили киста на яйчника. Докторът искал да насрочат дата за операция, но тя помолила за отлагане. През това време се лекувала с хомеопатия и отива пак при въпросния доктор на преглед..От кистата нямало и следа. Отговорът бил: "Ами то явно нещо друго е било!" #Crazy Много професионално, нали? Wink
Да поясня, не се заяждам, но ми направи впечатление написаното от теб.  Peace

# 54
  • Мнения: 8 769
За, от опит.
Да кажа ли какви неща съм излекувала на децата си?
Вирусна бронхопневмония, гнойна ангина, грип (от тазгодишната реколта  Wink), гъбичките по собствените ми крака (лекувам ги от една година, бавно, но с много добър резултат!), запек (при дъщеря ми), отит, конюктивит....няма повече да изброявам.
Хомеопатията е симбиоза между лекар и пациент. Пациентът трябва да бъде информиран, спокоен, да вярва на лекаря си. Лекаря-да е добър психолог, да е Човек, да е ЛЕКАР!

# 55
  • София
  • Мнения: 607
ЗА от опит. Откакто се е родило детето ми го лекувам само с хомеопатия.
До сега успешно сме се справили с гвойна ангина, бронхит, конюнктивит.
Аз също се лекувам с хомеопатия.
Мъжът ми само е песимист, така че него съм го оставила да се самоубеждава  Peace

Последна редакция: чт, 22 фев 2007, 09:37 от stassi

# 56
  • Мнения: 62
Аз съм гласувала с 2. Мисля ,ч при "леки" случаи и за профилактика стават. Но ако става въпрос, например, за пневмония няма да може да се мине без традиционна медицина.

# 57
  • Мнения: 705
Аз съм гласувала с 2. Мисля ,ч при "леки" случаи и за профилактика стават. Но ако става въпрос, например, за пневмония няма да може да се мине без традиционна медицина.

ти откъде знаеш? пробвала ли си? и аз съм отговорила с 2, защото просто не ми се е налагало да лекувам друго освен вируси на децата. но така категорично да се отхвърля ролята на хомеопатията при сериозните болести без опит, само на теория, за мен е повърхностно изказване  Peace

# 58
  • Мнения: 3 334
ЗА от опит Peace

# 59
  • Мнения: 705
дотук има 8 човека, гласували с <НЕ - от опит>. няма, обаче, нито една обосновка на такова мнение. нека тези хора споделят - защо опитът им е горчив, какво се е получило, кой е лекарят и т.н.  Hug
ако искат, разбира се, да са полезни на другите, които са на кантар в мнението си за хомеопатията   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт