Отговори
  • Мнения: 294
След многото почти повтарящи се теми за хомеопатията, реши, че ще е добре да пусна анкета за да се види какъв е процента на хората ЗА и ПРОТИВ хомеопатичното лечение. Почти всички теми се превръщат във спорове, така, че моля, дайте да спорим в тази тема НА ВОЛЯ! Grinning

# 1
  • Мнения: 46 548
Ако съм наблюдавала ефекта при близък човек, но не директно в/у мен, това от опит ли е или не  newsm78

# 2
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Мисля, че ако си наблюдавала ефекта при близък човек също е от опит.Аз от 4 месеца лекувам сина ми , на 15 г. е, с хомеопатия. Има някакви абнормни съдове на дясното краче и го боли при физическо натоварване. Лекарите от Горна баня поискаха да го оперираме, проф. Шойлев и някои други специалисти бяха да се изчака. Започнахме с хомеопатия, не ми се искаше да стигаме до операция.За тези месеци има значително подобрение и болката почти изчезна. Тази зима лекувахме и настинки и грип с хомеопатия - ефекта за мен беше направо изненадващ.

# 3
  • Мнения: 397
Аз съм от въздържалите се затова гласувах и с "Може би".
Лично аз нямам директен опит, но една моя приятелка лятото прибягна до хомеопатия - ходеше постоянно на прегледи, даваха й някакви капки да пие на определени интервали в определени дни, пръсна сума ти пари и накрая ефект никакъв не видя.
Сега сигурно ще ми кажете, че зависи от специалиста, при който ходиш и тем подобни, но според мен както от един зъболекар например има доволни и недоволни - така се отнася и за хомеопатията - при едни може да действа, но при други не.
Чувала съм много противоречиви мнения - затова и се въздържам от коментари, тъй като не съм директно потърпевша!

# 4
  • Мнения: 4 414
ЗА от опит. лекувам дъщеря си от 1 година с хомеопатия - ефектът и възстановяването са поразяващи. аз от 4 месеца също се лекувам с хомеопатия. имам голямо подобрение с мигрената, за която всички казаваха, че просто трябва да свикна да живея с нея. пристъпите намаляха и като брой и като сила и продължителност на болката. болките в ставите и в гърба, които ме мъчеха от години, изчезнаха. това са моите причини да гласувам ЗА!

# 5
  • София
  • Мнения: 4 423
Ох, и аз гласувах с може би, все още не съм убедена в лечебните и свойства.
Давах на бебка Хамомила, но нямаше ефект.
Все още не съм намерила и добър хомеопат, личната се прави на такава, даде ми две лекарства до сега, но няма ефект и при мен.

# 6
  • София
  • Мнения: 897
ДА - от личен опит Laughing

# 7
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
ЗА от опит. Доволна съм.

# 8
  • Мнения: 1 866
За - от опит. Дотолкова съм убедена в този тип лечение, че вече много трудно бих се върнала към традиционната медицина. Страшно съм доволна и децата си лекувам само с хомеопатия. Аз пък се отървах от проблеми, за които лекарите само вдигаха рамене и ми изписваха тонове лекарства. Няма как да не съм ЗА.

# 9
  • Мнения: 103
Абсолютно ЗА Peace

# 10
  • Мнения: 36
Може би хомеопатията е алтернативна,но  истината е,че няма достатъчно способни хомеопати.Нашата лична лекарка се прави на хомеопат,но не винаги уцелва точните лекарства.Понякога има ефект,но в повечето случаи-не.Честно казано,с помощта на Интернет аз май по -добре се справям с профилактиката на доста заболявания.Трябва ми само горе-долу насока за евентуалната диагноза.Не искам да звучи много предвзето,но като наблюдавах личната ми лекарка ,и тя я дава като мене.Разликата е ,че аз май по -често улучвам вярното лекарство./вероятно ,защото по -добре познавам близкити си ,за които търся помощ/

# 11
  • Мнения: 705
отговорих с 2, защото досега сме лекували само вируси при децата, които може би сами щяха да си минат newsm78 все пак аз доста почетох и твърдо вярвам във философията на самата наука, голям съм й фен Peace

# 12
  • Мнения: 1 866
Може би хомеопатията е алтернативна,но  истината е,че няма достатъчно способни хомеопати.Нашата лична лекарка се прави на хомеопат,но не винаги уцелва точните лекарства.Понякога има ефект,но в повечето случаи-не.Честно казано,с помощта на Интернет аз май по -добре се справям с профилактиката на доста заболявания.Трябва ми само горе-долу насока за евентуалната диагноза.Не искам да звучи много предвзето,но като наблюдавах личната ми лекарка ,и тя я дава като мене.Разликата е ,че аз май по -често улучвам вярното лекарство./вероятно ,защото по -добре познавам близкити си ,за които търся помощ/
И аз така бях в началото и даже се излекувах на няколко пъти с помощта на джипито ми, която е боаронка. Но тук във форума успяха да ме убедят, че това не е правилният метод и когато се изправих пред по-сериозни проблеми се обърнах към класически хомеопат, който практикува само този тип лечение. Много съм доволна и спрях да се терзая и да се чудя какво да дам и да се притеснявам дали не бъркам. И ефектът е в пъти по-добър. Потърси и ти специалист, ще видиш, че ще останеш доволна. Още повече че това даване на каквото си решим и смесването на различни лекарства не било добре и всъщност може да ти докара неприятности.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 326
ЗА от опит.

# 14
  • Мнения: 233
     Ех, момичета мислех този път да не пиша нищо просто да гласувам ЗА, но явно немога да се сдържа. Някои лекари, които са обременени с традиционната медицина трудно могат да се абстрахират, от онова което са учили и практикували дълги години и затова не успяват да постигат резултати с хомеопатия. Честно казано аз чух за  ,,класически хомеопат" за първи път тук във форума, нищо, че  повече от две години се лекувам с този метод и съм доволна.
    Моята лекарка доколкото разбирам не е ,,класически хомеопат", защото преди е работила, като педиатър. Но аз съм на мнение, че в нейния случай опита и от традиционната медицина и помага, а не и пречи. Явно успява да вземе само това, което е от полза и в момента практикува само хомеопатия. По нейни думи това е много трудна наука, която може да учиш цял живот и да ненаучиш, и че в света има само един добър хомеопат и той е грък. И нали аз бях обсебена с болестите на моите деца та незапомних името му, чакайте май ми просветна- Витулкас  беше. Наблюденията ми са, че за да си добър в тази област трябва да се раздаваш, да си не само добър лекар, но и отличен психолог. /Кошче за боклук на народа./   Hug
     

# 15
  • Мнения: 5 500
ЗА от опит.
renisa, Георгиус Витулкас, права си за кошчето Peace  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 4 392
първа опция Peace

# 17
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Нямам опит с хомеопатията върху себе си. Но по-скоро клоня към традиционната медицина и билките.

# 18
  • Мнения: 57
ЗА - от опит

# 19
  • Мнения: 1 655
За от опит.
Renisa, това че хомеопата ви преди е бил педиатър не го прави по-малко добър класически хомеопат. Особено уважавам хомеопатите, които са се отказали да практикуват като лекари и са се отдали изцяло на хомеопатията. Не може до обяд да изписваш хом. лекарства а след обяд антибиотици...
Съгласна съм, че лекарите са обремени с традиционната медицина и трудно успяват да се абстрахират от диагнози и т.н.
Има и други много добри хомеопати в световен мащаб освен Витулкас, повечето са индийци, но Витулкас е основния виновник класическата хомеопатия да достигне и до нас българите.

# 20
  • Мнения: 24
определено ЗА и билковото лечение от личен опит.

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Гласувах.
Сръчка ще ви каже как Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 3 688
ЗА- лично на себе си не съм прилагала
Предпочитам я за детето си,стига да е "лека" болест
Но детето на братовчед ми се излекува от асма с нея,сина на брат ми -също е асматик и много добре му се отразява...
Така че съм склонна да й имам доверие на хомеопатията

# 23
  • Мнения: 175
Аз съм твърдо за хомеопатията и вярвам в нейната сила,но всичко с мярка.Случвало ми се е да не овладея дадено заболяване с хомеопатични и съм стигала до антибиотик.Чета,че доста хора се лекуват изцяло с хомеопатия-ами мога само да кажа че хомеопата ви е съвестен и отговорен човек или сте късметлии. newsm10При мен  нещо не се получава.               

# 24
# 25
  • Мнения: 420
 newsm10

Фен съм - от личен опит!

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
И аз горещо искам да вярвам в силата на хомеопатията,но нещо не мога да успея SadСлед проучване тук във форума заведох дъщеря ми на един от много хвалените хомеопати,но до момента нямаме ефект от лечението  TiredНезнам как се виждат тези бързи резултати,но при нас даже положението се беше влошило

# 27
  • Мнения: 4 053
а какво представлява прегледа при хомеопатите  Thinking

# 28
  • Мнения: 4 392
И аз горещо искам да вярвам в силата на хомеопатията,но нещо не мога да успея SadСлед проучване тук във форума заведох дъщеря ми на един от много хвалените хомеопати,но до момента нямаме ефект от лечението  TiredНезнам как се виждат тези бързи резултати,но при нас даже положението се беше влошило
Как се казва хомеопатът и какво беше заболяването?  "Влошаване" може да се получи при лекуване на хронични заболявания.. Thinking Какво ви каза хомеопатът?

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
И аз горещо искам да вярвам в силата на хомеопатията,но нещо не мога да успея SadСлед проучване тук във форума заведох дъщеря ми на един от много хвалените хомеопати,но до момента нямаме ефект от лечението  TiredНезнам как се виждат тези бързи резултати,но при нас даже положението се беше влошило
Как се казва хомеопатът и какво беше заболяването?  "Влошаване" може да се получи при лекуване на хронични заболявания.. Thinking Какво ви каза хомеопатът?
Хомеопатката е Екатерина Чамурлийска.Диагнозата,с която отидохме при нея беше стафилококи,които от една година не може да излекуваме.След интервюто,което тя проведе заключи,че ние имаме доказани стафилококи(аз носих микробиологични изследвания и т.н.).Даде ни нещо на един прием и каза,че ще действа.Тук съм чела,че се пият капки около 15-сетина дни сутрин и вечер.Както и да е,щом се прибрахме в къщи още същата вечер дъщеря ми почна през ноща да се дави и повръща и да вади секрети.Беше кошмар!В продължение на един месец щом легнеше започваше повръщане,давене,кашляне и т.н. започна да вдига температура.Междувременно аз редовно я водих на педиатъра да я слуша и преглежда.Обаждах се за всяко нещо на хомеопатката и я питах може ли да го пиеме.Тя ни позволи сироп и капки за нос.Заминахме на почивка за Нова година и там детето се влоши рязко,при което потърсихме спешна педиатрична помощ.Веднага започнахме антибиотик и за 2 дни детето се съвзе.Оттогава все не събирам смелост отново да отидеме при хомеопатката,а проблема си ни седи и продължава нито един лекар да не може да го разреши.
Съжалявам,че стана толкова дълго!

# 30
                                                                                                                                                                                                                                            И аз гласувах  ДА ,защото имам доста познати които се лекуват по този начин.
--vnd, на колко години беше детето на братовчед ти когото започна лечението и на колко е сега?Питам защото и моята дъщеря е астматичка и ще я лекувам с хомеопатия.

# 31
  • Мнения: 417
За - личен опит аз и двете ми деца и много близки наблюсения върху още три деца. Две от децата са със сериозни хронични заболявания

# 32
  • Мнения: 415
Гласувах с ДА от опит Peace.
Малкия беше с бронхиолит и последващи асматични пристъпи и след 2 месечно хомеопатично лечение се оправи  Peace
Обаче след едно боледуване на баткото с адски висока Т нещо не се получи с хомеопатия... Или аз не се справих...
Търпение, постоянтство и смелост - това е хомеопатията.

# 33
  • Мнения: 233
  chocha  Хомеопат, който дава и алопатични лекарства не е никакъв хомеопат. Теренното лечение трае два месеца, като всеки месец се пие различно лекартство с седмица почивка между тях. И следва посещение при лекаря и така всеки два месеца, докато реши лекаря, че не се нуждаете от лечение. Това може да трае и две години. Така се лекуваме ние и сме доволни. Още много мога да ти кажа по въпроса, но сега съм заета. Hug

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
renisa  хомеопатката не ми ги е предписвала,но когато я питах ще пречат ли на лечението ми каза,че няма проблем да ги взема.аз прекъснах лечението преди да минат 2 месеца.Следващият път,когато отидохме при нея след като мина месец тя реши,че ще лекува друго нещо вече,а това което ни била дала си действало от първия прием.

# 35
  • Мнения: 233
renisa  хомеопатката не ми ги е предписвала,но когато я питах ще пречат ли на лечението ми каза,че няма проблем да ги взема.аз прекъснах лечението преди да минат 2 месеца.Следващият път,когато отидохме при нея след като мина месец тя реши,че ще лекува друго нещо вече,а това което ни била дала си действало от първия прием.
  Щом го е позволила е все едно това не говори добре. Аз говорих за теренно лечение. Докато локалното трае дни. А за вас е било нужно точно това.

# 36
  • Мнения: 6 461
Опция 2

# 37
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Извинявам се, че въпросът ми е малко страничен, но:
Каква е цената за преглед при хомеопат, той прави ли изследвания; лекарствата от аптека ли се купуват или той ги прави?

Мерси предварително за отговорите.

# 38
  • Мнения: 1 883
Извинявам се, че въпросът ми е малко страничен, но:
Каква е цената за преглед при хомеопат, той прави ли изследвания; лекарствата от аптека ли се купуват или той ги прави?

Мерси предварително за отговорите.

Цената на интервюто е между 20 и 50лв . Не се правят никакви изследвания , все едно си при психолог. Лекарствата в повечето случай ги дава хомеопата или ти си ги купуваш от хомеопатична аптека  Peace

# 39
  • Мнения: 5 370
Отговор-"Може би".
Слушала съм интервю, в което хомеопат сам казва, че има заболявания, при които алопатичната медицина е за предпочитане.
Върху себе си бих експериментирала, за детето - твърдо бих се въздържала засега. Sunglasses

# 40
  • Мнения: 4 451
Превърженик! Peace

# 41
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Vikuna, мерси за отговора. Аз се чудя, възможно ли е само въз основа на интервюто да се определи забооляване.

Ами ако заболяването няма явни симптоми. Не е възможно лечението ли.
Последен въпрос, но като гледам колко хора са запалени, и ми е любопитно: лекарствата самият хомеопат ли ги приготвя? След като не са билки, от какво са?

И последно, като как ви се струват, по-скъпи или по-евтини са от обикновените и широкоразпространени?

Мерси!

# 42
  • Мнения: 8 917
Може би -т.е. склонна съм да се доверя, но бих опитала за себе си и тогава за Гери

# 43
  • Мнения: 1 174
Гласувах с ДА- от личен опит.Прибягвала съм до хомеопатични лекарства през периоди на вирусни заболявания и като профилактика, и като лечение.По време на бременността си ползвах такива, веднага след раждането за възстановяване и за проблем с кърменето пак с хомеопатия си помогнах.
Голяма част от обкръжението ми също се лекува по този начин и засега само положителни отзиви чувам.

# 44
  • Мнения: 3 550
Да, от опит п ри себе си и при сина ми.

# 45
  • Мнения: 4 053
а какво представлява прегледа при хомеопатите  Thinking

никой ли незнае newsm53

# 46
  • София
  • Мнения: 311
а какво представлява прегледа при хомеопатите  Thinking

никой ли незнае newsm53

Ако пуснеш търсачката ще намериш мноооого неща, писани във форума, за хомеопатията.
Като начало може да прегледаш тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107195.0

 Peace

# 47
Аз съм ЗА с двете ръце! Лекувам дъщеря ми от бебе, сега е на 5 години и досега е пила не повече от 3 антибиотика!! С мъжа ми се преместихме при нейната лекарка, която я лекува с хомеопатия, за да се лекуваме и ние също с хомеопатия. Много съм доволна. Боледуванията ни Слава Богу не са тежки, нито на малката, нито нашите.

# 48
  • Мнения: 207
аз съм от провинцията- малко градче.
Тук като кажеш хомеопатия-всички лекари те гледат като извънземно.
Лекарите ,които се занимават с хомеопатия са около петима-
всички други предписват антибиотици на фурия
откакто съм във форума ми прави впечатление,че огромен брой мамчета,лекуват хлапетата и то успешно с хомеопатия

# 49
  • Мнения: 2 849
За -от опит . Peace

# 50
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 586
   Опитът наистина оказва влияние при накланянето на везните.Доскоро с Хомеопатия бяхме лекували само леки проблеми като разстройство,кашлица,по-упорита хрема.
   След като и 3-те се разболяхме(аз и 2те ми дъщерички) от прословутия грип,а малката даже 1во имаше и ангина и се излекувахме без АБ,бързо и без повтаряне,съм ЗА и с двете ръце.
   Минах на Хомеопатия,т.к. голямата ми дъщеричка получи алергия към 1я АБ,който пи на 1г. и 2м.Отначало и аз бях предубедена,но лека-полека установих,че всичко което взимаме ни понася и има ефект.
   Личният опит наистина най-добре убеждава!!!

# 51
  • Мнения: 511
а защо като опре до инсулт,инфаркт,миоми и кисти и други такива даже счупен крак не прибягваме до хомеопатията.защото неможе да се лекува всичко с нея.казвам го от опит защото моя приятелка е върла привърженичка на хомеопатията а се разболя от тежка болест (няма да казвам каква)и когато хомеопата и предложил да не се оперира а да пие лекарствата които тои и изпише,моята приятелка предпочете традиционната медицина,и по добре че иначе щеше да си изпати сериозно.колкото до леки заболявания съм съгласна и аз също бих пробвала,но сега предпочитам в такива леки случаи да прилагам билколичение.иначе гласувах с да понякога.неизкам да обиждам никои или да пораждам спорове,това е просто мнение и не задължавам никои да се съгласява с мен.

# 52
  • Мнения: 1 883
а какво представлява прегледа при хомеопатите  Thinking
Нещо като разговор с психолог.

# 53
  • Мнения: 4 392
а защо като опре до инсулт,инфаркт,миоми и кисти и други такива даже счупен крак не прибягваме до хомеопатията.защото неможе да се лекува всичко с нея.казвам го от опит защото моя приятелка е върла привърженичка на хомеопатията а се разболя от тежка болест (няма да казвам каква)и когато хомеопата и предложил да не се оперира а да пие лекарствата които тои и изпише,моята приятелка предпочете традиционната медицина,и по добре че иначе щеше да си изпати сериозно.колкото до леки заболявания съм съгласна и аз също бих пробвала,но сега предпочитам в такива леки случаи да прилагам билколичение.иначе гласувах с да понякога.неизкам да обиждам никои или да пораждам спорове,това е просто мнение и не задължавам никои да се съгласява с мен.
Повечето хора си мислят, че хомеопатията лекува само "леки" болести и като възникне някакъв сериозен проблем, веднага се обръщат към "тежката артилерия". Ти сама казваш, че приятелката ти е "предпочела" традиционната медицина. Тя е взела решение.
Но не можеш да знаеш, какво е щяло да стане, ако се беше лекувала с хомеопатия, така че това :

и по добре че иначе щеше да си изпати сериозно.

 е повече от нелогично.
Наскоро една мама беше писала, че и открили киста на яйчника. Докторът искал да насрочат дата за операция, но тя помолила за отлагане. През това време се лекувала с хомеопатия и отива пак при въпросния доктор на преглед..От кистата нямало и следа. Отговорът бил: "Ами то явно нещо друго е било!" #Crazy Много професионално, нали? Wink
Да поясня, не се заяждам, но ми направи впечатление написаното от теб.  Peace

# 54
  • Мнения: 8 769
За, от опит.
Да кажа ли какви неща съм излекувала на децата си?
Вирусна бронхопневмония, гнойна ангина, грип (от тазгодишната реколта  Wink), гъбичките по собствените ми крака (лекувам ги от една година, бавно, но с много добър резултат!), запек (при дъщеря ми), отит, конюктивит....няма повече да изброявам.
Хомеопатията е симбиоза между лекар и пациент. Пациентът трябва да бъде информиран, спокоен, да вярва на лекаря си. Лекаря-да е добър психолог, да е Човек, да е ЛЕКАР!

# 55
  • София
  • Мнения: 607
ЗА от опит. Откакто се е родило детето ми го лекувам само с хомеопатия.
До сега успешно сме се справили с гвойна ангина, бронхит, конюнктивит.
Аз също се лекувам с хомеопатия.
Мъжът ми само е песимист, така че него съм го оставила да се самоубеждава  Peace

Последна редакция: чт, 22 фев 2007, 09:37 от stassi

# 56
  • Мнения: 62
Аз съм гласувала с 2. Мисля ,ч при "леки" случаи и за профилактика стават. Но ако става въпрос, например, за пневмония няма да може да се мине без традиционна медицина.

# 57
  • Мнения: 705
Аз съм гласувала с 2. Мисля ,ч при "леки" случаи и за профилактика стават. Но ако става въпрос, например, за пневмония няма да може да се мине без традиционна медицина.

ти откъде знаеш? пробвала ли си? и аз съм отговорила с 2, защото просто не ми се е налагало да лекувам друго освен вируси на децата. но така категорично да се отхвърля ролята на хомеопатията при сериозните болести без опит, само на теория, за мен е повърхностно изказване  Peace

# 58
  • Мнения: 3 334
ЗА от опит Peace

# 59
  • Мнения: 705
дотук има 8 човека, гласували с <НЕ - от опит>. няма, обаче, нито една обосновка на такова мнение. нека тези хора споделят - защо опитът им е горчив, какво се е получило, кой е лекарят и т.н.  Hug
ако искат, разбира се, да са полезни на другите, които са на кантар в мнението си за хомеопатията   bouquet

# 60
  • Мнения: 294
Много интересно се получава - противниците на хомеопатията пишат в другите теми, като ги превръщат в ЗА и ПРОТИВ, а тук, където могат да изразят ясно мнение не се включват... Чудя се защо? newsm78

# 61
гласувах за  но не от личен опит поради 2 причини
-защото моя приятелка лекува трите си деца и самата нея и е изомена от действието на хомеопатията
-защото  изгубих вяра от  традиционната медицина и се надявам скора да гласувам и от личен опит
и аз следя с интерес темата за да видя мнението на хората който са против но защо ги няма Rolling Eyes
 

# 62
  • Мнения: 1 425
Много интересно се получава - противниците на хомеопатията пишат в другите теми, като ги превръщат в ЗА и ПРОТИВ, а тук, където могат да изразят ясно мнение не се включват... Чудя се защо? newsm78
Лично аз току що видях темата затова пиша сега.Съжалявам! Stop
Аз съм против Хомеопатията, но не от личен опит, а от опита на мои близки и приятелки.И след като видях последствията предпочетох да се доверя на традиционната медицина.Знам какво ще кажете сега,не са намерили класически хомеопат или бил там Боаронец или както и да е там.Е и това ще опровергая, тъй като в последните две седмици моя приятелка лежа 14 дни в болница именно заради хомеопатично лечение на най-добрия Класически хомеопат в града. newsm78 newsm78 newsm78
Така че аз съм против,но това е мое мнение.Всеки за себе си и за собственото си дете.Аз не мога да рискувам да си правя експерименти.Не твърдя, че традиционната медицина е цвете за мирисане но.............аз съм намерила удачния вариант за своето семейство.Това е! ooooh!

# 63
  • Мнения: 233
   Грушенка
   Нашата лекарка, когато е нужно иска и изследвания. Обикновенно деферинциално броене. Peace
       
    По-ефтини са.  Grinning
  Вземи и прочети някоя и друга книжка за хомеопатия, че е много дълго за обяснение. За начало ,,Първа помощ с хомеопатия за всички'' от д-р Атанас Гълъбов.
   http://catalog.bg/company.php?company=3626  това е мястото в България, където се приготвят такива лекарства с англииски лиценз иначе има внос от Франция и Германия.Тук може да си купиш и литература.
     bouquet

# 64
  • Мнения: 1 883
Лично аз току що видях темата затова пиша сега.Съжалявам! Stop
Аз съм против Хомеопатията, но не от личен опит, а от опита на мои близки и приятелки.И след като видях последствията предпочетох да се доверя на традиционната медицина.Знам какво ще кажете сега,не са намерили класически хомеопат или бил там Боаронец или както и да е там.Е и това ще опровергая, тъй като в последните две седмици моя приятелка лежа 14 дни в болница именно заради хомеопатично лечение на най-добрия Класически хомеопат в града. newsm78 newsm78 newsm78
Така че аз съм против,но това е мое мнение.Всеки за себе си и за собственото си дете.Аз не мога да рискувам да си правя експерименти.Не твърдя, че традиционната медицина е цвете за мирисане но.............аз съм намерила удачния вариант за своето семейство.Това е! ooooh!

Дай подробности ....

# 65
  • Мнения: 5 026
Опция 3. Веднъж пробвах, но не ми помогна. Но има хора, на които действа...

# 66
  • Мнения: 22
Здравейте!
Лекарката на сина ми винаги първо пробва с хомеопатични лекарстваи вече ако не му помогнат чак тогава применава на антибиотици или други лекарства,но честно казано на него в повечето случай му помагат,за това аз съм ЗА хомеопатията.
Предпочитам я пред това,че има лекари които за леко зачервено гърло предписват веднага антибиотик,които на едно помага, а на друго  вреди.

# 67
  • Мнения: 388
За -от опит.

# 68
  • Мнения: 5 500
Тези от вас, които веднъж са пробвали и не се е получил благоприятен ефект, съветвам да си помислят дали не са антидотирали и едва след това да отричат.

# 69
  • Мнения: 4 392
Тези от вас, които веднъж са пробвали и не се е получил благоприятен ефект, съветвам да си помислят дали не са антидотирали и едва след това да отричат.
То да беше само антидотирането!! Някои може да са ходили при пишман- хомеопати, други да си мислят, че се лекуват с хомеопатия, като си купят Осцилококцинум от аптеката, трети се самолекували с домашен наръчник ooooh!. (Не говоря наизуст, всичко това съм го чела във форума Wink)
Не могат да се получат обективни резултати така, освен ако в заглавието изрично не е упоменато, какво се има предвид.

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
Тези от вас, които веднъж са пробвали и не се е получил благоприятен ефект, съветвам да си помислят дали не са антидотирали и едва след това да отричат.
То да беше само антидотирането!! Някои може да са ходили при пишман- хомеопати, други да си мислят, че се лекуват с хомеопатия, като си купят Осцилококцинум от аптеката, трети се самолекували с домашен наръчник ooooh!. (Не говоря наизуст, всичко това съм го чела във форума Wink)
Не могат да се получат обективни резултати така, освен ако в заглавието изрично не е упоменато, какво се има предвид.
Аз продължавам да вярвам в хомеопатията и чакам някой да ме опъти към не пишман хомеопат,който да е лекувал стафилококи Crossing Arms Явно не на всички им се отдава Tired

# 71
  • София
  • Мнения: 7 097
Лекувах се при хомеопат "светило", без никакъв ефект и затова съм "против от опит"  Naughty

# 72
  • Мнения: 233
Лекувах се при хомеопат "светило", без никакъв ефект и затова съм "против от опит"  Naughty
Кое е това светило? Моята лекарка без да е светило се справя успешно, тези наблюдения не са само мой.

# 73
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 950

То да беше само антидотирането!! Някои може да са ходили при пишман- хомеопати, други да си мислят, че се лекуват с хомеопатия, като си купят Осцилококцинум от аптеката, трети се самолекували с домашен наръчник ooooh!. (Не говоря наизуст, всичко това съм го чела във форума Wink


А на някои може просто хомеопатията наистина да не им помага. Също както е и възможно да има подобрения, които не се дължат на хомеопатията, но хората да са убедени, че причината все пак е  хомеопатията.  Въобще, взъможности всякакви.  Mr. Green

Последна редакция: чт, 01 мар 2007, 00:52 от Червената Кралица

# 74
  • Мнения: 4 392

То да беше само антидотирането!! Някои може да са ходили при пишман- хомеопати, други да си мислят, че се лекуват с хомеопатия, като си купят Осцилококцинум от аптеката, трети се самолекували с домашен наръчник ooooh!. (Не говоря наизуст, всичко това съм го чела във форума Wink


А на някои може просто хомеопатията наистина да не им помага. Също както е и възможно да има подобрения, които не се дължат на хомеопатията, но хората да са убедени, че причината все пак е  хомеопатията.  Въобще, взъможности всякакви.  Mr. Green
Възможно е. Peace Не го отричам, но докато не споделят подробности, можем само да гадаем.
Сетих се и още нещо: Понякога т.нар. "лечебна криза" може да бъде разтълкувана погрешно като влошаване. Тогава хората, ако не са информирани, се отказват веднага и пак се връщат на традиционните методи, като твърдят, че хомеопатията не помага. Peace Но тук важна роля играе и хомеопатът, който трябва да им разясни, за какво иде реч. А и четенето на допълнителна литература хич не е излишно. Peace

# 75
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 950
Понякога т.нар. "лечебна криза" може да бъде разтълкувана погрешно като влошаване. Тогава хората, ако не са информирани, се отказват веднага и пак се връщат на традиционните методи, като твърдят, че хомеопатията не помага.

Също както е възможно естественото справяне на организма, преминавайки  "кризита", преди да стигне до подобрение,  да се изтълкува като ефект от хомеопатията, а всъщност ораганизмът да си се е справил сам.  Grinning

# 76
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 950
А и четенето на допълнителна литература хич не е излишно. Peace

Със сигурност! Особено ако не се ограничаваш да четеш ЕДИНСТВЕНО литература,  адвокатстваща в полза на хомеопатията.  Peace

# 77
  • Мнения: 233
Понякога т.нар. "лечебна криза" може да бъде разтълкувана погрешно като влошаване. Тогава хората, ако не са информирани, се отказват веднага и пак се връщат на традиционните методи, като твърдят, че хомеопатията не помага.

Също както е възможно естественото справяне на организма, преминавайки  "кризита", преди да стигне до подобрение,  да се изтълкува като ефект от хомеопатията, а всъщност ораганизмът да си се е справил сам.  Grinning
    Целта на хомеопатията е да накара организъма да се справя сам!
       Факта, че девт семейства и незнам по колко още около тях сме постигнали добри резултати и сме доволни! Даже пропуснах да отбележа, че деветото семейство са лекар гинеколог пенсионер и мед. сестра пенсионер по болест, които цял живот са се ползвали от традиционна медицина, дали не са чели и друга литература, а? Интересно, защо в залеза на живота си са се обърнали към хомеопатията. Peace

# 78
  • Мнения: 1 866
Тези от вас, които веднъж са пробвали и не се е получил благоприятен ефект, съветвам да си помислят дали не са антидотирали и едва след това да отричат.
То да беше само антидотирането!! Някои може да са ходили при пишман- хомеопати, други да си мислят, че се лекуват с хомеопатия, като си купят Осцилококцинум от аптеката, трети се самолекували с домашен наръчник ooooh!. (Не говоря наизуст, всичко това съм го чела във форума Wink)
Не могат да се получат обективни резултати така, освен ако в заглавието изрично не е упоменато, какво се има предвид.
Аз продължавам да вярвам в хомеопатията и чакам някой да ме опъти към не пишман хомеопат,който да е лекувал стафилококи Crossing Arms Явно не на всички им се отдава Tired

Аз лекувах стафилококи на дъщеря ми при хомеопат. Ноември месец й ги откриха с изследвания, не дадох антибиотик и детето се оправи. Виждам, че си в София. Моя приятелка също лекува стафилококи при хомеопат, в София е и мисля, че се казва Стоименова нейната лекарка. Тя е много доволна от нея. Сега наскоро оправи детето й от конюнктивит.
Исках да поясня, че хомеопатията не убива стафолококите както традиционната медицина, а просто помага на организма да живее с тях без това да му пречи. Което е много обнадеждаващо, защото стафилококите и да ги убиеш, пак може да се върнат, но ако организмът вече не му пука грубо казано, все ти е тая че са там. И просто не редуваш антибиотик след антибиотик, а ги забравяш и толкова.

# 79
  • Мнения: 4 392
Понякога т.нар. "лечебна криза" може да бъде разтълкувана погрешно като влошаване. Тогава хората, ако не са информирани, се отказват веднага и пак се връщат на традиционните методи, като твърдят, че хомеопатията не помага.

Също както е възможно естественото справяне на организма, преминавайки  "кризита", преди да стигне до подобрение,  да се изтълкува като ефект от хомеопатията, а всъщност ораганизмът да си се е справил сам.  Grinning
Права си! Peace Няма как да знаем. Но фактът , че традиционната медицина пренебрегва факта за самолечителните сили ужасно много ме дразни.
А и четенето на допълнителна литература хич не е излишно. Peace

Със сигурност! Особено ако не се ограничаваш да четеш ЕДИНСТВЕНО литература,  адвокатстваща в полза на хомеопатията.  Peace
Не се ограничавам. Чета и други, но не задоволяват потребностите ми. Изградени са върху хипотези. Sad

# 80
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 950
Но фактът , че традиционната медицина пренебрегва факта за самолечителните сили ужасно много ме дразни.

Въобще не е задължително традиционната медицина да пренебрегва възможността  организмът да успее да се справи сам. Тук влиза в сила и аргуметът за "добрия хомеопат". В случая зависи дали ще попаднеш на "добър лекар", който да те посъветва да оставиш организмът да се пребори сам, вместо да  ти изпише лекарства.

Изградени са върху хипотези. Sad

Хомеопатията също.  Grinning

Между другото, не е и задължително след  "криза" непременно да настъпи подобрение. "Кризата" може да е сигнал, че нещата наистина се влошават.

Последна редакция: чт, 01 мар 2007, 16:07 от Червената Кралица

# 81
  • Мнения: 5 500
Аз излекувах стафилококова инфекция на малкия от болницата с хомеопатия.
Там го наляха 5 дни по два пъти дневно с АБ  #2gunfire, два дни след излизането всичко избухна с още по-страшна сила! Даже го снимах, но няма да ви пусна снимки, защото на мен ми е гадно като ги видя, представям си милото ми 9-дневно бебенце как се чувстваше Cry
Еее, лекува ли традиционната медицина стафилококи?

# 82
  • Мнения: 5 713
За, от опит. Е, верно не съм лекувала сериозни проблеми, но съм доволна.

# 83
  • Мнения: 4 392
Но фактът , че традиционната медицина пренебрегва факта за самолечителните сили ужасно много ме дразни.

Въобще не е задължително традиционната медицина да пренебрегва възможността  организмът да успее да се справи сам. Тук влиза в сила и аргуметът за "добрия хомеопат". В случая зависи дали ще попаднеш на "добър лекар", който да те посъветва да оставиш организмът да се пребори сам, вместо да  ти изпише лекарства.
Аз такъв лекар не съм срещала. Късметлийка си, ако познаваш такъв. Peace

След като и двете са изградени на хипотези, с какво хомеопатията е по- лоша от традиционната медицина? Wink
Впрочем Ханеман, блестящ медик и химик, е изпробвал лекарства върху себе си.
Колко лекари сега правят това? Колко лекари не ваксинират децата и внуците си? Аз познавам фармацевти пък, които лекуват децата си с хомеопатия. Парадокс, а?!


Между другото, не е и задължително след  "криза" непременно да настъпи подобрение. "Кризата" може да е сигнал, че нещата наистина се влошават
Кой твърди обратното?
Недей да спориш, заради спорта. Peace

# 84
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 950
Съжалявам, че си приела мненията ми като спор. Не споря. 

Просто смятам,  че не трябва да се гледа едностранчиво на нещата.

В смисъл, че изказваш скептицизъм по отношение на мнения, че хомеопатията не е успяла да помогне (в което няма нищо лошо), но медальонът има и обратна страна. Редно е да се покаже, че на съмнение могат да се подложат и твърдения, че хомеопатията помага. 

А и съветите да се чете за хомеопатията - добре, но не единствено литература, адвокатстваща в полза на хомеопатията. Хич, ама хич не е лошо да се изчете и малко (и повече) критика за хомеопатията. Не говоря за теб специално. Говоря по принцип.

Това е. Не споря. Допълвам... и балансирам.  Grinning


На другите въпроси не мисля, че има смисъл да отговарям. Смятам, че ако хората са достатъчно отговорни, ще отделят време (доста), ще седнат да се разровят и  прочетат  и "за" и "против" относно и хомеопатията и класическата медицина от специалисти (и от двата лагера), преди да решат какво да правят. И силно се надявам, че мненията им няма да се формират само на база мнения в майчински форуми (нищо лошо не искам да кажа), още по-малко пък на базата на тази анкета, която всъщност е доста субективна и както стана ясно, отговорите  могат да бъдат .... съмненителни...  Wink

# 85
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 586
   Здравейте!Аз по-рано писах мнение и съм ЗА хомеопатията.Оба4е струва ми с,4е в темата привържениците на Хомеопатията не приемат тези с противно мнение и се стремят вся4ески да ги убедят в нейната полза.В това няма нищо лошо,но...
   Нали темата е за това всеки да изрази мнение.Бъдете моля ви по-толерантни един към друг.
   Благодаря!

# 86
  • Мнения: 233
  Съгласна съм с теб, но нали в спора се ражда истината. А и смятам, че едвали някой има нещо лично.
  С мен нещата стоят така: аз искам всички хора да са добре и понеже  имам опит и желание да помогна се дразня от факта, че съм безсилна и се разгорещявам. Знам, че няма смисъл и, че всеки има право да държи на мнението си, но съм си такава трябва да изпусна парата. Пък от десет човека един може да ме разбере и това да му помогне, аз ще се радвам. И всичко това с добри намерения. Затова мисля, че аз и всички с моето мнение трябва да бъдеме разбрани и извинени. За мен е важно да чуя всяко едно мнение и да преценя, къде е грешката и от къде идва разминаването. Нали човек се учи от грешките.
   Моля, кой каквото е прочел да коментира и сподели, защото аз за себе си съм разбрала, че неможе само да четеш, трябва да се обсъжда и коментира прочетеното и опита с други заинтересовани хора. Мое наблюдение е, че лекарите пазят хляба си, а всъщото време не успяват физически и психически да ни смогнат / имам случаи да не ми вдигат телефона за спешна консултация, а съм от провинцията/. Затова трябва да поназнайвам нещо и да се справям сама.

# 87
  • Мнения: 2 142
ЗА-от опит.
За първи път лекувам нещо с хомеопатия. Чак се страхувам да рпизная колко добри са засега резултатите, а заболяването е много тежко и се лекуваме от скоро.... Само мога да се надя2вам, че нещата, ще продължат в същата посока!  Praynig

# 88
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 950
@renisa,

Нещата за мен не са толова прости и елементарни, нито черно-бели, нито толкова ясни и категорични, че да се опитвам да убеждавам някого в нещо си.

Това, което мога да кажа за себе си е, че съм достъчно скептична както към хомеопатията, така и към класическата медицина (кьм едното малко, и не чак толкова малко,  повече Wink), за да се опитвам да стоя колкото си може по-далеч от тях....

Иначе ето две нтерсни страници:

http://en.wikipedia.org/wiki/Homeopathy - особено лонковете "за" и "против" най-отдол

http://www.mnwelldir.org/docs/terrain/lost_history_of_medicine.htm



# 89
  • Мнения: 4 392
Мда, интересни! Посмях се на воля, като прочетох доводите" против" Личи си, че ги е писал някой силно заинтересован, никой да не се лекува с хомеопатия. Особено много се смях на това, че лекарствата не били произведени в стерилна среда и можело да бъдат замърсени..А и водата не била пречистена..Доколкото знам, разрежданията се правят с дестилирана вода, а преди примемането им се разреждат в преварена..А това за замърсяванията - сетих се с какво са блъскани нормалните лекарства. Те са си замърсяване само по себе си. Доста нагло и цинично написано..Още мога да коментирам , но няма смисъл. Ще вземе да ме изкара някой фанатизирана.

Червената Кралица , мисля, че говорим за едно и също нещо, пък не можем да се разберем.
За мен нещата се нареждат така: Първо даваш шанс на организма да се справи сам(защото в повечето случаи е напълно възможно) и после, при нужда, го подпомагаш с хомеопатия.. В много краен случай, ако е необходимо....когато нито организмът, нито хомеопатията може да се справи, се обръщаш към традиционната медицина. Peace

# 90
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 950
Мда, интересни! Посмях се на воля, като прочетох доводите" против" Личи си, че ги е писал някой силно заинтересован, никой да не се лекува с хомеопатия. Особено много се смях на това, че лекарствата не били произведени в стерилна среда и можело да бъдат замърсени..А и водата не била пречистена..Доколкото знам, разрежданията се правят с дестилирана вода, а преди примемането им се разреждат в преварена..А това за замърсяванията - сетих се с какво са блъскани нормалните лекарства.

Това далеч, далеч не са единствените доводи. Има много серизни и много смислени неща... Както и да е. Човек може и да вижда само това, което иска или да не е чел достатъчно, или да не иска да чете. Логиката за "писал някой силно заинтересован, никой да не се лекува с хомеопатия" може да важи в пълна сила и в обратната посока за адвокатсващите в полза на хомеопатията - "писал някой силно заинтересован, никой да не се лекува с традиционна медицина". Все пак и хомеопатията си е доста доходоносен бизнес.  Grinning


Червената Кралица , мисля, че говорим за едно и също нещо, пък не можем да се разберем.
За мен нещата се нареждат така: Първо даваш шанс на организма да се справи сам(защото в повечето случаи е напълно възможно) и после, при нужда, го подпомагаш с хомеопатия.. В много краен случай, ако е необходимо....когато нито организмът, нито хомеопатията може да се справи, се обръщаш към традиционната медицина.

Ами не съвсем.  За мен последователността е по-различна: Първо даваш шанс на оргданизма да се справи сам, сериозни и спешни  случаи - традиционната медицина. А за фатални случаи, които традиционната медицина отписва като нелечими и почти си загубил  надежа -  търсиш всякакви възможни алтернативни методи; човек тогава се лови и за сламка.

# 91
  • Мнения: 48
Някой питаше за това какво представлява хомеопатичното интервю, ето един от възможните, кратък и далеч не изчерпателен отговор: http://www.vlkomarov.info/sc/325.htm -  За хомеопатичното интервю и за проследяванията на случая

# 92
  • Мнения: 48
Цитат
Ами не съвсем.  За мен последователността е по-различна: Първо даваш шанс на оргданизма да се справи сам, сериозни и спешни  случаи - традиционната медицина. А за фатални случаи, които традиционната медицина отписва като нелечими и почти си загубил  надежа -  търсиш всякакви възможни алтернативни методи; човек тогава се лови и за сламка.

Знаеш ли, съгласен съм с повечето от нещата, които пишеш, не и с това, че хомеопатията е основана на хипотези.. една хипотеза, която е потвърдена от опита се превръща в теория, а теорията е нещо, което дава основата на всяка наука: закони, принципи и т.н. Нямам нищо против да чета критика на хомеопатията стига тя да е издържана, в смисъл обикновено чета смешни критики от хора, които си нямат грам понятие какво представлява хомеопатията и как точно да я изследват.. съответно резултатите от тези проучвания могат да я изкарат без проблем и абсолютна шарлатанщина, и доста ефективна терапевтична система. Не можеш да критикуваш нещо, ако първо не го проучиш детайлно: и историята познава куриозни случаи като този на Херинг: той е имал задачата да проучи и опровергае хомеопатията като една лъжа, а в крайна сметка става един от няколкото на брой баш хомеопати, от старите майстори, той е бащата на американската хомеопатия от 19 век.

Например, събират една група от 50 човека с ревматоиден артрит, дават на всичките Medorrhinum (т.е едно и също лекарство) и отбелязват резултатите, които разбира се ще са отчайващо ниски. После ако това изследване е правено от авторитети в медицинската или научната общност и го публикуват в някое престижно и авторитетно списание като Ланцет излиза, че хомеопатията е лъжа и измама. Така ли е наистина? Това са реални истории.. Какво не е наред с тях в методологично отношение? Какво доказват и доказват ли нещо изобщо?

Прави ми впечатление колко хора са се разписали "за" при условие, че положението с хомеопатията в БГ далече не е толкова розово.. едва ли тази извадка тук е представителна и едва ли успеха на хомеопатията в БГ (говоря за БГ) са тези 70-80 % доволни.

Но пък и никой от тях не споменава кой знае колко тежки болести.. така че изглежда сякаш човек може да се съгласи да постави срещу сериозните заболявания - традиционната медицина (за спешните изобщо не спорим!) и да остави за хомеопатията и другите КАМ терапии нелечими или отписани случаи.. е според теб има ли изобщо лечение при такива случаи?! Т.е ти казваш, че един вид човекът така и така си е заминал, вече не пречи да пробва каквото и да било, така ли?

А всъщност моето мнение (без да го натрапвам) е, напротив, колкото по-рано се хванат нещата толкова по-добре.. изискването да се лекуваш с медицина е да ти поставят диагноза.. имаш пациент с паническо разстройство.. правят му едно изледване - отрицателно.. казва хормонален дисбаланс - следва изследване за хормоните, обаче се оказва, че и там всичко е ок.. и тогава? Човека е болен, а медицински погледнато нищо му няма.. такава ситуация (честа в практиката) обаче за хомеопатията никога не е проблем или спирачка.. не знам дали разбираш..

Например, ето статистиката на един известен индийски лекар и хомеопат, д-р Рамакришнан.. той се занимава и с раково болни пациенти.. повечето му пациенти естествено идват в най-напредналия стадий на болестта, защото преди това са лекувани с какво ли не друго.. Към 1998 той има 4020 такива пациента: от тях 330 са в I стадий, 1040 - II и III стадий, и 2650 са в крайния стадий, IV.

И сега забележи, "90% от пациентите в първи стадий са били излекувани" (уточнение: I стадий - ранна форма на клинично изразен туморен процес; тумор с неголеми размери, без изменения в РЛВ)

Процентът излекувани в другите стадии е по-малък, естествено.. А какво би било, ако тези хора бяха лекувани по-рано??!!

Един човек може да страда от безсъние, да има депресивни периоди, да се опитва да е перфектен във всичко, да е свръхсъзнателен и отговорен и т.н. характеристики, които за медицината нямат особено значение.. този човек в този етап най-много да го надрусат с някакви транквиланти.. докато хомеопатичното лечение ще е качествено различно. Ако то липсва има голям процент вероятност след 10 или 15 години (а може и по-рано) този човек да си отиде заради рак..

Миналата година погребахме, лека му пръст, сравнително млад един колега.. познавах го от 2000, той беше много интересен хомеопатичен типаж.. в смисъл приличаше на едно хомеопатично лекарство.. този човек си отиде за месец и половина - два от карцином.. на хомеопат отиде един месец преди да почине.. какво би могъл да направи тук хомеопатията? И няма как човек да не си задава в такива ситуации - какво би било ако.. ?

# 93
  • Мнения: 8 505
Последна опция.

# 94
  • Мнения: 705

лошо няма, но защо не се обосновеш Hug

# 95
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 950
.. една хипотеза, която е потвърдена от опита се превръща в теория, а теорията е нещо, което дава основата на всяка наука: закони, принципи и т.н. .

"потвърдене" - точно тук хомеопатията търпи критики и скептицизъм.

Колко са недвусмислените и категорични научни излседвания, доказващи ефективността на хомеопатичните лечения?
А има ли въобще достатъчно изследвания, свързани с ефективността на хомеопатията?
Хомеопатията "evidence based-medicine" ли е?
Неуспехите на хомеопатичните лечения винаги могат да се обяснят с "не е дадено подходящото хомеопатично лекарство на подходящия човек". Така ли е наистина?
Ако горният аргумент върви към всички научните изследвания около ефективността на хомеопатията,  как да се изследва ефективнотта й?
А ако няма научни методи, с които да се изследва реалната ефективност на хомеопатията, коя е истината тогава : ефективна? неефективна? ефективна само в някои случаи?

За едни разкази за успешни случаи и подобни анкети са достатъчни, за да се доверят на хомеопатията, за други е необходимо нещо повече.


Цитат
Например, събират една група от 50 човека с ревматоиден артрит, дават на всичките Medorrhinum (т.е едно и също лекарство) и отбелязват резултатите...

Всички изследвания ли се провеждат така?
В някои участват хомеопати, които би трябвало да знаят какаво и на кого го дават или не?


Цитат
А всъщност моето мнение е, напротив, колкото по-рано се хванат нещата толкова по-добре.... А какво би било, ако тези хора бяха лекувани по-рано??!!

Не си ми напротив. Колкото по-рано се хванат, толкова по-добре. Разликата е, че за ранното лечение едни се обръщат към хомеопатията, други - към трациционната медицина.


Цитат
  този човек в този етап най-много да го надрусат с някакви транквиланти.

Не е задължително. Психотерапията не си служи с транквиланти и подобни.

# 96
# 97
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Аз съм - ЗА и не искам да споря с никой , само ще ви кажа ,че 3г. страдам от световъртежи и силни главоболия - Ходила съм къде ли не  - преглеждали са ме светила/ говоря за медицински заведения/ и не ми сложиха диагноза .Отговаряше ми се - " Може би е от това........ Може би е от онова.........." Тъпчеха ме с лекарства от които се чувствах все по зле и по зле. Така че преминах на "друга вълна" Peace

# 98
  • Мнения: 341
ЗА - от личен опит - мой и на семейството ми. Детето ми боледуваше непрестанно и то от ларингити, бронхити, пневмонии и пр., без нито една детска болест. Тогава даже не ходеше на градина. За градината няма да разказвам - знаете как болнавите деца ходят 1 седмица, след което 3 са болни. Имаше 3-та сливица, която искаха да премахнат оперативно, но аз не се съгласих. Изпила е маса антибиотици до момента, докато не открих хомеопатията.

Това обърна моя светоглед и живота на семейството ми. Никой не е пил никакви лекарства вече няколко години и боледуваме все по-рядко.

# 99
  • Мнения: 201
ЗА!!! От личен опит - ходим с децата при лекар - хомеопат от половин година. Съжалявам, че не съм го направила по-рано!

# 100
  • във фурната
  • Мнения: 596
Aз лично съм против.Като няма вещество,не би трябвало да има и действие.Всичко е на психогенна основа-,,Плацебо ефект".

# 101
  • Мнения: 2 556
Нямам мнение. Не съм ползвала досега хомеопатични лекарства. Веднъж съм давала на детето Оксцилококцинум, но само 1 доза, защото той междувременно се оправи.

# 102
  • София
  • Мнения: 1 326
Aз лично съм против.Като няма вещество,не би трябвало да има и действие.Всичко е на психогенна основа-,,Плацебо ефект".

Интересно на бебетата и животните как им се влияе на психогенно ниво?!

# 103
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
Цитат
Лично аз току що видях темата затова пиша сега.Съжалявам! Stop
Аз съм против Хомеопатията, но не от личен опит, а от опита на мои близки и приятелки.И след като видях последствията предпочетох да се доверя на традиционната медицина.Знам какво ще кажете сега,не са намерили класически хомеопат или бил там Боаронец или както и да е там.Е и това ще опровергая, тъй като в последните две седмици моя приятелка лежа 14 дни в болница именно заради хомеопатично лечение на най-добрия Класически хомеопат в града.


За Костадинов ли става въпрос ? Би ли споделила още нещо по случая ,ако не те притеснява .

# 104
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Против съм, почти без опит. Не смея да се доверя, а и все още не съм се убедила в действието. Не мисля и да се подлагам и да си правя експерименти.

Общи условия

Активация на акаунт