Баща ми и ненормалните събития покарай него

  • 5 841
  • 98
  •   3
Отговори
# 15
  • Мнения: 325
На твое място не бих заминала днес  за чужбина, ако в моя периметър цари тази лудница..

Ако баща ти не ти плаща наема, сменяш веднага ключалката, после ще търсиш дали има камери, да ги махнеш или пък да смениш апартамента.

Още днес, след като смениш ключалката, му пращаш смс, че си я сменила ключалката и да не разчита да отсяда при теб, не само днес, но и за в бъдеще.

Майка ти е тази, която решава ще остане ли с него или не. Ако има насилие върху нея, свържи я с център за помощ на жени, търпещи насилие. Ако тя обаче не иска това, е друго.

Баща ти си решава с коя/кои и колко жени ще си има вземане-даване.. Просто за жалост нищо не можеш да направиш за това.

Но.. можеш да се замислиш за човека-мъж и човека-баща в твоя случай.
Струва ми се, че се е провалил и в двете  и не заслужава нито да го мислиш, нито пък да го допускаш в апартамента си, мислите си и във всяко др отношение.

И животът не свършва с такъв катил баща, а започва без него.

# 16
  • София
  • Мнения: 38 570
Чак пък толкова скрити камери няма! Не параноясвам. Огледай се добре.

# 17
  • София
  • Мнения: 12 702
Много гнусна история. Смени квартирата, не казвай локацията на новата, не давай повече ключове. Съжалявам, че семейството ти е такова.

# 18
  • Мнения: 641
Изобщо не бих се местила. Тя трябва просто да се заяви като отделна и самостоятелна личност. Баща ѝ да си плаща терен като иска.

# 19
  • Мнения: 1 554
Просто трябва да се научи да води разговори като голям чове и да се отстоява.
+1
След като го знае що за стока е, с какъв акъл го допуска да се разпорежда като цар в апартамента, на всичкото отгоре в чужд имот? Това е бомба за бъдещи проблеми и оправдания от типа "баща ми е" не вървят.

# 20
  • Мнения: 7 928
Доколкото разбрах, бащата фигурира в договора като наемател.

# 21
  • Мнения: 1 205
Лесно звучи да отлъчиш човек, но само на теория. Гледайки себе си и други израстнали с викове, крещене и такава обстановка - много е трудно да се откъснеш от хората, които са ти диктували живота. На мен ми беше изключително трудно да осъзная, че мога да стана и да отида където искам, да правя каквото искам, да не трябва да се допитвам. И не говоря за чак някаква извънредно токсична и агресивна обстановка, просто има родители манипулатори, нарциси, дори много често не осъзнават как техните действия рефлектират върху останалите.

Според мен това трябва да осъзнаеш, че можеш да му кажеш всичко в очите, да не му вдигнеш телефона, да отидеш където искаш. Когато сама се освободиш от присъствието му в мислите си, според мен ще стане и по-лесно физически.

# 22
  • Мнения: 405
Много гнусно, ама си представям как девойката се разхожда гола вкъщи или прави секс на дивана в хола и тате гледа.
А когато не гледа, защото нея я няма, сам води там държанките си, за да се забавлява с тях в жилището на дъщеря си... Не знам кое от двете е по-голяма гнусотия, но на мястото на авторката бих си намерила квартира на друго място, което ще остане в абсолютна тайна от семейството занапред, бих си събрала багажа и бих прекратила договора си за наем, като предупредя хазяина с пълни подробности какво може да очаква да намери в собствеността си.

Доколкото разбрах, бащата фигурира в договора като наемател.
Аз не прочетох подобно нещо никъде. Бащата явно държи и превежда половината пари, за да има основателна причина като "му се отвори работа в София" да може да остава там, за да "пести пари за хотел" ....

# 23
  • Мнения: 641
Доколкото разбрах, бащата фигурира в договора като наемател.
Няма такова нещо. В договора ѝ е упоменато, че не може да сменя клюалки.

# 24
  • София
  • Мнения: 38 570
Много трудно било да не даваш ключ на някого? Вярно ли?
Бившият ми не ми знае адреса даже.
А съм в същия квартал.
Не е луд който яде баницата, а който му я дава!

# 25
  • Мнения: 1 418
Единсвеното решение за мен е да скъсаш връзката си и с двамата. Може да са ти родители, но са вредили достатъчно на психиката ти, време е за промяна. Най-безпроблемно би било да си смениш квартирата и баща ти да няма вече ключове и съответно досъп. Евентуално може да обясниш ситуацията на хазаина и да ти разрешат да смениш бравата, но тогава ми се струва, че ще има скандали с блъскане по вратата и кой знае още какво. Не бива да се чувстваш длъжна, защото ти дава пари, опитва се да те купи. Ще праща известно време и ще спре.
Въпросът е дали ти наистина искаш да се откъснеш, или не ти пречи чак толкова. На това си отговори и действай.

П.П. Надявам се, че сменяш чаршафите като се прибираш.

Последна редакция: вт, 23 апр 2024, 15:58 от DreamingOfSummer

# 26
  • Мнения: 7 928
Доколкото разбрах, бащата фигурира в договора като наемател.
Няма такова нещо. В договора ѝ е упоменато, че не може да сменя клюалки.
Да, не съм чела внимателно.

# 27
  • Мнения: 405
Не бива да се чувстваш длъжна, защото ти дава пари, опитва се да те купи. Ще праща известно време и ще спре.
Няма да спре. Той не й помага, ами си плаща за употребата на квартирата от своя страна като бардак. Ще продължи, докато тя му позволява.

# 28
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 104
Доколкото разбрах, бащата фигурира в договора като наемател.
Няма такова нещо. В договора ѝ е упоменато, че не може да сменя клюалки.

До се оплача на хазяйна, че е изгубила ключа и той сам да си смени крючалката. После да не дава нов ключ на баща си, и готово. Е, ще трябва да си плати за услугата, но спокойствието е безценно...

# 29
  • Мнения: 1 786
Доколкото разбрах, бащата фигурира в договора като наемател.
Няма такова нещо. В договора ѝ е упоменато, че не може да сменя клюалки.

До се оплача на хазяйна, че е изгубила ключа и той сам да си смени крючалката. После да не дава нов ключ на баща си, и готово. Е, ще трябва да си плати за услугата, но спокойствието е безценно...

Аз пък бих обяснила частично проблема на хазяина. Ще кажа "така и така, баща ми влиза без мое позволение в апартамента, не мога дас е разбера с него, много Ви моля да сменим ключалката, ще си платя колкото струва".
И това е. Някои хора много се притесняват да лъжат, изчервяват се, почват да заекват и като цяло става зле. Така че - колкото може по-близко до истината толкова по-добре. Няма нужда от излишни подробности като подозренията с камерите.

Общи условия

Активация на акаунт