Октомври е бая далече, а в коремчето расте мъничко човече Тема 3

  • 12 805
  • 650
  •   5
Отговори
# 45
  • Мнения: 439
Два бързи въпроса;На ЖК какъв е прегледа-вагинален или коремен?Аз съм 11 г.с.,всъщност 11+3 и не знам коя се води.
И каква документация трябва да нося,тъй като аз нямам много неща.Три листа от прегледите в ин витро центъра,тромбофилията и ПКК+коагулация и една епикриза.

Не ти трябва нищо друго да носиш. Прегледа какъв ще е решава доктора, при мен беше вагинален. Взе ми и цито и микробиология, също направление ми даде за кръвни и каза да съм или на гладно или нещо много дребно да съм яла преди 2 часа.
Но ти ако мн си яла и т.н. и ти даде, просто ще идеш на др ден в лабор.

# 46
  • Мнения: 1 765
Лекарят за ЖК не е обвързан с адреса на бременната. Моят е на другия край на града, мога да избера и от друго населено място да ми води лекар ЖК, само да има договор със ЗК.

# 47
  • Мнения: 3 136
Благодаря,Суити😆
Аз минах вече.45 мин бях в кабинета.Взеха ми мб и цитонамазка.Сега обаче леко кървене,но д-ра каза,че не е проблем.Не е свързано с плода,а от самата четчица.
Дадоха ми направление за изследвания,но другата седмица ще ги правя.
Видяхме и човечето.7-8 мин не спря да скача нагоре.Дано докато е в мен да е енергично,но после да си спинка повече😁

# 48
  • Мнения: 23
Момичетааа излезна ми резултата от пренаталния. Преди малко тъкмо ми се обадиха от Вижън да ми съобщят новините. Всичко е наред и за моя голяма изненада очакваме момиченце 🌸
Много се радвам и пожелавам и на останалите, чакащи новините, да са положителни! ☀

# 49
  • Мнения: 2 805
И на мен ми звъннаха преди малко, всичко е наред и при нас, едното със сигурност е момче, имаме наличие на Y хромозома😍💙 Треперене, рев, не можех дума да обеля😆няма такава емоция, това е най-хубава новина досега в живота ми!

# 50
  • Мнения: 55
Кога го направихте? Че ми е интересно колко дни сте чакали да знам кога да очаквам че и аз съм на Вижън.
И на мен ми звъннаха преди малко, всичко е наред и при нас, едното със сигурност е момче, имаме наличие на Y хромозома😍💙 Треперене, рев, не можех дума да обеля😆няма такава емоция, това е най-хубава новина досега в живота ми!
Момичетааа излезна ми резултата от пренаталния. Преди малко тъкмо ми се обадиха от Вижън да ми съобщят новините. Всичко е наред и за моя голяма изненада очакваме момиченце 🌸
Много се радвам и пожелавам и на останалите, чакащи новините, да са положителни! ☀

# 51
  • Мнения: 2 805
Понеделник ми взеха кръв,още същия ден я пращат в Италия, във вторник е пристигнала и днес към обяд е бил готов резултата. Днес е 5-ти календарен ден.

# 52
  • Мнения: 23
Avokado67 в понеделник сутринта ми взеха кръв. Като гледам инфото от теста, обработвали са пробата 9.04-12.04.

# 53
  • Мнения: 55
Супер значи ще се надявам в понеделник да ми звъннат и на мен, понеже аз вторник на09.04 преди обед бях.

# 54
  • Мнения: 1 394
Аз все още не съм правила пренатален. Да ви питам при всички тестове ли се изследват делеции, всички хромозоми за триплоиди/анеуплоиди и генетични заболявания.
Сигурно и аз не съм наясно, но искам теста който направя да е максимално подробен.

# 55
  • Мнения: 205
Фрида, има различни пакети, които покриват различни показатели, съответно и цената е по-висока за по-разширените.

Edit: явно днес е денят за резултати - и моят излезе и чакаме момиченце 💖

# 56
  • Мнения: 2 805
Аз правих основния пакет,иначе Вижън имат и разширен, който включва всичко, но имайте предвид,че не за всичко,което изследват точността е 99,9, за някои неща е към 70%.

# 57
  • Мнения: 23
Аз все още не съм правила пренатален. Да ви питам при всички тестове ли се изследват делеции, всички хромозоми за триплоиди/анеуплоиди и генетични заболявания.
Сигурно и аз не съм наясно, но искам теста който направя да е максимално подробен.

Има различни пакети наистина, тъй като не разбирам, а държах да се застраховам, при все, че съм над 30, направих предпоследния пакет на Вижън, обясниха ми, че всеки следващ надгражда предходните пакети. Най-пълният пакет включва избрани микроделеции, които предполагам трябва да се назначат при сигурна генетична обремененост и риск. Затова и го пропуснах.

Последна редакция: пт, 12 апр 2024, 18:37 от evelynna

# 58
  • Мнения: 205
Моето АГ ми препоръча средния (1500лв) на вижън (достоверност >99.9% пише в документа за всички параметри); по-разширеният, според нея, бил безсмислен, защото давал информация за предразположеност към дадени болести на детето в бъдеще. Ама то всички генетично сме предразположени към много болести, та няма много резон да се натоварваме излишно 😁

# 59
  • Мнения: 1 394
Благодаря за отговорите!

Evelynna, как се казваше пакета? Да не е това? https://visiontest.bg/%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%bd%d0%b0%d1%82%d0%b0 … -test-tehnologia/

Някой друг да е правил по-подробен тест?

Аз работя в болница и смятам, че човек е хубаво да си знае предразположеностите.

Общи условия

Активация на акаунт