Октомври е бая далече, а в коремчето расте мъничко човече Тема 3

  • 16 007
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 25
Благодаря за отговорите!

Evelynna, как се казваше пакета? Да не е това? https://visiontest.bg/%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%bd%d0%b0%d1%82%d0%b0 … -test-tehnologia/

Някой друг да е правил по-подробен тест?
Видях, че в Кандиларов също има някакъв доста подробен. Някой имали впечатления?

Да, този е пакета, който бях избрала.

# 61
  • Мнения: 2 841
Аз също правих основен пакет ,но този,който е 1150 лв. Той ми беше препоръчан от АГ. Както казах в предишния коментар, дори да си платите най-разширения пакет, не за всички неща,които изследват точността е 99,9%.
Всичко ще е наред при всички, сигурна съм❤️

# 62
  • Мнения: 368
Честито, момичета! Наистина това е една от най-хубавите новини ❤️

За Вижън ми обясиха, че пакетът, на който първоначално се бях спряла не включва делеции, затова ме насочиха към реално по-ниския, който все пак включва някои делеции. Това, че аз се поддадох на параноята и направих друг, е отделна тема.

# 63
  • Мнения: 1 455
Moonlit, ти кой направи? Съжалявам, но не помня, ако си споменала тук. Не мисля, че такъв тест се прави, защото човек е обзет от лоши мисли. За мен ще е добре да съм подготвена за бъдещето, ако има нещо Simple Smile

# 64
  • Мнения: 368
Фрида, аз го правих, защото съм на 38г. и рисковете са по-големи. Иначе беше Вижън, най-пълният пакет. Реално след това на феталната ми казаха, че и този би бил достатъчен. Аз се поддадох на убеждаването на центъра, в който правих теста, и смених на най-пълния, но не съжалявам.

Такъв пакет ми казаха на феталната, че би бил достатъчен:

https://visiontest.bg/%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%bd%d0%b0%d1%82%d0%b0 … n-test-procedura/

# 65
  • Мнения: 1 878
Аз съм правила генетични изследвания с таткото преди години. Сега пусках на пренаталния само основните 3 + пол. Нищо повече. Най-вече да си докажа, че всичко е наред, отколкото че очаквам някакъв проблем. Годините и при мен вече са повече, гоня 40, но поне здравословно се чувствам добре. Иначе тромбофилията ми е наследствена. Баба беше деабетичка, половината рода загубих от рак, другата от инсулт. Ама такъв е животът. Дали са ми заложени в гените още куп болести - признавам си - не желая да зная. Това ще ме побърква. На децата исках да зная само кръвната група, че съм А- , а таткото АВ+ и вариациите бяха много. Сега и на номер 3 ми е интересно. Уверена съм, че малката ни снежинка е добре. И чакам следващия преглед на 18.04. да си я видя как шава. Не се спира.

# 66
  • Мнения: 677
Само моето бебе ли постоянно спи като отида на преглед? Grinning Спомням си с първото, че мноооого мърдаше, особено като започнах вече да я усещам. Това бебе засега ми изглежда много по-спокойно, едвам го накарахме да се обърне на ФМ.

# 67
  • Мнения: 49
Аз съм правила генетични изследвания с таткото преди години. Сега пусках на пренаталния само основните 3 + пол. Нищо повече. Най-вече да си докажа, че всичко е наред, отколкото че очаквам някакъв проблем. Годините и при мен вече са повече, гоня 40, но поне здравословно се чувствам добре. Иначе тромбофилията ми е наследствена. Баба беше деабетичка, половината рода загубих от рак, другата от инсулт. Ама такъв е животът. Дали са ми заложени в гените още куп болести - признавам си - не желая да зная. Това ще ме побърква. На децата исках да зная само кръвната група, че съм А- , а таткото АВ+ и вариациите бяха много. Сега и на номер 3 ми е интересно. Уверена съм, че малката ни снежинка е добре. И чакам следващия преглед на 18.04. да си я видя как шава. Не се спира.

Anichka.bs вече го усещаш и бебето като шава ли? Бре! Страхотно! В коя седмица беше ти, ако смея да попитам? Не ми беше хрумвало, че може скоро и бебето да усещам, нали още си живея в ерата на гаденето и повръщането, 11та седмица.

# 68
  • Мнения: 1 878
Неее, не го усещам, в очакване съм. Само гледам коремчето как стърчи вече и усещам как другата седмица няма да има подходяща рокля да го скрие. Повечето са вталени в талията, имам няколко малко по-широки и сега не слагам колани. Нямала към от години корем и веднага прави впечатление.
На прегледите го гледаме, като пумпалче е. Даже на записите от феталната децата много се смяха. То мятане на ръце, въртене, голямо танцуване. Близнаците ги усетих в 14 г.с. Сега съм в очакване. В края на 13 г.с.

Последна редакция: сб, 13 апр 2024, 12:39 от anichka.bs

# 69
  • Мнения: 121
Аз усетих бебето минала седмица за първи път (14+2). Първото усещане е като гъделичкане отвътре, но може да се обърка понякога с къркорене на червата. С първата бременност го усетих 17-18 седмица някъде. С втората винаги е по-рано.

# 70
  • Мнения: 1 455
Винаги ли се усеща като гъделичкане, вероятно в матката го усещаш? Има ли ясна болка като започне да рита?

# 71
  • Мнения: 582
В началото е като гъделичкане, като пърхане на пеперуда.
После вече си се усеща стабилно, вижда се даже как се мърда корема, където е крачето например. Може и лека болка да има даже, но не е нещо кой знае какво като болка.

# 72
  • Мнения: 121
Мен не ме болеше от ритането на бебчето дори към края. Но Бракстън Х контракциите (подготвителни безболезнени контракции) ми бяха много неприятни. Корема ми се сковаваше в странни позиции и усещането ми беше както при схващане на крака.

# 73
  • Мнения: 236
Мен не ме болеше от ритането на бебчето дори към края. Но Бракстън Х контракциите (подготвителни безболезнени контракции) ми бяха много неприятни. Корема ми се сковаваше в странни позиции и усещането ми беше както при схващане на крака.
Кога започнахте да ги усещате?

# 74
  • Мнения: 740
Честито на всички момичета за резултатите. Сигурна съм, че всички ни чакат хубави новини.
Аз все още се чудя дали да правя такъв най-малкото, че съм под 35(което не е гаранция). Основното ми е, че на близо никоя лаборатория не го прави, а единствената дето го прави е 1500 лева, който за момента нямам. Имали от вас, който не са правили?

Общи условия

Активация на акаунт