Октомври е бая далече, а в коремчето расте мъничко човече Тема 3

  • 12 800
  • 650
  •   4
Отговори
# 30
  • Мнения: 334
Честито на всички момичета с хубави вести, радвам се за вас! 💐

Ние не сме казали още, ще кажем на Великден ☺️ ще съберем заедно семействата на ММ и нашите, уж за Великден и да гледаме снимки от едно пътуване, а всъщност да гледаме клипче от фетална (то затова ми е толкова важно да имам запис 😁) и така да им съобщим. Само трябва да дам на баба валериан преди това, че да не получи удар от вълнение, от кога пита 😄

За козметиката, попадна ми това, може да ви е полезно:

https://www.womenscare.com/cosmetic-and-beauty-ingredients-to-av … d-while-pregnant/

Аз така или иначе ползвам много изчистена козметика, само ретинола махнах.

Дрийм, май наистина вървим заедно, радвам се! 🤗 На мен ми казват различен термин двамата лекари, при които съм била, но да кажем, че бебето ще си реши кога да се роди.

За проблема със запека, пробвай сутрин на гладно няколко чаши гореща вода, колкото можеш да понесеш. Освен това, гръцкото слабително сладко, което ви бях снимала, също има (някакъв) ефект, както и сладко от рози. Намерих и едни сушени сливи в магазина, добре действат. Круши и кафее е класическа комбинация от преди. Иначе напоследък на мен айранът ми действа слабително, но там подозирам, че някаква алергия се е получила.

# 31
  • Мнения: 654
Мина моята ФМ, всичко е наред с бебчето. Термина ми го смениха за 24.10, заради късна овулация, оригинално трябваше да е за 18.10.

Противно на очакванията ми, казаха, че май ще е момченце, но не е на 100 процента.

Имам повишен риск за препеклампсия, поради много фактори. С предишната бременност също беше така. И пак има риск да родя малко бебче, плацентата и артериите са ми зле. Но ще го мисля по-натам, засега всичко е наред.

Стискам палци за всички останали и се радвам, че темата се напълни с хубави новини. Май засега момиченцата преобладават. Heart

# 32
  • Мнения: 713
Ах, моята фетална е чак на 24 април... Мисля в понеделник да си направя и аз пренатален. Утре ще звънна в една лаборатория да видим дали там вземат кръв за това.
Знам, че сте коментирали, но някоя направила ли си е Veracity тест?

# 33
  • Мнения: 28
Момичета,записвам се и аз с термин на 29.10.2024♥️Пожелавам на всички успешен пухкав финал♥️

# 34
  • Мнения: 1 765
sway911029, аз правих на Veracity в Синево с 20% намаление с картата им за бременни. Излиза след 10 работни дни. Дадох кръв на 25.03. и по обед на 8.04. разбрах резултата.

Ползвам хидратиращите кремове (околоочен и дневен) на lierac от години. Не ги сменям.

# 35
  • Мнения: 47
Sway, аз също си пусках Veracity тест. 10 работни дни се чака за резултата, както е написала и anichka. Аз разпитах АГ специалиста, при който ходя на платени прегледи, и той ме увери, че е достатъчно надежден като резултат. Разликата в цената идва от локацията на лабораторията, Veracity се изследва в Кипър.
Относно козметиката - аз ползвам предимно продукти на Биодерма и Руми Илиева /които са натурални по състав/, така че общо взето промяна няма в това отношение.
Днес се теглих и установих, че съм качила цели 3 кг до момента….преди да забременея нямах и 50 кг, а сега съм 53 кг. Честно казано сравнявайки се вас от това, което прочетох, малко се притесних. Дължа го на един период застояване и залежаване заради отлепен плоден сак в един момент и повечкото тестени храни, които ми се ядяха в началото. Но ще гледам да забавя темпа, че доста време има още….

# 36
  • Мнения: 334
Аз да ви кажа реших това за килограмите много-много да не го мисля, макар и все пак да гледам и да внимавам какво ям. Например, никога не съм закусвала, сега го правя, закусвам и следобед, хапвам и след вечеря... Сигурно ще кача повече, обаче поне гледам да ям полезни неща, та бебето да си взема каквото му е нужно (и майка му да продължава да може да функционира). Ще го мисля после със свалянето.

# 37
  • Мнения: 654
Забравих да попитам на прегледа, мога ли вече да спирам приема на фолиева киселина? Вие до кога мислите да я приемате?

# 38
  • Мнения: 334
На мен ми казаха да я спра вече. Заменям я с комбинирани витамини, но нещо не съм много доволна от съдържанието на тези, които ми изписаха. Не сме правили ПКК и реално не се знае каква е ситуацията. Ще пусна покрай Великден. Вие какви комбинирани витамини пиете?

# 39
  • Мнения: 19
Здравейте,
Аз в понеделник бях на преглед и доктора ми каза, че чакаме момче, всъщност и аз много ясно го видях. И така явно ще живея с четирима мъже вкъщи.
Относно бащите и пола на бебетата искам да разкажа как моя мъж разбра за второто ни момче на втората фетална и никога няма да забравя разочарованието в очите му. Ако искате вярвайте, но това дете (вече на 9 години) до скоро му казваше, а и показваше, че него го обича съвсем малко. Преди още да може да говори, ясно му показваше, че иска да бъде с всеки друг, но не и с него.
Много пъти съм казала на мъжа ми, че това поведение е в следствие на неговото разочарование и честно казано той е съгласен.
Понякога не можем да контролираме първоначалните си редакции, но какво да се прави.
Относно гаденето, в 12 г.с. съм и все още ми се гади, от 2 дена обаче не съм повръщала, което си е рекорд.

# 40
  • Мнения: 24
На мен само снощи ми беше ок, иначе всяка вечер ми е лошо и повръщам, понякога и по два пъти. Даже предната вечер се бях сдухала, защото вече си представих как ще продължи през цялата бременност. То е все едно си болен, сигурно някои от вас ме разбират.
Радвам, се че при повечето нещата отшумяват.
На ранната фетална казаха 80% момче, но не ме напуска вътрешното усещане, че грешат и в момиче. Иначе нямам предпочитания, само да в здраво и да изкараме до края.

Миглена, напълно те разбирам и съжалявам за неразположенията, моите вместо да изчезват взеха повече да стават. Повръщах по 2 пъти, няколко дни не повръщах изобщо, което не направи нещата по-добри, в момента повръщам 3-4 пъти на ден, гаденето винаги си е там. В 11та седмица съм.

*Sweety*, и аз получавам някакво странно задъхване, сутрин след събуждане, дори без да правя нищо, не ми стига въздух през носа и се налага да дишам през устата. Въобще цялата история с гаденето и повръщането се оказва една постоянна агония.

Последна редакция: чт, 11 апр 2024, 22:04 от MayaJane

# 41
  • Мнения: 108
Аз се задъхвам като ускоря крачка при ходене и особено ако и говоря по телефона в същото време, както и винаги стълби ме задъхват. Но е нормално, всичките ни органи се сгъчкват заради новият появил се такъв! Знаехте ли, че плацентата е единственият орган в човешкия вид, който изцяло липва и се формира временно, а след това изцяло изчезва и няма и следа от него? Доста впечатляващо си е, като суперсила.

Подпитах ММ дали му е минало разочарованието, той още живее в отрицание, но е по-благ; или тайно се е примирил или наистина живее в заблуда, че пренатест може да сгреши наличието на У-хромозома Grinning Но като цяло мисля, че и подразбрах защо е толкова разочарован, май си мисли, че няма да давам "нищо момчешко" на дъщеря ни, а той има много неща, които би искал да сподели с детето си... Не знам от къде го прави това заключение, като аз съм живия пример за мъжкото момиче на татко, дето ме е учил на всякакви "мъжки" неща и си борява с инструменти, машини, строителни дейности съм извършвала съвсем сама в живот си, имала съм период, в който съм била доста сериозен геймър и не робувам на "синьото е за момченца, розовото за момиченца"; "количките са за момченца, барбтата са за момиченца"... напротив, със сестра ми сме си играли и на рейнджъри, и сме се стреляли с лъкове от върба и сме си играли и с колички. Може би неизживяно желание да може да си играе със сестра му, която до колкото ми е разказвал, доста по-"момичешки" е била възпитавана от него. Така че, смятам, че реалните му страхове няма да бъдат оправдани и ще бъде много щастлив баща на едно здраво момиченце!

И аз съм запланувала на Цветница да кажем на едните родители, а на Великден на другите. Подготвили сме скретч-карти с прав текст, че чакаме детенце, защото имат вече други внуци за едните, и подаръци за другите, които включват думите "баба" "дядо" и "леля", по-загатнато, да се досетят сами, защото това ще е първо внуче за тях. Адски се вълнувам, сърцето ми се разтуптява само като си мисля за двата момчента, много се вълнувам.

Според него има хора, които ввече са се усетили. Като ви чета, може и да е прав, сестра му е била два пъти бременна досега, може и да ме е усетила.. моите родители по-скоро не, освен ако не забележат, че съм "надебеляла" особено много, преди да настъпи момента да им кажем Grinning  Като цяло се надявам, че няма да се издадат, ако има такива, че да остане изненада.

# 42
  • Мнения: 3 136
Два бързи въпроса;На ЖК какъв е прегледа-вагинален или коремен?Аз съм 11 г.с.,всъщност 11+3 и не знам коя се води.
И каква документация трябва да нося,тъй като аз нямам много неща.Три листа от прегледите в ин витро центъра,тромбофилията и ПКК+коагулация и една епикриза.

# 43
  • Мнения: 24
Аз се задъхвам като ускоря крачка при ходене и особено ако и говоря по телефона в същото време, както и винаги стълби ме задъхват. Но е нормално, всичките ни органи се сгъчкват заради новият появил се такъв! Знаехте ли, че плацентата е единственият орган в човешкия вид, който изцяло липва и се формира временно, а след това изцяло изчезва и няма и следа от него? Доста впечатляващо си е, като суперсила.

Подпитах ММ дали му е минало разочарованието, той още живее в отрицание, но е по-благ; или тайно се е примирил или наистина живее в заблуда, че пренатест може да сгреши наличието на У-хромозома Grinning Но като цяло мисля, че и подразбрах защо е толкова разочарован, май си мисли, че няма да давам "нищо момчешко" на дъщеря ни, а той има много неща, които би искал да сподели с детето си... Не знам от къде го прави това заключение, като аз съм живия пример за мъжкото момиче на татко, дето ме е учил на всякакви "мъжки" неща и си борява с инструменти, машини, строителни дейности съм извършвала съвсем сама в живот си, имала съм период, в който съм била доста сериозен геймър и не робувам на "синьото е за момченца, розовото за момиченца"; "количките са за момченца, барбтата са за момиченца"... напротив, със сестра ми сме си играли и на рейнджъри, и сме се стреляли с лъкове от върба и сме си играли и с колички. Може би неизживяно желание да може да си играе със сестра му, която до колкото ми е разказвал, доста по-"момичешки" е била възпитавана от него. Така че, смятам, че реалните му страхове няма да бъдат оправдани и ще бъде много щастлив баща на едно здраво момиченце!

И аз съм запланувала на Цветница да кажем на едните родители, а на Великден на другите. Подготвили сме скретч-карти с прав текст, че чакаме детенце, защото имат вече други внуци за едните, и подаръци за другите, които включват думите "баба" "дядо" и "леля", по-загатнато, да се досетят сами, защото това ще е първо внуче за тях. Адски се вълнувам, сърцето ми се разтуптява само като си мисля за двата момчента, много се вълнувам.

Според него има хора, които ввече са се усетили. Като ви чета, може и да е прав, сестра му е била два пъти бременна досега, може и да ме е усетила.. моите родители по-скоро не, освен ако не забележат, че съм "надебеляла" особено много, преди да настъпи момента да им кажем Grinning  Като цяло се надявам, че няма да се издадат, ако има такива, че да остане изненада.

Интересна е тази работа с плацентата, Shidhar4e, благодаря, че споделяш. Ами казват, че веднъж като влезе в пълна употреба, гаденето и повръщането (нали там ми мъката 🤭) трябва да престанат, а дотогава дори предпазвали бебето 🤔
Относно задъхването, ето и сега в момента, пия сутрешен чай (при мен е 9ч) и нямам въздух достатъчно 🤷🏼♀ не разбирам защо, бебето е с размер на смокиня все още.

Shishar4e, прочетох случката с мъжа ти, на мен ми се стори, че той е взел твърде лично твоето, много радване, нали беше казал нещо от сорта на “ти пък какво толкова се радваш”. Мъжете са първосигнални, няма такава дълбоко анализиране като при нас, та на твое място бих си отдъхнала засега.

# 44
  • Мнения: 1 394
Здравейте. Някой ходил ли е на ЖК във Гинт Арт, което се намира във ВМА?

Търся нещо в центъра, което ще ми е достъпно с метрото. И още нещо, лекаря трябва ли да е обвързан с адреса, на който живееш. Има ли такова правило?

Общи условия

Активация на акаунт