Октомври е бая далече, а в коремчето расте мъничко човече Тема 3

  • 12 793
  • 650
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 43
Shisharche, и при мен таткото много се надява на момче 😄 в момента съм в 11+4 дни и вчера доктора каза, че има предположение, че е момче при което той умря от радост.. Но все пак не е сигурно, надявам се ако излезне, че е момиче на пренаталния да не е разочарован, но мъжете са си мъже.. 😄 Аз искам само да е живо и здраво, пък каквото е 😊 иначе аз нямам никакви симптоми вече, но адски трудно заспивам и ставам през 2 часа до вц😕

# 16
  • Мнения: 27
И ние и двамата повече искаме да е момче, може би някой ден живот и здраве и момиченце : ) Но ММ е МНОГО надъхан и сигурно също ще бъде разочарован ако е момиче. Това е и част от причината да не искам да правя gender reveal party, въпреки че ми звучи забавно.

# 17
  • Мнения: 334
Шишарче, и на мен ми е малко странна тази реакция на отричане, но може би ТМ просто има нужда от малко време да осмисли и приеме новината. Знам, че някои хора са разочаровани, като бебето не е "предпочитаният" от тях пол, но това не значи, че се радват по-малко или обичат по-малко детето като се роди.

ММ беше абсолютно убеден, че нашето ще е момиче, което ме притесняваше и още от самото начало водехме разговора да не се разочарова, ако не е, като заключихме, че най-важното е да ни е здравичко. Аз нямах определено усещане, но сега много се радвам, че ще е момиченце и съм си развихрила фантазията за всички чудесни неща, които ще правим заедно.

# 18
  • Мнения: 439
Благодаря за темичката. 🥰

Не се чувствам ок, всеки ден съм с гадене, умора, сърцебиене, задъхване, спи ми се, главата ме боли, кръста, яйчниците. Много ми писна, много. Вчера ми стана мн лошо, явно кръвното ми падна навън, а като вървя още повече ми се вдига пулса. Искам да вървя, разходки, да шетам, но тялото ми не позволява. Трябва или с кола или на близки разстояния, съвсем слон ще стана.

Шишарче, не се ядосвай, мъжете и те понякога карат един вид пред или следродилни депресии, на тях също им е притеснено и са объркани.
Ще се влюбите в бебчето, каквото и да е като пол.

# 19
  • Мнения: 1 765
Аз бях почти сигурна, че е момиче. Вътрешно усещане. И като се зачетох и аз погрешно, леко се разочаровах. Но на повторното четене грейнах. Мъжът ми дойде весел с таблата храна, че му казах, че имаме излезли резултати, докато плащаше, а аз го чаках на близка маса (това се случва в заведение за бързо хранене, дори имаше хора на масата, които изобщо не познавахме, ама не ме интересуваше особено, и идва и пита какво стана? И аз само му заявих- каквото очаквах, ще си имаме момиченце. Беше щастлив. Сигурна съм, че и при момче реакцията щеше да е същата. Аз първо гледах, че е здраво и после се сетих за пола. Дъщеря ни беше най-щастливата, че ще има сестричка. А брат й... Той е свикнал с нея, сега още една - няма особено значение за него. Той беше много ясен като говорихме на следващия ден дали се радва - докато поиска да играе много с мен аз ще съм се изнесъл. Няма значение дали е момиче или момче. И си е така. 12 години разлика не са малко.

# 20
  • Мнения: 713
Шишарче, не го приемай лично. Мъжете винаги искат момче. Нооо като се роди момиче и наистина стават на тати момиченцето. Просто може би и при тях я има реакцията аз сега какво ще правя с момичето. Нещата с времето ще се променят
Аз днес бях на лекар или са ми объркали седмиците или бебето се движи с една на пред. Изчисляват, че трябва да съм 10+4, а бебето е 11+4. Подозирам, че объркването идва от ранната овулация, заради лекарствата. Иначе доктора каза, момче, на все пак не е сигурен.
Та и аз след този преглед купих още 5 бодита и ританки. 
Сега нямам търпение за скрининга след две седмици.

# 21
  • Мнения: 47
Момичета, най-накрая излезе резултата от пренаталния, всичко е наред….Не мога да ви опиша как ми олекна, почувствах се освободена и щастлива! Нямам търпение довечера да съобщя новината на дъщеря ми, сигурна съм, че много ще се зарадва 😊
Да Ви кажа аз имах известни предпочитания да е момченце, за да си имам и от двата пола дечица, но пък в нашия случай се оказа, че чакаме момиченце, така че вече съм се пренастроила за това 😁 най-важното е разбира се да е живо и здраво ❤

# 22
  • Мнения: 25
Скрит текст:
А пък аз да споделя нещо от което толкова много ме заболя...

ММ много искаше момче, а аз много исках момиче. На ФМ нали казаха 80% момиче, ММ вика, че се е объркала докторката и ще е момче. И като погледнахме резултатите от пренатеста едновременно, нали пише "не се открива Y хромозома" обаче аз във вълнението си видях само "Y хромозома" и възкликнах очудена "момчее?" да, с очуден тон, но най-вече, защото не мислех, че на ФМ е сбъркала. Секунди по-късно прочетох втори път "не се открива" и с облекчение и радост възкликнах "ааа не се открива, момиче ще е, момиче!"

ММ се нацупи, вика, какво толкова се радваш, "и все пак може да са го объркали, да не ревеш после". Аз бях шокирана... знаех, че той се надява на момче, но не очаквах да ми покаже толкова разочарована реакция.

Бъдещите татковци при вас някога имали ли са такива неадекватни реакции за пола на детето? Направо съм съкрушена...

Шишарче, да те успокоя Smile Ние с ММ бяхме сигурни, че ще е момиченце (Нямам си и идея защо, всички също предолагаха така) и той винаги е казвал, че иска първо момиче. На прегледа на ФТ ни казаха, че се очаква да е на 90% момченце, усетих го малко разочарован, но все пак новината, че е здраво и го чакахме толкова дълго време ни направи най-щастливи. Сега се настройваме просто на синя вълна. Мъжете са си мъже, не винаги умеят да реагират адекватно Head BandGrinning  Но пък винаги може да се работи за второ или трето Blue HeartSparkling Heart Най-важното е  да са здрави! Сигурна съм, че ще се зарадва много и че е реагирал така от пренавиването преди това

# 23
  • Мнения: 27
Момичета, а по какъв начин казахте на семействата си, правихте ли нещо специално?

# 24
  • Мнения: 1 765
Звъннах на мама по телефона и тя радостна каза "о, ще плета отново плитки". Заминава днес за Турция. Очаквам я с някоя рокличка за новородено да се върне 😁

Момичета, а по какъв начин казахте на семействата си, правихте ли нещо специално?


ПС: как добавяте скрит текст?

# 25
  • Мнения: 713
Бебешко боди с теста и снимка от ехографа. Нямах търпение за тайни и изненади.... Една приятелка иска да ми прави парти за пола, ама аз и него знам вече.
От мобилната версия май няма опция за скрит текст.
Едит: сменихте ли си козметиката, която използвахте преди бременността? В търсене съм на крем за лице. Знам, че ретинол не се препоръчва.

Последна редакция: чт, 11 апр 2024, 17:37 от sway911029

# 26
  • Мнения: 2 805
Ние подарихме тениски " Само най-добрата майка бива повишена в баба" и съответното за дядото и по два чифта бебешки чорапки.
Аууу, значи има възможност и на моята първа ФМ да ми кажат предположение за пол, освен ако преди това на пренаталния не ми кажат,че няма У хромозома🤣тогава е ясно😆 Просто не мога да спра да мисля за резултатите от пренаталния, вие  така ли бяхте? При всеки звук от телефона, направо ми се разлопва сърцето. Едното бебе и на двата прегледа все стоеше с гръб към нас, ако и сега е така ще видим пол, ама друг път...

# 27
  • Мнения: 25
Бебешко боди с теста и снимка от ехографа. Нямах търпение за тайни и изненади.... Една приятелка иска да ми прави парти за пола, ама аз и него знам вече.
От мобилната версия май няма опция за скрит текст.
Едит: сменихте ли си козметиката, която използвахте преди бременността? В търсене съм на крем за лице. Знам, че ретинол не се препоръчва.


Аз спрях да използвам старите си кремове, че имах и серуми с ретинол, АХА и БХА киселини...мисля да ги подаря на мама, за да не се съсипват. Насочих се към изчистени продукти, взех си крем, серум и измивен гел на Алверде.
Останах доста доволна, ексфолирам я от време на време със сода за хляб, че киселините ми останаха на заден план. Моята кожа стана супер суха и за момента си взех баласама на Гарние с авокадо, също и кокосовото масло действа, но не ми харесва аромата GrinGrinGrin  Лака за нокти също го спрях, най-много някой заздравител да намажа.

Обаче подчертавам не съм се консултирала с дерматолог относно тези ми решения. Grinning

# 28
  • Мнения: 439
Аз си ползвам моите кремове.

На близките съобщихме с тематични картички със стихотворение за бебето и новината и магнитчета щъркелче.

Скрит текст се слага като се напише [spoiler текст.. [/spoiler и пак затваряте с квадратна слоба след първото и второто spoiler

# 29
  • Мнения: 86
Аз казах на майка ми още в деня, в който разбрах. Баба ми ме е усетила сама в 5 г.с., но си мълчеше. Дядо и другите ми най-близки също са разбрали сами. Нямам идея как. 😁

Общи условия

Активация на акаунт