Майски бебета 2024г. - Тема 12

  • 17 216
  • 756
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 156
Замислихте ме сега с този магнезий.... На мен ми казаха да си го пия до раждането, както и останалите витамини, които са ми предписали - D, B-complex и фолиева киселина.

И аз се радвам на по-хладното време, защото иначе не се спи.

# 736
  • Мнения: 485
Замислихте ме сега с този магнезий.... На мен ми казаха да си го пия до раждането, както и останалите витамини, които са ми предписали - D, B-complex и фолиева киселина.

И аз се радвам на по-хладното време, защото иначе не се спи.
И на мен моя др. каза да го спра в 36 седмица и вече не го пия.Продължавам желязото и витамините само .

# 737
  • Мнения: 412
Благодаря ви отговорите, момичета! Heartbeat

След първия залп конткракции, след който се оказах с рязко скъсена шийка, вече всяко опъване и втвърдяване ме тревожи. Пазя леглото и се надявам бебешока да си седи мирно и кротко още 2 месеца.

Една дама беше споделила, че е с желязо 5 и си чака вливане на желязо. Винаги ли при такива стойности ви насочват за венозно желязо? И при мен излезе някаква такава стойност, но смених пероралния железен препарат със Сорбифер и се надявам да го вдигна така. Rolling Eyes В небременно състояние върши работа, ама бременното е друга бира. Laughing

# 738
  • Мнения: 156
А дали за спирането на магнезия има значение дали раждането ще е нормално или секцио?

# 739
  • Мнения: 286
Моят свинчо в 33 г.с. + 5 дни следящата АГ го измери 2.620 кг. Аз съм се разширила доста, но по принцип съм с незавидни габарити, та нещата с начина на раждане стоят на кантар.

# 740
  • Пловдив
  • Мнения: 336
purplemouse, ти секцио ли щеше да бъдеш? Мисля, че за секцио има логика да се пие до раждането с цел превенция да не тръгне нормално по-рано. За очаквано нормално раждане АГ това ми обясни, че със спирането на магнезия се цели матката да стане по-реактивна, да си има подготвителни контракции, които постепенно да подготвят и шийката за раждането.

Още един почитател на захлаждането (въпреки, че все още не е толкова съществено в Пловдив) Grinning от няколко вечери спя на отворен прозорец отвита, направо не се трае... по цял ден е отворено навсякъде вкъщи и дори вечер на мен продължава да ми е жега, все едно е юли. Така да се радвам, че няма да раждам лятото Grinning

# 741
  • Мнения: 158
Момичета вие кога смятате да сглобявате кошарите? Преди да родите или докато сте в болницата мъжете ви ще ги слобят?

# 742
  • Мнения: 156
Karina, да, аз съм секцио, явно правилно са ми го предписали.

И аз съм в Пловдив, но не мога да оставя прозорците отворени - котката има отвреме навреме влечения да увисва по мрежите и веднъж замалко да падне от третия етаж Sad

Кошарата е отдавна сглобена и сложена в стаята, заедно с други неща, за да може котката да свиква малко по малко с очакваните промени вкъщи.

# 743
  • Мнения: 7 098
Сглобете я вече да има време да се отмирише дървото

# 744
  • Мнения: 485
Karina, да, аз съм секцио, явно правилно са ми го предписали.

И аз съм в Пловдив, но не мога да оставя прозорците отворени - котката има отвреме навреме влечения да увисва по мрежите и веднъж замалко да падне от третия етаж Sad

Кошарата е отдавна сглобена и сложена в стаята, заедно с други неща, за да може котката да свиква малко по малко с очакваните промени вкъщи.
И аз съм за секцио ,ама ми го спряха на мен.
Но при мен има някакъв шанс скоро нещата да се случат и нормално .

# 745
  • Мнения: 128
Green Arrow, за болезнените гърди на мен ми се случва, но не всеки път като има коластра. Нямам някакво обяснение защо един път боли, друг не, но и когато, пак е по капчица само. Така съм от 6месец. 
За магнезия, на мен ми каза да го спра седмица преди термин (естествено ще съм).

# 746
  • Мнения: 242
Ако сте секцио, няма никакъв проблем да си го пиете съвсем докрай и няма нужда да спирате….
 
А дали за спирането на магнезия има значение дали раждането ще е нормално или секцио?

# 747
  • Мнения: 2 847
Нашата кошара е сглобена отдавна. Ако е нова, наистина много мирише. Един скрин три дни държах отворено да се проветри от него.

Не знам как издържате в Пловдив, в София преди две вечери в 22 часа беше над 20 градуса... И ние на отворено спим. Добре, че заваля малко.

# 748
  • Мнения: 384
И аз съм в отбора на потящите се. И коластра стабилно тече, въобще все съм мокра Flushed

Имам и доста менструални болки, още не знам контракции ли са или просто бебето много ме натиска и тежи. Хайде да излиза вече, че става трудно, пък и не ми се иска да стигам до 60кг, а съм много близо вече Sweat

Кошара сглобихме вече, но нашата е next to me. Само остава да я изчистя или може би изпера. Дойдоха и спалните чувалчета, много големи ми изглеждат, но са до 6М, надявам се и за новородено да са удобни.

# 749
  • Мнения: 485
И аз съм в отбора на потящите се. И коластра стабилно тече, въобще все съм мокра Flushed

Имам и доста менструални болки, още не знам контракции ли са или просто бебето много ме натиска и тежи. Хайде да излиза вече, че става трудно, пък и не ми се иска да стигам до 60кг, а съм много близо вече Sweat

Кошара сглобихме вече, но нашата е next to me. Само остава да я изчистя или може би изпера. Дойдоха и спалните чувалчета, много големи ми изглеждат, но са до 6М, надявам се и за новородено да са удобни.
Менструалоподобните и при мен се усилиха ,продължават около една минута и отпускат .
Спокойно, от 64-65 кг.направих рекорд-ударих 90 кг.Едвам се вдигам ,камо ли да ходя.😄Много съм подута ,доста и вода задържах аз,отекла съм вече

Общи условия

Активация на акаунт