Работа, CV-та, HR-и, съвети - 92

  • 14 153
  • 405
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 40 913
Последното също е вярно. Обаче България е малка, още по-малко са големите градове с читави фирми, а самите фирми също не са безкрайно много. Откажеш ли оферта, която вече си подписал, след това втори шанс в тази фирма няма да имаш. Освен ако не си някой супер рядко срещан специалист, но аз не съм и гледам да не си режа клоните така.

По-склонна съм да подкрепя Бойко. Това в края на краищата е бизнес, а не нещо лично. Пък и да откажеш преди започване не е нелоялност. Освен това в днешните динамични времена HR-и и мениджъри се сменят начесто и кой ще ти помни след години... Познавам хора напуснали, били в конкуренцията ( и не само в една конкурентна фирма, а едва ли не направили "Голям шлем" в топ фирмите в бранша), върнали се в първата и направили супер кариера.

# 16
  • София
  • Мнения: 17 775
Бойко, няма нужда на всяко гърне мерудия. Пиша го, защото хората се подвеждат, че ето - ценят ги. Не сме роботи и това е една от топ причините за напускане на дадено място. Когато компания отправи контра оферта, стъпва точно на тази струна и много хора приемат. Което за мен е голяма грешка, както посочих.

А гордост и самоуважение всеки трябва да има, не си продаваме душите на корпорациите в крайна сметка. Но това в друга тема.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 662
Благодаря за новата тема! Аз не бих могла да дам съвет, поне не категоричен - много зависи от страничните фактори. Аз бих приела контра офертата, ако имам малки деца или семейни планове.

# 18
  • Мнения: 29 341
Най-големият проблем при ново работно място е, че не знаеш къде всъщност отиваш. Може на приказки да е супер, на интервюто всичко да е ок, а накрая да не ти допадне работа, колектив, фирмени порядки, усповия и т.н. Затова много хора не смеят така лесно да си сменят работата - не знаеш на какво ще попаднеш.

# 19
  • Мнения: 3 615
Много е възможно новото място да се окаже не толкова привлекателно, но ако не опиташ, няма как да знаеш и винаги може да се чудиш “Ами, ако там е било по-добре?” Ако не рискуваш, никога няма да промениш положението си. Стоиш на едно място, оплакваш се от шефа си, от офиса, от колегите, от заплатата, но си креташ 100 години, защото да не би случайно да попаднеш на по-ужасно място. Аз съм сменила няколко работни места и винаги е било за по-добри условия, не съм гледала назад, а още по-малко да съжалявам. Най-малкото съм научила нови неща и всяка промяна ми е била от полза, макар и малко трудна в началото.

# 20
  • Мнения: 29 341
Така е, но трябва добре да се премисли, понеже, ако не ги хареса, връщане назад няма. Ако си безработен, няма лошо да пробваш, но иначе може да останеш без работа, което хич не е за предпочитане.

# 21
  • София
  • Мнения: 17 775
Или да търсиш нова с ощв по- добри условия.

# 22
  • Мнения: 3 789
Колко време си давате на нова работа (или нова позиция), за да свикнете с работния процес? Днес ми беше първи ден от обучението за новата позиция и въпреки познатите системи и бизнеси, с които работим се почувствах много некомфортно и стресирано, защото нищо не разбирам..

# 23
  • Мнения: 244
Благодаря за новата тема! Много интересни казуси и дискусии се получиха в последните страници, дано така да продължим и в тази тема.
Към последния въпрос, мисля, че е нормално в първия ден нещата да изглеждат трудни и страшни. Дайте си време, предполагам, че обучението ще продължи известно време - седмица, месец? За това време със сигурност ще ви дадат да пипнете всичко и да го разберете. Успех на новото място!

# 24
  • София
  • Мнения: 17 775
Колко време си давате на нова работа (или нова позиция), за да свикнете с работния процес? Днес ми беше първи ден от обучението за новата позиция и въпреки познатите системи и бизнеси, с които работим се почувствах много некомфортно и стресирано, защото нищо не разбирам..

Еми аз казах нещо в предната тема, ама ти се изрепчи на всички, че неповишените са загубеняци, а ти си повишена, защото си построила за мижавите 9 месеца нова совалка и ти се полага там, каквото.
Конкретно на въпроса - около месец при вътрешен трансфер, толкова ми дадоха последния път, нямах избор, защото всички излязоха отпуска, а аз покривах и тях. За чисто нова работа- 3 месеца да навлезнеш и останалите 3 от изпитателния срок според мен са да се види ставаш ли, или не. Фрапантните случаи се виждат и на първия месец, разбира се.

# 25
  • Мнения: 6 249
Лека-полека наближава времето, в което трябва да се върна на работа. Карам втората година на майчинството и имам чувството, че всичко съм забравила и няма да мога бързо да вляза в час. За момента не мога да си представя как ще съчетавам нещата и малко ме хваща страх.

# 26
  • Мнения: 5 379
В такъв момент многото мислене и притеснения само пречат. Понякога не трябва да мислиш, а само да "правиш". Час след час, ден след ден, задача след задача. И в един момент ще установиш, че се справяш чудесно.
А при нас доста мамчета казват, че идват с удоволствие на работа, за да сменят домашната обстановка и да мислят за нещо извън бебешките проблеми. Може и при теб да се окаже така.

# 27
  • Мнения: 675
Колко време си давате на нова работа (или нова позиция), за да свикнете с работния процес? Днес ми беше първи ден от обучението за новата позиция и въпреки познатите системи и бизнеси, с които работим се почувствах много некомфортно и стресирано, защото нищо не разбирам..

Зависи колко е голяма фирмата и оттам колко са проектите, много ли са различни, колко са сложни процесите и т.н. В малки фирми (до 50 човека) с еднотипни проекти ми е отнемало около месец, в сегашната ще отнеме около 6 месеца (2000+ човека, много различни проекти, външни и вътрешни).

# 28
  • Мнения: 29 341
Лека-полека наближава времето, в което трябва да се върна на работа. Карам втората година на майчинството и имам чувството, че всичко съм забравила и няма да мога бързо да вляза в час. За момента не мога да си представя как ще съчетавам нещата и малко ме хваща страх.

Споко  , всичко ще се нареди.  Ако имаш кой да ти помага с детето,  съвсем... и да нямаш, пак не е драма. На мен никой не ми е помагал, освен ММ, та пак сме го минали градинския период.

# 29
  • Мнения: 387
Какво мислите за политиката на една фирма да не наема бивши служители?

А за изходящите анкети, които уж са анонимни?

Общи условия

Активация на акаунт