Представите и реалността

  • 3 718
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 12 655
Точно това целят. И да вменят, че отговорността е само на жените. За раждането, за отглеждането. И че жените нямат право на други желания и трябва да се чувстват виновни, ако ги имат, защото техните желания са пречка, а не нежеланието на мъжете да подкрепят жените си да са нещо повече от обслужващ персонал на мъжа и децата.

# 46
  • Hamburg
  • Мнения: 2 007
Като жените раждат след 30, пак добре, че изобщо раждат!

Модерните феминистки на Запад до такава степен са се увлекли, че пропагандират колко прекрасен бил животът без деца изобщо, без мъж; плашат младите момичета каква мъка било да се отглеждат деца, какъв данък върху менталното здраве, как фигурата никога не била същата, има сайтове, в които бездетни се фукат с богатия си, лъскав лайстайл (защото нямат разходи по деца) - всички тези неща са от playbook-а на модерните западни феминистки, ако човек се позаинтересува да почете.

Слава Богу, не намират много последователи.

# 47
  • Мнения: 2 188

каква мъка било да се отглеждат деца, какъв данък върху менталното здраве, как фигурата никога не била същата, има сайтове, в които бездетни се фукат с богатия си, лъскав лайстайл (защото нямат разходи по деца) -

Ама то това е самата истина и не е плашене, а по-скоро отваряне на очите пред реалностите на имането на дете. Децата оказват огромно влияние в живота на всеки родител, и психически, и физически, и финансово. И колкото повече хора го осъзнаят толкова по-малко нещастни деца ще има. Изобщо нереалните представи за имането на "бебче" са много по-вредни.

# 48
  • София
  • Мнения: 12 655
И пак само жените имат вина Wink Никъде не се споменава ролята на мъжете. Те явно няма проблем да си живеят живота. И пак се избягва въпросът какво ще стане, ако навсякъде се ражда като в катун. Странно защо обаче миграцията е все на запад, а никой не иска да ходи в държавите с "отлична" демография, дори собствените им граждани.

# 49
  • Мнения: 6 145
Смешко. Ти ходиш, ние живеем там. И Франция е една от двете държави с най-голям процент мюсюлмани в Европа (заедно с Русия) и те са "цели" 10%. Има много мегдан за обръщане на тенденцията
Ама ти верно живееш в някакъв свой измислен свят. Във Франция новородените само една трета са етнически французи, всичко друго е на имигранти, като броя им постоянно се увеличава. Да не говоря с какви бонуси върви всичко това.

# 50
  • Мнения: 1 551
И пак само жените имат вина Wink Никъде не се споменава ролята на мъжете. Те явно няма проблем да си живеят живота. И пак се избягва въпросът какво ще стане, ако навсякъде се ражда като в катун. Странно защо обаче миграцията е все на запад, а никой не иска да ходи в държавите с "отлична" демография, дори собствените им граждани.
Специално ще упомена, за който много държи - и мъжете имаме точно толкова вина, колкото и вие. Така по-добре ли изглежда? Съвсем друго искаше да каже chris78, а дали е отбелязал мъжете в частност или не, е негово лично право. Ако виждате заговор в това, че на карта са поставени желанията ви - ок. Аз пък виждам  заговор в това да се толерират маргинални престъпници и малцинства, чрез всевъзможни "правозащитни" организации. В България сърбаме предоволно попарата на такива моралисти, а после се намира някой като Philomena, който да твърди от своята камбанария кои били най-големите маргинали.

# 51
  • Мнения: 501
И пак само жените имат вина Wink Никъде не се споменава ролята на мъжете. Те явно няма проблем да си живеят живота. И пак се избягва въпросът какво ще стане, ако навсякъде се ражда като в катун. Странно защо обаче миграцията е все на запад, а никой не иска да ходи в държавите с "отлична" демография, дори собствените им граждани.
Защото държавите с "отлична" демография имат доста по-различен стандарт, дължащ се отчасти и на начинът им на мислене относно възпроизвеждането. То няма и какво друго да правят там.
Факт е, че в развитите държави демографията намалява, в останалите се увеличава. И се вижда къде хората живеят по-добре.
Според мен човек трябва да прави това, което го кара да се чувства добре, а не това, което обществото му налага и никога не бива да се прави избор по причини, подобни на "то всички така правят".
Да родиш дете, за да "допринесеш за икономиката и демографията" ми наподобява онези хора дето раждат деца, за да има кой да ги гледа на стари години. Тъй като за да работи икономиката и да имаме пенсии трябва да се правят деца. И това всъщност е така, но това все пак са живи същества, а и утре могат да си бият камшика нанякъде. Не е казано, че като раждаме, за да оправим демографията в България например, то тези хора ще останат тук. Според мен много от децата днес са поредните потенциални емигранти. И не е проблемът в раждаемостта.

# 52
  • Мнения: 2 188
С компромиси се създават нещастни хора и нещастни деца. Не може, само и само да имаш дете, да се натискаш да живееш с партньор, който те унижава и мачка. А децата растящи в такава среда? Или и те да търпят там, кой се интересува от техните чувства.

# 53
  • Мнения: 6 256
Аз много не съм съгласна с тезата, че сега е моментът да живееш, пък после ще му мислиш. Точно и по тази причина много жени като станат на определена възраст и почват да бързат като луди. И в много случаи или не се получава бебето, или се хваща за партньор мъж, с когото реално жената не може да живее (не го харесва, не си пасват, не се разбират).
Но още повече не съм съгласна с това да бързаш да направиш семейство, да родиш деца и после да съжаляваш. Да осъзнаеш, че не ти се занимава, не искаш такъв живот. И от това всички страдат, особено децата. Как ще бъдат гледани тези деца, какво възпитание ще получат? Родителите ще ги метнат на баба и дядо, ще ги неглижират и в не малко случаи - ще се държат ужасно с тях. И как бориш демографската криза? Създаваш поколение, което има предпоставки да не живее качествен живот само защото си родил от бързане, от зор да не изостанеш (че какво ще кажат хората).

Последна редакция: вт, 19 мар 2024, 11:16 от Fire666

# 54
  • София
  • Мнения: 12 655
Крис, значи ти си си поел твоя дан. А ти насърчаваш ли мъжете да правят като теб? Насърчава ли изобщо обществото мъжете да са отговорни, да не си живеят живота, а да работят в посока семейство, до 30 да имат деца, да направят компромис с жената? Защо все в тея теми се чува жените, жените, жените?

Пак казвам, понеже явно няма да засегнеш въпроса, противовеса на настъпващите малцинства не е да раждаме колкото тях, деца, които не можем да си позволим да изхранваме. А да защитим нашите ценности, които включват това жената да е нещо повече от животно за разплод.

Скрит текст:
И пак само жените имат вина Wink Никъде не се споменава ролята на мъжете. Те явно няма проблем да си живеят живота. И пак се избягва въпросът какво ще стане, ако навсякъде се ражда като в катун. Странно защо обаче миграцията е все на запад, а никой не иска да ходи в държавите с "отлична" демография, дори собствените им граждани.
Специално ще упомена, за който много държи - и мъжете имаме точно толкова вина, колкото и вие. Така по-добре ли изглежда? Съвсем друго искаше да каже chris78, а дали е е отбелязал мъжете в частност или не, е негово лично право. Ако виждате заговор в това, че на карта са поставени желанията ви - ок. Аз пък виждам  заговор в това да се толерират маргинални престъпници и малцинства, чрез всевъзможни "правозащитни" организации. В България сърбаме предоволно попарата на такива моралисти, а после се намира някой като Philomena, който да твърди от своята камбанария кои били най-големите маргинали.

Желанията на жените не са за сметка на малцинствата. Едното няма нищо общо с другото. Желанията на жените могат да се защитават и без да се толерират малцинствата. Даже е задължително, защото някои малцинства определено нямат интерес жените да имат желания и права. Така че не виждам защо се противопоставят двете.

И да, когато някой повтаря жените това, жените онова, изглежда все едно само те имат вина и носят отговорност. Така че няма какво да се сърдите, че някой изисква да се упоменават всички участници.

# 55
  • Мнения: 2 408
С компромиси се създават нещастни хора и нещастни деца. Не може, само и само да имаш дете, да се натискаш да живееш с партньор, който те унижава и мачка. А децата растящи в такава среда? Или и те да търпят там, кой се интересува от техните чувства.
Всеки сам си определя прага на търпимост. И аз не бих живял с някой, който ме унижава. Но нима всички мъже са такива?
Тоя като не става, авторката на темата да му бие шута и да търси друг. Но има много жени, за които никой мъж не е достатъчно добър, защото не са свикнали да правят компромиси. Имам и познати такива - моми на по 40 и нагоре. Тоя бил смотан, оня бил с малка заплата, другия нещо друго... и накрая на ин-витро сигурно ще ходят, ако въобще родят. Тяхна си работа - поне са си отживели през това време, докато чакат "принца".

# 56
  • Мнения: 1 551
И да, когато някой повтаря жените това, жените онова, изглежда все едно само те имат вина и носят отговорност. Така че няма какво да се сърдите, че някой изисква да се упоменават всички участници.
На мен специално няма нужда да ми се упоменават участници. Чета достатъчно внимателно и гледам да разсъждавам над дискусията. Видях също така откъде тръгна тя и как човекът беше обиден за без нищо.

# 57
  • Мнения: 2 188
Ин витро правят и много млади хора.
Аз съм имала неуспешни асистирани опити на 30, неуспешна бременност на 33, и след това 2 успешни спонтанни бременности на 35 г. и 39 г. Тази на 39 г. беше супер лека и работих до последно, за разлика от предната, когато лежах от началото до края.

# 58
  • Мнения: 501
Пак казвам, понеже явно няма да засегнеш въпроса, противовеса на настъпващите малцинства не е да раждаме колкото тях, деца, които не можем да си позволим да изхранваме. А да защитим нашите ценности, които включват това жената да е нещо повече от животно за разплод.
И аз не виждам какво хубаво може да излезе ако жените в България започнат да раждат масово, за да се надпреварват с ромките и да "оправят демографията". Ще сме още по-голям катун.
Според мен до голяма част по-ниската раждаемост се дължи на това, че хората мислят повече, искат да осигурят по-добър стандарт за тези деца, да имат жилище, да са самостоятелни, ако излезе нещо непредвидено - да имат по-голям шанс да се справят. А не само защото жените, видиш ли, имали някакви желания и стремежи.
Преди са се раждали повече деца, но хората масово са живеели с родители, баби, дядовци... Моето семейство е било така, много около мен - също. Това е компромисен вариант, защото определено се отразява на взаимоотношенията и между партньорите. При моите родители завърши с развод и много стрес за всички страни, включително и за нас, децата.
Също така преди са се правили и много деца, за да има кой да работи. В семейството на покойната ми баба например, те са били 9 деца, всички родени с тази цел.
Виждам някакъв паралел между това да правиш деца, за да има кой да пасе кравите и обработва нивите и да правиш деца с цел да "оправиш икономиката".

# 59
  • София
  • Мнения: 12 655
И да, когато някой повтаря жените това, жените онова, изглежда все едно само те имат вина и носят отговорност. Така че няма какво да се сърдите, че някой изисква да се упоменават всички участници.
На мен специално няма нужда да ми се упоменават участници. Чета достатъчно внимателно и гледам да разсъждавам над дискусията. Видях също така откъде тръгна тя и как човекът беше обиден за без нищо.

На теб може и да няма нужда, но за мен има. Аз никого не съм обиждала, така че не насочвай гнева си към мен.

Общи условия

Активация на акаунт