Представите и реалността

  • 3 714
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Явно говорим за различни неща.

# 31
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
Запознай се с чужденец по интернет и замини за чужбина, там обществото няма да ти обяснява, че си стара на 30г и ще имаш повече възможности да си развиеш самочувствието на тема възраст. 

# 32
  • Мнения: 7 417
Много по- добре е сега да се разделиш с човек, който не е подходящ, отколкото, като родиш едно дете. Но, случаи има всякакви.
Компромиси не се правят, докато си млада  все още с възможности пред теб. Особено такива, които не ипонират на твоите възгледи и разбирания за щастлив живот.

# 33
  • Мнения: X
Как на 29 да е късно?  Точно на вашите години се  запознах със съпругът ми. До 32 г. Бяхме неразделни. Аз не бях готова за брак. Имах други цели, които трябваше да постигна преди това. Кариера.  Това не ни е попречило във взаимоотношенията. На 32 брак, на 33 родих. Това искахме. Не съжаляваме за трите години в които си поживяхме двамата.
Искам да кажа, че бъдещето е пред вас. Сега малко трябва да се възстановите от тази връзка, която с право сте прекъснали. На тези около вас им кажете, че животът е ваш и вие ще избирате кой мъж заслужава да му перете чорапите  Simple Smile Simple Smile Simple Smile Предполага се, че няма да са тези, които ви питат.
Успех, момиче!

# 34
  • Мнения: 606
Аз не разбрах какви точно проблеми е имали във връзката, но разбрах със сигурност, че имате някакъв план, накаква представа за нещо и когато нещата не са така, както си ги представяте се разочаровате. Не казвам, че това е грешно. Казвам, че когато в една връзка нещата се случват, има любов, има разбирателство, гледа се в една посока нещата са като дишането: вдишваш и издишваш. Без да го премисляш, без да го претегляш. Просто даваш и вземаш.
Щом имате мисли, че нещо не е наред и искате да си тръгнете действително има защо.
Успех и щастие! А за лелите дето все напрягат с “айде, ти си следващата” един виц:
Старите лели на всяка сватба идваха при мен и ми повтаряха, ръгайки ме в ребрата - „Айде! Ти си следващият”. Спряха, след като аз почнах да правя с тях същото на всяко погребение. 🤣

Последна редакция: пн, 18 мар 2024, 21:11 от Di Soleil

# 35
  • Мнения: 6 575
Как на 29 да е късно?  Точно на вашите години се  запознах със съпругът ми. До 32 г. Бяхме неразделни. Аз не бях готова за брак. Имах други цели, които трябваше да постигна преди това. Кариера.  Това не ни е попречило във взаимоотношенията. На 32 брак, на 33 родих. Това искахме. Не съжаляваме за трите години в които си поживяхме двамата.
Искам да кажа, че бъдещето е пред вас. Сега малко трябва да се възстановите от тази връзка, която с право сте прекъснали. На тези около вас им кажете, че животът е ваш и вие ще избирате кой мъж заслужава да му перете чорапите  Simple Smile Simple Smile Simple Smile Предполага се, че няма да са тези, които ви питат.
Успех, момиче!
Никой мъж не заслужава да му переш чорапите. А този, който си заслужава, си ги пере сам!
Не знам кога ще се спре с това изкривено мислене. В 21век всички работим и имаме достатъчно мозъчни клетки,за да знаем как се борави с елекроуреди.
Пък ако някой ти вменява вина, защото не искаш да му переш чорапите, това е манипулация и емоционален тормоз. Предполагам не е вързан за парното и може да си тръгне и да си търси някой дето ще иска да му ги пере сигурно.
Бахти, пълнолетни хора да не могат да се самообслужват. Сигурно са малоумни нещо... Не знам за вас, ама аз с малоумници не искам да се занимавам.

# 36
  • Мнения: X
Ами аз така им казвах, за да млъкнат Simple Smile 
Пералнята я пуска съпругът ми. Ако трябва и на ръка ще ги пера неговите чорапи, защото заслужава. Както и той  е вършил други неща. И не когато се налага. Винаги си помагаме.  Гледа  ме като принцеса. Ще станат три десетилетия. Мен не ме мислете.

Важно е момичето да знае, че пред нея е бъдещето и то може да и донесе много щастливи мигове с любим човек.

# 37
  • Hamburg
  • Мнения: 2 008
По последни данни, в западните страни, най-голяма е раждаемостта във възрастовата група 30-34 години, тенденция увеличаваща се.

На жените отдавна вече не им се дундурка бебе и не им се сменят памперси в двадесетте им години, искат да си поживеят преди да се обвържат и да поемат отговорности. А и когато са финансово и емоционални зрели за деца, имат какво да предадат на детето, не защото са решили, че искат да си направят едно "бебчи".

# 38
  • София
  • Мнения: 12 655
С "надраждане" с вноса от Азия и Африка, няма да си решим проблема. Всяка нация отговаря за това да съхрани идентичността и ценностите си. За съжаление, в момента това не е на мода на запад, докато вносните мислят само как да наложат своите.

Иначе, плюсове и минуси има и за ранното, и за късното раждане. Младият организъм, повечето енергия, това са плюсове на младостта. От друга страна, на млади години човек е незрял, живее му се, не е подготвен за отговорността. След 30 финансовата стабилност е по-висока, човек е по-осъзнат в избора на партньор, взема решенията по-отговорно. Но физическите възможности намаляват, изборът от качествени партньори също. Важи и за двата пола.

Но не разбирам защо винаги, когато се говори за раждаемост, се визират само жените. Децата не са и не трябва да са само тяхна отговорност. Ако жените имаха сигурност и осигуреност, без това да ги вкарва в зависимост, съм сигурна че щяха доста по-готовно да раждат повече, и по-рано. Но ако цялата отговорност е на жената и всички жертви се очаква да направи тя, нормално това решение да се отлага. Подходът на мъжете има огромно значение. Но ако те искат да си живеят и да си нареждат нещата както е изгодно само на тях, после няма какво да се сърдят на жените. Демографията не е само женска отговорност.

# 39
  • Мнения: 2 188
Смешко. Ти ходиш, ние живеем там. И Франция е една от двете държави с най-голям процент мюсюлмани в Европа (заедно с Русия) и те са "цели" 10%. Има много мегдан за обръщане на тенденцията

Горката Европа, ще я претопят, защото не спазва традиционните семейни ценности и не натиска жените да раждат и да слугуват. Ама то и хамстерите щяха да си изяждат ...

# 40
  • Мнения: 1 551
Смешко. Ти ходиш, ние живеем там. И Франция е една от двете държави с най-голям процент мюсюлмани в Европа (заедно с Русия) и те са "цели" 10%. Има много мегдан за обръщане на тенденцията
Тенденцията отдавна е обърната, водещото не е процентното съотношение, а маргиналния характер на малцинствата. Много лошо разбрахте човека.

# 41
  • France
  • Мнения: 12 571
Обещала съм на Монстърчето хамстер или морско свинче. Ама много скъпи тези животинки. Трябва да си много богат за да си позволиш да ги ядеш. На кг сигурно излизат по-скъпо от фоа гра-то. Astonished

Но разбирам, че някой, който е кацнал с чартър в северната част на Париж и трябва да вземе северната тангента на rer B, който минава между Мордор и зоната на здрача, сигурно ще има за какво да цъка с език. Все едно някой турист да забие в нашите цигански махали. Ще си каже, че  е по-зле от Африка. За сметка на това има градове, в които единствения по-тъмен на цвят, който ще срещнеш е секюритито на супера. Ама лоу кост уикенда не ти позволява да се види всичко.

Много добре го разбрах. Най-големите маргинали са белите. Такъв траш са, че пред тях нашите цигани са съвсем добре.

# 42
  • Hamburg
  • Мнения: 2 008
Скрит текст:
По последни данни, в западните страни, най-голяма е раждаемостта във възрастовата група 30-34 години, тенденция увеличаваща се.

На жените отдавна вече не им се дундурка бебе и не им се сменят памперси в двадесетте им години, искат да си поживеят преди да се обвържат и да поемат отговорности.
То от толкоз живеене няма да останат западни държави накрая. Аз ходя до Франция, Германия, Холандия редовно - всеки път промяната е с малко, но като сравниш какво беше преди 5, 10, 15 или 20 години, направо си загубиха облика.
След още 10-20 няма вече да са западни, защото местните жени "си живеят живота", а тези по-тъмничките дето са надошли последните десетилетия явно не живеят... имам предвид, че раждат и гледат деца.
Не че карам жените да раждат насила - всеки сам си избира. Но не виждам защо пък трябва и да ги отказваме и да им казваме "абе къде ще бързаш, имаш време, я си поживей първо!"
Според мен е похвално, че е искала да роди докато е на 20 и няколко, не е случила на правилния мъж, но дано със следващия да случи - късмет!
Като ходиш, можеш да влезеш в някое преводаческо бюро да те питат "Как сте толкова бял, мислех, че българите сте все тъмни" - визират се братята роми, които напълниха Европа, превеждат рожденни свидетелства и висят на социалните с многобройната си челяд на поразия.

За мен лично нагласите на жените в Европа по отношение на създаване на семейство и деца много ми допадат (затова и живея в Западна Европа). Децата не са самоцел, да се намери някакъв какъвто и да е мъжки донор за възпроизвеждане, а желани с определен партньор. Не от личен, егоистичен интерес "да си имат бебче", а когато почувстват майчин инстинкт, когато са готови и в състояние да дадат нещо на детето като мироглед, възпитание. Самостоятелността и финансовата част също са важни. И не на последно място, детето обвързва с партньора за цял живот, така че колкото по-осъзнат на акъл и на възраст е човек, когато прави деца, по-добре. Според мен.

# 43
  • София
  • Мнения: 12 655
Добре бе, Криско, ако всяка вносна ражда по 5, и всяка французойка ражда по 5, за колко време ще се увеличи населението толкова, че да не може да се издържа икономически? Не е решение това. В Китай защо мислиш имаше ограничение на раждаемостта по едно време?

# 44
  • Мнения: 501
Подобни реплики като "...те да раждат, че да може вие да пътувате, да градите кариери..." звучат още по-смешно, идвайки от мъж. Все едно целят да се насажда вина у жените, които по една или друга причина не са родили. Не знам понякога мислят ли изобщо хората, когато ръсят подобни неща.
Но за пореден път се убеждавам колко хубаво е да си мъж.
Раждайте, дами, по 10 ако трябва, за да оправим икономиката. Това ви е работата. Дължим го на родината.

Общи условия

Активация на акаунт