Представите и реалността

  • 3 717
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 131
Ще откриеш страхотен мъж и ще постигнеш това, което искаш. Този  бита карта, по-добре сега, отколкото да загубиш още няколко години. Пък и си помисли за тези деца, заслужвата ли майка им да е нещастна?


Пък да се ражда, че нямало време - айде няма нужда. Хубаво е повече хора да правят деца с акъл, а не, защото се налага и някой така казва.

# 16
  • Мнения: 46 518
Нямам разочарования м/у представите и реалността - късмет + правилни решения.
Не вярвам в клишето за компромисите (които засягат важни аспекти на връзката).

Взела си правилно решение, дано си си взела урок и да не си губиш годините в следващи невъзможни връзки.

# 17
  • Мнения: 6 145
Просто манипулатор, не се хващай на тази въдица. Разбираемо е да изпитваш носталгия и желание за връщане към познатото пред неизвестността, но ще е голяма грешка. Били сте дълго време заедно, откъсването е трудно, обаче още си млада и ще срещнеш друг човек за теб.

# 18
  • Мнения: 926
Тунтуркане? За 1ви път срещам тази "дума".
Към авторката, не го идеализирай, нямаш нужда от това. Ако страдаш още, с малки ежедневни крачки се опитай да го преодолееш. Дай си срок,  дай си шанс, дай си време и всичко ще бъде ок.

# 19
  • Мнения: 406
Тунтуркане? За 1ви път срещам тази "дума".
Към авторката, не го идеализирай, нямаш нужда от това. Ако страдаш още, с малки ежедневни крачки се опитай да го преодолееш. Дай си срок,  дай си шанс, дай си време и всичко ще бъде ок.
Вариант на дундуркане. И двете се ползват покрай мен. Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 4 303
В никакъв случай не се връщай!
Това е тактика - молби обещания, промяна за 2 дни и после пак старата песен на нов глас.
Божке, престаряла била!
Ха-ха-ха-ха--ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха--ха-ха!
Да не си на 48г?
 

# 21
  • Мнения: 1 551
Тунтуркане? За 1ви път срещам тази "дума".
Към авторката, не го идеализирай, нямаш нужда от това. Ако страдаш още, с малки ежедневни крачки се опитай да го преодолееш. Дай си срок,  дай си шанс, дай си време и всичко ще бъде ок.
Като че ли тя идеализира по-скоро възможността да е във връзка, а не толкова конкретно този индивид. Както и да е, ясно е че трябва да отплува от това счупено корито. Семейството и домът се градят на здрава основа.

Последна редакция: пн, 18 мар 2024, 16:03 от pitam2

# 22
  • Melmak
  • Мнения: 3 011
Авторке, къде се описваш като стара? Изкара се, че утре ще подаваш молба за пенсия вече.

Направила си грешка с компромисите. Но се надявам да е научен урок за теб. Такива компромиси не са добра идея, рано или късно избива някъде.

Отървала си се, празнувай!

Ще срещнеш любовта и ще намериш подходящ човек за семейство. Не знам какви са тия хора в обкръжението ти на 29 с големи деца. Аз съм на 31 и преди две години приятелките ми имаха малки бебета и то не всички. Имам приятелки и по-големи от мен, родиха по-късно. Няма рецепта за това.

Относно разочарованията… хората са казали, че ние предполагаме, господ разполага. Дори да не си религиозна, схващаш идеята. Ние кроим планове, но понякога е по-добре да не се сбъдват.

# 23
  • Hamburg
  • Мнения: 2 008
Ще срещнеш любовта и ще намериш подходящ човек за семейство. Не знам какви са тия хора в обкръжението ти на 29 с големи деца. Аз съм на 31 и преди две години приятелките ми имаха малки бебета и то не всички. Имам приятелки и по-големи от мен, родиха по-късно. Няма рецепта за това.

Относно възрастта и децата, въпрос на перспектива е. Ако средата е такава с първо дете на 24-25, второ на 27, естествено е човек да си мисли, че "изостава". Все пак, волно или неволно, всеки сравнява. Обратното, живеят ли си живота приятелите и колегите докъм 30, 32, да пътуват, да се радват на връзката си, без отговорности, без деца, ще смяташ, че на 29 даже е рано да раждаш.

# 24
  • Мнения: 1 147
Добре че си имала млади родители за да ти помагат и да си позволяваш да си "живееш".

Нещо не схванах това изказване. Откъде се разбра, че са били млади? Откъде стана ясно, че са ми помагали да "живея"? На 29 нямах дете, работех, живеех сама и се издържах сама. Не се сещам какво са допринесли за "живеенето" ми тогава.

Точно ти много пъти си казвала колко много са ти помагали родителите ти. Малка е вероятността да не са те родили млади, ако ти си родила на 34. Знаейки какъв късмет имаш, не би трябвало да говориш как човек има цялото време на света, защото това не е така. Останалото от коментара ми би трябвало да ти е пределно ясно. Ако всички решат да създават деца късно (при теб е умерено късно) е доста вероятно родителите да трябва да се грижат за деца и родители едновременно, ако бабите и дядовците си дочакат внуците. Не зная кое не й е ясното на простата биология. Човек няма цялото време на света.

# 25
  • Мнения: 926
29 не е 34. До към 32 има време да се ориентира. Пък в крайна сметка може да роди от донор, после да търси татко. За мен лично 34 е горна граница. После 20 г ще трябва да се грижи. И физически и финансово.

# 26
  • Мнения: 31 719
Всеки има разочарования. И за личен живот и за кариера примерно.
Ама като го мислиш какво можеше да бъде, не помага.
Живееш тук и сега. Не в миналото.
Колкото до този човек - ами отровен човек, психопат, какво има да му жалиш, трябва да черпиш.

# 27
  • Мнения: 185
То е ясно,че ще е ангелче за да те върне. То няма как с груби поведение да те привлече. Сляга стръвта и ти кълвеш,нормално когато имаш чувства към него. Раздялата в момента за теб е като почивка един от друг. Условието е как е живота с него,без него и как може би ще е бъдещето. Представи си кантар с положителни и отрицателни неща. Премисли какво бъдеще ще те очаква. Трудно е но не и невъзможно. Материалните неща се оправят, душевното състояние не чак толкова се възстановява. Помисли от какво би могла да страдаш повече

# 28
  • Мнения: 6 575
Черпи, върви хвърляй монети, сол през рамо и свещи запали, каквото там вярваш, че си се осъзнала навреме. Това, което е правил е манипулация. Тактика на токсичните хора. Искал е да те вкара във влакчето на добро-лошо отношение докато съвсем се объркаш. А после измъкването е мноооого трудно. На мен ми отне години да се осъзная. Пък ако имаш и дете, е много сложно, защото завинаги ще трябва да поддържаш връзка с токсичен човек и да се притесняваше как ще се държи с детето и да оправяш травмите, които му е нанесъл. Та, черпи, момиче. И никога не се обръщай назад.

# 29
  • Мнения: 6 256
Не е имало елементарно уважение от негова страна, не си била щастлива. Правилно е решението за ряздяла. Радвай се, че не си създала семейство с този човек. На 29 години не си престаряла - има време да намериш сериозен партньор, да се напаснете и дете да си имате. Бъди внимателна в какви връзки влагаш време, енергия и надежди, прецени си също с какво можеш да направиш компромис. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт