Да си тръгна или да остана

  • 3 695
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 12 655
Само дето на авторката не й харесва.

# 46
  • Мнения: 406
Това ми звучи като сбъднат кошмар на мен. На тях обаче, явно им харесва.
Снахата като влезе в нова къща първо слуша, пък някой ден като стане тя свекърва командва, така че в дългосрочен план се изравняват нещата.
Защо трябва човек да мисли, че неговият начин е най-правилен? За него си може да е, а за други хора друг ред да е по-хубав.
Все пак хилядолетия наред хората са живели така - няколко поколения под един покрив. Някои племена и народи и сега живеят така, пък не се избиват. Има си недостатъци, има си и предимства - помощ с децата, разпределение на задачите сред повече хора, между които има такива с различни умения; винаги има някой в къщи като дойде Еконта и т.н.
Аз самият съм се изнесъл от нашите преди 20 и не бих живял така, но след като има хора, на които така им харесва, какво да ги съдим?
На тия дето им харесва масово са мъже, мога да хвана бас... Жена да се завре при свекър и свекърва с мерак - да, да... Хилядолетия наред никой не я е питал снахата дали иска или не. То затова сега стават проблеми... Grin

# 47
  • Мнения: 2 408
Добре де, ама всички тия свекърви, дето командват, те не са ли жени? Ако на жените като цяло не харесва тази система, защо си играли главна роля в нея?

# 48
  • София
  • Мнения: 12 655
1. Липса на избор.
2. Реваншизъм - на свекървата й е било гадно, като е била снаха, сега е ред на нейната снаха да й е гадно.

# 49
  • Мнения: 406
Добре де, ама всички тия свекърви, дето командват, те не са ли жени? Ако на жените като цяло не харесва тази система, защо си играли главна роля в нея?
След като 20+ години са били тъпкани от "чудовището" и с тях са се гаврили за всяка малка подробност, неусетно се превръщат в копия на тормозителите си. Човешка психология.

# 50
  • Мнения: 2 188
Все повече свекърви са неприятно изненадани, че днешните снахи не търпят вмешателство и тормоз. Аз лично познавам две, които в прав текст си го казват.
В същото време не им минава през ум, че ако се държат човешки, шансът отсреща да им се отговори човешки е много голям. Просто поне не правиш това, което теб те е карало да се чувстваш зле. Лесно е.

# 51
  • Мнения: 395
Повечето казват "едно време всички живеели заедно'" Да,преди 50-60г. е било редно така,но сега времената са различни и никой не иска някой да му дава наклон на живота.
Всеки гледа да е сам, никой  да не се меси и проблемите да се разрешават помеждуим.

# 52
  • София
  • Мнения: 67
Дам, това да живеят няколко поколения в едно домакинство не е за мен Simple Smile Не бих могла да живея със свекърва, дори и с майка ми! Всяка да си знае стеничката и зад нея да прави каквото ще! Живота си е мой, ще си го живея както си искам. Свекърва ми е от тези душички, тормозена (по нейни думи) и смята, че ще тормози и мен, да ама не позна Simple Smile Пробвах няколко години с добро, на края осъзнах, че няма да ми се получи и прекъснах всякаква комуникация. Тежки думи сме си казвали, осъзнах, че каквато и да съм никога няма да ме харесва, в един момент осъзнах, че не е нужно да ме харесва. Парирала съм всичките и опити да се меси тук там, не беше лесно, но когато няма друг начин …. Според мен авторката първо трябва да се пребори с благоверния, той сам трябва да се пребори с маминка и да скъсат пъпната връв, но това няма да стане докато са на една географска ширина! За това си правете дългосрочните планове, учете, работете, заделяйте пари и в един момент хвърлете бомбата и се наслаждавайте. Ако мъжа ви ви последва ще е прекрасен сценарий, но ако остане при маминка … прав му път!

# 53
  • София
  • Мнения: 35 107
Повечето казват "едно време всички живеели заедно'" Да,преди 50-60г. е било редно така,но сега времената са различни и никой не иска някой да му дава наклон на живота.
Всеки гледа да е сам, никой  да не се меси и проблемите да се разрешават помеждуим.
Това си остава в малък процент градски хора, за голямо съжаление.
Всичко останало си кара по старо му, България не е София.
И всичко си върви с отколешните драми.

# 54
  • Мнения: X
Все повече свекърви са неприятно изненадани, че днешните снахи не търпят вмешателство и тормоз. Аз лично познавам две, които в прав текст си го казват.
В същото време не им минава през ум, че ако се държат човешки, шансът отсреща да им се отговори човешки е много голям. Просто поне не правиш това, което теб те е карало да се чувстваш зле. Лесно е.
Проблемът е в това, че го казват снахите, а не синовете. Въпрос на възпитание. Моят син /бях малко залитнала, без да се усетя/  много бързо ме вкара в правия път Simple Smile

# 55
  • Мнения: 319
А да питам, той щом не иска дете, защо го е направил? И да не би да сте непълнолетни, че живеете при неговите родители още? Изговори нещата с него, че това не е ок за детето и ако не иска да поеме отговорност, ще си тръгнеш и ще идеш при друг, който ще поеме, а на него щом толкова не му пука за него няма да го види повече.

# 56
  • Мнения: 31 719
А да питам, той щом не иска дете, защо го е направил?

Що за въпрос?
Хиляди мъже, направо милиони поставят кефа на първо място.
Не ги вълнува забременяване. Все пак те няма да раждат, ако се случи, нито аборт ще правят. За такива мъже забременяването, бебета са отговорност на жената. И да бъдат осъдени,  ще метнат 200 лв и пак ще оставят жената да се оправя.
Ако природата беше направила така, че мъжете да раждат, щяха да са много внимателни.

# 57
  • Мнения: 319
А да питам, той щом не иска дете, защо го е направил?

Що за въпрос?
Хиляди мъже, направо милиони поставят кефа на първо място.
Не ги вълнува забременяване. Все пак те няма да раждат, ако се случи, нито аборт ще правят. За такива мъже забременяването, бебета са отговорност на жената. И да бъдат осъдени,  ще метнат 200 лв и пак ще оставят жената да се оправя.
Ако природата беше направила така, че мъжете да раждат, щяха да са много внимателни.
Въпросът ми е риторичен. Просто не вярвам да се е държал по друг начин преди да се появи човечето на този свят.

# 58
  • Мнения: 31 719
Ами има мъже го правят.
Един тон случаи как уж искат дете, но като се появи, не им се струва вече толкова забавно.
Защото се оказва, че имали и задължения Joy
Имам познати са били зарязвани от мъже, които са ги забременили. И уж са искали деца, брак, семейство.
Страшната им се струвала действителността явно.

# 59
  • Мнения: 319
Ами има мъже го правят.
Един тон случаи как уж искат дете, но като се появи, не им се струва вече толкова забавно.
Защото се оказва, че имали и задължения Joy
Имам познати са били зарязвани от мъже, които са ги забременили. И уж са искали деца, брак, семейство.
Страшната им се струвала действителността явно.
Е това ако е така е направо ужасно. Много лекомислено. Да кажеш да са на по 18 толкова им е акъла, ама ако са по-възрастни е направо ужас. Как пък не им трепва поне малко за собствените им деца…

Общи условия

Активация на акаунт