Да си тръгна или да остана

  • 3 696
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 35 107
Авторке, трябва да седнеш да говориш с твоя човек - спокойно и да парираш всяка наченка на скандал, като му повтаряш - искам да те чуя, искам да ме изслушаш. Не влизаш в обяснения, не търсиш правда, не нападаш родителите му. Споделяш му, че сте отделно семейство, не се чувстваш добре, искаш да сте самостоятелни, че не ти се отразява добре това съжителство, че се съсипваш, че искаш вие двамата да градите живота си и искаш самостоятелна форма на живот. Излагаш му спокойно щенията си и му даваш време да помисли и да те разбере.
Ако схване - добре, ако не - опитала си.

# 16
  • Мнения: 21 457
Здравейте! Не знам дали има такава тема, но ще се радвам на вашата помощ. С бащата на детето ми сме вече 4 години заедно. От начало всичко беше прекрасно. Проблемите дойдоха когато се появи нашият син. Семейството му всекидневно ме нападат словесно, нямам неговата подкрепа, не ме изслушва, комуникацията ни изчезна. Опитвала съм се да говоря с него но когато повдигна темата той започва да се ядосва и да се караме. Не знам дали е време да си тръгна от целият този психически тормоз или да преглътна всичко заради детето😔

Имаш ли къде да отидеш?

# 17
  • Мнения: 5
Това със живеенето почти заедно и постоянните намеси е много тегаво. Каза че от 4 г. сте заедно а колко голямо е детето ви? Ако е всъщност бебе, нещата са по-трудни, но все пак търси варианти за самостоятелност и отделяне със или без мъжа. Къде са вашите и могат ли да те подкрепят?
Детето ни е на 1г. Моето семейство не подкрепяха връзката ни и сега не сме в най- добрите отношения

# 18
  • Мнения: 5
Има ли смисъл да питам защо определени неща се забелязват и стават проблем чак след като се е родило бебето... Rolling Eyes Той и преди това е бил мамино синче, неспособно да комуникира. Човек не спира комуникацията ей така от нищото, освен, ако не е настъпила внезапна мозъчна травма.
Но все пак... защо си затваряше очите за проблемите, докато са били лесно решими?
Преди това не допускаше семейството му да се меси. В прекрасния момент когато станах майка, позволи майка му да се меси в отглеждането тъй като "Това ми е първо дете, какво разбирам аз от бебета". От там на татък я допусна да се бърка изцяло в семейството ни

# 19
  • Melmak
  • Мнения: 3 011
Със семейството му ли живееш и защо?
Живеем в един двор с родителите му, а когато му кажа да излезем под наем и да сме отделно, следват много скандали

Кажи му, че ти отиваш на квартира с детето и гледай реакция. Може и да омекне.

# 20
  • INFJ
  • Мнения: 9 363
Еми... ако нямаш пари, навеждаш глава и се прибираш обратно при мама и тати.

# 21
  • Мнения: 3 124
От кога живеете с неговото семейство, нападките от кога са? Как се месят във вашето семейство, само за гледане на бебето или и за други неща? Въпреки, че се карате бащата грижи ли се за семейството си, помага ли с домакинството и с гледането на бебето, парите при вас ли остават, имаш ли достатъчно средства за домакинството, за всичко за детето?
Имаш доста варианти:
1. Вземаш детото и отиваш на квартира - детето на ясла, ти на работа.
2. Скланяш глава и се връщаш при родителите ти - само ти си знаеш до колко това е добре.
3. Още повече се навеждаш и оставаш там където си, гледаш да не дразниш околните. Ако пък свекървата става що годе да гледа дете може да ти помага, а ти учиш или работиш и си плетеш кошницата.
Сега си уязвима, затова те мачкат. Трябва да видиш, кое те прави уязвима и да работиш да го отстраниш.

# 22
  • Мнения: 6 575
За съжаление някои неща излизат на повърхността след появата на детето. Преди това вниманието ти е било дамо към него, нее имало вмешателство и тн. След детето си еидяла истинското лице. И пак за съжаление аз не мисля, че има оправия с характеропатии. Просто слагаш края и това е. Дори е по-добре, колкото е по-малко детето, защото с порастването започват сами да усещат и разбират и така се формират травмите, които си носим цял живот.

# 23
  • Мнения: 5
От кога живеете с неговото семейство, нападките от кога са? Как се месят във вашето семейство, само за гледане на бебето или и за други неща? Въпреки, че се карате бащата грижи ли се за семейството си, помага ли с домакинството и с гледането на бебето, парите при вас ли остават, имаш ли достатъчно средства за домакинството, за всичко за детето?
Имаш доста варианти:
1. Вземаш детото и отиваш на квартира - детето на ясла, ти на работа.
2. Скланяш глава и се връщаш при родителите ти - само ти си знаеш до колко това е добре.
3. Още повече се навеждаш и оставаш там където си, гледаш да не дразниш околните. Ако пък свекървата става що годе да гледа дете може да ти помага, а ти учиш или работиш и си плетеш кошницата.
Сега си уязвима, затова те мачкат. Трябва да видиш, кое те прави уязвима и да работиш да го отстраниш.
Като цяло живея с него и родителите му вече 2г. Цялата грижа за детето и домакинството падна изцяло на мен. Той се прибира от работа, яде и сяда пред телевизора без да го интересува друго. Техните (като в последствие започнаха не само родителите а и роднините му) започнаха да се месят в абсолютно всичко. Имаше дори една случка колкото и комично да звучи, дойдоха на гости и ме попитаха защо съм си оправила леглото така а не иначе....

# 24
  • София
  • Мнения: 35 107
Хубаво можеш да ги въртиш, само малко акъл трябва и да не се връзваш на всяка провокация.

# 25
  • Мнения: 141
Имам позната, която беше в подобна ситуация и си даде малко време детето да порасне и да тръгне на детска градина, а тя успя да си намери стабилна работа и просто една вечер не се прибра обратно. Решението си го беше взела отдавна и за да не стои на родителите си на ръцете просто си даде 1-2 години време и постави мъжа си пред свършен факт. Еми, добре си живее сега жената, а мъжът й все още не може да повярва, че от "нищото" си е тръгнала.

# 26
  • Мнения: 395
За пореден път ще го кажа- защо си го причинявате това живеене с родителите на едно място? (макар и не на един етаж, и прочие)

# 27
  • Мнения: 153
Според мен, си тръгни. Дори и да преглътнеш и да останеш, знай че този човек, няма да се промени.
Винаги ще имаш проблем с него, при отваряне на тема за родителите му, или за изнасяне под наем.

# 28
  • Мнения: 269
За пореден път ще го кажа- защо си го причинявате това живеене с родителите на едно място? (макар и не на един етаж, и прочие)


А, де... да кажеш, че в някакви имения ги затварят, пък то в убитата от неглижиране селска къща.

# 29
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
Моето семейство не подкрепяха връзката ни и сега не сме в най- добрите отношения
Като признаеш грешката ще се оправят отношенията, стягай багажа. Явно е имало нещо ненаред отначало с тоя мъж.

Общи условия

Активация на акаунт