Да си тръгна или да остана

  • 3 697
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 35 107
За пореден път ще го кажа- защо си го причинявате това живеене с родителите на едно място? (макар и не на един етаж, и прочие)


А, де... да кажеш, че в някакви имения ги затварят, пък то в убитата от неглижиране селска къща.
Мне, това не е така. Свидетел съм от два месеца за скъп квартал в периферията на столицата, ам, живеят по 4 поколения, то е толкова брутално за мен, но толкова естествено за тях, че като мръднеш 6 км навътре и никой няма да те разбере.
Снахи млади, стари, по няколко, деца, мъже - не можеш им хванеш спатиите.

# 31
  • Мнения: 751
Голям да прави деца, но неспособен да поеме отговорността за жената и детето си. Гнусно е, много. Телевизорът и повърхностните предаванията за глупаци са му по-важни от това да ви обърне внимание. Поредният мамин. Чудо е, масово хората отказват да живеят достойно. Като не иска на квартира, ако  това е единственият имот и няма друг, за какво въобще е създавал връзка и дете. Ще се справите с детето и ще сте много добре. Сега изглежда страшно, но няма да е задълго. Недоумявам как някой може да зареже истинския живот, семейството си и да се забие пред телевизора за реално нищо.

# 32
  • Мнения: 395
За пореден път ще го кажа- защо си го причинявате това живеене с родителите на едно място? (макар и не на един етаж, и прочие)


А, де... да кажеш, че в някакви имения ги затварят, пък то в убитата от неглижиране селска къща.
Мне, това не е така. Свидетел съм от два месеца за скъп квартал в периферията на столицата, ам, живеят по 4 поколения, то е толкова брутално за мен, но толкова естествено за тях, че като мръднеш 6 км навътре и никой няма да те разбере.
Снахи млади, стари, по няколко, деца, мъже - не можеш им хванеш спатиите.

Леле, до 9-то коляно са там🤣
Ужас🤣

# 33
  • София
  • Мнения: 35 107
Не девето, но четвърто днес вкупом дойде в офиса Rolling Eyes
Ам, окей са си, просто младите са живяли в тия къщи по същия начин, сега просто в нова барабар с всички.
За столица говорим, да не се пращаме в дълбока провинция, нали.

# 34
  • Мнения: 2 188
Това ми звучи като сбъднат кошмар на мен. На тях обаче, явно им харесва.

# 35
  • София
  • Мнения: 35 107
Колко им харесва, колко ги четем....

# 36
  • Мнения: 21 457
На снахите сигурно не им харесва Simple Smile

# 37
  • Мнения: 2 188
А, имаше преди време една, точно май от Драгалевци, дето се жалваше от свекървата, но тропаше с краче, че няма да се изнесе от етажа и чистия въздух, и да се завре в апартамент.

# 38
  • София
  • Мнения: 10 584
Има ли смисъл да питам защо определени неща се забелязват и стават проблем чак след като се е родило бебето... Rolling Eyes Той и преди това е бил мамино синче, неспособно да комуникира. Човек не спира комуникацията ей така от нищото, освен, ако не е настъпила внезапна мозъчна травма.
Но все пак... защо си затваряше очите за проблемите, докато са били лесно решими?

С това изказване изобщо не си права. С поява на дете много неща са променят и няма как да ги видиш преди да имаш дете.

За пореден път ще го кажа- защо си го причинявате това живеене с родителите на едно място? (макар и не на един етаж, и прочие)

Не живеехме заедно с ничии родители и пак имаше намеса. Проблемът не е дали живеят заедно, а къде са сложени границите.

# 39
  • Мнения: 44
Когато реших да имам дете отговорих на един въпрос: мога ли да го гледам сама, ако нещо стане с бащата (живо-шарен)? Имам ли жилище/или доход за наем/стабилна работа/завършено образование. Имам. Значи мога да се грижа за още един човек, без да завися от други хора. Това да завися от мъж/родители и самата аз да съм родител, не мога да го приема.
Йеле па да живея с родителите на мъжа ми. Абсурд. По-добре на палатка сред гората, отколкото с моята майка или неговата в една кухня.

# 40
  • Мнения: 2 188
Толкова много промени се случват в един живот, че няма как да бъдат планирани и отиграни всички вероятности.
Дори само пандемията промени не малко семейства.

# 41
  • INFJ
  • Мнения: 9 363
Скрит текст:
Има ли смисъл да питам защо определени неща се забелязват и стават проблем чак след като се е родило бебето... Rolling Eyes Той и преди това е бил мамино синче, неспособно да комуникира. Човек не спира комуникацията ей така от нищото, освен, ако не е настъпила внезапна мозъчна травма.
Но все пак... защо си затваряше очите за проблемите, докато са били лесно решими?

С това изказване изобщо не си права. С поява на дете много неща са променят и няма как да ги видиш преди да имаш дете.

За три години, все трябва да можеш да прецениш това-онова за партньорът си. Според мен, всички проблеми са си били там и преди това, просто сега са започнали да се проявяват много по-ясно.

# 42
  • София
  • Мнения: 35 107
Променят се бащите, но не и фундаментално. Хубаво е да се гледа цялата картинка, че след някоя година се връщат на фабрични настройки Laughing

# 43
  • София
  • Мнения: 12 655
Голям да прави деца, но неспособен да поеме отговорността за жената и детето си. Гнусно е, много. Телевизорът и повърхностните предаванията за глупаци са му по-важни от това да ви обърне внимание. Поредният мамин. Чудо е, масово хората отказват да живеят достойно. Като не иска на квартира, ако  това е единственият имот и няма друг, за какво въобще е създавал връзка и дете. Ще се справите с детето и ще сте много добре. Сега изглежда страшно, но няма да е задълго. Недоумявам как някой може да зареже истинския живот, семейството си и да се забие пред телевизора за реално нищо.

Така е научен, и нека не се лъжем - харесва му е му е изгодно. Въпросът е авторката ще си тръгне ли или ще си отдаде живота в робство на него и семейството му, с евентуалната надежда един ден да го върне на собствената си снаха.

# 44
  • Мнения: 2 408
Това ми звучи като сбъднат кошмар на мен. На тях обаче, явно им харесва.
Снахата като влезе в нова къща първо слуша, пък някой ден като стане тя свекърва командва, така че в дългосрочен план се изравняват нещата.
Защо трябва човек да мисли, че неговият начин е най-правилен? За него си може да е, а за други хора друг ред да е по-хубав.
Все пак хилядолетия наред хората са живели така - няколко поколения под един покрив. Някои племена и народи и сега живеят така, пък не се избиват. Има си недостатъци, има си и предимства - помощ с децата, разпределение на задачите сред повече хора, между които има такива с различни умения; винаги има някой в къщи като дойде Еконта и т.н.
Аз самият съм се изнесъл от нашите преди 20 и не бих живял така, но след като има хора, на които така им харесва, какво да ги съдим?

Общи условия

Активация на акаунт