Стани богат - тема 20

  • 16 978
  • 759
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 14 427
Аз не я чух какво каза за Месалина, защото в това време пишех, че и чета книгата. Wink
За Стинг и Джейсън Донован знаех. Поначало от поп и рок, изобщо от музика, но особено такава, не разбирам, да не рече някой друго, но някои отговори ги знам.

Много го харесвам предаването, но сме малка държава - нема (много) ора за него, няма голям избор.

# 46
  • Мнения: 55
Малко статистика до момента.

Участници - 29
Отворили въпрос за 3 К - 17(9 не продължават напред)
Отворили въпрос за 5 К - 8
Отворили въпрос за 10 К - 6
20+ К - 0

* Момчето от снощи има потенциал да достигне по-далеч, но да видим.

Участници с потенциал за повече, нищо че отпаднаха по-рано(поради една или друга причина) - 5 човека

* От участниците достигнали най-далеч, няколко думи от мен(ще ги пиша директно, с "никнеймовете")

Племеницата на Емил Димитров - интелигентна дама, като визия и поведение много класна, но заради статуса й леко я "побутнаха" напред. Че я каниха после видях и в някакво предаване на БТВ...
Няма лошо де, но все пак за протокола на слагачеството на Нико Тупарев и ко.

Ученикът - интелигентно момче, но въпросите бяха като за него до 3 К, също и приятен въпрос за Мики Маус за 5 К и т.н.
Да, ясно че целта беше да покажат, че има(все още) будни младежи, което е добре, но технически е двоен стандарт спрямо някои участници(онези с потенциал, които ги режат на 7-8 ми въпрос).

Човекът "PR" - Да не знаеш какво е PR и да достигнеш до 5 К...
Още повече, че си и донякъде в корпоративните среди...
Имаше вид повече на музикант от кръчмарски оркестър, хаха, отколкото на юрист или какъвто беше там.
Имаше и късмет впоследствие, но като цяло пример, как един простоват човек може да достигне далеч.

Художникът Солаков - Колоритен вид и може би най-знаещият играч до този момент.
Аристократизмът(в добрия смисъл) му леко бе в повече, инак можеше и до 20-30 К да достигне.
Въпросът за Де Ниро звучи сложен без отговори, факт, но става абсолютно познаваем като видиш опциите.
Даже има и лека визуална прилика между Брус Спрингстийн и Де Ниро(като натюрел).
Жалко!

Докторът - Също знаещ човек, малко по-експанзивен на моменти.
Апропо, въпросът му за 10 К беше най-трудният от на останалите за 10 К.
Няма отговаряне, ако случайно не си го чул или да знаеш нещо повече за останалите.
(за сем. Симпсън и Нобеловите прогнози)
По мое мнение е за поне 20 К, да не кажа и повече.

Дамата - Подцених я в началото, макар че впоследствие въпросите й бяха благоприятни, очебийни дори, разчиташе повече на интуиция и на "дочула от нейде" отколкото на знания.
Но да, в сравнение с някои други играчи и конкретно дамското съсловие - се справи много добре.

Дядката(извинявам се, уважавам възрастните хора, но не ми беше особено приятен... съмнителен тип, доносник вероятно и кадър на ДС) - Пуснаха му баш като за него въпроси и в общи линии нищо не направи, макар да достигна до 5 К.
За Щраус и за СССР особено - какво по-благоприятно да дадат на човек с неговите образования(може би и съмнителни, но все пак), пътувал толкова много и пр.?
Как да не се вбеси човек!?


Мъжът от снощи - Добра игра, не блестеше с особена острота на ума, но беше находчив, което е важно за тази игра(и не само).
В кръга на шегата, прилича ми малко на Радостин Василев(Руди- Гела) като типаж, хаха.
Въпросите му бяха приятни, една идея по-лесни, макар да имаше и някои коварни.
Много добра игра като цяло.

* Друг много любопитен момент!
Живите жокери на повечето от участниците бяха по-знаещи и интересни от тях.
Особено синът на адвоката и адвокатът с "пледоарията" относно Залива на прасетата - ей, искрено се изкефих и си казах, че като зрители губим че не участват.
Поне засега, но пък кой знае, може и да ги видим в бъдеще.


Време за реклама(лична статистика до момента)
Въпроси - 115(визирам след 500 лв.)

Знаех от раз - 43

Не познах - 26

Познах(на база питането няма как да отвориш от раз, други не знаеш, но по метода на изключването и знания достигаш) - 46

# 47
  • Мнения: 36 489
Забелязали ли сте, че водещият не само стряска хората, дали верен отговор (пример от вчера "Та това е майката на Джеймс Бонд!" Astonished ) , ами и тези, които са дали грешен отговор си мислят, че ги поднася и докато не видят на екрана си, не вярват, че отпадат?

# 48
  • Мнения: 3 623
Много странно огласяване на верният отговор от Ники Кънчев. Едно такова… неудобно ми става докато чакам. Уж да има тръпка, но не се получава. Като цяло след няколко седмици водене на Стани Богат от Кънчев, мога да заявя, че Билалов повече ми харесваше. Както се отбеляза и по-горе, Ники се държи надменно и подигравателно, мисли се за забавен, но ми е по-скоро нелеп.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 773
@Soleiblanc. Точен и полезен разбор! 
Чудя се. И си е до всеки отделен участник; с личните му качества. Допълвам една моя (повтаряна) констатация - играта е късмет + знания, но трябва и да си "перде" и да не се влияеш (по @pppqqq мнението).
Изобщо: всичко в играта може да е с играещия - или против него. Както дойде. Най-меко казано.)
ЖЖ са много труден момент в подготовката на играещия. Няма мераклии. Затова преобладават хора с роднинска връзка. Хората от провинцията (моля за извинение) са в още по-неизгодна ситуация: пътуване, ден отпуск, евентуално преспиване. Някога публиката преобладаващо "знаеше" всичко. Сега мъничката ясна реалност е - че знаеш какво твоя ЖЖ не знае.
Не помня дали давах този линк, но го поствам пак. Беше ми - или показан от съфорумец на лични, докато се готвех, или го изрових докато си "отговарях на въпроси" и тренирахме с компютърджията през телефоните и 2 етажа разстояние.
https://millionaire.fandom.com/wiki/Top_Prize_Winners#1999_Winners
Не забравяйте - ако ви е интересно и разгледате, - че има и доста "регионални". Които няма да бъдат зададени у нас, да речем. Но вижте нивата. В БГ играта и те не са реципрочни. За това е дискутирано много.
И завършвам с по-горния пост на @pppqqq - именно той ме подсети, че да си "перде" (или да успееш да се направиш такъв) е също компонент към успеха. Евентуално.

Последна редакция: вт, 12 мар 2024, 23:12 от EmBrother

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 14 427
Пиши, ако искаш, когато ще си ти, да знаем.

Аз бих се навила за жив жокер, ама не ме кани никой. Wink

П.П. Сега прочетох скрития текст. Ще следя за била и баири.

Последна редакция: вт, 12 мар 2024, 11:15 от Магдена

# 51
  • Мнения: 994
И аз вече нямам търпение за Ембрадър. Не познавам човек, който е ходил. Ще е интересно да научим и след това още нещо от кухнята. Засега виждам че той се сдържа. Аз например сега пак си мисля, за тази анкета, за която спомена Ембрадър. В крайна сметка, не може ли да се "хакне" системата. Като пишеш в кои области си, и в кои не си добър, пишеш точно обратното.

П.П. Аз вече се ориентирах кой е Simple Smile. И дори и да не каже, ако гледам ще се сетя. Нищо че ни пуска информация на "час по лъжичка".

Последна редакция: вт, 12 мар 2024, 11:19 от Seiko7075

# 52
  • Мнения: 36 489
При Билалов имаше такива случаи - например, спомням си една жена, която призна, че синът й (тинейджър) си е измислял, докато попълвал анкетата от нейно име.
Според мен, това ги ядосва (не само водещия, а всички в екипа) и пускат по-трудни въпроси (примерно за Менделеевата таблица).

# 53
  • Мнения: 19 014
Да, аз за едно друго предаване пак имаше анкета и един от въпросите беше да отбележим 2 области, в които сме слаби. Отбелязах 2, които не са ми от най-силните, но определено не съм и с нулеви познания, защото имам и такива, в които съм много зле. Всички въпроси, на които се наложи да отговарям, бяха точно от тези 2 области.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 14 427
Аз познавах трима, които са ходили при Кънчев преди Билалов. За съжаление единият почина млад, беше съученик на брат ми и съкварталец. Другите двама са ми колеги. Те спечелиха по 10 хиляди и май дори и двамата ходиха по два пъти, имаше такива повторни издания по едно време. Не съм обсъждала обаче с тях "кухнята" и са ми интересни постовете на ЕмБрадър.

# 55
  • Мнения: 25 620
А аз си спомням как веднъж участникът даде верен отговор и обясни, че е сигурен, защото се интересува от тази област. Водещият остана неприятно изненадан и го упрекна, че не го е споменавал досега.

Все пак не забравяйте, че това не е честна игра, а шоу, създадено за печалба на организаторите. Да, има някакъв процент от постъпленията, които се дават на участниците, но кой и колко ще вземе – няма гаранция.
Същото е и при хазартните игри. Не можеш да надхитриш системата, ако нямаш вътрешен човек, който да ти помогне. Но пък сигурно много ще го бият, ако го хванат. Simple Smile

# 56
  • Мнения: 9 033
Как и от какво организаторите на "Стани богат" печелят? От реклами ли? Но те се излъчват в паузите...

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 14 427
Самата телевизия може би им плаща, а тя печели от реклами.

# 58
  • Мнения: 19 014
Как и от какво организаторите на "Стани богат" печелят? От реклами ли? Но те се излъчват в паузите...

От нищо не печелят, благотворително и от добро сърце ги снимат тези предавания, за да зарадват драгите зрители като нас, които нямат какво по-интересно да правят, освен да гледат телевизия.

П.п. Ти сериозно ли?

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 14 427
Човекът пита за механизма на печелене, вие дума не давате да каже. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт