Стани богат - тема 20

  • 16 976
  • 759
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 36 489
Не помня кой е Джейсън Донован.
А, тя да не е стара за Хари Стайлс? Все ги оправдаваме с младост (не аз, "ние" в темата).

# 31
  • Мнения: 19 014
Кой не е гледал "Аз Клавдий" преди много години Simple Smile

Какво му е на Август?

Произнесе го АвгУст, с ударение на "у". Съмнявам се, че е гледала "Аз, Клавдий".

Като дете много го харесвах Джейсън Донован. Имах плакат от някакво списание, идеалът ми за мъж беше. Той изгрява като тв звезда в Австралия (сериалът "Съседи") заедно с Кайли Миноуг, не е бил в група.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 773
Правилно. И Стинг отпада (колкото и стара банда да са Полийс...)
Но Донован е дует с Миноуг - това не е група, все пак

# 33
  • Мнения: 36 489
Пфф, светкавична игра. Забелязали ли сте, че писателите рядко се представят добре?

# 34
  • Мнения: 25 620
Готино беше. Куклата. А иначе - с 2 жокера = 1500. Да "четем" нататък от романа й.

Е, то си личи кои участват само заради безплатната реклама. Някои благотворително, други за собствена изгода.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 773
Борусия Дортмунд

# 36
  • Мнения: 5 920
Пфф, светкавична игра. Забелязали ли сте, че писателите рядко се представят добре?

Чукча не читатель, чукча писатель.

# 37
  • Мнения: 36 489
Ще видим как ще се представи другият писател - поне започна по-добре Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 1 773
Последно седналото момче ми изглежда нормално (свестно). Дано има и късмет (ако наистина ги има знанията).

Поздравявам ви с едно "понеделнишко" парче - на Ерик Клептън! Хубава седмица и до утре.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 14 427
Хубав въпрос. От отговорите най-ми харесва (като за 5К) да се е омъжила за краля. От другите просто няма смисъл.
(На 2-ро място - посланик, евентуално.)
И аз така - кралска съпруга или посланик, но с какво ще го забележат и отбележат един посланик чак толкова, при положение, че секретар на нещо си също не е толкова привличаща вниманието длъжност...

Тази жена, която гледам сега, е авторката на криминалето, което последно се хванах да чета. Много грешки в определителните членове (не упреквам нея, а коректора) и една фактическа, но иначе доста приятна лека книга, докъдето стигнах поне.
Докато разправях на ММ за въпроса за Хемингуей - ами в Париж той е бил млад, в Хавана - стар, колко да му е празник тогава, като накрая се и самоубива, макар и не там... Но ето, не ми хрумна. Сори, че се връщам към тоя въпрос, искам да кажа, че понякога е въпрос и на бърза мисъл, да се появи навреме. Grinning

Последна редакция: пн, 11 мар 2024, 19:34 от Магдена

# 40
  • Мнения: 36 489
Защо упрекваш редактора - на мен ми направи впечатление (но си премълчах), че в началото тя каза "Тук съм с мъжът ми."

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 14 427
На коректора е работа това, нейната е да напише текста. В книгата бяха предимно обратното - кратки вместо пълни.

Преди да дадат вариантите за Барби, ми хрумна, че това може да е моминското име на Барбара Буш, добре, че го нямаше в отговорите. Wink

_____

А на героинята на книгата баща и е британец, затова се казва така.
Тя едва ли има претенции да е сериозна книга - яз сериозни книги не четем.

Последна редакция: пн, 11 мар 2024, 19:51 от Магдена

# 42
  • София
  • Мнения: 27 181
Хубава игра на мъжа от петък. Браво. Добри 5000 лв.
Жената: Странно, че не знаеше за Месалина. После жокер и за Барби, тц тц.
Мъж 2: много лесни два въпроса. Хареса ми как обясни за прословутата жълта стена на Борусия Д.

# 43
  • Мнения: 225
Откак е дошъл сухаря Кънчев 5000 лева вече ги смятат за цяло богатство, преди се стигаха с лекота, верно тогава го имаше и най-силния жокер - помощ от публиката.
Не знам, Билалов по ме кефеше, Кънчев е надменен и понякога подигравателен и все се прави че много знае. А смешките му са сухарски и дървени.

# 44
  • Мнения: 26
И аз избрах Стинг, без да се замислям. Сигурно, защото го харесвам и то много. Спомних си със закъснение и ако бях там, щях да изгоря.
Месалина я помня от книгата „Аз, Клавдий”.
Кънчев даде голяма подсказка на писателката как да зададе въпроса на тел. жокера си  – по памет цитирам думите му  - „Казваме му Месалина и… каквото дойде”. За съжаление тя не успя да използва това и се „замОта” да цитира всяка дума от въпроса.
Друго, което все още не мога да приема (освен с допълнителните въпроси към участници, дори и към жокери), е начина му на съобщаване на верния отговор. Мисля, че хората са достатъчно напрегнати, за да ги „измъчва” допълнително.
Но да е жив и здрав, да продължава СБ, че иначе няма какво друго да се гледа по родната ни ТВ.
ПП: Благодаря за клипа на Ерик Клептън – друг мой любим изпълнител!

Последна редакция: вт, 12 мар 2024, 02:05 от Ирини

Общи условия

Активация на акаунт