Болничен

  • 1 908
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 609
Не знам вече, но това, че работя в бинго не ме прави по- малко човек или по- малко стойностен, че постоянно да ме цакат.. да предполага се, че хората работещи в такава сфера са глупави...

# 31
  • Melmak
  • Мнения: 2 986
Елизабет, никой не те приема за глупава, че работиш в бинго. Глупаво е да мислиш, че с един болничен ще си оправиш работата. На всеки може да се случи да попадне на кофти работодател, но тия неща по принцип си личат. Нямала си късмет, ще напуснеш и дано на новото ти място нещата са по-добре!

# 32
  • Мнения: 1 595
Може да не са имали нужда от нов човек, какво значи беше ги яд? Нито ще си първата, нито последната напускаща.
А за 8те дни отпуск - ако не си напуснала декември, отпуската е пропорционална на месеците, които си работила през годината, не е пълна.
Имаха нужда от човек, разбира се, и да бях третата напускаща фирмата за последните 16 години. Пожелавам им да има много такива след мен.
Дори ми забраниха да споменавам пред колегите, че напускам.
Осемте дни шефката си ги изсмука от пръстите - били от април 2020, когато сме били в принудителен отпуск заради Ковид... Изсмях им се, жалки смешници. Дано до моите осем дни отпуск да опрат.

# 33
  • Мнения: 10 411
От 2020 не могат да ти изплатят отпуск през 2024.
Щом си 3тата напускаща за 16 години, значи фирмата е читава. Нищо невъзможно да си разпределят след това вътрешно твоите задължения, за което не е нужно да ти казват.
Няма как да ти забранят да казваш, че напускаш. В твоята глава има някакви теории по-скоро, ама ти си знаеш.
Не че има нещо в темата за болничните... Има HR тема, можеш да споделиш там 😉

# 34
  • Мнения: 1 595
Читава е да, плащат. Понеже са много читави не пожелаха да назначат по-рано нов човек и да ме пуснат по-рано. Аз си изработих предизвестието, така или иначе, значи и аз съм читава хах. Много по-рано трябваше да го направя.
Не става дума за 2024, а за  2023, това първо. Второ нямаше никакви записи за дължим към мен отпуск от 2020. Не съм искала такова нещо. Взеха ми от дължимите дни за 2022-23 едни осем дни, които си спомнили че уж съм ползвала 2020 като принудителен отпуск. Което тогава си го бяха начислили, доколкото си спомням, но не ми се разправяше. Важното е, че се откачих от тях.
И трите Болнични, за които писах по-горе ми помогнаха да го направя по-безболезнено.

# 35
  • Мнения: 267
Елизабет, момиче мило, вече колко теми станаха около тази работа. Виждам, че се чувстваш ощетена, натрупала си яд, че фирмата те ощетява с долни номера, че не са коректни и не можеш да ги сбориш, наистина оставя гаден привкус.  Но много циклиш на 1 място, фокусираш се върху емоциите не върху действията, което само ти вреди. Няма как да промениш фирмата и шефа, такива са измекяри, има и други такива за жалост.

За мен най-добре да напуснеш тези тарикати. За целта пускаш предизвестие и отпуски каквото може /внимавай с болнични, не препоръчвам да се оливаш даже хич недей, рисково е вече са ти писали/, опитваш да вземеш каквото можеш от полагаемото, най-важното друга нагласа - преглъщаш станалото като горчив опит, изпиваш горчивата чаша изтърпяваш до края и продължаваш напред. Това е моя съвет. Ако преди това си намерила друга работа най-добре, тук ти преценяваш.

# 36
  • Мнения: 609
Елизабет, момиче мило, вече колко теми станаха около тази работа. Виждам, че се чувстваш ощетена, натрупала си яд, че фирмата те ощетява с долни номера, че не са коректни и не можеш да ги сбориш, наистина оставя гаден привкус.  Но много циклиш на 1 място, фокусираш се върху емоциите не върху действията, което само ти вреди. Няма как да промениш фирмата и шефа, такива са измекяри, има и други такива за жалост.

За мен най-добре да напуснеш тези тарикати. За целта пускаш предизвестие и отпуски каквото може /внимавай с болнични, не препоръчвам да се оливаш даже хич недей, рисково е вече са ти писали/, опитваш да вземеш каквото можеш от полагаемото, най-важното друга нагласа - преглъщаш станалото като горчив опит, изпиваш горчивата чаша изтърпяваш до края и продължаваш напред. Това е моя съвет. Ако преди това си намерила друга работа най-добре, тук ти преценяваш.


Благодаря,наистина сте много права, но да натрупала съм много негативни емоции

Общи условия

Активация на акаунт