Болничен

  • 1 907
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 711
Предизвестието не се удължава, още по-малко по закон.

Елизабет, именно това имам предвид - за последния месец явно няма да ги вземеш, независимо дали си в предизвестие или в болничен. Затова не е ясно защо първият вариант те притеснява толкова.

# 16
  • Мнения: 609
При болничен по време на предизвестие по закон срока на предизвестие се удължава с толкова дни колкото е и болничния. Т.е ако сте в предизвестие от 01.03 до 01.04 и вземете болничен за 1 месец, то предизвестието Ви става до 01.05.

Глупости, от момента на връчване на предизвистието то започва да тече, без значение в отпуск или болничен е работникът!

# 17
  • Мнения: 375
Те са 40 дни, но с прекъсване през годината! След първичния от 14 дни пак ще ви трябва ЛКК.

# 18
  • Мнения: 609
Те са 40 дни, но с прекъсване през годината! След първичния от 14 дни пак ще ви трябва ЛКК.

Значи просто трябва да се примиря на още едно издевателство  и още една експлоатация..

# 19
  • Мнения: 98
При болничен по време на предизвестие по закон срока на предизвестие се удължава с толкова дни колкото е и болничния. Т.е ако сте в предизвестие от 01.03 до 01.04 и вземете болничен за 1 месец, то предизвестието Ви става до 01.05.

Глупости, от момента на връчване на предизвистието то започва да тече, без значение в отпуск или болничен е работникът!
В грешка сте

# 20
  • Мнения: 149
Ебаси, за едни ваучери да удължаваш агонията. Пускаш предизвестие, работиш го и чао. Работодател да прави мръсно на служител без причина, не съм срещала. Ти правиш ли им мизерии, освен тази с бъдещия болничен?

# 21
  • Мнения: 711
Не, не сме. Вие вероятно бъркате предизвестието с изпитателния срок, който се спира от болнични и отпуски.

# 22
  • Мнения: 363
Отпуската от 2022 година не изтича 2023г. Бъркаш се. Две години давност има от следващата година - т.е отпуската от 2022 може да я ползваш 2023 и 2024 г. Така, че пускай отпуска по време на предизвестието.

# 23
  • Мнения: 609
Отпуската от 2022 година не изтича 2023г. Бъркаш се. Две години давност има от следващата година - т.е отпуската от 2022 може да я ползваш 2023 и 2024 г. Така, че пускай отпуска по време на предизвестието.

Обърках се от 2021

# 24
  • София
  • Мнения: 13 151
Щом искат да те пускат отпуска, направо си подай предизвестието да тече по време на отпуската. Ако не ти стигнат дните от отпуската, говори с личния ти лекар да ти даде още 1 или 2 седмици.

# 25
  • Мнения: 609
И още нещо да попитам
Аз работя на 12 часа тоест в месеца по 15 смени фиксирано ни е 15 смени не повече, за да получим ваучери трябва да имаме минимум 11 смени, миналия месец януари аз бях 4 дни болничен и съответно имах 11 смени, те не искаха да ми дадат  ваучери с претекст , че пред държавата по официалния график аз имам 10 смени иначе излизам на плюс часове, а аз му обясних че физически си имам 11 те смени тоест полагат ми се. Това законно ли е да имат един официален за пред държавата и един не толкова

# 26
  • Мнения: 10 406
Не е законно... Ама нагласистики при сменен режим винаги има. Иначе би трябвало да смятат по вътрешния, официалния е друга бира.
Някой ако каже някъде, че няма, или не е работил на смени, или няма идея от графици.

# 27
  • Мнения: X
Въшкари.
Такива врътки правят с тези ваучери.
На кокошкарския бизнес държавата много помага, а работника да мре.
Не мога да разбера защо работника трябва да е винаги ощетени от тези ваучери, все намират повод да ги клъцнат.

# 28
  • Мнения: 1 595
За трите месеца предизвестие си взех три болнични по една седмица без въобще да ми мигне окото. До последно не пуснаха обява за нов човек, беше ги яд че напускам. И отпуск не ми даваха, въпреки че имах дни, изплатиха ми ги накрая, като ме прецакаха с 8 дни... Дано да забогатеят с моите осем дни.
Взимай си болничен и да не ти пука. Колкото толкова.

# 29
  • Мнения: 10 406
Може да не са имали нужда от нов човек, какво значи беше ги яд? Нито ще си първата, нито последната напускаща.
А за 8те дни отпуск - ако не си напуснала декември, отпуската е пропорционална на месеците, които си работила през годината, не е пълна.

Общи условия

Активация на акаунт