Работа, CV-та, HR-и, съвети - 91

  • 29 772
  • 742
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 17 775
Не ходи пред някого, който има значение, само на мен е казвал това, което и аз знам. Но дума не е ставало някой да прескача чак толкова граници и да дава акъл кой да бъде уволнен.

Не го защитавам, има си пропуски, но в тоя екип само тя си позволява толкова много, включително епитети към колегите. Към мен не, но съм писала за леките подавки - ти може и да не знаеш, да съм хубава не само на еди- кой си ден. Редувано с комплименти.

Ще замълча засега, има доста вътрешни позиции и няма смисъл да си развалям отношенията с ТЛ-а ни. Честността и коректността не са ме докарали оосбено далеч, тъй че да се оправят. Той и сам си знае, като му замълча 2 пъти, ще се сети, както казах - не е на някаква ниска позиция, дето си бачка, играл ги е тия игрички и той едно време. Помагала съм му по неинтригантски начин да кажа какво да не казва и прави пред другите, ако съм чула негативен коментар. И като престана да го прави, престанаха коментарите и за това нещо.

Благодаря на всички за отговорите, първосигналната ми реакция определено беше да го коментирам. Така се превръщам в овцете, които е стиснала за топките, но нещо, което мен лично не са ме учили е да си избирам битките и гледам поне като възрастен да се понауча.

Последна редакция: нд, 24 мар 2024, 16:04 от The Catcher in the Rye

# 736
  • Мнения: 5 379
Такива интриганти има навсякъде, поне по един. Обикалят наред и изливат отрова, където мине номера. Ако се съберат повече такива на едно място, става неприятно за останалите.

# 737
  • Мнения: 150
Просто си представям следната картинка: някой разказва пред колегите за личните си проблеми, някой от екипа "яхва" момента и решава да спечели по-челни позиции като обяви колегата за човек с mental issues. Започват разни драми и на работа. Човекът тръгва по интервюта с цел да смени работното си място и HR- ите го питат "Защо напуснахте предишното си работно място?". Представяте ли си човекът да каже "Колегите разпространиха слух, че имам mental issues". Какъв ли е шансът да си намери работа? Или другият вариант е да лъже, а ако не може да лъже?!
Ето, затова съм на мнение, че за лични неща не се говори на работа и не се пита. Никой от екипа не пита от "загриженост".

# 738
  • Мнения: 229
Как бихте ме посъветвали да постъпя в следната ситуация: бях на интервю, предложиха ми добри условия, изпратиха ми оферта и аз я приех. Пуснах предизвестие за напускане в настоящата ми фирма, естествено шефовете се опитаха да ме задържат с разни контраоферти, но отказах. Днес шефа ме повика повторно на разговор на четири очи и ми предложи условия, които не съм очаквала и надхвърлиха представите ми, че могат да ми ги дадат. Съответно ми предложи и да прекратим предизвестието ми. С оглед на много, много по-добрите условия, които ми предложи сегашния управител и стреса на новото работно място, което ми предстои, започнах да се замислям дали въобще да си наруша комфорта, който имам сега и ще получа в настоящето ми място. Ако реша да остана на сегашната ми работа как да уведомя другата фирма, при която вече съм приела офертата и ме очкават да започна при тях, така че да не звуча малоумно и непрофесионално? Много се притеснявам от това (за първи път ми се случва). Някой, бил в подобна ситуация да ми даде съвет?

# 739
  • Мнения: 608
Не се притеснявай. Дори договор да беше подписала с новите работодатели, той просто няма да влезе в сила. Може да прекратиш предизвестието, щом ти дават възможност. Но гледай новите условия да са черно на бяло, напр. с анекс към договора.

# 740
  • Мнения: 964
Била съм два пъти в такава ситуация. Първия път приех оферта и на малко по-късен етап получих друга по-добра оферта в по-добра компания. Изпратих им формален отказ на хората по имейл и допълнително се чухме по телефона. Най-чистосърдечно си казах причината.

Втория път ме контакнаха в LinkedIn и ме поканиха на интервю. Впоследствие ми предложиха позицията с доста по-добри финансови условия. Аз не приех директно и отидох при мениджърката ми и й казах, че имам предложение от друга компаная. В рамките на два работни дни получих контраоферта за малко по-ниска сума от предложената, но прецених, че за 300 лв нама защо да си причинявам стреса и да сменям компания лидер в бранша си за аутсорс. Също изпратих формален имейл и се чухме по телефона. Бяха ме и подразнили, защото поисках повече пари и те вместо да ми кажат директно, че няма да стане ме прекараха през пет интервюта и тестове, за да ми кажат, че повече няма да дадат. Вероятно щях да се откажа още в началото, ако ме бяха предупредили.

Последна редакция: пн, 25 мар 2024, 10:17 от innasn

# 741
  • Мнения: 1 408
Кечър,
На мен съвестта ми не би позволила да не уведомя колегата. Но това съм аз, влизала съм в много битки, повечето чужди, като се замисля. Но за мен справедливостта е най-важна и това да не страдат невинни хора.

# 742

Общи условия

Активация на акаунт