Лещи за очи - 9

  • 4 660
  • 89
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 327
Здравейте, изписаха ми лещи. С диоптър -2.50. Такъв ми е и за очила. Спрях се на две марки - Biofinity и Air optix. Понеже ще взема за проба от физическа оптика, в нашия град има само Air optix. Моля за мнение. Благодаря.

# 61
  • Мнения: 53
От известно време чета темата, но ми се иска да попитам потребителите с опит, защото за първи път ще се пробвам да нося лещи. По принцип съм с очила от поне 15 години, но сериозно почна да ме дразни това да се притеснявам къде са ако изчезнат за секунда, както и други неща.
По рецепта очилата ми са:
Скрит текст:
Далеч
RP   Sph    Cyl   Ax  Dp
do -4.50 -1.00 20 64
do -1.75 -1.00 10

Но в рецептата ми за лещи дават:
Скрит текст:
Rp  Sph(D)
do   -4.5
so   -1.75
Това означава ли, че може да не са задължително торични?
Нямам достъп до много разнообразни марки, но четох много положителни отзиви за Cooper Vision, така че ще пробвам с тях.

Отделно това, което трябва за нормално носене на лещи са разтвор, контейнерче, овлажняващи капки и апликатор ако не успя да се справя със слагането. Пропускам ли нещо?

# 62
  • Мнения: 16
Здравейте! Нося очила от над 15 години и реших да пробвам с меки лещи- торични. С малък диоптър съм, лещите са същите както очилата от рецептата. С очилата виждам чудесно, но с лещите нещата не седят така. Трети опит правя, с TopVue Air, първия ден виждах ок, но втория и днес-трети ден е супер мъгливо и размазано. Махам ги вечер, седят в разтвор. Аз ли правя нещо грешно, марката ли не е моята, на какво може да се дължи?

# 63
  • Мнения: 32
От известно време чета темата, но ми се иска да попитам потребителите с опит, защото за първи път ще се пробвам да нося лещи. По принцип съм с очила от поне 15 години, но сериозно почна да ме дразни това да се притеснявам къде са ако изчезнат за секунда, както и други неща.
По рецепта очилата ми са:
Скрит текст:
Далеч
RP   Sph    Cyl   Ax  Dp
do -4.50 -1.00 20 64
do -1.75 -1.00 10

Но в рецептата ми за лещи дават:
Скрит текст:
Rp  Sph(D)
do   -4.5
so   -1.75
Това означава ли, че може да не са задължително торични?
Нямам достъп до много разнообразни марки, но четох много положителни отзиви за Cooper Vision, така че ще пробвам с тях.

Отделно това, което трябва за нормално носене на лещи са разтвор, контейнерче, овлажняващи капки и апликатор ако не успя да се справя със слагането. Пропускам ли нещо?

Рецептата Ви за лещи е абсолютно сгрешена и с тази корекция няма да виждате добре.

Има два варианта:
1. Носите торични лещи (за астигматизъм) и при добро напасване виждате оптимално
2. Прави се сферичен еквивалент и носите лещи без астигматизъм, но зрението Ви ще е не чак толкова добро, колкото с торичните.

Рецептата за лещи, която са Ви дали е грешна и в двата варианта.

Трябва да е:

1. Вариант, при който запазваме корекцията на астигматизма:
O.D: -4.25 / -0.75 / 20
O.S: -1.75 / -0.75 / 10

2. Вариант със сферичн еквивалент:
O.D: -4.75
O.S: -2.25

Човекът, който е "преизчислявал" рецептата е пропуснал да направи сферичния еквивалент на цилиндрите и да изчисли вертексната корекция при дясното око. Просто е изтрил част от данните.

# 64
  • Мнения: 1 439
Здравейте! От скоро като сложа лещата в окото си усещам как една част от нея дращи окото ми, махам я, проверям за прашинки и т.н. Нищо! Слагам и пак така. А понякога нямам проблем и както си стоя пак започва да дращи едната част. Когато няма как да я махна, търкам клепача малко по-дълго време и се оправя. Забравих да кажа, че слагам и овлажняващи капки. Съвети...

# 65
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 335
Имах подобен проблем, смених марката лещи и вече не ми се е случвало.

# 66
  • Мнения: 23 050
И при мен така, сега съм с нова марка и сякаш не усещам такъв проблем често.И само на дясното око се случва.

# 67
  • София
  • Мнения: 5 737
Имах подобен проблем, смених марката лещи и вече не ми се е случвало.
+1

# 68
  • софия
  • Мнения: 1 207
Здравейте! От скоро като сложа лещата в окото си усещам как една част от нея дращи окото ми, махам я, проверям за прашинки и т.н. Нищо! Слагам и пак така. А понякога нямам проблем и както си стоя пак започва да дращи едната част. Когато няма как да я махна, търкам клепача малко по-дълго време и се оправя. Забравих да кажа, че слагам и овлажняващи капки. Съвети...
С подобни симптоми при преглед са ми откривали ерозии, които налагат лечение.

# 69
  • Мнения: 1 439
Здравейте! От скоро като сложа лещата в окото си усещам как една част от нея дращи окото ми, махам я, проверям за прашинки и т.н. Нищо! Слагам и пак така. А понякога нямам проблем и както си стоя пак започва да дращи едната част. Когато няма как да я махна, търкам клепача малко по-дълго време и се оправя. Забравих да кажа, че слагам и овлажняващи капки. Съвети...
С подобни симптоми при преглед са ми откривали ерозии, които налагат лечение.
Други симптоми имахте ли?

# 70
  • софия
  • Мнения: 1 207
Не.

# 71
  • Мнения: 2 243
Може да имате някаква раничка и на окото, да не е от лещата. На мен ми се е случвало. Лекува се с гелче/капки изписани от лекар. Може да отидете да ви прегледат за всеки случай, за да избегнете купуване на нови лещи, ако се окаже това Simple Smile

# 72
  • Мнения: 768
Здравейте, изписаха ми лещи. С диоптър -2.50. Такъв ми е и за очила. Спрях се на две марки - Biofinity и Air optix. Понеже ще взема за проба от физическа оптика, в нашия град има само Air optix. Моля за мнение. Благодаря.
Здравейте! Диоптърът на очилата и лещите е различен, не е еднакъв. Препоръчвам ви да отидете на преглед и при втори специалист. Ако за очилата действително ви е -2.50 и е определен правилно, то тогава за лещите е с 0.25 по-нисък или -2.25, все пак са директно на очите. Ако точния диоптър на лещите е -2.50, тогава за очилата се вдига с 0.25 и те стават -2.75. Препоръчвам ви Adore. От 19 години нося лещи и тези са ненадминати по комфорт и красота. В интернет са на по-ниска цена, купувайте си ги от сайтовете. И другите марки са по-изгодни онлайн ако си ги поръчвате. Но диоптърът на очилата и лещите е различен.

# 73
  • Мнения: 23 050
На мен ми дадоха еднакъв също.

# 74
  • Мнения: 1 327
Няма нужда от второ мнение. Правени са ми тричасови изследвания в очна клиника Света Петка от д-р Филева и екипа и и се доверявам на 100% . Понеже до сега бях с очила -1.75, а диоптъра ми драстично се е качил на -2.75 след бременност и раждане, ми изписаха -2.5 за да свикне окото постепенно.

Общи условия

Активация на акаунт