Лещи за очи - 9

  • 4 284
  • 89
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 799
Благодаря , Лейди. Докато чаках някой да отговори тук, успях да се свържа с клиниката, където я предписаха и те самите казаха, че НЕ е възможно да е без диоптър. Шах и мат

# 46
  • Мнения: 1 015
Да похваля Total 30. От години ползвах само Биофинити. Реших да пробвам Тотала и съм доволна, комфортни са при носене, не се усещат.

# 47
  • Мнения: 6 553
Аз реших да мина от еднодневни на TopVue Daily на еднодневни на Live Daily Disposable заради по-високата пропускливост на кислород (първите 26 Dk/t, вторите 86 Dk/t), но ми е по-некомфортно. Усещам очите си много по-рано през деня сухи. Не знам дали е от това (противно на очакваното) или от материала.

Скрит текст:
От Аленса са, нямам опит с връщане и реално не знам дали може да върна част от тях и да ги сменя с други. На сайта пише, че може, но как стоят нещата на практика.
Моля, някой, ако има такъв опит, да сподели. Лещите са по 90 броя в кутия, т.е. аз кутийката съм отворила - то няма как. Дали мога да върна половината и за тази цена да взема други?

# 48
  • Мнения: 22 902
Пишете им и ще Ви кажат как.

# 49
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Може и по телефона - връщат цялата сума, ако върнеш и отворената кутия. Предполагам си използвала само няколко бройки.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 535
Дали е нормално лещата, която е с цилиндър -1.75 и градуси 170 / за консервативна терапия при страбизъм/ да няма диоптър, при условие, че наличните очила са 0.25?
При очила за късогледство диоптърът на лещите е обичайно по-нисък с 0,25, но при далекогледство е по-висок. Може и с 0,50. И пак много зависи какво е преценил самият лекар от индивидуалния случай. Това, което пиша е от опит в моето семейство.
I know lenses, много благодаря за подробното разяснение преди време за разликите в размерите на лещите. Аз все пак се реших да си продължа с Биофинити, докато мина преглед и се консултирам за размера, за да мога да пробвам  и Тотал 30. От новата опаковка съм на първия чифт и засега ги чувствам без промяна. Това във връзка с няколко изказани мнения за промяна в качеството напоследък. Може би е въпрос на късмет с партидата.
А въпросът за размерите ми беше провокиран поради факта, че когато за първи път сложих лещи - в кабинетите на Клокотница преди 30 г ни караха да стоим 1 час и следваше отново преглед как се понася. Тогава лекарката ми каза, че трябва да ми се правят по поръчка с различен размер. И така ги носех. Класическият размер ме дразнеше много през този 1 час, а после с поръчаните нямах проблем. За съжаление не помня кой размер и с колко променяха, защото 2 г по-късно минах на английски лещи, които ми паснаха добре. Д-р Захариева тогава ми ги препоръча.

# 51
  • Мнения: 22 902
Аз съм далекогледа и винаги ми предписват лещи като
очилата.Досега бях нa Low добавка, ако няма точен диоптър, сега съм High или отговарящи на очилата.

# 52
  • Мнения: 2 799
Случаят при нас е специфичен - окото има визус 0.3-0.4 и затова се надявах на някакъв диоптър на лещата, за да може да започне мозъкът да го отразява и да има някаква реакция и съответно да поизправи кривенето.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 535
Да, аз затова написах, че е личен опит. Така са ни предписвали нашите лекари. Нaистина мисля, че е важно решението на лекаря за конкретния случай, още повече, че в случая на детето на Anitsa се търси и допълнителен ефект като лечение.
П.П. Тя ме изпревари с обяснението. Закриване не предлагат ли? Обичайно това помага да се вдигне визус-а до 1.0, но може би е голяма... Не съм специалист, но стискам палци да намерите правилното решение!

# 54
  • Мнения: 32
Благодаря , Лейди. Докато чаках някой да отговори тук, успях да се свържа с клиниката, където я предписаха и те самите казаха, че НЕ е възможно да е без диоптър. Шах и мат
Здравейте. Имайте предвид, че цилиндърът също е диоптър. Предвид факта, че контактните лещи за астигматизъм се произвеждат само с минусови цилиндри, на очните специалисти се налага да правят т.нар транспозиция, за да преизчислят рецепта с плюсов цилиндър към такава с минусов.
В този ред на мисли вашата контактна леща: Sph 0.00/ Cyl -1.75 / Ax 170 може да бъде записана и по следния начин: Sph -1.75 / Cyl +1.75 / Ax 80 . Двата записа обозначават абсолютно една и съща корекция, независимо от това, че изглеждат толкова различно. Ако в рецептата си имате втория начин на записване, това е рецепта за очила. За да поръчате с нея контактни лещи, офталмологът трябва да направи транспозиция и се получава първия запис. Както отбелязах това е абсолютно същата корекция, записана по друг начин. Възможно е тези 0.25 да са присъствали в сферата (Sph) на първия запис, но: 1. Офталмологът да е решил, че не са нужни. или 2. По-малко вероятно - с цел по-бързо да получите лещата е поръчал с Sph 0.00, защото дистрибуторите често държат подобни стойности в наличност. Добавянето на 0.25 би добавило 2 - 3 седмици към времето за доставка.

# 55
  • Мнения: 2 799
Благодаря Ви за тези детайли, I know about lenses. Единственото ми притеснение бе дали ще има смисъл носенето на лещата без диоптър и дали евентуално би би по-добър резултатът, ако е с диоптър...
За съжаление на прегледа в клиниката останах с усещане, че нещо бе пропуснато при замерването - появиха се няколко човека да изкажат мнение и може би затова сега се колебая в правилното предписание на лещата. Дори не ни дадоха рецепта след прегледа. Поръчаха лещата от самата оптика, която е в клиниката.

# 56
  • Мнения: 352
Здравейте, след положителните мнения прочетени в темата за TOTAL 30, се реших и аз да си поръчам. Както винаги при мен нещата не се получиха. Очите ми се чустваха добре, не изсъхват, не ги усещам, но зрението ми е замъглено. Получавало се е и с други марки лещи, които съм пробвала. За сега най добре понасям AVAIRA и донякъде BIOFINITY. На какво може да се дължи това разминаване при един и същи диоптър, кривина и диаметър?

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 16 140
Здравейте! Много години носих лещи. Но започнаха да ми се възпляват очите. Всех решение и си направих операция. Защото лещите са добро решение, но някой път ако влезе частица прах и е адски неприятно.
Бихте ли споделили повече за операцията?
С какъв диоптър бяхте?

# 58
  • Мнения: 2 821
Доволна много от Д-Р ЗАХАРИЕВА.Препоръчвам!

# 59
  • Мнения: 32
Здравейте, след положителните мнения прочетени в темата за TOTAL 30, се реших и аз да си поръчам. Както винаги при мен нещата не се получиха. Очите ми се чустваха добре, не изсъхват, не ги усещам, но зрението ми е замъглено. Получавало се е и с други марки лещи, които съм пробвала. За сега най добре понасям AVAIRA и донякъде BIOFINITY. На какво може да се дължи това разминаване при един и същи диоптър, кривина и диаметър?
Разликата в повечето случаи е в дизайна на лещата. При някои дизайни на минусовите лещи диоптърът леко расте от центъра към периферията. Тоест ако лещата е с диоптър -2.00, то в центъра е -2.00, но в периферията на оптичната зона може да достигне -2.15, дори -2.25. Във Вашия случай вероятно е въпрос на "фина настройка" - 0.25 диоптъра нагоре или надолу. Това не означава, че Ви се е променил диоптъра, а че това е нужният диоптър според дизайна на конкретната леща. Най-лесно става в кабинета на лекаря с т.нар овър рефракция. Отивате в кабинета и докато лещите са в очите ви, офталмологът поставя върху тях рамка с корекционни стъкла, за да разбере колко трябва да добави или извади от диоптъра им, за да постигнете оптимална яснота на зрението. След като получи резултата, поръчвате лещите с новия диоптър. Всичко това, естествено, е при положение, че Ви харесва комфорта с тях и искате да продължите да носите този бранд.

Общи условия

Активация на акаунт